Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

nežádoucí učinky léků

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
bob (anonym)
Zanechává na duši stopy dlouhodobé užívání léků na psychiku např. Dogmatil?Je známo že synteticky vyráběné léky mají vedlejší učinky.Diky
9. Leden 2003 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
bobek (anonym)
Si přečti příbalový leták hňupe! A když je to na psychiku tak asi jo, ale ty už jsi určitě psychicky narušený cip když to musíš brát. EEERRRGGGGHHHHAAAAA. Já to beru, a jsem mimo. Žeru lidi!!!
9. Únor 2004 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Tak jak to tady tak čtu, ty vaše názory ohledně jakékoliv antikoncepce, chtěla bych vám napsat jestli jste taky někdy přemýšleli o negativních vlivech? Třeba špatná játra, křečové žíly a ostatní. Příjde mi, že neustále píšete o tom jak se vám zlepšila pleť, zvětšily prsa, zlepšila postava, ale nejsou tohle stránky doktorky? Není to přece o vzhledu ale o tom jak se vnitřně cítíte a o následcích. Mám právě tento problém: sexu se vzdát nechci ale ani nechci brát jakoukoli antikoncepci, protože vím, že škodí mému zdraví (ať je to pilulka či nálepka či cokoli jiného) Přemýšlela jsem o těch gelech, ale nic o tom nevím a tady na stránkách toho moc není. Operaci nepodstoupím a kondom utlumuje energii...je to na prd. Jestli máte někdo nápad co s tím, mimo toho že bych měla být jepťucha, tak mi napište...A čtěte příbalové letáky!!!! Nic moc hezkýho tam nepíšou!!!! Dík a ahoj.
1. Červen 2004 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
petrusa (anonym)
Souhlasím s tebou, právě řeším podobné problémy. Už téměř 3 roky se plácám v problémech s nepravidelným krvácením a záněty. Dokonce jsem v únoru podstoupila laparoskopii k vyloučení endometriózy a situace se nezlepšila. Vystřídala jsem několik druhů HA - Logest, Femoden, Minesse, Pramino, naposledy Jeanine, tu jsem teď dobrala a po dohodě s lékařkou vysazuji HA úplně a uvidíme, zda dojde ke zlepšení stavu. Veškeré vyšetření na infekci či zánět jsou negativní a já přesto krvácím nebo špiním v druhé polovině cyklu. Tak mi k zdravotnímu problému přibývá další a to jak se chránit před otěhotněním. Nitroděložní tělísko Dana ani Mirena nepřichází v úvahu, měla jsem ho před 3 roky, a byl z toho zánět, HA brát nemůžu, nějaké chemické čípky či masti užívat nechci, nemyslím si, že jsou tak bezpečné a bez vedlejších účinků (hlavně díky svému složení, zřejmě vybijí absolutně všechno), takže mi zbývá kondom, s kterým to není ono a nebo počítat plodné a neplodné dny s tím, že buď to vyjde nebo ne? Nějak jsme si my ženy zvykly na to, že si vezmeme pilulku a je po starostech. Ale jak se ukazuje, ochranu před těhotenstvím to sice vyřeší, ale co to dlouhodobě provede s naším tělem ? V současné době přibývá článků, které informují o různých fyzických i psychických problémech způsobených právě dlouhodobým užíváním HA. Tak pomáhá nám HA nebo nám škodí? Máte někdo podobné zkušenosti?
2. Červen 2004 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Barča (anonym)
Beru HA od 18 let nepřetržitě s výjimkou doby, kdy jsem plánovitě vysadila a za 5 měsíců otěhotněla. Čtyři měsíce po porodu jsem opět začala, takže teď už to zase beru nepřetržitě skoro 8 let. Nevím, zda je to dostatečně dlouhodobé braní, ale žádné negativní účinky zatím nemám.
13. Srpen 2004 - 9:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Taky jsem měla problémy s HA, naposledy jsem zkusila minulé léto 3 měsíce Mercilon, ale měla jsem opět problémy s psychikou, nechuť k jakýmkoli fazickým kontaktům s partnerem, žaludku se to taky moc nelíbilo, tak jsem vysadila. Prozatím nemám důvod se k hormonům vracet, ani nechci. S přítelem od jara používáme lokální antikoncepci Pharmatex (nejvíc nám vyhovují asi ty čípky) a jsme spokojeni. Přítel tvrdí, že už by po mě v životě nechtěl, abych se vrátila k hormonům, protože mu stačilo, jak jsem při jejich braní byla protivná, a že něco takového jako Pharmatex je pro nás požehnání. A já souhlasím. Vím, že je to chemie, netvrdím, že je to absolutně bezpečné atd., ale účinná látka by se neměla přes sliznice vstřebávat, žádné jiné problémy mi to nezpůsobuje - a to jsem se bála kvůli dřívějším problémům s kvasinkama a alergií na kondom - takže je to pro mě prostě to nejmenší zlo. Až někdo vymyslí, jak se milovat bez jakékoli ochrany a přitom 100% neotěhotnět, sem s tím!!! Tereza
13. Srpen 2004 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Podívej se někde na internetu na přípravek buď Gynex, nebo Estrozin. Účinek mají stejný. jsou to kapky, přírodní prostředek k sehnání v lékárnách myslím, že to dělá firma DIOCHI. Bere se to 3 týdny, týden se potom vysadí.Pomohlo mi to k pravidelnějšímu cyklu. A zmírnilo průběh menstruace. Celkově je to pro ženy dobré. Ovšem problém antikoncepce to neřeší.!!!
13. Listopad 2008 - 20:20

Přidat komentář

Reklama

Reklama