18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Neplodným párům se umělé početí zřejmě brzy prodraží

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Čert (anonym)
Pojišťovny nyní hradí ženám, které mají problém otěhotnět, tři cykly umělého mimotělního oplodnění (IVF), známého také jako početí ve zkumavce.Ministerstvo zdravotnictví přiznává, že do budoucna se úhrada tohoto zákroku změní. ""Ano, je určitě třeba vést debatu o dalším vývoji hrazení cyklů,"" připouští mluvčí Tomáš Cikrt. Podle něj se musí ministerstvo s pojišťovnami dohodnout, které výdaje se budou hradit ze zdravotního pojištění. Nejlepší varianta vychází tak, že by si veškeré náklady hradil sám pacient.""Je to debata, která nikdy nemá konce a nemá ostré hranice. Vždycky se ale bude jednat o oblast, kde bude nutný finanční podíl pacientů,"" sdělil Tomáš Cikrt. Stejná debata se povede také například o hrazení péče u zubařů.Ministerstvo plánuje na začátku příštího roku začít jednat s odborníky a pojišťovnami o tom, co je žádoucí hradit. ""Neplodnost je nemoc, ale existují různé typy příčin. Pravděpodobně bude nutné specifikovat zdravotní důvody pro úhradu. Je ale jisté, že ministerstvo zdravotnictví bude požadovat plnou finanční účast pacientů na IVF."" informoval Cikrt.A tak se máme na co těšit, samá další pozitiva a sociální jistoty!
21. Červenec 2008 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
triumf (anonym)
Jen ať cvakaj, když se chtěj množit. Svět je dnes přelidněn, takže dalších fakanů není třeba. Krom toho to nikde kromě ČR není plně hrazené.
22. Červenec 2008 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
D.M. (anonym)
. triumf > Jsi debil. V zajmu statu je mit co nejvice lidi platicich dane. Proto tady dostavaji trvaly pobyt ruzni Ukrajinci, Gruzinci, Tatarove ...Nekdo je neplodny od narozeni ... Nechapu proc by zena (muz) mela byt trestana 2x - jednou neplodnosti a podruhe nejakym cikrtnym.Prave takovi curaci, jako je Cikrt nebo Julinek by meli byt umele sterilizovani!!
22. Červenec 2008 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Stojan Jakotyč (anonym)
Víte, co je zajímavý? Všechny statistiky ukazujou, jak klesá plodnost u žen i mužů, dokládá se to zhoršeným životním prostředím, éčky, alergeny, bifenyly...Jaktože na romské spoluobčany tyhle civilizační biče neplatí?
22. Červenec 2008 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
triumf (anonym)
Debil jsi ty D.M. Co je v zájmu státu, je mi jasné, ale naprosto mně to nezajímá. Uvažuji globálně, říká ti to něco?
22. Červenec 2008 - 22:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Tak pocitej s tim, ze za chvilku to tady mame zlutocerny.Na Romy to neplati, protoze maji prvni dite kolem dvacitky a ve triceti jich klidne maji uz vsech pet, takze si nestaci nasbirat ty sajrajty a zhuntovat telo hormonalni antikoncepci.To, ze plodnost klesa, je dano z velke casti tim, ze materstvi je neustale odkladano. Ukazte me lidi mezi 20-25 lety, kteri maji problemy se zplozenim ditete.
23. Červenec 2008 - 0:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Majda (anonym)
...jde vidět, že ani Petra ani "triumf", totálně nemá potuchu, co IVF obnáší...a to nejen finančně!!!...opravdu žasnu, jaké může mít "dospělý" člověk názory... Já si tím prošla s přítelem osobně - nepřála bych tu starost a bolest, o penězích nemluvě, ani svému nepříteli. Takže všem, co mají naději na rodinu jen díky IVF - držím pěstičky :-D Jsem tady poprvé a naposledy, protože lidská blbost je opravdu nekonečná, tak aspoň malá podpora pro zatím nešťastně bezdětné páry.
28. Duben 2009 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Já to fouknul do manželky bez ochrany jen dvakrát za 32 let a jsou z toho 2(dnes již dospělí) kluci.
28. Duben 2009 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
bbbbbbbbbbbbb (anonym)
No vidíš, a máš ušetřeno...
28. Duben 2009 - 19:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No neplodnost muze byt dana od narozeni a jeste drobne upresneni:Romove maji prvni dite spis kolem 15 nez 20 let.A antikoncepci ti nikdo nenuti brat a krom toho mnohdy je neplodnost dana bez vnejsi priciny! A co neplodni muzi? Ti to taky maji z antikoncepce? A umele oplodneni neresi fyzicky problem: Proste byste museli mit zenu,ktera za vas porodi! (umele oplodnena vasimi geny) Ale to je taky blbost! Neplodnost? Nedelejte z toho problem,vzdyt v dnesni dobe ma clovek problem uzivit sam sebe!
28. Duben 2009 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Jsem tu také poprvé, ale to co se tady dočítám, mě úplně vzalo iluze o tom, že v našem státě žijí normálně uvažující lidé!!/to se týká i pana Cikrta/Sama jsem před 12lety prošla IVF, /úspěšně/ je pravdou, že to pojišťovna za mně až na nějakou malou částku zahradila.Ale na druhou stranu jsem byla ochotná příslušnou částku sama uhradit,protože život bez dítěte si neumím představit.Dnes po letech procházím opět IVF/díky tragédii v rodině/, kterou nebudu zde rozvádět a jelikož jsem překročila věk, kdy celý cyklus hradí pojišťovna, jsem nucena si vše hradit sama./asi 40000kč/Ale ne každá žena si může dovolit ten přepych, zaplatit za to mít dítě.Je to strašně nespravedlivé, vždyť kolikrát se na příčinu neplodnosti,ani nepřijde.Co se týče věku ženy, není pravda že neplodnost stoupá s věkem, vidím jak staré ženy docházejí do antisterilní poradny, jsou daleko mladší než já.A k tomu příspěvku nademnou, myslím že neplodnost je v současné době dost velký problém a ten dotyčný/á/pokud sám/a/tento problém neřeší, uvažuje tak jak uvažuje!!Zkrátka tak jak napsala Majda, lidská blbost je nekonečná!!!!Těm kdo se chystá nebo uvažuje o IVF, hodně štěstí a zdravé miminko/a/.
29. Duben 2009 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Dobrý den,také my s manželem jsme nedávno podstoupili IVF, bohužel mi zaváděli jen jedno embryo.Je nebo byl někdo na tom také tak,zadařilo se na první pokus? Kdy je dobré si udělat těhotenský test?Díky za odpověď.
29. Duben 2009 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Nela (anonym)
Dobrý den, s přítelem plánujeme miminko, ale bohužel se zjistilo, že to nepůjde přirozenou cestou, ale umělým oplodněním, přítel má špatnou morfologii, vůbec netušíme na kolik nas to může přijít, může mi prosím některá z vás poradit, kolik se přibližně pohybují ceny na klinikách? Vůbec netuším kolik si máme nachystat:-(
24. Červenec 2009 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Po třech pokusech IVF se svojí ženou nám to nešlo a pak to zabralo nakonec normálně až skoro ve 40. Myslím, že odpověď není ani kolik,ale na co všechno se připravit. Kolega v Brně nedávno platil 20 a pak 22 tis. Už i "za nás" cca rok 82-94 platila zásada 3x a pak platit.Hodně štěstí všem
24. Červenec 2009 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Psala jsem zde 29.4., bohužel se nezadařilo, ale v září se chystám na další pokus, tak snad to tentokrát vyjde!!
24. Červenec 2009 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jari ja ti strasne drzim pesti.me ceka treti pokus.
17. Srpen 2009 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Muzu se zeptat kde jste byly?
17. Srpen 2009 - 19:59

Přidat komentář

Reklama

Reklama