0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

noční pomočování - enureza

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Má někdo dítě, které trpí enurezou /noční pomočování/? Jestli jo ozvěte se, jaké máte zkušenosti, co v tom podnikáte a jaké máte výsledky. Děkuji.
20. Červenec 2001 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Pricina je v geopatog. zone . Odstraneni prinese kyzeny vysledek.
21. Červenec 2001 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Děkuji pěkně. Má ¨někdo jiné názory? Hlavně rodiče také enuretiků? Děkuji. Je mi divné, že tak dokážete pane Svobodo určit příčinu. Příčina může být také zdravotní. Naše dítě má vrozenou vadu močovodu, ale to teď nebudu rozebírat.
23. Červenec 2001 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Mám šestiletou dceru a pomočuje se už rok.Na nefrologii, kam nás poslala dětská lékařka, jí další lékařka napsala Adiuretin.Jsou to hormony a jak jsem poději zjistila, pro tak malé dítě, je to dost velký "záhul".Efekt byl prakticky nulový.Tak jsem jí to přestala dávat.Všechna vyšetření byla v pořádku, ale pomočování nepřestalo.Selhala i návštěva dětského psychologa.Nepomáhá vůbec nic.Po prázdninách jde dcera do školy,ale její "mokré noci", jsou tu stále.Je to také 6 dnů po sobě.Jsem z toho zoufalá, ale nepomáhá opravdu nic.Vyzkoušela jsem úpravu pitného režimu,odměny, tresty,buzení i nebuzení,sirup od doktora Jonáše,ale nic z toho nám nepomohlo.Dcera je z toho nešťastná a já se pomalu vyrovnávám s představou, že jí to snad přejde stejně nečekaně , jako to začalo.Pokud by snad někdo věděl něco víc, prosím podělte se. Hanka
8. Srpen 2001 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
V případě Vaší dcery bych pátrala po psychické příčině. Pokud nemůžete na nic přijít, zkuste kineziologii.
9. Srpen 2001 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Souhlasím se Zuzkou, ale lepší zkušenosti mám s regresní treapií. Jestli máte zájem o podrobnosti, napište mi na ivo.janecek"policka.cz.
9. Srpen 2001 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Můj syn má 7 let, od 3 do 5 let se nepočůrával ani ve dne ani v noci, v 5 letech se začal znovu počůrávat v noci (asi 5 - 6x za měsíc) - po vyšetření na nefrologii mu byl nasazen Ditropan - má prý malý močový měchýř (při vyzvedávání v lékárně se lékárnice divila, že ho má užívat tak malé dítě - i když na příbalovém letáku k lékům je napsáno, že se užívá od 5 let). Nyní ho bereme asi 1,5 roku a úplně se počůrávat nepřestal. Někdy je to již jen 1 - 2x za měsíc někdy i 8x. Vyšetření ultrazvukem i vyšetření moči měl v pořádku. Byli jsme i u psychologa,který navrhoval vysazení léčby (syn má psych. problémy), ale lékařka na nefrologii byla rozhodně proti. O Adiuretinu jsem slyšela od jedné známé, prý jim zabral. Po roce užívání se dítě nepočůrává a léčba mu byla vysazena. Já jsem se ptala naší p. dr. na nefrologii, zda by můj syn nemohl Adiuretin užívat, ale ta mi řekla, že by syn musel mít nedostatek nějakého /teď nevím jakého) hormonu a to on nemá (přitom mu žádné vyšetření na hormony nedělali).
10. Srpen 2001 - 8:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Děkuji za příspěvky. Konečně se ozvali i rodiče. Nám byl právě předepsán adiuretin, ale vůbec se mi nechce mu ho podávat. Doktor nás upozornil, že je to vlastně pozastavení tvorby moči, takže kdyby se ještě večer napil více, tak by mohlo teoreticky dojít k otravě vodou. Z čehož mám celkem obavu, a nechce se mi ho cpát takovým svinstvem. Problém je v tom, že nám urolog řekl, pokud tento prášek nezabere do dvou měsíců, tak se máme dostavit na vyšetření urodynamiky./vyšetření močového měchýře - ne zrovna příjemné/. Takže teď nevím, co mám dělat. Jestli máte ještě někdo zkušenost s adiuretinem, dejte vědět. dík.
10. Srpen 2001 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Ještě dodatek. Syn se v noci prakticky nepřestal pomočovat, tudíž má enurezu primární, která tudíž nesouvisí s psychikou.
10. Srpen 2001 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Milá paní Lidko,jen jste mě utvrdila v dojmu, že celý slavný Adiuretin, je pěkný humus.Mám švagrovou lékárnici, která mě od něj také zrazovala.Co když za 10 let příjdou na to, že má nějaké neblahé vedlejší účinky? A pokud jsou velká vedra a dítě má hodně pít,tak jak mu mám vysvětlit, že je sedm večer a že už prostě nedostane.Naše doktorka na nefrologii mi vůbec nevysvětlila co je to "primární " enureza.Vlastně jsem si veškeré informace našla sama.Nemám pocit, že by dcera nějak psychicky strádala.Jsme normální fungující rodina,ale je pravda, že potíže se u ní objevily v době mého nástupu do práce.Zůstala jsem tedy doma a pracuju doma,ale potíže má stále. Jsem však rozhodnutá,že jí žádné "dryjáky" dávat nebudu.Všechna vyšetření byla v pořádku, takže nemocná není a ani netrpí žádnou urologickou anomálií.Asi budu prát prostěradla až do deseti,ale hlavně žádnou chemii.Lékaři by se mnou asi nesouhlasili, ale moc nám taky nepomohli. Hanka
11. Srpen 2001 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela Slavík (anonym)
Mám 7-letou dcerku. Už od malička měla sem tam problémy s nočním pomočováním, ale rok už se to vůbec neobjevilo, až teď v květnu, ovšem je to každou noc. Zkusila jsem již tresty, vysazování než si jdu lehnout, byla jsem na nefrologii, u dětské psycholožky, dokonce i u biotroničky,upravila jsem i pitný režim, ale bez výsledku. Na nefrologii mi bylo řečeno, že jde o primární enurézu, já si myslím, že si mýlí, jelikož ta se vyznačuje neustálým pomočování bez delší suché přestávky. A u nás je to jiný případ. Nemyslím si, že by měla dcerka psychické problémy a je z toho také nešťastná. Kupuji ji plenkové kalhotky, které jí dávám na noc, protože už odmítám každý den prát prostěradlo a povlečení. Na nefrologii nám dali Aduretin, ještě jsem ho nepoužila a váhám, jestli ho použít. Jak mi bylo řečeno, není to léčba, pouze podpůrný prostředek spíše pro psychiku, že se dítě nepočůrá. A prý se to časem upraví. Mozeček mé dcerky ještě prý není zcela dozrálý, aby věděl, že se má jít vyčůrat. Já jenom doufám, že brzy, protože dcerka už je ve 2. třídě a nastanou tábory a školy v přírodě a to by samozřejmě padlo.Je to stresující jak pro ni, tak i pro mě, ale nevím, co víc bych ještě měla dělat. Co říkáte na ten alarm, který dá dítěti vědět, že ho tlačí močový měchýr, o kterém se píše na internetu? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?
12. Září 2001 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Taktéž máme začít dávat adiuretin. Taktéž se mi do toho nechce. Začali jsme chodit skrze enurezu k jednomu urologovi. Mimo jiné je uveden i na internetu na stránce enureza.cz /teď momentálně myslím ale nefunguje/. Právě mě zaujali ty alärmy, ale stojí dva tisíce, a chtělo by to napřed vyzkoušet jestli to bude fungovat. Proto jsem se taky s panem doktorem spojila, ale po několika vyšetření nám doporučil taktéž adiuretin. Vůbec se mi do toho nechce, protože nechápu jak mu to pomůže. Myslím si, že mu to pomůže jen po dobu co mu ho budu dávat. Nehledě na to, že prý u toho může cítit ucpaný nos, kterým on trpí i bez adiuretinu. No fakt nevím, co by jste dělali vy? Když mu ho odmítnu dávat je to vlastně maření léčby a můžou mě osočit, že ho vlastně nechci vyléčit. A když mu ho budu cpát třeba půl roku, kdo mi dokáže, že se přestal pomočovat díky kapkám a né díky tomu, že trošku dozrál a vyspěl. Děkuji za názory.
14. Září 2001 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Opět se připojuji do diskuze o Adiuretinu.Paní Lidko,je to jen na Vás.Nikdo Vám nemůže říkat, že maříte léčbu.Já dceři Adiuretin prostě nedávám.Teď v září nastoupila do první třídy a po necelém měsíci,se její počůrávání zlepšilo.Už se nepomočuje každou noc, ale tak jednou do týdne,což si myslím, že je úspěch.Prostě jí nastala změna v životě a vypadá to,že se to s věkem opravdu upraví.Chce to prostě spoustu trpělivosti.Naše dětská lékařka ví , že jsem Adiuretin vysadila a že jediné co dodržujeme,je pitný režim.Nenařknula mě z ničeho,ale je to každého věc.Já si jsem teď jistá,že se to zlepšuje a že to zvládneme bez léků.A ještě k těm budícím přístrojům.Pokud to má jen ti funkci,že se dítě vzbudí , pokud má mokré prostěradlo,pak mi to k ničemu není.Moje dcera se totiž vzbudí právě ve chvíli,když se pomočí.Taky bych chtěla říct, že jsem nikdy napodlehla tlaku většinou babiček,abych jí dávala pleny.Ještě je třeba dodat,že k dosažení efektu u Adiuretinu, je nutno ho podávat 6 měsíců.Taky jsem zjistila adresu na SDRUŽENÍ PRO ENUREZU/SEN/.Nemocnice s poliklinikouDěts.odd.Purkyňova 1849 Česká LípaPrim.Mudr.Josef Gut0425/21335 Snad Vám pomohou.Držím palce a přju hodně trpělivosti.Hanka
26. Září 2001 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Zajímalo by mě, zda Vám dělali nějaké odběry ohledně toho antidiuretického hormonu - jestli ho má vaše dítě málo, že Vám předepsali Adiuretin. Jinak jak to tady čtu, jsem ráda, že nám ho paní doktorka nepředepsala.Ptala jsem se i na ten alarm, ale je prý to dost drahá záležitost a alarm začne zvonit až je dítě mokré. I když časem se prý začne dítě budit dříve než dojde k pomočení. Uvažuji, že by nebylo špatné to zkusit.Mladší syn (o kterém jsem tu už psala) bere stále Ditropan, ale neřekla bych že nějak obzvlášť zabírá.Pokud mohu srovnat - starší syn (10 let) se také pomočuje (má vrozené onemocnění močových cest) a také mu byl předepsán Ditropan, který jsem mu však nedávala a stávalo se, že se třeba 2 měsíce nepomočil a pak i 7 dní za sebou. Vyšetření jsem absolvovala spoustu z oběma.Některá jsou dost bolestivá, ale dá se domluvit s doktory, že se udělají v narkóze - pro případ, že by dítě nespolupracovalo.
4. Říjen 2001 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Žádné vyšetření na hormony se nedělají. Je to prostě lék, /hormony/, který zastaví na tu noc tvorbu moči, a tím se dosáhne, že se dítě nepočůrá. Jiný žádný efekt v tom nevidím. Jinak adiuretin dávat ani nezačnu. Dnes se syn poprvé v životě sám vzbudil v noci na záchod. No snad jsme na dobré cestě. Jinak alarmy reagují na vlhkost. Čidlo se umístí do spodního prádla, a když zjistí vlhko začnou zvonit. Je otázka jak rychle se dítě počůrá. Pokud si napřed cvrkne nebo začne čůrat pomalu,je možnost ho rychle vzbudit a odkázat na WC.
4. Říjen 2001 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Kovářová (anonym)
Moje pětiletá dcera se začala pomočovat ve chvíli, kdy se jí narodil bráška, hrozně se na něj těšila a nikdy neměla projevy žárlivosti - až na to pomočování. Trvalo to téměř rok a pak jsme odjeli na léto na chalupu, kde se nepočůrala ani jednou a to ke konci prázdnin, před spaním pila více než jindy. Po návratu domů a nástupu do škölky se však vše vrátilo do starých kolejí a dnešní stav je takový, že se počůrá téměř každou noc. Zajímalo by mě, zda má někdo podobné zkušenosti a zda někdo nemá zkušenosti s homeopatiky v souvislosti s enurézou. Děkuji.
7. Říjen 2001 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Souhlasím,že Adiuretin je předepisován a basta.Přesto všem doporučuji ,ať si zajdou určitě na nefrologii.Už jen pro ten klid, že dítěti udělají potřebná vyšetření.Dcera absolvovala několikrát odběr moči a krve,také vzšetření vniřku na ultrazvuku.Já mám teď jasno , alespoň v tom,že je po této stránce zdravá.Dětský psycholog ji také vyšetřil a neshledal na ní nic závažného.Jedno mi ale řekl.Je na mě dost fixovaná a ve chvíli ,kdy jsem nastoupila do práce,se prostě ve svém podvědomí vrátila do doby,kdy jsem byla jen její.Ona si to ani neuvědomuje,také mi řekl, že Adiuretin v tomto případě, je jen zátěž.Prostě nám to bude trvat dlouho,ale snad to zvládnem.Přeji všem pevné nervy.
9. Říjen 2001 - 20:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Syn /8.let/ je enuretik, jehom potíže se zlepšili po nasazení léku Micttonete. Nyní jsme tak daleko, že po jednom vyčůrání o půlnoci vydrží až do rána. Ovšem nesmí přijít jakákoli nemoc,změna ap.Rozhodně bych mu nedávala hormony. Vřele bych doporučila akupunkturu a návštěvu speciální enuretické poradny SEN / např.v Praze na Hagiboru/ . Je to bohužel dlouhá bitva a doufám, že bude úspěšná.
10. Říjen 2001 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Chtěla bych upozornit na článek Záněty močových cest na serveru www.celostnimedicina.cz, kde se píše toto:Noční pomočování je odrazem problému v rodině a nutno se ptát, proč se dítě cítí pod tlakem a vynucuje si čuráním řešit své problémy v době, kdy je mu to příjemnější. Jde o mocenský prostředek k ovládání okolí. Nedokáže se v rodině prosadit normálně, je po celý den pod tlakem rodičů, sourozenců a učitelů. Jinou formou vybití je pláč. Nejčastěji nacházíme problém mezi matkou a dítětem u ambiciózních učitelek. Je-li matka úzkostná,snaží se dítě ze sevření uniknout pomočováním,astmatem či ulcerózní kolitidou. Dítě se cítí v tomto prostředí méněcenné a neschopné splnit očekávání svých rodičů.
28. Říjen 2001 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Další pohled na tuto problematiku naleznete v článku Příběh z praxe doktora etikoterapeuta
30. Říjen 2001 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Barča (anonym)
Moje téměř pětiletá dcera se nikdy nepřestala v noci počůrávat. Podle doporučení doktorky jsme jí od pěti hodin odpoledne přestali dávat pít, ale stejně to bylo k ničemu. Počůrá se, i když nepije třeba od dvou. Já sama jsem se sice od tří let v noci nepočůrávala, ale díky tomu, že jsem málo pila mám od 20 let chronické záněty močového měchýře a ledvinové kameny. Pořád lepší počůrávat se v noci třeba do deseti let, než dopadnout takhle. Nikdo mě nedonutí, abych jí nedala večer napít, když má žízeň a je 30 stupňů.Bohužel očekávám, že až se na pětileté prohlídce zjistí její enuréza, začne kolotoč vyšetření a léků. Nicméně se domnívám, že roli hrají i rodiné dispozice - moje sestra i matka měly tento problém až do druhé třídy.
30. Říjen 2001 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Ahoj Barčo. Být tebou na ty vyšetření si teda určitě zajdu. Zase tak moc jich není. Syn má sedum, je taky enuretik. chodí už do druhé třídy! Taky má enurezu primární - nepřestal se ještě nikdy v noci pomočovat. Na stránkách enureza.cz, které ale teď myslím nefungují, jsem našla kontakt na jednoho doktora. Je celkem fajn, ale stejně nic nevyřešil. Chce to jen čas. Ale hlavně se mi na jejich internetových stránkách líbilo to, že doporučení některých /většiny/ lékařů - nepít od pěti hodiny odpoledne- považují za drastická. Nech ale rači malou vyšetřit, ať něco nezanedbáš. Syn měl operovaný močovod ve třech měsících, přišli jsme na to při preventivní prohlídce a byl tam malý človíček, který měl to samé. Ale přišli na to, až měl zánět ledvin. Takže byl 14 dní v nemocnici se zánětem, a potom další týden s tím s čím mi.
2. Listopad 2001 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
Dobrý den, mám šestiletého syna,má primární enurezu. Chtěla bych koupitalarm, ale nevím, kdeho mám sehnat. www.enureza.cz, kde senechal objednat teď nefunguje.Předem děkuji za radu.
6. Listopad 2001 - 6:53
Obrázek uživatele Návštěvník
hanka.h (anonym)
Ahoj Lidko a ostatni hledajici rodice,mam stejny problem se sedmiletym synem. Tzv, suche obdobi nemel v podstate nikdy. Byli jsme na urologii (zatim bez "drastickych" vysetreni) i u psychologa. Momentalne bere na doporuceni lekare homeopatika (koniklec - Pulsatilla 15 CH), pije navecer trezalkovy a rebrickovy caj a jako doplnek vyzivy bere horcik. Osobne si myslim, ze pokud se vylouci fyzicke priciny, neda se nikdy jednoznacne urcit proc se to deje a co delat proti tomu. Teorie, se kterymi jsem se setkala: 1.dite ma pocit, ze je prehlizene a v noci ve spani se stava znovu mensim ditetem tim ,ze se pocura (=zabyvejte se mnou vic...)2. dite svoje stresy a nepekne zazitky z posledni doby zpracuje tak, ze je proste v noci vycura a uvolni se tak 3. moc tvrde spani, takze se nejen nevzbudi,kdyz se mu chce, ale ani, kdyz je uz mokre (taky nas pripad...)4.nema vypestovane neurologicke spojeni mozek-mocovy mechyr pri spani, takze to "nesepne" kdy ma 5. pres den zadrzuje curani a pak je tzv. zvykle na pocit plneho mechyre a v noci ho to nevzbudi 6. jeste jich je jiste spousta...Lekari nemaji jasno, co se tyka pricin a rodice se mohou jen dohadovat. Faktem ovsem je, ze to opravdu chce cas a klidny pristup, vydrzet to bez plen atd. Jak mi rekl jeden psycholog, 60% z lecenych deti se vyleci a 60% pripadu to prejde samo nelecene... Rozhodne to bude pro nas vsechny takova pohoda a uleva, ze se uz ted tesim! Hanka
11. Listopad 2001 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Přečetla jsem si vaše příspěvky, ale já mám trochu jiný problém. Moje dcerka (5 let) prodělala v 2 letech zánět ledviny. Naučila se chodit na hrnec a nepočurávala se (jen výjimečně). Asi před 3/4 rokem si začala ucvrkávat přes den. Noc vydrží suchá. Jen vyjímečně si ucvrkne (třeba když se v noci probudí a běží na záchod). Někdy to přejde jen na pár dní a pak zase si ucvrkává i 2-3 krát denně. Zvlášť horší je to, když je nachlazená. Doktor mi vzal vzorek moči a v ní nic nebylo a řekl, že se to časem upraví. Nevím, jestli mám čekat a je to normální. Bojím se, abych něco nezameškala. Snažím se kontrolovat, aby neseděla na zemi, byla obutá apod. Pokud má někdo s tímto zkušenost, prosím napiště. Děkuji.
29. Duben 2002 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Obcasne problemy mel syn hlavne v obdobi nachlazeni.Po prestehovani do noveho bydliste zacalo denni pomocovani.Po pul roce jsem zacala podavat adiuretin,i kdyz se problem zlepsil,zcela nevymizel.Po roce jsme vysadili a jsme opet na zacatku.Docela nam pomaha podavaní caje z trezalky a materidousky navecer.Ted je pred nami problem letniho tabora a ja hledam adresu na detske plenkove kalhotky,ktere si syn pred spanim diskretne oblece,nazev?snad driniters.za odpovedi dekuji.
10. Červen 2002 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Paní doktorko prosím o radu k tomuto tématu: mému bratrovi je 13let a ještě se občas v noci pomočí.Bylo nám řečeno,že to může být psychického rázu např.strach z písemky ve škole apod.,jenže se mu to přihodilo i o letních prázdninách,tak si myslíme že to tím není.Nevíme si rady,prosím o radu.Děkuji Lucie
10. Září 2002 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Ahoj,můj syn měl stejný problém, když mu bylo 12, začal se pomočovat. Někdy dokonce 2-3x za týden. Bylo to problémy ve škole, i když na venek by nikdo neřekl, že ho něco trápí, nebo že se něčeho bojí. Když jsem se snažila z něj vytáhnout, jestli má strach ze školy, kroutil hlavou. I přes den byl normálně veselý.Tenkrát jsem si myslela, že svého syna dobře znám a že kdyby měl nějaké trauma, že bych to samozřejmě poznala. Myslela jsem si, že má nějaký urologický problém. Byli jsme z toho oba nešťastní.Pak se uvolnilo místo v dislektické třídě a bylo rázem po problému. Dnes už jsou to 4 roky a nikdy se to neopakovalo.
10. Září 2002 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
AhojProsím o radu neřkuli pomoc.Mému synovi je 12 roků.Od mala se vlastně nepřestal pomočovat.Někdy je to až pětkrát týdně.Zkoušeli jsme všechno možné.Nejprve lékaře,dostali jsme adiuretin.Zpočátku to bylo dobré,ale po čase se vrátilo vše skoro do stejných kolejí.pak přišli na řadu léčitelé.Dopadlo to stejně.Pak jsme začali jezdit na fietbeck.Bereme Melipramin a máme za sebou 40 sezení.Zlepšilo se to,ale úplně nezmizelo.Dál jezdíme na rodinné terapie,ale pořád je to stejné.Syn se trápí a my se ženou taky.V tomto roce jede syn se školou na týdenní lyžařský výcvik.Řekli jsme mu,že pojede také.jenomže on jet nechce má strach co bude v noci.Nevíme jak to řešit,jestli má zase zapůsobit ta pomyslná ochranná ruka maminky a tatínka a nebo ho vtom(i když s velmi těžkým srdcem)nechat,ať se s tim vyrovná.Poraďte prosím,co dělat.Vím,že je to dlouhodobá záležitost,ale kdy to skončí?????
30. Září 2002 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Ina (anonym)
Ja by som ho nenútila ísť, keď nechce. Pomočenie v takomto veku je traumatizujúce. Môj syn má 13 a pomočoval sa tiež od malička až do cca 6 rokov. Úplne mu to ale neprešlo, keď večer viac pije, musíme ho po hodine-dvoch spania zobudiť a poslať na WC. Nikdy ale nebral lieky, z najhoršieho sa dostal tak, že som ho medzi 4 a 6 rokmi pravidelne 2-3 krat za noc budila a dávala na potrebu. Sám ešte nikde nespal, ani so školou, ani v tábore. Tiež rozmýš?am, kedy mu to prejde.
1. Říjen 2002 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Jelikož nemám žádné zkušenosti, rozhodla jsem se napsat si o radu Vás. Můj syn má již 11let a noční pomočování je prakticky denní záležitostí , vždy s málodenní přestávkou. Jako 2-letý se přestal pomočovat, ale zhruba ve 4-letech opět začal. Měl s tím velké problémy při spaní ve školce , až jsem ho musela přeložit na jinou školku. Byl na vyšetření v nemocnici , ale má vše v pořádku. Psachyckými tramaty v rodině trpět také nemůže, protože jej ani psychycky ani fyzicky netrestáme. Z léků mám velké obavy , jak již je uvedeno u jiných. Prosím poraďte co mám dělat. Děkuji
3. Listopad 2002 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Chtěla bych se zeptat,zda dáváte svým dětem na večer pleny. Už jsem tu dříve psala o dnes už 9letém synovi, který se počůrává. Bral Ditropan, který mu byl teď vyměněn za Mictonetten. V létě se třeba i 2 měsíce nepočůral vůbec, ale když začne chladnější počasí nebo je nachlazený je to i 10x za měsíc. Začla jsem mu tedy kupovat na noc pleny a ejhle počůral se mnohem méně (snad,že je v "teple" i když se v noci odkope?!). P.dr. na nefrologii mi však vynadala, že pleny okamžitě pryč, že si syn vypěstuje reflex a bude se počůravat do konce života. Jak řešíte problém "mokré postele" vy ostatní? A jaké máte zkušenosti s léčbou Mictonettem - ještě jsme ho nezačali brát? Děkuji za odpověď.
22. Listopad 2002 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Barča (anonym)
Pleny nedáváme, máme postel vystlanou igelitem. Pokud ale jedeme někam na dovolenou (nemyslím na chalupu, ale třeba k moři nebo k někomu na návštěvu), pleny dávám vždy. U nás je to jedno, počurá se tak jako tak.Dostali jsme lék Mictonorm, což bude asi podobné Mictonetu. Dávala jsem ho měsíc a bylo to úplně nanic. Navíc podle příbalového letáku to na noční pomočování moc není.
26. Listopad 2002 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Chtěla bych Vám dodat trošku naděje - syn měl stejný problém do svých 8,5 let. Léky jsme nikdy nedávali žádné, vyzkoušeli jsme homeopatii, regresní terapii, odrušovač patogenních zón - víceméně bez úspěchu. V posledním roce jsem syna budila asi 1,5 hod. po usnutí, takže pak se již do rána nepomočil. Ale musím říct, že se mi ho vlastně nikdy nepodařilo probrat do úplné bdělosti, potácel se na záchod vpodstatě polospící. Po nějaké době jsem si řekla, že ho raději nebudu trápit, no a vyšlo to. Pomočování ustalo dalo by se říci ze dne na den - nyní je to již 5 měsíců, kdy se nepomočil ani jednou, a pomalu si začínám připouštět, že by to už snad mohlo být i natrvalo. Myslím, že určitou roli hraje také dědičnost - já jsem se se stejným problémem v dětství potýkala také. Naopak můj starší syn spal v noci bez plen již asi ve 2,5 letech. Takže vydržte - chce to jen víru, že bude líp.
26. Listopad 2002 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanina (anonym)
Dceru to trápí asi dva roky.Je jí 7,5 roků.Doktoři nám nepomohli,spíš naopak(Adiuretin).A souhlasím,že to chce obrovskou trpělivost.Dcera se pomočovala taky dvakrát za noc ,sedm dní v týdnu.Všechno měla jinak v pořádku.Nikdo nebyl schopný nám říct,proč se jí to děje.Bylo to krušné,ale nepodlehla jsem babičkám abych jí dával pleny.Koupila gumové prostěradlo a prala a prala.Časem se to začalo zlepšovat.Teď se jí to povede tak jednou za tři týdny . Musím jí budit,to je pravda,ale už se nepotácí ani nenaráží do zdí.Daří se mi jí budit tak, že si to ráno pama tuje.Manžel se jako kluk taky pomočoval,takže na té dědičnosti si něco bude.Ale chce to opravdu trpělivost,nevyčítatnnenadávat.Spíš chválit, za každou suchou noc.Malujeme si sluníčka a zvládli jsme to i bez doktorů a jejich kapek a prášků.Myslím,že se to prostě zlepšuje věkem.Chce to jen vydržet.
9. Prosinec 2002 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tento problém měli obě mé děti. Veškerá lékařská vyšetření byla negativní.Lékařský závěr zněl...nervového původu.Potom jsem dostala adresu do Domažlic. Paní bylinářka shlédla moč,dala bylinky, popsala jak bude situace probíhat, co jíst a co nejíst.Když jsme přijeli na kontrolu za 3 týdny stav se o polovinu zlepšil. Za dva a půl měsíce dcera konečně přestala úplně. To jí bylo skoro 9 let.Raději to zkrátím bylo by to moc dlouhé povídání.
11. Prosinec 2002 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
Mám také problém se svým téměř 5-ti letým synem. Má ve svém věku jen 103 cm, 15 kilo a působí dojmem tak 3 letého dítěte, které umí výborně mluvit. Za celý svůj život se nepočural jen 2x, jinak má každé ráno plnou plenku, ne trochu mokrou, ale úplně plnou. Nevím, co s tím, lékařka se zatím neznepokojuje, ale já ano. Starší dcera byla bez plen od dvou let, ve čtyřech letech prodělala zápal plic a začla znovu. Jen občas, naposledy na své 5. narozeniny. Ale u toho malého nevím, jak na to.
11. Prosinec 2002 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Ač se o počůrávání veřejně nemluví, překvapuije mi počet takto postižených (na netu ale i v čekárně u nefrologa). Ale k tématu - syn má sedm let a v cca 4 letech se po dvou letech bez problémů začal opět počůrávat. V létě na chatě u babičky po celém roce školky. Z mého pohledu bez důvodu. Je to sice jen někdy - cca 2-9 krát do mněsíce, ale i tak je to nepříjemné. Napřed jsem tomu nepřikládalal žádný důraz, po čase jsem ale znejistěla co to vlastně znamená. K dnešnímu dni máme za sebou homeopatika, 20 sezení na BFB, šokovou terapii pomocí vitamínů B, bereme Nootropil a máme v lednici připraven ten úžasný hormon omezující tvorbu moči. Přiznám se, že po přečtení příbalového letáku jsem ho nenasadila. Svoje stanovisko jsem i řekla nefrologovi - nelíbilo se mu, ale v konečném důsledku akceptuje moje rozhodnutí. Výsledk nula. A tak i přes přesvědčení, že syna v noci nebudu budit, protože je stejně nevzbuditelný a pak dělá přesně to, co nechci aby dělal - tj. čůral ve spánku - jsem s buzením začala. Nešťastný ranní pohled, který na mně jukal z mokrých peřin zmizel. Ale problém to neřeší. Máme za sebou základní nefrologické vyšetření - je OK. Píšu to tady proto, že na Rodině je v diskusi ohledně kakaání a čůrání rozvjeta debata o "brusinkovém efektu". A protože tonoucí se stébla chytá jsem zakoupila i brusinkové tobolky. Ale narovinu - výsledek nevidím. Takže dobereme druhé balení a pak mám ještě v záloze kineziologii. A pak už nevím.Ale možná, že rada dávat k druhé večeři palačinky s brusinkovou marmeládou (údajně báby radnické) pomůže někomu jinému.Držím palce všem dětem i rodičům, aby neztrácely nervy. Š
2. Leden 2003 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Mám syna 7let.Máme také problém s nočním pomočováním.Přečetla jsem si příspěvky a byla jsem překvapená kolik případů enurezy je. Syn se počůrává denně. Je pravda, že zkoušíme léčbu Aduiretinem, musím říct, že pomáhá, syn je ráno suchý. Samotný je z toho nešťastný a tak, když kapičky dojdou sám je vyžaduje, protože bez nich je opět mokrý. Asi to není nic dobrého, v letáčku stojí, že působí na podvěsek mozkový (dává hlavičce signál), ale když syn ho sám chce? Trápí ho to stejně jako mě, protože pořád jen peru a peru. Je fakt,že když ho v noci vzbudím a dovedu ho na záchod, ráno si nic nepamatuje. Podle mě to nemá žádný smysl.Manžel měl také problémy v dětství, je asi fakt,že je to dědičné. Budeme čekat až to přejde, myslím, že nám nic jiného nezbude.Těší mě zjištění,že nejsme sami a tak nám všem přeji - vydržet.Rady jak na to samozřejmě uvítám.
20. Únor 2003 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Barča (anonym)
Ke všem těm zoufalým zprávám bych přidala jeden optimistický příspěvek. Mojí dceři je 6 let a nikdy se nepřestala v noci počůrávat (taky to máme v rodině - sestra, babička) - už jsem sem psala dříve taky prosby o rady. V 5 letech jsme začali chodit na nefrologii, vyšetření moči a ultrazvukem byla v pořádku. Nejdřív jsme jen dodržovali pitný režim (nepít od 18.00), pak jsme dostali Mictonorm. Všechno zcela bez účinku. Tak jsem se po roce rozhodla investovat 2000Kč a koupila jsem alarm enurézy. Je to čidlo, které se zastrčí do kalhotek a okamžitě reaguje na vlhkost, takže už při ucvrnknutí začne přístrojek pekelně řvát. Za 3 týdny se dcera naučila v noci sama vstát a dojít si na záchod. Dělá to přitom podvědomě, skoro u toho spí, ale ráno ví, že byla v noci na záchodě. Už 2 měsíce se ani jednou nepočůrala, předtím to bylo bezvyjímky denně! Myslím, že je to lepší než léky (Mictonorm jsme dávno vyhodili) a nelituji ani těch peněz, ačkoli jsme přístroj používali sotva měsíc. Určitě to nevyléčí všechny enuretiky, ale pro děti s primární enurézou je to možná řešení.
6. Březen 2003 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
jARKA r. (anonym)
mám dceru 10let,Ditropan a Adiuretin máme za sebou,počůrává se nám 2-3x za týden.Rodinný lékař-urolog si myslí,že po zdrav.stránce je zdravá,testy+ultrazvuk máme za sebou.Ditropan brala už ve4letech,pak Adiuretin,nyní jí nedáváme nic,odmítám jí denně dávat léky.Přesto změna žádná.Jsem objednaná k dětskému psychologovi,nevím si rady,začíná nám lhát kvůli mokré postýlce(jestli je suchá nebo ne),netrestáme ji,jen po ní chceme,aby nám ráno řekla co a jak(kvůli převlečení postele).Lékař nám řekl,že nemá dostatečně vyvinutý podvěsek mozkový,nedává jí signál,kdy se jí chce močit,velmi tvrdě spí.Kolem 10 roku by to mohlo přestat,ale řekl,že by to mohlo zůstat napořád.Dcera je citlivá a určitě vtom velkou roli hraje psychika dítěte.Nechceme dávat již žádné léky,spoléhám na psychologa,že najdeme spolu problém,který ji trápí.Pokud někdo pomůže, poradťe prosím!!!Děkuji.
30. Březen 2003 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlada,43let (anonym)
Přečetl jsem všechny příspěvky přidám svůj vlastní. Trpěl jsem tím takže vím o čem je řeč. Myslím si,že pokud nejde o fyziologickou poruchu(ledviny, moč.měchýř)tak je to prostě někde ve spojení receptory naplněnosti moč.měchýře a mozku, prostě mozek je v takovém útlumu(spánku) že vzruchy od receptorů moč. měchýře jsou slabé toť můj laický názor. Já se pomočoval ani přesně nevím jak dlouho snad až někdy do třinácti let. Horor- výhružky nadávky od rodičů, v nemocnici sestry mě zesměš?ovaly vlastní stud, zákaz večerního pití doslova trápení žízní, děsně deprimující. Doslova mě vyléčila má babička jednoduchým, ale dle mého názoru nejůčinnějším způsobem- TRPĚLIVOST, LASKAVOST,POCHVALA,PRAVIDELNOST.Během práznin bylo po problému neomezovala mě v pití na večer, ale první dny skoro v noci nespala aby zjistila kdy jsem se pomočil a pak me s železnou pravidelností budila a VODILA na záchod ze začátku i dva až třikrát za noc pak začela intervaly prodlužovat až to stačilo jednou za noc až jsem se dostal do žádoucího stavu, že jsem se vzbudil sám bez budíku a došel na záchod sám bez její asistence. Až teď si vlastně uvědomuji, že jsem jí za to ani nepoděkoval a už to ani nejde.
31. Březen 2003 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jARKA r. (anonym)
Budu reagovat na poslední příspěvek od Vládi.Od mého posledního příspěvku uplynuly asi 3 týdny.Změnilo se u nás pouze to,že jsme dcerku začali opět budit(zkoušeli jsme bez nočního buzení vydržet)kolem 22.hodiny na WC.Od té doby se nepočurala,je zas klidnější a ráno jsem se jí přestala vyptávat na suchou postýlku.Nechci tu popisovat naše postupy,ale Vlád?o,dávám ti za pravdu.Zatím se nepočurala a tak budem budit dál.Znám maminku,která má dcery,dvojčata,a ty v noci dávala pod studenou sprchu,když se jí v noci pomočily!!! Nechápu???!!!A také věřím,že pobyt v nemocnici musí být pro dítě deprimující,protože vyšetření jsou nepříjemná a mnohdy i bolestivá.DÍKY TI VLÁD´O ZA PŘÍSPĚVEK!!!
13. Duben 2003 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Dobrý den,Pročetl jsem všechny přízpěvky a došel jsem k závěru že tyto problémy jsou mezi 3-13 rokem, můj syn se začal z ničeho nic pomočovat ve svých 15 letech a dodnes(2 roky) se situace nezměnila, odmítal dojít k lékaři ale dnes už je situace tak neúnosná a za lékařem jsme nakonec zašli, v současné době jsme po prvním vyšetření (ústní) a čekáme na druhé. Chtěl bych se zeptat jak probýhají vyšetření a jestli se může stát že odejdeme s předpisem na pleny? -což by nebylo úplně ono,že ?
9. Listopad 2003 - 22:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Alarm lze objednat na adrese human"quick.cz. Jde o perf.výrobek dánské firmy se zn.CE.Jmenuje se Petit Budget /2500,-Kč/ nebo Petit Advance s regulovatelnou citlivostí/3200,-Kč/.Bezporuchové,v případě poruchy vinou nekvality výměnaOba výrobky mají zlaté kontakty, jsou na minatur.baterie, zdravotně ověřené bez rizika vzniku alergie nebo ekzému, velmi snadno vladatelné,návod angl. a něm..Velmi malé /7x4cm/. Dodání během 3 týdnů dobírkou. U těchto alarmů je deklarována stat.úspěšnost 83%.
5. Leden 2004 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Hurá,hurá...tak se musím pochlubit a dodat odvahu ostatním! Já jsem zakladatel této diskuze, a troufám si říci, že už nemáme enuretika. Synovi je devět a půl. Už asi půl roku se v noci nepočůral. Začalo to před rokem a půl, (kdy měl začít bráti aduretin/, tak pomočování začalo ubývat. Pak se to stalo občas, a potom to postupně vymizelo...Loni byl i na škole v přírodě - již s plnou mojí důvěrou! Pro Pavla, myslím, že synovi pleny nenapíší!!! Určitě v tom bude něco jiného, třeba nějaká překážka v moč. měchýři.
21. Leden 2004 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Lidko, tak to ti blahopřeju. U nas je všechno při starém, syn se počůrává pořád. Změna je jen v tom, že už jsem s ním přestala chodit na kontroly na nefrologii. A léky mu už taky žádné nedávám. Bral asi 2 roky Ditropan a pak asi rok Miktonete (než jsem mu ho vysadila) a stejně mu to nepomohlo.Všechna vyšetření měl vždycky v pořádku, tak jsem se rozhodla počkat, jestli z toho "nevyroste". Ale je mu už 10 roků. Bohužel nemůže jezdit ani na tábory ani na školy v přírodě. On má ještě jiné zdravotní problémy - trpí na migrény. Takže ve škole ho vždycky ze školy v přírodě omluvím z tohoto důvodu. Bojím se ale, že se někdy podřekne a že se mu budou spolužáci smát, že se ještě počůrává. No je to prostě v tomhle věku už blbé.
23. Leden 2004 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
U nás zafungoval alarm.Obtížně jsme ho sháněli, dovezl ho kámoš z Německa, ale u nás je u prý také k dostání.Zabral v 9 letech.Je to lepší než chemie, zabralo to za 2 měsíce.
2. Únor 2004 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Hoffmann (anonym)
Mému synovi je 7 let a bohužel se skoro každou noc počůrával. Kolega v práci mi poradil ať se zkusím obrátit na sdružení SEN (www.enureza.cz). Tady jsem našel celkem přehledné informace o nemoci i kontakt na lékaře. Myslím, že i pro syna tam bylo pár zajímavůstek, že se trochu přestal stydět. Dostali jsme ten Adiuretin, tak uvidíme co to udělá. Dám vědět.
3. Únor 2004 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Pavle, mohl bys napsat telefon nebo adresu na firmu, která dodává ty alarmy? Psala jsem jim na mail, ale neodpověděli mi. Díky.
20. Únor 2004 - 14:24

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama