98 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

neurogenni tetanie

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Kuba (anonym)
prosim o radu mam zjištěnou neur. tetanii jaka je možna lečba. Děkuji
24. Červenec 2005 - 17:20
Jana (anonym)
Ahoj,taky mám neur.tetanii už asi 10let.Je to nepříjemné,ale dá se to zvládnout.Hlavně to chce polykat hořčík,to ti určitě doktor vysvětlil.Někdy je to mravenčení v končetinách,jindy bušení srdce a pocit,že nemůžeš dýchat.Měla jsem dříve strach,že umřu,nevěděla jsem co se to se mnou děje.Až po různých vyšetřeních jsem se konečně dozvěděla co to vlastně je.Někdy se dostaví i panická ataka,která bývá s tetanii často spojena,tak mi to vysvětlil neurolog.Nic jiného mě už nenapadá.Ahoj
24. Červenec 2005 - 17:41
webmaster (anonym)
Předmět: Neurogenní tetanie Autor: ratunka Datum: 7.2. 2006 14:47:50 Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s neurogenní tetanií???Co může žena 37 let očekávat od života s touto nemocí? Předmět: Neurogenní tetanie Autor: Šárka Datum: 7.2. 2006 15:04:39 Myslím, že je to to samé jako "latentní tetanie" a o té je tu rozsáhlý chat, tak si tam počti.
7. Únor 2006 - 18:40
katarína (anonym)
Dobrý deň, neurológ mi oznámil diagnózu neur. tetánia.Mám slabšiu nervovú sústavu a po dlhsom mimoriadne stresovom období a náporu mám príznaky: t?pnutie prstov, nôh, v okolí pier,nočné k?če v lýtkach, okolo členkov zvieravá bolesť, podráždenosť, búchanie srdca vyčerpanosť. EMG pozit. CA, MG, P v norme. Najprv mi naordinovali MgB6 /beriem dlhodobo Caltrate proti osteoporóze-som 3 roky po hysterectomii/ a teraz mi predpísali Timonil 150 retard, ktorý sa bojím brať. Mám trochu zhoršené pečeňové testy/játra/ a zvýšený cholesterol/7/ Mám aj /liečený/ glaukóm. Radšej by som skúsila zabojovať len s pomocou Mg a Ca a s vitamínmi C,D3,B12/?/ a s dušvnou silou - môžem odmietnuť v tejto situácii Timonil a mať šancu k zlepšeniu/k vyliečeniu bez neho? Dakujem za odpoveď.
21. Listopad 2006 - 14:13
petapa (anonym)
Léčím se dva roky na Rs a poselední dva měsíce se mi objevilo dost nepříjemné motání hlavy. Hlavně když jsem měla jít spát tak se mi chtělo zvracet a nesměla jsem dělat prudké pohyby očima boleli a neudržela jsem je v klidu. Prý to byla ataka tak mě přeléčili solumedrolema a ted se mi to vrací už potřetí dnes jedu do ms centra tak jsem zvědavá co semnou zas udělají už jsem z toho neštastná je mi 28 let. A začínám být i pěkně podrážděná beru občas i lexaurin. Mám problémy se spaní. A když se otočím brní to.
13. Prosinec 2006 - 5:58
Pavel (anonym)
Zdravím všechny tetanisty Tuto nemoc mi zjistili asi před třema měsíci. Začlo to z ničeho nic noční panickou atakou. Prostě jsem se vzbudil spocený, srdce bouchalo neuvěřitelným tempem, celý jsem se třásl a já dostal šílený strach, že je to konec. Asi po 15 minutách jsem to rozdýchal a usnul. Hned druhý den ráno jsem mazal k doktorce a začlo to. EKG, rozbory krve...vše bylo OK. Tak mě poslala na neurologii a tam mi zjistili neurotickou tetanii. Dostal jsem Lexaurin, ale stav se po týdnu zhoršil. Další záchvyty, malátnost, slabost, takový divný pocit v levo na hrudníku a neuvěřitelný strach o svůj život. Z ničeho nic jsem prostě začal brečet, třást se...no děs. Nakonec jsem dal na radu rodičů a známých a navštívil jsem psychiatra. Dneska už vím, že je to ta nejlepší volba. Po třech týdnech se cítím mnohem lépe a příští týden se chystám do práce. Je to den ode dne lepší, cítím se líp a nabírám síly. Proto moje rada zní: neberte Lexaurin, Neurol a jiné návykové tablety. Navštivte psychiatra nebo psychologa, ten vás z toho dostane pomocí nějakých nenávykových antidepresiv. Jinak přeji všem brzké uzdravení
13. Prosinec 2006 - 10:57
Lenka (anonym)
Zdravím všechny....Mám RS už 12let neurogenní tet.4roky.Ty dvě nemoci dohromady dělají velkou paseku.Nikdy nepoznám jestli mám ataku RS nebo problém s tetanií.Snažím se abych s toho nezblbla......ahoj.
15. Prosinec 2006 - 16:49
Monika 28 let (anonym)
ahoj,mám od 22 tetanii.Před třemi týdny jsem přestala cítit levou tvář,nní je vše v pohodě,akorát se mi špatně dýchá,motá hlava.Jsem nestále na nemocenské.Příští měsíc jdu na holtra KT a na holtra EKG,jdu taky na plicní.Prosím má někdo zkušenosti s těmito vyšetřeními?Musím při holtru mít nemocenskou?Děkuji všem a přejí Vám co nejrchlejší uzdravení
19. Prosinec 2006 - 21:52
Jana 31 let (anonym)
Ahoj.Peru se s neurogenní tetanii už asi dva roky.Nikdy jsem nebývala nemocná fyzicky ani psychicky, právě naopak.A teť beru Citalek, (na doporučení neurologa) + Mg a Ca.V noci se potím, mám křeče v končetinách a na krku, po fyzické námaze mi celé tělo brní, nemohu se nadechnout.... Tím pádem se vyhýbám sportu (moji velké zálibě) a rázem je z 42kg tělesné hmotnosti 54 kg. Nevím co si s touto nemocí počít.Ničí mne.Mám dvě děti a potřebuji být v zdravá a v kondicijako dřív, tak co mám pro to udělat?
20. Prosinec 2006 - 23:51
Návštěvník (anonym)
. .. ..
21. Prosinec 2006 - 2:42
MUDr.D (anonym)
Ahoj, nechcem ťa strašiť, ale tetania býva zväčša dlhodobá, skús prísť na to, či nemáš nejaké problémy, či ťa niečo netrápi, aj maličkosti, alebo niečo nad čím si sa nezamýš?ala a mohlo by to byť spúšťač... Ja tiež mám "vrčanie" po námahe, ale snažím sa otriasť a ísť ďalej, aj keď už mi to pár krát nevyšlo (záchranka), ale hlavne treba na to nemyslieť (viem že to znie trochu blbo) a keď prídu prvé príznaky, tk si ich nebrať k srdcu, daj si Mg alebo Diazepam a na chví?u si choď oddýchnuť,, po čase už len bez liekov a nakoniec tie príznaky budú také nepatrné, že ti to nebude brániť v športe ani v živote... Teda tak je to u mňa,,mám tetaniu asi 1 rok ale rozsiahlu a spojenú so všelijakými chorobami..
7. Leden 2007 - 14:54
Lenka, 19 (anonym)
Ahoj, přrd pár dny jsem se dozvěděla, že mám NT, ale mám jiné příznaky než vy. Mívám často silné křeče v hrudníku, které míří až do srdce a nemůžu dýchat. Příznaky typu mravenčení v končetinách...nemívám. Je tedy možné, že i přesto mohu trpět neurogenní tetanií? Děkuji
3. Březen 2007 - 10:44
Mariánka (anonym)
Ahoj lidičky, nedávno jsem byla na dlouhou dobu v nemocnici kvůli jistým záchvatům. Potom mi řekli, že mám tetanii, ale jakou o tom se nezmínili. Tak mám dotaz jestli nevíte jaké jsou druhy tetanie a jaký je rozdíl mezi latentní a neurogení tetanií? Děkuji moc
10. Březen 2007 - 18:09
Jana (anonym)
Chtěla bych se zeptat, co můžu čekat, když sama vysadím neurol, který beru už třičtvrtě roku. Díky Jana
27. Září 2007 - 17:27
Zuzka 25let (anonym)
Ahoj, jmenuji se Zuzka, tuhle nemoc mi zjistili před 3 lety. Příznaky jsem měla teda již dřív - před usunutím pocit, že se nemůžu nadechnout, menší křeče do nohou.Nenapadlo mě, že je to něco na léčení. Jenže pak jsem jednou při sledování fotbalu dostala záchvat, nemohla se nadechnou , celá se třásla a fakt jsme z toho byla vystrašená, což hodně z Vás jistě ví, že je to to nejhorší-stres a pocit úzkosti. Až lekářka ze sanitky a nitrožilná injekce mě uklidnila a druhý den jsem šla k doktorce. A ta?Řekla mi, zapíjejte hodně hořčíku, pijte magnésii, vyhýbejte se stresu - je to tetanie. Myslíte, že to zabralo? Trochu-obtíže se zmírnili tak, že sanitka už jezdit nemusela,ale stále jsme menší záchvaty dostávala a někdy to fakt bylo v nevhodnou dobu (např.uprostřed filmu v kině). Přemírá hořčíku z tablet mi vyvolala průjem, to víte chtěla jsem předcházet křečím, tak jsem to brala vážně 3x dennně :-) Tak to šlo asi další rok. Našla jsem si svoji léčbu, teda mi ji poradili, bez hořčíku v tabletách (stejně jsem měla pocit, že nepomáhá) a jsem spokojená.Nebudu tu psát, co preventivně užívám, aby to zas tady nebral někdo jako reklamu :-) Taky musím uznat, že podobné debaty člověku fakt pomůžou, protože víte, že je to pro mnoho z nás normální. Jen se s tím musíme naučt žít a snažit se to zlepšit tak, aby nám to nepřekáželo v běžném životě.
12. Leden 2008 - 17:53
Michael (anonym)
Ahoj lidičky je mi 29let a mám tetanii,nikdy jsem nevěděl,že něco takového existuje.Někdy jsem happy a někdy na rozsypání.Mám zimnice,končetiny mám chladné pak zase teplé no šílenost.Lidičky bojujte
20. Leden 2008 - 10:44
petr, 35 let (anonym)
ahoj, našli mi to taky . mám to asi tak měsíc . přišlo to bez varování ale žádné léky mi na to nedali. jen něco od nervů a hořčík v prášku na pití, ale nepomáhá to. Kdyby jsi byla moc hodná a poradilia mi co užíváš a co ti pomáhá. fakt by mě to pomohlo, jsem bezradný a chtěl bych se dostat aspon do relativního normálu, celkem mě ty záchvata vysilují a mému okolí působí strach a děs. díky za pomoc.
16. Únor 2008 - 9:18
Michael (anonym)
pro petra Hlavně si zajdi zavčasu k lékaři,není to žádná sranda,tak na dalku se nedá radit.m
21. Únor 2008 - 10:49
Zuzka (anonym)
Volám sa JOHN Mám podobné ťažkosti ako píseš a rád by som vedel čo ti pomohlo lebo lieky mi pomáhajú ale niesom celkom OK
9. Březen 2008 - 21:55
Michael (anonym)
Zajdi si k lékaři a ten tě pošle k neurologovi.Má to celkem dooost lidiček u nás v čr.Beru AD Dalsan a xanax.Dávejte lidičky na sebe pozor a hlavně v klidu
11. Březen 2008 - 16:40
Tralala (anonym)
neurogenni tetanie je hnus, horcik vapnik ani nic jineho nepomaha, musite se proste dat do uplne pohody, hodit vsechno, co neni dulzite pro zivot, za hlavu, z niceho si nelamejte hlavu. nestresujte se kvuli niceho. prozila jsem si kvuli tomu strasne moc pekla, a jedine, co mi pomaha pri zivote je brat to s naprostym nadhledem, proste si reknete no a co, nic se mi stat nemuze a i kdyby tak co:) proste budte v pohode:)
14. Březen 2008 - 14:05
magdalena (anonym)
ahoj:-); já mám tetanii od porodu; nicméně ty obyčejné příznaky- jako mravenčení, pocit, že se nemůžu jakoby donadechnout atd., ty jsem měla daleko dříve; momentálně mi nepomáhají léky, zhoršilo se mi to po obrovské psychické zátěži; kolapsové stavy mám taky;něco jako panika, že člověku nikdo nepomůže;je to šílené;a protože lékaři si s touhle nemocí moc neví rady, obracím se na alternativní medicínu /za současného braní léků/ a na přírodu; kdyby se jen vědělo, co tohle svinstvo spouští, tak by se snad našel i lék; asi těžko pomůžou antidepresiva...;
29. Duben 2008 - 13:44
Alexandra (anonym)
Ahoj je mi 35 let a mám dvě děti,poslední asi tři měsíce mám hrozné stavy.Nemívám mravenčení ,ale pocit ,že omdlím ,je to náhlý tlak do hlavy,bezdůvodná nervozita a hrozně se mi motá hlava.Potom nastane bolest rukou a neslouží mi nohy.Doktor mě poslal na neurologii s podezřením na neuro tetanii.Proto se chci zeptat máte to taky každý den i když nejste rozčílení.Od té doby co to mám mám strach jezdit v autobuse,vlaku atd.Pokaždé to tam dostanu a musím vystoupit...poraďte co Vám pomohlo.Prosím a děkuji...
21. Květen 2008 - 19:47
Andy (anonym)
Může se jednat o neurogenní tetanii, ale také třeba o panickou poruchu.o panické poruše je na doktorce také diskuze.
21. Květen 2008 - 20:23
Raduna (anonym)
Ahoj, mám tetanii asi 4 měsíce a není to nic příjemného! Hlavně,když Vás vaše nejbližší okolí netoleruje a pořád stresuje! Na to si dejte bacha. To pak máte mravenčení a pocit dušnosti každý den a to opravdu nepomůže. Četla jsem, co psali ostatní a myslím, že není co dodat.. Držte se!!
27. Květen 2008 - 18:09
marie (anonym)
ahoj mam sestru s touto nemoci,je s toho nestastna a jelikoz jeste se ji k tomu pridal nador stitne zlazy,tak pro ni to je neco s cim se ona neumi srovnat.Ma alespon nadeji co se tyka tetanie do budoucna? Poradte.
3. Červen 2008 - 19:04
anonym D. (anonym)
Ahoj, mám tak neurogenní tetenii ale mám ji ještě horší, myvám pálení v hlavě, hrozné tlaky, aji se mi objevila necitlivost ruky,děla mi to i když nejsem rozčilená.leze mi to docela na nervy abych řekla po pravdě.nevím jak se toho zbavit upřimně mi to leze už na nervy a mám tak strach jestli nemám něco v te hlavě.beru xanax, ráno večer, doktorka mi poradila hodně pit magnezium minerálky, jist horčík...
5. Červen 2008 - 19:12
anonym D. (anonym)
neurogenní tetanie je svinstvo opravdu
5. Červen 2008 - 19:13
julka (anonym)
nevíte někdo jaký je rozdíl v tetániích? například v latentní versus neurogenní?
6. Červen 2008 - 3:58
Pett.Hlavickova (anonym)
Dobrý den potřebovala bych poradit.Je mi 21 a mam hyperventlaci s tetanii a pár dalších zdravotních potíží.Mám ZPS natrvalo,ale kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu,bych chtěla poradit,jestli neexistují nějaké příspěvky na leky nebo tak něco nebo jestli mám zkusit podat žadost o inv. důchod.Jestli je možno odpověď nebo zkušenost pošlete na můj email: Pett.Hlavickova"seznam.cz Předem moc děkuji
27. Červen 2008 - 20:56

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama