158 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

nepřetržité užívání antikoncepce

10. Září 2018 - 0:01

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Chtěla bych se zeptat ohledně antikoncepce. Beru antikoncepci PRAMINO a chtěla bych v letních měsících být bez menstruace. Četla jsem, že spousta žen nedělá sedmidenní přestávky a menstruuje jednou za tři měsíce. Je to možné s touto antikoncepcí? Mám problémy s mykózou a tato metoda by mi vyhovovala při léčbě. Prosím poraďte. Děkuji.
24. Červen 2000 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Sona (anonym)
Sono, mnohe diky za Tve radky, velmi me potesily.
25. Červen 2000 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
PRAMINO je t&;345;&;237;f&;225;zov&;253; antikoncep&;269;n&;237; prost&;345;edek s pom&;283;rn&;283; n&;237;zk&;253;m obsahem estrogen&;367;. Zda se d&;225; u&;382;&;237;vat bez p&;345;est&;225;vky, zodpov&;283;d&;283;t nedovedu (nejsem gynekolog), ale m&;367;j osobn&;237; n&;225;zor je, &;382;e hormon&;225;ln&;237; antikoncepce m&;367;&;382;e zhor&;353;ovat myk&;243;zy. Je to jeden z rizikov&;253;ch faktor&;367;, kter&;253; je uv&;225;d&;283;n v knih&;225;ch o Candid&;243;ze (roz&;353;&;237;&;345;en&;237; kvasinek v organismu).
26. Červen 2000 - 0:21
Obrázek uživatele Návštěvník
gynekoložka (anonym)
K užívání antikoncepce bez 7-denní pauzy (max. doporučované období je 3 cykly)je vhodný tzv."monofázický"preparát, t.j. pilulky, kde je ve všek 21 tabletách stále stejná dávka hormnonů.Lze v nich jednoduše pokačovat po požadovanou dobu a po jejich vysazení na 7 dnů opět nastolit pravidelné užívání. Pramino je tzv. 3.fázová antikoncepce, teoreticky je též možné užívat bez přerušení, ale je nutno užívat vždy 2 stejné 7-denní cykly za sebou, t.j. z obou 21 tbl.balení vzít vždy všechny stejně barevné tabletky po dobu 2 týdnů, je to trochu složitější na koordinaci, ale proveditelné.Hezkou dovolenou přeje gynekoložka!
12. Leden 2001 - 0:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Marketa (anonym)
Já to tak používám od první chvíle, kdy jsem se o této možnosti doslechla, tj asi jeden rok. Menstruuji každé tři měsíce. Zatím je to naprosto skvělé. Bála jsme se pochopitelně, říkala jsem si, že je to nepřirozené, ale v těch článcích v MF psali, že je to naopak zdravější, menstruovat méně. Samozřejmě, asi budu muset antikoncepci preventivně časem vysadit, ale nechce se mi do toho.
20. Duben 2001 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Maca (anonym)
Ja som tak skusila uzivat Cilest, ale pocitovala som hrozne napetie v prsiach, co pri normalno uzivani nebolo. Ale na dovolenku je to dobra vec.
2. Červenec 2001 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Ja beru Minnesse - pres leto (3 mesice) jsem tuto antikoncepci brala nepretrzite a absolutne bez problemu.
5. Září 2001 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
kukacka (anonym)
chtela bych se zeptat jestli nekdo pouziva prerusovanou souloz dlouhodobe jako formu antikoncepce. jak dlouho bez nasledku otehotneni.
5. Duben 2002 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Luca (anonym)
Chtěla bych se vás zeptat, po jaké době se dělají jaterní testy? Jak je možné, že mi jaterní testy dělali pouze při prvním podání prášků, pak za celých pět let jsem byla bez kontrolních testů. Lékař mi předepsal Minulet a řekl, že testy se nemusí dělat po dobu užívání. Předem vám děkuji za odpověd. Vaše stálá čtenářka
24. Květen 2002 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Luca (anonym)
Ahoj Kukačko, na tvou otázku jde odpovědět velmi snadno: Bude to bez následku otěhotnění, když si budeš ty i tvůj přítel dávat pozor. "Aby mu to do tvé pochvy neuniklo" Pozor: kapička lásky je zrádná!
24. Květen 2002 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Luca (anonym)
24.5. Jsem psala dotaz,ale stále čekám na odpověď.Něco jsem přehlédla?
30. Květen 2002 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ne,Luco,nic jsi nepřehlédla:-)Dnes už jsou jaterní testy (prý) zbytečné. Moderní tabletky (Minulet obsahuje málo hormonů, navíc progesteron III.generace) by neměly játra zatěžovat víc, než běžné léky. Někteří lékaři je stále dělají aspoň jednou do roka, podle mně jistota je jistota, ale ten, který je nedělá, není lajdák.
30. Květen 2002 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Luca (anonym)
Jitko,děkuji moc za odpověď.Luca
3. Červen 2002 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Pořád nemůžu plně pochopit princip, na kterém pracuje HA. Nedochází k dozrání a tedy ani uvolnění vajíčka, tak co znamená ta "simulovaná" menstruace?!? Je možné se na ni spolehnout jako na indikátor toho, že nedošlo k nechtěnému otěhotnění?!? Byla bych ráda, kdyby mi to někdo vnímavější polopaticky vysvětlil :-)
3. Červen 2002 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Evo,opravdu,hormony obsažené v HA zabraňují uvolnění vajíčka z vaječníku (vlastně i jeho dozrávání a celý normální, měsíční proces). Protože jsou to ale hormony podobné hormonům tělu vlastním, nezabrání (většinou) děložní sliznici, aby narostla tak jako normálně (no,vlastně obvykle trochu slabší, ale v principu prostě naroste, jako by vajíčko mělo přijít. No, a když po 21 dnech přestaneš tabletky brát, pomaličku klesá hladina hormonů v těle (tak jako před menstruací), děložní sliznice se odlupuje a dochází ke krvácení, kterému se ale pro jeho trošku "nepřirozený" vznik říká "pseudomenstruace" nebo taky "krvácení ze spádu". HA má ještě 2 nepřímé účinky na organismus:jednak mění složení hlenu v děložním hrdle, který se tímto stává pro spermie prakticky nepropustným, takže i kdyby tam nějaké vajíčko náhodou čekalo, spermie by se k němu dostat neměly. No a pokud už by přeze všechno k oplodnění přece došlo, pak děložní sliznice je změněná k tomu, že je nepřijme a ono se vyplaví při pseudomenstruaci. Už ta zábrana pomocí blokace ovulace je už ale prakticky 100%,tohle se k tomu přidává. Proto pokud začneš krvácet, je opravdu téměř jisté, že těhotná nejsi (na druhou stranu, když nekrvácíš, neznamená to, že těhotná jsi!). Občas se ale vyskytne žena, která, ač těhotná, menstruuje třeba do 3. měsíce, to je ale vzácné, ty se tím nezatěžuj, a na HA se spolehni, pokud budeš brát poctivě a pokud se, dostaneš-li nějaké nové léky (např. antibiotika) vždy přesně informuješ na to, jestli nemohou snižovat účinnost HA. Ahoj J.
4. Červen 2002 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj.Prave jsem narazila na tyto stranky a rada bych take vyuzila hromadneho reseni vsech moznych zalezitosti.Beru jiz 6 let HA.Nejprve asi 4 roky CILEST a ted TRIQUILAR.Chtela bych dat nejaky cas telu oddych a tak premyslim o jinem zpusobu ochrany.Nemam nic proti kondomum,ale chtela bych vedet,co jineho mi dnesni doba jeste muze poskytnout.Je mi 24 a deti zatim nemam.Pak bych take rada vedela,kolik casu je treba na to,aby se telo srovnalo a ja mohla v uzivani HA zase pokracovat.Mam s ni dobre zkusenosti a jsem na ni zvykla,takze prestat s jejim uzivanim trvale se mi zatim moc nechce.
5. Červen 2002 - 10:59
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Můžu takhle nepřetržitě na prázdniny brát Cilest?
5. Červen 2002 - 10:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Můžeš,pořád dokola,s jednofázovou HA to není problém.
5. Červen 2002 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Když ještě nemáš děti, nepřichází pro tebe v úvahu různá tělíska atd....snad jen injekční HA Depo-Provera,ta se ale taky pro bezdětné moc nedoporučuje, protože po ní bývá někdy VELMI obtížné (občas nemožné) přijít do jiného stavu. Jinak, pokud ti HA vyhovuje, není celkem důvod si od ní odpočívat, protože tělo se vyčistí od hormonů už (asi)do 40 hodin. Úplně normální menstruační cyklus je navozen většinou tak po 3 měsících, to je doba, která se doporučuje pro vysazení když chceš otěhotnět.
5. Červen 2002 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj chci se yeptat jestli muzu pri uzivani Triquilaru tabletky uzivat nepretrzite po dobu leta? Akdyz budu chtit otehotnet po jak dlouhe dobe od vysazeni je to bezpecne?Diky Martina
5. Červen 2002 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Při užívání Triquilaru jako třífázové HA se oddaluje menstruace obtížněji než u jednofázových:po vybrání posledního typu nezačneš brát od začátku ten první typ tabletek, ale zas až tu poslední barvu. Je to proto trošku neekonomické, protože kdybys chtěla posunout třeba o 3 týdny, spotřebuješ si balíček na celý čtvrt rok. Otěhotnění se doporučuje pokoušet po třech měsících po vysazení HA, až se tělo úplně vyčistí a obnoví se ovulace.
5. Červen 2002 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat, jak mám postupovat v případě, když se mi při nepřetržitém užívání antikoncepce Pramino ve 2. fázi objevilo slabší krvácení? Mám prášky okamžitě vysadit? Děkuji předem za odpověď.
18. Červen 2002 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Pavlíno,určitě NEVYSAZUJ!Rozhodila by sis cyklus a dostala bys normální menstruaci ze spádu.Nic se neděje,to se občas stává, nejčastěji tehdy, když má tělo pocit, že má málo hormonů. Zkus se proto rozpomenout, jestli sis náhodou nezapomněla vzít tabletku, nebo jsi ji neužila později než bys měla, jestli jsi nezačala souběžně s HA brát jiné léky (např. antibiotika a další zhoršují resorpci hormonů do těla) a tak. Pokud o ničem takovém nevíš, stejně se neznepokojuj, normálně to dober a poraď se s gynekologem, aby tě vyšetřil. Ale neboj, nic to nebude a příští cyklus bude v poho, uvidíš:-)
18. Červen 2002 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den! Taky bych se chtěla přidat k tomuto tématu. Užívám antikoncepci Novynette a ráda bych se zeptala zda je možné ji užívat také alespoň 2 měsíce nepřetržitě (bez toho aniž by se objevilo krvácení).
5. Červenec 2002 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Naďa (anonym)
Jaterni testy by se měli dělat vždy!!! po roce.Takže když užíváš antikoncepci 5 let(příklad) tak si každý rok nech odebrat J.T.
5. Červenec 2002 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
HA Novynette je možné jakožto jednofázovou užívat bez problémů dva měsíce najednou. Některé dívky to tak dělají pravidelně, ale lékaři to moc nedoporučují, protože obnova děložní sliznice je zdravá a žádoucí. Když se jedná třeba o dovolenou nebo tak, je to možné.
6. Červenec 2002 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
evca (anonym)
Uzivam taky Pramino, pokud chci prodlouzit cyklus tak mi moje doktorka napise cilest (stejne firma, a stejne slozeni jako poslednich 7 pikulek v praminu)a po dobrani baleni pramina beru baleni cilestu.
15. Červenec 2002 - 0:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Beru HA - Triguiler jiz 5 let. Chci-li vynechat jeden mesic cyklus - beru hned po dobrani jednoho platicka druhe - ale od zacatku. Nemela jsem zatim s timto problemy, i kdyz se jedna jak zde pisete o trifazovou antikoncepci. Je v tom nejaky problem?Mohla bych v dobe,kdy zacinam druhe platicko od zacatku napr. otehotnet?Dekuji za odpoved.
24. Červenec 2002 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Ahoj,promin,ale nechapu,jak dospělý člověk,žijíci sexuálním životem může mít tak hloupý dotaz.Na tvém místě bych v této oblasti radši nic nepodnikala!
24. Červenec 2002 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Ahoj,promin,ale nechapu,jak dospělý člověk,žijíci sexuálním životem může mít tak hloupý dotaz.Na tvém místě bych v této oblasti radši nic nepodnikala!
24. Červenec 2002 - 17:03

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama