Reklama

Umělá chlopeň

dovolím si (Ne, 28. 10. 2018 - 12:10)

Dobrý den,zajímalo by mně...odpovědět, jelikož dost lidí tu píše, jen když něco potřebuje. Aby se pak podělili o svoji zkušenost, tak ostatní jsou jim šuma fuk.Ve většině případů k ID není důvod. Po operaci je na tom člověk lépe než před ní. Např. známý s vyměněnou mitrální chlopní dělal řidiče autobusu pražské MHD. Zvládal i věci jako naložení pytle brambor do auta u hypermarketu ap. Zkrátka bez omezení. Nakonec jeden redaktor Idnes s umělou chlopní i běhá maratony nebo jezdí dlouhé závody na kole. ID dávají neradi, spíš kdo má opravdu zničené srdce, že to nejde operovat, nebo snad pacientu po transplantaci. Normálně po výměně chlopně k ID není moc důvod, vzhledem k přísnému přiznávání ID.

dobrý den, jsem po výměně...Dobrý den,zajímalo by mně jak jste dopadl s invalidním důchdem.

markéta (Út, 28. 7. 2015 - 18:07)

Dceři je 28 let před 15...dobrý den, jsem po výměně umělé aortální chlopně cca 6t. O invalidní důchod si budu žádat a uvidím. Můžu Vás pak informovat o výsledku....

alena (Čt, 11. 6. 2015 - 13:06)

Dceři je 28 let před 15 měsíci ji měnili chlopen za umělou,souhlasím že je slyšet to tikání,ale chtěla jsem se zeptat těch lidiček,kteří tím prošli jestli mají aspon částečný důchod,myslím si že by měli mít,doživotně jsou omezení jak v jídle tak brát pořád léky na ředění krve,žádná slast.Snad mi někdo odpoví.Předem děkují za informaci

Eva (Út, 9. 6. 2015 - 21:06)

Dobrý den, nemohl by se mi...Je to už delší doba, můžu se zeptat jak vám to dopadlo? Řeším to teď. Nabízejí mi na mitr. chlopěň jakýsi "kroužek"-nemá tu prosím někdo s tímto zkušenost? Děkuji moc.

Karol (Út, 25. 6. 2013 - 19:06)

Dobrý den, nemohl by se mi někdo, kdo je mladý a má zkušenosti s bio nebo mechanickou chlopní ozvat? Brzy mě čeká operace a ráda bych mluvila s někým, kdo s tím má zkušenosti. Nevím, jakou zvolit. Jsem drobná a biol.na mě prý nemají a tak by se rychle opotřebovala a s mechanickou nemohu mít děti, ale vydržela by na celý život, ale zase mám přílišnou srážlivost a ten kov ještě více bude nutit krev srážet. Nevím, jakou zvolit a ráda bych si s někým promluvila, s někým, kdo má tento zákrok za sebou.
Prosím ozvěte se na [email protected]

(Po, 23. 8. 2010 - 02:08)

Moje matka šla koncem...Co je nového po pár měsících? Nic. Matka je na oddělení pro dlouhodobě nemocné (už vím jak vypadá peklo), mezitím měla další dvě cévní komplikace (trombózy). Slezina je zdevastovaná definitivně. Mozek jak u pacienta s těžkým Alzheimerem. Jestli na tento zákrok musíte jít, tak nechoďte do Nemocnice České Budějovice, zkuste to v Praze nebo někde, kde si situaci nejdřív zjistíte. Dřív jsem byl pro privatizaci nemocnic ale když vidím, jak to v ČB funguje, tak už jsem proti. V Čechách na privatizaci nejsou podmínky. Určitě jste slyšeli jak na začátku roku uhořela v nemocniční posteli pacientka, když na ní spadlo ze stropu světlo. Ano, bylo to v Nemocnici České Budějovice. Vůbec mě to nepřekvapilo.

Verča (Po, 19. 4. 2010 - 08:04)

Já jsem byla na operaci a dostala jsem umělou chlopeň tehdy mi bylo 17. od té doby beru warfarin(5let). Koním se plně věnuji a nemám s tím vůbec žádné problémy. Jediná změna by ta, že po operaci jsem byla více unavenější.

(Čt, 15. 4. 2010 - 03:04)

můj bratr prodělal operaci...Moje matka šla koncem minulého roku na operaci chlopní. Předtím jsem četl mimo jiné i tuto diskuzi a doufal jsem, že ty špatné případy tu jsou jenom proto, že ti, u nichž to dopadlo dobře, jsou líní něco sem napsat. Doufal jsem marně. Po půl roce udělali v nemocnici ze soběstačného člověka, který aktivně sportoval a neměl žádné komplikace s dechem nebo únavou trosku po dvou těžkých mrtvicích, neschopnou samostatného pohybu a myšlení. Jako prémii lze považovat nutnost kardiostimulátoru, tracheostomii, dočasnou cukrovku a bezpočet dalších komplikací. Doktoři jí předtím nabízeli deset let života a rychlou smrt - na jejich radu tuhle nabídku vyměnila za měsíc života a pomalou smrt. Třeba měla jenom smůlu ale třeba taky doktoři přecenili svoje možnosti.

chlopeň (So, 16. 3. 2013 - 14:03)

na operaci čekám, zrovna...A plastika možná není? Je to skutečně na výměnu?

Já zrovna (Čt, 14. 3. 2013 - 10:03)

zdravím před 2 měsíci mi...na operaci čekám, zrovna včera mi z nemocnice volali a říkali, že to bude už brzo, mám strach, ale jiná možnost není, jinak je konec, myslím, že dostanu také umělou, biologická prý vydrží tak 10-15 let, což u mladších lidí znamená po pár letech novou operaci.

Lukáš (Čt, 10. 1. 2013 - 12:01)

Ahoj, ještě jsem se chtěl zeptat ,jestli někdo máte zkušenosti s takovou operací v tak mladém věku. Rád bych se seznamil s nějaký mladým člověkem s podobnými problemy. Mně je 20 a za tyden jdu na vymanu chlopne. Díky

Lukáš (So, 5. 1. 2013 - 18:01)

Ahoj. je mi 20 a půjdu na náhradu chlopně. To je to tikání skutečně tak hlasité? Slyší jej i člověk vedle mne? Nejde nějak eliminovat? předem díky za odpověd.

Roman (Čt, 3. 1. 2013 - 20:01)

zdravím před 2 měsíci mi měnili chlopeň za mechanickou ze začátku se mi zdálo tikání že neni skoro ani slyšet ale teď je slyšet docela hodně kor když sem s kamarádama tak se za to i stydím

Mirek (So, 17. 10. 2009 - 00:10)

hele, lidi,chce to trochu...Vladimíre! Já mám oproti Tobě výhodu. Je mi 61 roků a tikot svého srdce neslyším. Jsem po operaci aortální chlopně . Člověk musí přistupovat k životu s nadhledem a nyní jsem si řekl,že se nebudu rozčilovat. Cože se mi celkem daří. LIDI BUĎTE NAD VĚCÍ. ŽIVOT JE TAKOVÝ JAKÝ JEJ UDĚLÁME.

vladimír (St, 3. 6. 2009 - 21:06)

hele, lidi,chce to trochu elánu do života. Je mi 50 let a během 3 a pul let jsem prodělal 3 operace obou chlopní.člověk musí věřit že to bude dobré. jinak žiji normálně,jen mě ruší tikot a dotoho slyším tlukot srdce zvlášt v noci.Tak se moc nevyspím.ale jinak dobry.

Ilona - vnučka (So, 30. 5. 2009 - 17:05)

Dobrý den,
moje babička byla na operaci - má obě chlopně umělé - teď ale musí jít znova - je třeba nahradit znova levou chlopeň. Babičce je 77 let. Po operaci se jí ulevilo. Je pravda, že se o ní moc bojím. Je pro mě bližší než rodiče, je pro mě z rodiny nejbližší. Riziko tam kvůli vysokému věku je, ale jinak není čeho se bát. Babička sama chce operaci podstoupit, bez ní to nejde, nemůže dýchat, fyzicky by nemohla fungovat. Po operaci bude mé babičce a Vaší mamince stoprocentně lépe a prodlouží se tak i jejich život, který bude pro ně kvalitnější.
Mějte se moc hezky

anna (Ne, 17. 5. 2009 - 22:05)

můj bratr prodělal operaci chlopně(52 let)v 27ledna 09,neměl celkem žádné problemy,léky nebral žadné,byl plný elánu života,těšíl se na důchod jak bude užívát a s novou chlopní,ktera byla dost skalciovana,proto musel na vyměnu,bohužel při operaci dostal mozkovou mrtvičku nebo ucpaní céví mozkové,což mu poškodilo mozek,od té doby je bezvědomí již 5měsíců,jeho stav se nikdy nezlepší,ma poškozené pohybové ustrojí,takže mě nikdo nepřípravíl co se může stat během operace,bratr žil sám,děti neměl,než šel na operaci staral se 10let o maminku než zemřela věkem,jsem jeho sestra a bratr byl pro nás naše sluníčko,ted chodím do nemocnice a vidím jak semi strácí před očima,a nemůžů mu pomoc,vím mohlo seto stát jednomu s tisíce,tak prosím pište taky negativní stránky teto operace,chtěla bych taky někoho poznat komu se něco příhodílo ohledně teto operace,at mí poradí jak se mam stým vyrovnat,děkují anna

Dan (Út, 21. 4. 2009 - 10:04)

Já jsem operaci prodělal před 2 roky v 25 letech, ted si pekne tikam, beru warfarin.Nic se pro me v zasade nezmenilo, ziju jako driv.

Pavel (Po, 23. 2. 2009 - 21:02)

Škoda že tu nepíše někdo kdo výmněnu chlopně prodělal. Mě udělali plastiku a po 3letech se mi zhroutila. Musím jít na výměnu, znovu všechno zase prožít. Ti kteří ví o co jde pochopí. Nemít rodinu dožiju se serdcem určené dny. Ale nechat tu dva kluky a jít, je pro mne těžké dilema. Život warfarinem mě zkrátka děsí.

Reklama

Přidat komentář