7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nosnost kostry

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Vláďa (anonym)
Výživový poradce Herbalife mi při analýze těl. stavby (na nějaké váze) spočítal hmotnost kalcia a minerálů v kostech 3,3kg a z toho mi spočítal nosnost kostry 76kg! Není to nesmysl? Často sportuju, mám velmi dobrou životosprávu. Mám 75kg a mám v plánu ještě dost přibrat určitě na takových 85kg! nevíte někdo, jak moc "relevantní" ten jejich rozbor je?
20. Únor 2012 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
re: (anonym)
Výživový poradce Herbalife...HERBALIFE JE SVINSTVO !!!!!!!!!!! NEVĚŘIT NIC !!!!!!!!!!!!!!! Jinak k dotazu..Jde i o to kolik měříte..Máte široká ramena a hrudník ? Ale opravdu tady uveďte výšku jinak vám neporadíme..Doporučuji změřit šířku ramen..to je docela relevantní údaj..Pokud vám vyjde pod 40 cm je to málo..záleží ale i na výšce..Šířka ramen je docela ukazatel k zjištění jak ste na tom se stavbou kostry..s tím souvisí i nosnost..i když to je nesmysl..když člověk přibere,zesílí mu i kosti..Takže se nemusíte bát přibrat 10 kilo..
22. Únor 2012 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
re: (anonym)
U každého je jiná..
23. Únor 2012 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Vláďa (anonym)
HERBALIFE JE SVINSTVO...Děkuji za odpovědi, no on mi jen dělal rozbor na základně hodnot, které odečetl z nějaké "chytré" váhy, vůbec mě neměřil. Taky se mi to nezdálo. Výšku mám 182cm, ramena si změřím, ale jak? Celková šířka až na okraj(včetně delt. svalu), nebo ta tzv. biakromiální (vzdálenost nadpažků)?
27. Únor 2012 - 7:11
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
"Nosnost kostry" je pojem zcela zmateční s nesmyslný, je to jen na oblbování lidí. Kostí je v těle přes 300 a každá je jiná, takže uvažovat o nějaké souhrnné nostnosti je blbost.
27. Únor 2012 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
"Nosnost kostry" je...Omyl! 1. V těle je přesně 207 kostí (ne přes 300). 2. “Sušina” lidské kostry se hmotností doopravdy pohybuje okolo cca 3,5kg. (S kostní dření atd to je cca 10kg) 3. Analýza tělesné skladby dokáže pomocí elektrických vln naměřit objem (zároveň i hmotnost) kostry. Váha kostry by měla odpovídat i příslušné váze jedince. Pokud je naměřeno, že kostra je slabší (lehčí) než by měla být k odpovídající váze jedince, tak může doopravdy hrozit bolesti kloubů nebo úrazy pohybového aparátu. 4. Ano je pravda, že analýza nedokáže určit, jaké místo kostry (jaké kosti) jsou oslabeny a jaké jsou naopak silné a v normě. Ovšem mineralizace kostí probíhá globálně po celém povrchu kostry, takže by se dalo předpokládat, že kostra bude na všech místech konstantně vyživována. 5. Při analýze se určuje na jakou tělesnou hmotnost je kostra dostatečně konstruována a vyživována. Nemyslí se tím tedy, kolik kilo byste byl schopen unést například na zádech..., ale jaká by měla být optimální hmotnost vašeho těla s ohledem na vyživenost kostry. 6. Ano je pravda, že s přibývající váhou sílí šlachy i kosti, ale musí mít z čeho stavět - kvalitní, vyrovnaný a správný příjem minerálních látek :)
7. Červenec 2018 - 18:39

Přidat komentář

Reklama

Reklama