28 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Neopravnene obvineni z kradeze

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jak se branit a zachovat pri neopravnenem obvineni z kradeze v obchode? Bohuzel se mi to uz nekolikrat stalo a bylo to velmi neprijemne! Napriklad jsem si vzala reklamni letacek a prodavac,ktery si myslel ze kradu me donutil vysypat mou tasku..Nebo v obchode,kde chtej ukazovat obsah tasky a clovek tam ma veci,ktere koupil jinde a treba nema uctenku..Takze se ptam:lze se ucinne branit proti neopravnenemu narceni? Muzou vas potrestat i kdyz jste nic neukradli?
30. Listopad 2008 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Šla bych si pro poučení k policistům, mají pomáhat a chránit. To poslední je prolematické, ale poradit bych se šla, zvlášť, když se to opakovalo.
1. Prosinec 2008 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
když se mi to stalo poprvé, bylo mi asi 16 a doma jsem se rozbrečela. V drogerii jsem se nemohla rozhodnout, jestli si koupit nebo nekoupit nějakou rtěnku či co, furt jsem obcházela kolem regálu a rozmýšlela se. Když jsem vycházela, řekli mi, že mají podezření že jsem kradal a odvedli mě dozadu. Prohledali mi tašku, já úplně v šoku. Pak se mi omluvili a pustili mě. hroznej zážitek.Te´d se mi pravidelně stává, že "pískám". Jsem nepoučitelná a vždycky zapomenu odstranit kód z parfému, který nosím s sebou v kagbelce. Už jsem ale zvyklá a vždycky to říkám. kámoška jednou pracovala v obchodě a obvinili ji, že kosmetiku, kterou nosila v kabelce, tam ukradla. A nebyly to nové věci, znáte to, upatlaný poloprázdný make-up, atd. Nakonec se z toho dostala.Já mám největší strach, že mi někdo může hodit něco do kabelky, a nevyvleču se z toho...
1. Prosinec 2008 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
To se muze stati mne jako postizenemu, i kdyz vetsinou jde se mnou nekdo z kramu nakupovat.Co se tyce prvniho, ja vzdy, kdyz mam neco z jineho kramu, tak to reknu na pokladne ci informacich, oni to nejak oznaci a pohoda. Ale jednou se mi stalo, neznama slecna me vedla a zastavila nas ochranka, ze pry ji kradu z kabelky, a to sem se ji jen drzel za loket.Kamaradovi, ze mu nekdo hodil neco do voziku, on si toho nevsiml, mel pokutu 500 korun a ani to, co udajne ukradl si nemohl nechat, tak to je svinstvo!
1. Prosinec 2008 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Spíš si člověk musí dávat pozor. Přede mnou šel muž s vozíkem,zaplatil a už byl ve dveřích a pokladní spustila křik, co to má ve vozíku. Prostě pokusil se to nenápadně provézt. Myslím, že nejlepší je, ať ted zavolají policii a pak teprve vysvětlovat. Záleží taky, jestli je to v místě, de tě znají nebo někde v obchodním centru, kde se to podvodníčky jenom hemží. Já osobně v místě problémy nemám, protože mě dost lidí zná a ví, že bych si nemohla dovolit ani podezření z krádeže. To bych si musela rovnou hledat jinou práci.
1. Prosinec 2008 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nebo v Globusu porad u pokladny kontrulujou obsah tasky-je to fakt dost neprijemny!
1. Prosinec 2008 - 16:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak choď (anonym)
nakupovat někam jinam, ne?
1. Prosinec 2008 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
TO PROBLEM NERESI! V Globusu maj nekdy slevy a kdyz tam chci jit tak tam pudu! Oni by se meli chovat slusne!
1. Prosinec 2008 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Rizikove obchody: Rossmann (ty Rossmani,ve kterych hlidkujou "nenapadni" hlidaci! Drogerie DM (tam me donutili vysypat tasku!),Globus je rizikovy jiz zminenym ukazovanim tasek! V Tescu maj taky hlidace a kamery.Staci kdyz si da clovek treba vynda penezenku z tasky a muzou ho osocit ze krade,protoze ho videli na kamere! Naopak me nikdy neosocili treba v Hypernove,Intersparu ci v Droxi.
2. Prosinec 2008 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub Svoboda (anonym)
Známá nakupovala zhruba za 500,- ale protože má malé miminko a obchody dnes nemají malé košíky, jen velké (penny Market Bučovice) tak jela do obchodu s kočárkem. Při placení ale zapomněla v odložném prostoru pod kočárkem šampon za 60 korun. Pán z security z ní udělal zloděje, i když mu opakovaně vysvětlovala, že nekradla, pouze zapoměla a že samozřejmě zaplatí, že se jedná pouze o nedorozumění. Pracovník byl neslušný, hrubý a vulgární, odvedl ji na výslechovku a zavolal policii. Nahrával si na výslechovce co říkala (na což dle mého názoru nemá právo). Policie nevěřila vlastním očím, k čemu jsou volaní, dali paní 100,- blokovou pokutu a jako že je po problému ale ta maminka má z ostudy kabát. Jak se bránit proti takovému hrubému pracovníkovi. Neporušil její osobní práva a svobody? Jak dosáhnout spravedlnosti když šlo opravdu o nedopatření. Paní s kočárkem je ING. a pracuje v mezinárodní firmě, je vedoucí a platově vydělává víc, než celá směna v penny najednou. O úmysl nešlo, byla to jen nešťastná náhoda. Díky za odpověď.
2. Listopad 2013 - 7:46
Obrázek uživatele Návštěvník
ach jo (anonym)
Známá nakupovala zhruba za..." Paní s kočárkem je ING. a pracuje v mezinárodní firmě, je vedoucí a platově vydělává víc, než celá směna v penny najednou. O úmysl nešlo, byla to jen nešťastná náhoda." Kradou i lidé s titulem. Kradou i lidé bohatí. Váš argument a platu větším než je plat směny v obchodě je pouze usměvný. Bohužel, paní si měla dát pozor a nedávat nákup jinam, aby na něho při placení nezapomněla. Zloději jsou schopni si vymyslet neskutečné báchorky, ochranky by vám mohly vyprávět.
2. Listopad 2013 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
Rizikove obchody: Rossmann...Hodně riziková je bývalá Delvita dnes je to Billa ve Strakonicích. Jsou tam samý krávy prodavačky, který neváhaj udělat ze slušnýho člověka zloděje. Taky jsem tam měla s těma krávama furt samý incidenty kuli nespravedlivýmu obviňování z krádeže. Teď už tam raději nechodím a jinde problémy nemám.
2. Listopad 2013 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
Přesně tohle se mi stalo taky, byla jsem nakoupit v DM drogerii a pak jsem šla ještě do Penny a čubka u kasy mi nařídila ukázat tašku, tak povídám čubce u kasy, mám tady nákup z drogerie DM a ukazovala jsem jí účtenku, aby mě nemohla sprostě obvinit z krádeže. Čubka u kasy viděla účtenku a hned jí sklaplo.
2. Listopad 2013 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
rob (anonym)
Přesně tohle se mi stalo...podle textu jsi moc inteligence nepobrala, takže se nesmíš divit, že tě prodavačky podezřívají.
2. Listopad 2013 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
podle textu jsi moc...Přála bych ti taky takovou čubku u kasy a sklaplo by i tobě.
2. Listopad 2013 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Mavy (anonym)
Přála bych ti taky takovou...jde o to, jestli by mě požádala slušně nebo arogantně. Kdyby slušně, neměla bych důvod být naštvaná. Kdyby byla arogantní, tašku bych jí ukázala a nechala si zavolat vedoucího a stěžovala si na chování pokladní.To nedělám ramena, přesně to se mi stalo a takhle jsem reagovala. Pokladní se mi omluvila, i když si říkala asi něco o pí...
2. Listopad 2013 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Mavy (anonym)
Ještě dodám, kdysi jsem chodila kupovat i k vietnamcům. Tam byly najaté důchodkyně, aby zabránily krádežím. Jenže když si chcete v klidu prohlédnout zboží, tak vás za chvíli začne vytáčet paní, která se vás pořád ptá co potřebujete. A když zodpovíte, že se jen díváte (aby dala pokoj), tak se vám drží 50 cm za zády. A jakmile jsem vzala do ruky ponožky, hned mi je odebrala a začala se vyptávat na mé číslo nohy. A tak podobně to bylo s rukavicemi i šátkem na krk.Paní jsem upozornila, že mně její jednání leze na nervy a ona se osopila, že když něco ukradnu, tak to zaplatí ona. Tím mě urazila, tak jsem jí řekla, ať si ty hadry zamkne na zámek, a že pobere velký kulový, když odhání zákaznice a je placená z tržby. Byla uražená, ale došlo jí, že mohla mít kšeft, tak se snažila být najednou žoviální.Podruhé jsem tam vlezla a dělala opět to samé. Pořád mi dýchala na krk. Tak už tam nelezu.
2. Listopad 2013 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
byvala zakaznic (anonym)
Ja uz jsem nekde tady na diskuzi psala muj hrozny zazitek z Kauflandu. Mne pozadal chlap at otevru malou kabelku, bylo to pro mne hodne ponizujici a byla jsem z toho v soku. Nevim jak si neco takoveho muzou dovolit.
2. Listopad 2013 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
byvala zakaznic (anonym)
samozrejme jsem nic neukradla a to ponizeni nikomu neprejiTAK BACHA NA KAUFLAND!!
2. Listopad 2013 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Do kabelky nemá nikdo právo komukoliv lézt, taška ještě budiž, ale jen v případě podezření na krádež. Za takovýhle sprostý chování pracovníka Kauflandu, by v mym zaměstnání byl vytýkací dopis za hrubý porušení pracovní kázně.
2. Listopad 2013 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
rob (anonym)
Do kabelky nemá nikdo právo...Ani do tašky nikdo, kromě státní policie nesmí lézt. Takže je na každém z nás, jak se sebou necháme orat.
2. Listopad 2013 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára Žitná (anonym)
Dobrý den,píšu SOČ o domácím vzdělávání a chtěla bych Vás poprosit, abyste vyplnili tento krátký dotazník. Děkujihttp://www.survio.com/survey/d/R9F0A0A3I3O6M7C6U
2. Listopad 2013 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
Tobě bych přála taky takovej zážitek, aby tě někdo kontroloval jak zloděje, když si myslíš, že si za podezření na krádeš může člověk sám. Kdo nezažil to ponížení, ať se do toho nemontuje.
3. Listopad 2013 - 2:41
Obrázek uživatele Návštěvník
jsme na diskuzi (anonym)
Tobě bych přála taky...tak nikomu nenařizuj, do čeho se má nebo nemá montovat.
3. Listopad 2013 - 7:24
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
tak nikomu nenařizuj, do...To bylo na hajzla Roba, protože si myslí, že za podezření z krádeže si může člověk sám, tak říkám, kdo nezažil to ponížení z neoprávněnýho obvinění, ať se do toho nemontuje. Já nepotřebuju rádoby radu od nějakýho hajzla, kterej je na straně těch, kteří neváhaj udělat zloděje ze slušnýho člověka.
3. Listopad 2013 - 7:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
To bylo na hajzla Roba,...Ale ty jsi strašně vztahovačná. Rob nepíše nic o tom, že jsi zloděj, ale jasně píše, že kabelku jsi neměla ukazovat nějakému "sekuriťákovi", ale vyžádat si příjezd státní policie. Mně osobně by nevadila ani městská policie, ale žádný mamlas mi do mé kabelky zírat nebude.Právník se k tomu jasně vyjadřuje: "Pracovníci ochranky nesmí nahlížet do vaší tašky, kabelky ani kapes. Jediný, kdo má právo udělat osobní prohlídku, je policie. Přitom platí pravidlo, že prohlídku má dělat osoba stejného pohlaví. Ženu tedy prohlíží žena," říká právník.Jestliže dojde ke konfliktu a ochranka na vás začne křičet nebo útočit, vyžádejte si, aby byly okamžitě zajištěny kamerové záběry nebo svědci.
3. Listopad 2013 - 8:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Victoria (anonym)
Teda já nevím, ve škole jsme se učili, že existuje důkazní břemeno, které obvykle funguje tak, že vám musí dokázat, že jste něco udělali, ne naopak, že byste vy museli dokazovat, že jste něco neudělali. Pokud byste měli v tašce něco, co by se dalo špatně vyložit, tj. něco, co jste neukradli, ale neuvědomili jste si, že máte v tašce něco, co by bylo lepší předem nahlásit, a neměli byste k tomu žádnou účtenku, jak by se to řešilo? Bralo by se to jako dostatečný důkaz toho, že jste to ukradli (i když jste to meukradli), nebo by se to muselo uzavřít s tím, že se to pro nedostatek důkazů nedá určit?
8. Srpen 2016 - 20:06

Přidat komentář

Reklama

Reklama