Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
200 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nenávidím Vánoce

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Také nesnášíte ty zprofanované svátky? Já bych každý rok nejraději počátkem listopadu usnula a probudila se až v lednu. Dva měsíce žít v té kýčovité výzdobě všech našich měst, všude kam se člověk podívá samé zlaté koule, řetězy, vřeštící koledy z amplionů už mnoho týdnů předem. A k tomu ty davy lidí, jako stáda bludných ovcí, zpracovaných komercí, nakupující většinou zbytečné, nesmyslné věci pod záminkou "dárečků", či "překvapení". Chudáci stromečci,desetinásobně předražení prodávající mafií, prodávaní na každém rohu, v období vlastních svátků jsou z nich už jen napentlená seschlá košťata. Vánoce=svátky klidu a míru! Už teď se mi z toho dělá nevolno!
30. Listopad 2011 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Jeden anglican dokonce Vanoce zrusil, nesmime se pry radovat, prezirat ale postit. Nastesti panovnik nastupujici po nem svatky vanoc vratil zpet puvodnimu ucelu. Radovat se z prichodu nebo treba jen pro radost detem. Dejte si udelat test DNA, jestli nemate predky v Anglii 17. stoleti
1. Prosinec 2011 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Romča (anonym)
Také nesnášíte ty...Ano, to nejsou žádné svátky klidu,ale týdny dopředu běsnění, fronty na žrádlo, přeplněné markety, parkoviště, kýče kam se podíváš, absolutně to nemá kouzlo, atmosféru, která se tomu přisuzuje a ten blbinec není přímo úměrný třem dnům volna, tedy jednomu prodlouženému víkendu, kdy jsem sotva schopná se nadechnout z těch stresů a hektičnosti předtím. Dalo by se tomu vyhnout, ale to by člověk musel svátky opravdu ignorovat, což s dětmi neudělám, vánoc slavím pro ně a jejich radost.
1. Prosinec 2011 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Ano, Vánoce by se měly zrušit, zakázat, zapomenout. Ušetřilo by to spoustu peněz a zdraví.
1. Prosinec 2011 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Romča (anonym)
mně by se líbilo odjet na chalupu v zasněžených horách, ozdobit stromek namísto křiklavýhmi přezdobenými koulemi perníčky, jablky, ozdobami ze slámy,voskovými svíčkami, krásný betlém, trocha cukroví, purpura, punč, kapr a salát,klasické koledy, pouštění skořápek či jiný starý zvyk, dětem dárek, pro dospělé úsměv, stisk ruky, čas na popovídání a pomazlení v tom hektickém shonu, zajít na dlouhou procházku, dlouho pít grog a svařené víno, dlouho si povídat, dlouho hledět do plamenů v krbu, bilancovat, vzpomínat na hezké chvíle v životě, dát do lesa srnkám krmení, zajít na půlnoční a vidět klasickou pohádku, zpomalit, mít dost času snít, vyprávět si, projevit si lásku a city.... Prostě pryč od rudonosých děsivých Santa klausů, kteří vypadají jak přežraní alkoholici, fialových umělých vánočních řetězů, řevu z tlampačů ve všech těch slavných Globusech, tlačenic, front, řízků, kachen se zelím, alkoholu, přežírání, amerických moderních pohádek, sitcomů a rukou vytahaných narvanými těžkými igelitkami s nákupy, snahy něco urvat a nakoupit za každou cenu ...
1. Prosinec 2011 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Když pominu tu atmosféru kolem nás (města, náměstí) tak je snad na každém, jak prožije vánoce. My jsme to přeměnili na období, kdy se odmítáme účelově honit ap. Dárek si koupíme spíše symbolicky.
1. Prosinec 2011 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Tom má pravdu,je to na každém,jak si to udělá.Bilancovat se může i ve městě a klasiku si taky udělá každý kdo chce-bez ohledu na hektičnost druhých. Já osobně si myslím,že trocha pozlátka k těmhle svátkům patří.O tom svědčí i předprvorepublikové ozdoby na stromek,které používáme už jako xtá generace :-).Na Štědrý den neexistuje zapnutí TV,není to žádný postoj,ale prostě k tomu nedojde,vždycky je spousta jiného,co je nám milejší.Někdy si vzpomeneme,že jsme propásli nějakou pohádku,ale nevadí.Nemusí mít kazdý svátky podle šablony,proč si je neuděláš podle sebe Romčo,klidně i bez té chalupy v horách?
1. Prosinec 2011 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivona 34 (anonym)
Já Vánoce miluju.Nejsou nijak bohaté,spíše skromné.Žádné honění po supermarketech nehrozí.Nakoupíme najednou.Cukroví peču moc ráda.Stromeček máme živý s totalitními ozdobami.Vlastně na Štědrý den je pohoda-každý dostane malý úkol,aby večer bylo vše jak má být.Čučíme na pohádky.Zobeme cukroví a vzpomínáme na ty,co nám umřely.Takže pěkné adventní období bez drahých dárků,spíše více zdraví,ohleduplnosti a pokory.
1. Prosinec 2011 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Romča (anonym)
Tom má pravdu,je to na...víš, já ještě ke všemu tu chalupu na horách mám a ty popisované kouzelné svátky jsem tam prožívala a bylo to moc hezké-srnky nám koukaly málem do oken. To bylo-když byly děti malé. Dnes jsou v pubertě a s námi tam odmítají jet a já na to přistoupila. Byly to ale nejhezčí vánoce. Nechci se s potomky hádat, chtějí prostě ve volnu kolem svátků být s vrstevníky a ne na samotě u lesa...chodí s kamarády i na tu půlnoční-ovšem v městě. Napsala jsem to, jako vzpomínku na nejhezčí moje vánoce blízko přírodě. Jinak je to prostě dětem takový ústupek a co se naší rodiny týče, snažíme se nehonit, neberem to konzumně, dáky dáváme dětem a sobě symbolicky maličkost a celkově hektičnosti už nepodléháme ... ten blázinec kolem nás před svátky si nesmíme připustit k tělu, jediná rada...
1. Prosinec 2011 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
víš, já ještě ke všemu...Jestli ty svátky bývaly tak hezké,určitě se zapsaly do srdcí i dětem.Až se prokoušou pubertou,třeba začnou vzpomínat se stejnou nostalgií a budou si to chtít zopakovat.Nech jim na to čas a občas ty hezké chvilky tam připomeň nejen sobě,ale i jim. Ale jak jsem psala výše,trocha pozlátka,honičky i konzumu k těm svátkům patří.Stejně jako vůně při pečení,svíčky a výzdoba.Ani není nic špatného si dávat dárky nejen symbolické.Pod stromečkem si chtějí lidi udělat radost navzájem.Vždyť i Ježíškovi daroval každý podle svých mozností....:-) Hezké svátky!
1. Prosinec 2011 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
jarouseek (anonym)
Vánoce jsou zprofanované a profláknuté svátky, čímž neříkám, že je nemám rád. Ale třeba už jen z těch každoročních keců, jestli budou na sněhu, nebo nebudou, se mně zvedá žaludek. Tyto starosti bych opravdu chtěl mít. A vánoční výzdoba - z 99% snůška nevkusu těžkého kalibru, ale nejsem zde sám, třeba dětem se to asi líbí...
1. Prosinec 2011 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Me vanoce nezajimaj,my ani nestavime strom,beru to jako kazdy jiny den.
1. Prosinec 2011 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonča (anonym)
Také nesnášíte ty...Mně je ten před i Vánoční běs celkem šumák jsem vředařka,žlučníkařka,diabetička,alergička,takže držím svou oblíbenou dietu a nikde se nestresuji :( Jinak chápu,že je potřeba prodat různé ležáky :) To víc mi vadí,tedy spíše mé fence,rachejtle a dělobuchy na Silvestra ^ ^ ( * _* )
1. Prosinec 2011 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Bila vlocka (anonym)
Sice nemohu tvrdit,ze Vanoce nenavidim,ale to co se tu pise o honickach, nakupech, uklidech, stresu, tak tim jsem prochazela jako decko. Rodice zmatkari, jeste se to svalilo do hadky a tak. Nesnesu kupovat darky v prelidnenych obchodakach, letos poprve kupuji darky jenom detem. Dospeli by si meli prituknout dobrym mokem, pojist neco luxusnejsiho a zavzpominat na pekne chvile, projit se zasnezenou vesnici, poprat klidne svatky sousedum a jit odpocivat domu. Bohuzel u mych rodicu to tak nikdy neni:( Tam je neustale desne moc jidla, hodne darku - ne ze bych se tomu az tak pricila,ale kdyby to bylo poklidnejsi byla bych radeji.
1. Prosinec 2011 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jíra (anonym)
To si lidé dělají sami; já se tomu šílenectví směju a nepodléhám mu. Zůstává mi jenom čisté kouzlo svátků a kolikrát i na to bývá málo času. Pamatuju se, jak jsme ve školních, dokonce i ve studentských letech už dávno předem vyhlíželi Vánoce. A abych se, jak píše Míla v úvodním příspěvku, probudil radši až v lednu? V tmavém čase, kdy už nebylo nač se těšit? V ještě promrzlých učebnách hřímali kantoři s pololetními zkouškami, v ulicích, náhle šedých bez světel, se bezútěšně proháněl ledový vichr a v obchodech bylo víc prodavaček než zákazníků... Děti jsou přirozeně vnímavější (přestože i ony, jak pozoruju, začínají podléhat tlaku bezohledného konzumu), ale proč ten postoj "dělám to jen kvůli dětem"? Stejně tak jsou zbytečné úvahy na téma "Vánoce se sněhem". V Praze je vždycky Štědrý večer nesmírně krásný, ať je počasí jakékoli. Dokud to šlo, brával jsem si schválně službu, abych si to užil i z té druhé stránky a mohl mít radost, že jsem přispěl ke krásným Vánocům těch ostatních. Jinak souhlasím s Tončou, že silvestrovské "veselí" je přehnané. Náš irský setr by to vyjádřil ještě ostřeji...
1. Prosinec 2011 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
To si lidé dělají sami;...Tak to koukám jak puk.Přesně jsi vyjádřil moje pocity o Vánocích.Jen ten sníh se mi při nich taky líbí,i když bývá jen málokdy.Ale chodívali jsme každý rok na Štědrý den odpoledne na vánoční hru o Ježíškovi,kterou hráli venku sousedi z ulice a občas při tom padal i sníh.To bývalo moc hezké,chodili na to lidi z celého okolí,na závěr všichni zpívali koledy.Hra byla celé roky stejná a pro všechny ulice okolo tím začínaly Vánoce.Cestou domů vnuk držel zapálenou prskavku a pokud sněžilo,nemělo to chybu.Ale to bylo jen párkrát a máš pravdu,že Štědrý den v Praze /a určitě i jinde/ je krásný vždycky. Jinak mě překvapil tvůj postoj ke službě o svátcích,ať už jsi dělal cokoliv.Tohle mě nenapadlo,já lidi co pracovali o těchto svátcích vždycky spíš litovala,že nejsou s rodinou.Tohle mě nenapadlo... Silvestra taky máme raději klidnější.Roky ho trávíme doma,bez Tv,a prakticky jen s jednou skleničkou,tou půlnoční.Ale bavíme se skvěle :-)
2. Prosinec 2011 - 0:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lubos (anonym)
Ja taky nesnasim vanoce ale ne proto ze lidi besni a jsou tuny ozdob vsude ale diky inventure kterou delam uz pres 20let vzdy nekolik dni pred vanocemi a misto toho abych si jich uzil tak se davam po cely cas do kupy,hlavne hlavu kterou mam uplne vymytou s toho pocitani od 6 do 22hodin po 3dny 21-23.12.Mival jsem je rad ale diky tomu je nenavidim.
2. Prosinec 2011 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já měla vždy zkažené Vánoce jako dítě i dospívající, takže už dávno mi Vánoce nic neříkají, navíc ani sama od sebe nikomu nepřeji hezké Vánoce a bla bla..., když mi někdo je popřeje a vím ,že to není z formality, tak odepíši nebo mu je popřeji taky, ale ostatním říkám, že to jde mimo mě, proto se v reálu vůbec na tohle téma nebavím. Mám moc bolesti z minulých let. Ano, lidi jsou jak blázni, ty nákupy, na co tolik jídla ? Tloustnout a pak to shazovat ?
2. Prosinec 2011 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Předvánočnímu běsu se zcela vyhýbám, prostě do obchodů od listopadu nechodím. Každý rok kolem 15. prosince odjíždíme z Prahy do obce Muráň ve Slovenském rudohoří. A tam uprostřed kouzelné, i když mnohdy drsné přírody, relaxujeme až do prvních lednových dnů. Jsem tak ušetřen nejen toho zrůdného "dárečkového" období, ale i všech těch imbecilních televizních vánočních či silvestrovských pořadů, všech těch megalomantských ohňostrojů a dalších pseudoradovánek. Takže vánoční období i samotné vánoce mi nevadí, prostě je neregistruji.
2. Prosinec 2011 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Jsem tzv. single a celý rok si ve své samotě vyloženě libuji. Pouze okolo Vánoc mne přepadá pocit určité osamělosti. A vyloženě mně lezou na nervy ty z ampliónů v ochodech dokola omílané koledy. Alespoň jednou v týdnu tam člověk na běžný nákup prostě musí, takže se tomu úplně vyhnout nedá. :-( Áchjo, už aby to bylo za námi.
2. Prosinec 2011 - 18:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Jsem tzv. single a celý rok...Danieli, proč Ti to nevadí jindy, než o vánocích?
2. Prosinec 2011 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Předvánočnímu běsu se...Já myslím Karle, že právě vy Vánoce ctíte v jejich pravém významu - dopřáváte sobě a své rodině klid a pohodu uprostřed přírody.
2. Prosinec 2011 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Obecně nesnáším žádné svátky, každý je vychovaný jinak a má jinou minulost. Stejně budu sama, ale lepší být sama než s někým, koho nemám ráda. Neumím se přetvařovat. Opravdu se netěším, nakupovat člověk musí, až uvidím ty stánky apod. , koledy, taková šaškárna, raději bych lezla kanály.
3. Prosinec 2011 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Danieli, proč Ti to nevadí...O tom kdysi natočil Igor Chaum trefnou povídku - jmenovala se tuším Štědrý večer pani Hůlové - bylo to o tom, jak si stará babička ráno vstane, něco dobrého si upeče a je úplně v pohodě - pak si pustí rádio a tam slyší něco v tom smyslu, jak jsou na tom lidé špatně, kteří jsou o Vánocích sami, pak to samé pronáší truchlivým hlasem hlasatelka v televizi, nakonec zazvoní sousedi, aby jí politovali, že je o Vánocích sama - večer se babička oběsí. Vánoce jsou dle mého hezké svátky, ale co je činí absolutně šílenými je ta nákupní horečka a ten mýtus, že by člověk o vánocích neměl být sám. Přece klid a pohodu si člověk může prožít krásně i o samotě. Možná dokonce lépe než s rodinou a povinými návštěvami.
3. Prosinec 2011 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Jsem tzv. single a celý rok...Tak už nejen v obchodech, ale už i na různých rozhlasových stanicích začali s tím omíláním vánočních písniček. Jako naschvál mi i zrovna teď z rádia haje písnička "Happy Cristmass", ale copak člověk může pořád přepínat z jedné stanice na druhou? Prostě před tím není úniku. :-(
6. Prosinec 2011 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Tak už nejen v obchodech,...Oprava: hraje. Po přeladění na jinou stanici se mi ozvala písnička "Jingle Bells". :-(
6. Prosinec 2011 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Oprava: hraje. Po...Já bytostně nejvíc nesnáším Santa klause. Nejdřív roky se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak a jolka a pak zas amerikanizace včetně dovlečení téhle obézní červené obludy. Proč nám to cpou ... my křesťané máme svého Ježíška...a ten rudonosý ksicht na mně civí odevšad.
6. Prosinec 2011 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Oprava: hraje. Po...danieli, tak si pusť Neckáře: Beránku náš z filmu Alois Nebel. To je taky vánoční, ale fakt pěkný.
6. Prosinec 2011 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Světlana (anonym)
Romčo, na co ty si vlastně stěžuješ? Fronty na žrádlo? To přece nemusíš stát v nějakých frontách. Vždyť i večer mají všechno pořád a žádné fronty nejsou. Udělej si v tom systém, seznam. Chápu, že teenageři toho hodně snědí, ale zase si v pohodě vyberou dárek na compu a máš vyřešeno. Dříve se všechno shánělo, obchody byly o víkendech zavřené a přesto byl větší klid. Stačí si to vážně trochu zorganizovat a ono když nebudeš mít umytý vokna letos, tak je holt umeješ příští rok.
6. Prosinec 2011 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Max (anonym)
Z vánoc se mi chce zvracet!!!
12. Prosinec 2011 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Euridiké (anonym)
Z vánoc se mi chce zvracet!!!Maxi, proč? to se ti nelíbí svítící stromečky a rozesmáté děti, všude uklizeno, nepečeno,kapr usmažený....
12. Prosinec 2011 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Nenávidíte vánoce? Tak je prostě neslavte a ignorujte. Když něco nesnáším, nemusím to rovnou nenávidět a otravovat s tím další lidi.
12. Prosinec 2011 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Vánočka :-(( (anonym)
Maxi, proč? to se ti...Děti by se měly smát celý rok a ne jen o vánocích,ale o to se rodiče neumí postarat.Tak dělaj na vánoce ,,HODNÉ RODIČE,, a pak na děti celý rok serou.Uklizeno to je snad normální každý den.Nebo jsi z těch,co maj fofr o velikonocích a vánocích s úklidem.Normální ženská uklízí v pohodě během roku.A kapra? toho si můžu dát v plavkách v létě.A když teď jdu pro pár věcí k jídlu a vidím,že lidi rvou do košů kdejakou chujovinu k jídlu,tak je mi z nich na blití.Takže do prdele s vánocema.Už aby bylo 2 ledna :-)))
12. Prosinec 2011 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Haha (anonym)
Děti by se měly smát celý...jj a hlavně důchodci:-D Chudáci nemůžou chodit,nemůžou stát,vynucujou si přednost,pozdrav a nedej bože,aby v lídlu měli kostku másla slevněnou o 3kč a mouku o 50haléřů,tak jsou schopni tam stát a zevlovat od 5.00hod.
12. Prosinec 2011 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Omega (anonym)
jj a hlavně důchodci:-D...no jo, stará škola. Správná hospodyňka i pro pírko přes plot skočí, tak proč by revmatický důchodce nevystál frontu na o 3 koruny levnější máslo. Bude ho těšit, že ušetřil. Druhý den bude od 6:00 u obvodního lékaře a bude si stěžovat na bolest kloubů.
12. Prosinec 2011 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Haha (anonym)
no jo, stará škola....Pokud nepřečte leták z Tesca,že maj rohlíky za 0.90hal,tak to je schopnej i toho lékaře vypustit.:-))))
12. Prosinec 2011 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Haha (anonym)
taky budete, taky.Myslíš důchodce??? Ano samozřejmě budem,ale slušně vychovaní.Oni,by nám a našim dětem měli jít příkladem.A jak některé pozoruji,tak je mi z nich na blití stejně jako z těch vánoc.
12. Prosinec 2011 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
To (anonym)
Děti by se měly smát celý...máš blbý. U nás v pohodě během roku uklízí každý. Ono pak zbývá víc času na zábavu i děti.
12. Prosinec 2011 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
jj a hlavně důchodci:-D...Svatá pravda,to vy se důchodu bud nedožijete,nebo vás vlastní děti někam odklidí,aby jste nepřekáželi:-))A to bude jen dobře,vždyt vy jste s nervama v prdeli už ted,tak co za stvůry z vás budou v šedesáti??:-)):-))
12. Prosinec 2011 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
vánoční kometka (anonym)
dane dávám ti za pravdu.Mladí jsou nerváci a jako důchodci budou na zabití:).
12. Prosinec 2011 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
rampouch (anonym)
Myslíš důchodce??? Ano...Ty budeš důchodce těžko slušně vychovanej.
12. Prosinec 2011 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Romčo, na co ty si vlastně...Světlanko, já jsem si nestěžovala na fronty ani na nic konkrétního, co bych nedokázala sama v přípravách na svátky odbourat. Ani jsem nezamýšlela svůj příspěvek jako stížnost na cokoli a je tvůj přístup, že to jako stížnost bereš. Já jsem napsala názor. Že mi vadí Santa Klaus, tahle figura. Že mám ráda křesťanské pojetí vánoc s Ježíškem, betlémem, stromečkem. Já si umím udělat vánoce tak, aby se mi líbily, nelíbí se mi ten břichatý červenonosý dědek a celé to západní pojetí svátků s přemírou kýčovitých světýlek...opakuju, to je názor, jaké se píší obecně do diskuzí...a nakoupeno přes net mám, jako každý rok-plus něco oběháno po krámech a nemám s tím problém, mně baví nakupovat dárky druhým.
12. Prosinec 2011 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
Ty budeš důchodce těžko...No to je mi postřeh:.)):-)):-))Přímo věšteckej,bohužel typickej pro blby:-)):-))
12. Prosinec 2011 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
dane (anonym)
Svatá pravda,to vy se...ty sám jsi důchodce ? Mladí to nemají a nebudou mít lehké, zdá se, že tě to těší, píšeš o stvůrách a házíš do jednoho pytle, čiší z tebe nenávost, asi nejsi spokojený... ale neradujte se předčasně milí současní důchodci-na důchody totiž nebude ve stáří současných třiceti, čtyřicetiletých, na důchody nebude do roku či dvou let-bohužel, je mi líto, ale i dnešní důchodci to odserou, v této zemi bohužel ano. Vyhrábnou to nejlíp ti, kteří mají za sebou slušný život a pracují v současné době ke konci své cesty.
12. Prosinec 2011 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
staří (anonym)
mladé rádi nemají a necháápou, že nebýt mladých, nikdo na jejich důchody nevydělá a chcípli by hlady. Stejně jim důchody zmrazí a za rok sníží ...řvou, že celý život makali a že důchod zaslouží a většina jich nemaká dvacet třicet let, protože šli do důchodu v pade za komanče-předčasných, tak jaký celý život makali....
12. Prosinec 2011 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
je (anonym)
zlé, že mladí budou dělat do smrti, budou muset a tím pádem budou staří po hospicech a domech pro seniory, nebude se mít z rodin kdo o ně starat-ještěže se dost taková zařízení poslední dobou staví. Starých lidí je strašně moc, aby měli postupně kam jít.
12. Prosinec 2011 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
mladé rádi nemají a...Ty jsi zřejmě jedno z dalších nechápavých telat,že???Dnešní důchodci zase vydělávali na generaci předešlou,to není vaše žádná zásluha,že dnešní jsou zase placení vašimi daněmi a jak je vidět,vaší neschopností to jde do kytek,nikoliv vinou těch důchodců.A ne,já důchodce nejsem,ale mám v tom věku rodiče.Ale nikdy bych nikde nevykřikoval,že mi důchodci vadí,nebo že na ně musím dělat.
12. Prosinec 2011 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
clementine (anonym)
Světlanko, já jsem si...Santa Claus je osoba historická, skutečná, Tenhle pán u nás chodí s čertem a andělem 5. prosince a říkáme mu Mikuláš. Svatý Mikuláš je pro spoustu národů významnou postavou. Narozdíl od něj je Ježíšek v jesličkách naprosto absurdní postavičkou. kdo to kdy viděl, aby novorozeně obdarovávalo?
12. Prosinec 2011 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
ty sám jsi důchodce ?...Mladí to NIKDY neměli lehké,někteří zažili jako mladí dokonce války,tak se s takovou argumentaci běž nechat vyfotit,hlupáku..-))
12. Prosinec 2011 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
:-P (anonym)
Mladí to NIKDY neměli...Dane asi by ses měl jít vyhajat nebo to s tebou švihne.Jo a ráno vyber schránku s letákama ať víš na kterou frontu naskočit.
12. Prosinec 2011 - 20:25

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama