84 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Neuropatie

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Karla (anonym)
Prosím,zda má někdo zkušenosti s tímto onemocněním,jaké léky užívá,co mu pomáhá.Děkuji.
20. Březen 2004 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Také bych tyto informace uvítala,trpím diabetickou neuropatií a je to dost bolestivé a nevyléčitelné,je to život s trvalou bolestí.Platím za ufňukanou a možná i simulanta.Nikdo mi to nechce věřit,že mě trápí takové bolesti.Doktoři mě začínají směrovat na psychnu,přitom by tam sami patřili.O této nemoci vědí snad jen z doslechu.
22. Březen 2004 - 1:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Ahoj Lidko taky trpím diabetickou neuropatií při které mám brnění v dolních končetinách. Beru na to prášky: AESCIN-POLFA 3x1 a k tomu od paní doktorky z neurologie injekce B-12 to mi zatím pomáhá.Injekce asi tak jednou za rok či dva podle toho jak sylné brnění mám.A zatím mi to pomáhá .
9. Červen 2004 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
V první řadě se musí správně léčit diabetes melitius to je primární onemoc. Na neuropatii jsou vhodné rehabilitace,lázenská lečba. Neurolog mi napsal milgamu (100 tablet 700kč),užívá se 1 denně.
25. Prosinec 2004 - 1:30
Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
K vaší zkušenosti, že Vás lékaři směrují na psychiatrii s neuropatickými příznaky.To není zapotřebí. Nutnost léčit zákl. onem. zprávně. Mne doopravdy pomáhá milgama.Je volně prodejná.
25. Prosinec 2004 - 1:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Milgama jsou prášky? já brala teď injekce je to trojkombinace Béček. Prášky neznám Můžeš napsat kolik stojí. Děkuji Hana
26. Únor 2005 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Šarik (anonym)
Milgammu beru tak 30-40 injekcí za rok a je to dobrý. Prášky jsou drahé a těch béček je tam o hodně méně než v injekci. Pokud neuropatie trvá dlouho a je léčená neurologem, není od věci psychiatr. Třeba můj neurolog neposílá k psychiatrovi, ale zrovna píše prášky na hlavu jako součást léčby-Deniban 1x denně a má to něco do sebe.
22. Červenec 2005 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasmína (anonym)
Již půl roku trpím polyneuropatií při sarkoidoze. Na neuropatii beru Gabalept asi 4 měsíce. Pomohl z nejhoršího, ale teď se léčba nějak zasekla. Vás všechny, kteří tímto onemocněním trpíte, prosím o Vaše zkušenosti s léčbou / rehabilitace, lázně i přírodní medicína / a životem. Děkuji za odpovědi.
19. Únor 2006 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
leona (anonym)
Mám čerstvě zjištěnou tuto nemoc, která u mne spočívá v tom, že mám ochablé svalstvo,hlavně u DK a nejistou chůzi. Má někdo zkušenosti? Dík
15. Květen 2006 - 2:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj Leono, mám muskulární dystrofii. Je to jiná nemoc, ale příznaky jsou podobné. U mě také u HK a těla. Na MD bohužel nic není, člověk má prý být co nejvíc aktivní (v rámci možností). U neuropatií to s léky snad bude lepší. Hlavně se z toho nezbláznit... :o)
19. Květen 2006 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Míra (anonym)
S lékem Milgama mám velmi dobré zkušenosti, velké bolesti hlavy, asi zánět trojklanného nervu? Jsou to vitamíny B 12 - volně prodejné v lékárně.
25. Září 2006 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
mám čerstvě zjištěnou senzitivní neuropatii, neuroložka se směje, že teda se to potvrdilo EMG a že jsem tím u ní s léčbou skončila. Napsala mi Gingio. Nikdo mi nevěří, že má obrovskou únavu a bolesti páteře, nehledě na ustavičné brnění, štípání, žaludeční nevolnost, špatné dýchání. Já jsem myslela, že se neuropatie léčí?
26. Leden 2007 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Mohla bych se optat jak se tato nemoc projevuje? děkuji
26. Leden 2007 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Nazdar Zuzko. Všechny tyto problémy mám já také.Duležité jsou vitamíny řady B (milgamma, Gingo. vit, A,E.Duležitá je rehabilitace (magnet, masáže, viřivky na ruce i nohy,rehab. cvičení.Pokud proděláš alespoŇ 2spíše 3 serie relabilitacípak by jsi mohla jeti do lázní.muj mail: georgine"seznam.cz moje dg. smišená polyneuropatie
8. Únor 2007 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Vidi (anonym)
Ahoj, diabetickou polyneuropatií netrpím, ale vím o ní toto. Snad vám tato informace pomůže: Diabetická neuropatie vzniká zejména jako důsledek chronické hyperglykémie. Jde o poškození periferních nervů. Její výskyt stoupá s věkem a především s délkou trvání diabetu. Prakticky každý diabetik s trváním nemoci nad 10 let má méně či více významné známky polyneuropatie. Nejčastější formou diabetické neuropatie je postižení senzitivních nervů, typicky na dolních a později i horních končetinách. Příznaky jsou nepříjemné pocity chvění, pálení, mravenčení, pocit studených nohou a někdy až výrazné šlehavé bolesti končetin. V léčbě je nejdůležitější těsná kompenzace diabetu a v případě bolestivé formy diabetické neuropatie je indikována léčba inzulínem a často nezbývá než sáhnout po symptomatické léčbě např. analgetiky, antiepileptiky, antidepresivy. Zejména v poslední době se ukazuje, že kyselina alfa lipoová (thioktová) je jednou z mála látek, které prokazatelně zlepšují příznaky diabetické senzitivní polyneuropatie. Existuje několik klinických studií o tom, že u řady pacientů dojde při jejím použití ke zlepšení subjektivních i objektivních pocitů. Kyselina alfa-lipoová zasahuje do celé řady procesů látkové výměny, podílí se na schopnosti odstraňovat jedovaté látky z těla. Pomáhá zneškodnit tzv. kyslíkové radikály, což je druh kyslíkové molekuly, která poškozuje tkáně.
15. Únor 2007 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
jarda (anonym)
polyneuropatie: mám šehavé bolesti k zblbnutí, chtějí mi napsat neurontin. má někdo zkušenosti s vedlejšími účinky?
23. Únor 2007 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva L. (anonym)
Ahoj! Po prodělané viroze před půl rokem mi zůstaly problémy, jako je slabost nohou a vlastně celková svalová slabost, vnitřní chvění, únava.... je toho hodně. Mj.bylo podezření na RS - magnetická rezonance a EP jsou negativní, čekám na výsledky LP. Co to neuropatie je? Jak se projevuje? Jak jí může lékař zjistit?
28. Únor 2007 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Dobrý den, můžete mi prosím poradit již 2 roky trpím, nepříjemnými bolestmi v oblasti tváře (okolo lícních kostí). Bolest se projevuje jako mravenčení a sprůběhem dne jde do křeče, je oboustraná a postupe do za uši. Z medikamentů zkoušeno B12-6 milgama, AD ludiomil 20. Nevím už na jakého specialistu v Brně se obrátit. Děkuji za jakou koliv radu. Michal
29. Červen 2007 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Robert Urbášek (anonym)
Obrat se na Neurologii v FN v bohunicich, prof. Bednarik, Robert
12. Červenec 2007 - 2:00
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
dobrý den,moc vás prosím o radu,moje maminka má cukrovku a má už téměř dva roky velké bolesti nohou,pálení,brnění,někdy se nemůže kvůli bilesti pomalu postavit na nohy,lékaři jsou neschopni jí na to něco předepsat,moc prosím poradte nám!!!!!! Děkuji Jana
29. Červenec 2007 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Jano ! Měl jsem stejné problémy v době, kdy jsem si začínal píchat inzulín. Trvalo to asi půl roku.Doktorka mi sehnala lůžko na fakultní nemocnici, s odstupem času myslím, že to nebylo k ničemu, akorát mi tam předepsali drahé kapačky, ale výsledek žádný. Tak jsem si nasadil samoléčbu. Koupil si v lékárně Gingo biloba, Ženšen, Lecitin, Biosil a Ostrovidky a denně ráno, odpoledne a večer bral od každého tabletu. Nevím, jestli to bylo tím, ale problémy ustaly, chodím normálně do práce, prakticky stojím u stroje 12 hodin denně a problémy nemám. Pravda je, že nohy od kolena dolů mají sníženou citlivost. Stravuji se třikrát denně po aplikaci inzulínu. Jídlo mám spočítané na množství inzulínu a nějakým experimentům ve stravování se vyhýbám. S alkoholu piju červené suché víno po jídle asi litr a půl týdně. Jinak nic. Problémy s neuropatickýma nohama jsem měl v roce 2000. Dnes je mi 59 let a žiju normálně, zaměstnání, zahrádka, domek a denně se psem na procházku.
29. Červenec 2007 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak často jsme si nechali Milgammu píchat. Mě to doktor neřekl a na příbalovém letáku je od denní aplikace až po 2-3x týdně. Musí se dopíchat až do konce nebo si mohu udělat přestávku. Díky.
6. Září 2007 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Sláva (anonym)
Letos v lednu došlo u mne k zástavám srdce.V nemocnici zjistili že je to díky silnému diabetu o kterém jsem neměl ani tušení (přes třicet)Nohy mne trápily již předtím,ale myslel jsem, že je to následkem častého dlohého stání ,Jsem muzikant a po vystoupení se mně objevovaly na lýtkách rudé skvrny. Po nasazení insulinu se problémy začaly horšit a bolestivost vystoupila až do pasu. V Červenci jsem měl další problémy se srdcem a byla provedena angioplastika. Řekl jsem lékaři o svých problémech s nohama a ten odpověděl, že tím se nyní nikdo zabývat nebude.První je to co život ohrožuje. A tak jsem prováděl vždy před spaním procedury, koupel v tepleé vodě, následně jsem si nechal nohy promasírovat a poté studený obklad. Poté problémy zmizely mnohdy až do druhého dne odpoledne, kdy se opět začaly projevovat. Teprve zde jsem poznal ve svých problémech diabetickou neuropatii. Mám dojem,že tohle onemocnění mohlo být dávno léčené a nikoliv zanedbané, kdyby je lékaři správně rozpoznali. A tak již jsem objednaný na neurologii,ale vaše slova v příspěvcích mně trošku berou naději a důvěru v to že jsou lékaři schopni toto vyléčit. No uvidím. Ta procedura o které jsem se zmínil u mne funguje a díky jí mohu spát.Snad pomůže i někomu z vás i když možná jen potlačuje bolestivost a neléčí.
10. Září 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Paní Lidko,zajděte si k neuorologovi a žádejte vyšetření nohou EMG
14. Únor 2008 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Dobrý den,mám zjištěnou neuropatii.Nemam diabetes .Chtěla bych vědět jaký je rozdíl mezi neuropatií a CMT,která byla zjištěna u mého bratrance.
15. Srpen 2008 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Marcela Neuron - nerv pathos - choroba, bolest, takže neuropathie znamená blíže neurčené postižení nervového systému /termín se používá pro nervy obvodové, periferní/. Neuropathie může být způsobená více příčinami, mimo neznámější - diabetické - může být např. toxická /některé léky, jedy, chemoterapie,alkohol/,snížené funkci štítné žlázy, anemii. CMT je už jednotka, nemoc, která má své určité příznaky, určitý neurologický nález, většinou charakteristickou deformaci nohy, nebývají bolesti, je přepádávání špiček, proto větší zvedání nohou /čapí chůze/ubývání svalové hmoty, postižení rukou je menší. Výše uvedené neuropathie nejsou dědičné, u CMT dědičnost je. Nemoc se dá dnes prokázat i z DNK.
15. Srpen 2008 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Děkuji
17. Srpen 2008 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
IVANA (anonym)
dnes mi zjistili polyneuropatii na nohách. co teď bude následovat.objednání na kontrolu k neurologovi trvá měsíc a já nevím co se bude dít.
6. Říjen 2008 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Onemocnění, která mohou souviset s amalgámem. Rtuť a imunitní systém Zdá se, že rtuť z amalgámových výplní snižuje počet T-lymfocytů, jedné z nejdůležitějších složek našeho imunitního systému, což může vést k autoimunitní onemocněním, jako je roztroušená skleróza, lypus erythematodes (chronická zánětlivá choroba), zánětlivé onemocnění střev a pod. Množství výzkumů a nejrůznější studie prováděné po celém světě potvrzují, že amalgám hraje roli jako příčina nebo zhoršující činitel alergií, autoimunitních chorob a i leukémie. V podstatě se ukázalo, že abnormality v buňkách bílé krevní řady, které se nacházejí take u leukémie, se po řádném odstranění plomb normalizovaly. Myalgická encefalomyelitis a roztroušená skleróza Není vyloučen ani vztah mezi otravou rtuti z amalgámových plomb a ME(Myalgická encefalomyelitida) a též roztroušenou sklerózou (RS) a dalšími sklerozujícími chorobami, jako je zhoubné onemocnění ALS. Britský lékař Patrick Kingsley, známý svými pracemi o RS a rakovině, a Hal Huggis ze Spojených států léčili stovky obětí RS a téměř vždy našli důkaz otravy rtutí. Kromě toho mnoho pacientů přecitlivělých na amalgám vykazuje klasické příznaky RS: pocit necitlivosti a brnění končetin, píchání v obličeji, chvění nebo třes rukou a nohou.
7. Říjen 2008 - 9:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Ivana Zatím sama můžeš zvýšit obsah vitaminů skupiny B, ať už tabletami nebo potravinami /tmavé pečivo, luštěniny, ořechy/, pokud jsi kuřák, rozhodně přestat. Než půjdeš na neurologické vyšetření /neurolog doporučí nebo provede elektrofyziologické vyšetření - EMG, pokud neuropathii potvrdí/, případně další. Před neurologickým vyšetřením bys měla mít základní laboratorní vyšetření krve, včetně jaternách testů,vyloučit cukrovku a poruchu štítné žlázy/, případně i vyšetření na boreliózu.
7. Říjen 2008 - 13:21

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama