12 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nemuzu si dovolit pokracovat ve studiu mediciny

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Studentka (anonym)
Studuji medicinu a ziji sama. Pracuji na plny uvazek ve stanku s obcerstvenim, abych si vydelala na zivobyti. Bohuzel to casove vubec nezvladam. Bojim se, ze budu muset studium prerusit, ale to bych velmi nerada. Mate nekdo nejaky napad, jak mohu vydelat dost penez, aby mi to stacilo (najem, inkaso, jidlo, jizdenky, ucebnice...)?
20. Říjen 2012 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Yarda (anonym)
Situace těžká, ale možností spousta! 1. snížit náklady (spolubydlení), najít si kluka s bytem, a pod. 2.najít si jinou práci, např. noční recepční v hotelu, tam můžeš číst skripta, nebo výnosnější, kde si vyděláš za kratší dobu.
24. Říjen 2012 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Studuji medicinu a ziji sama....Studium medicíny, zejména od začátku až po zkoušku z patologie vyžaduje mnohem více času než jiné humanitní obory. Vysoké jsou i nároky na paměť. V jakém jsi ročníku?
25. Říjen 2012 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Studuješ v Praze? A jsi mimopražská, pokud ano, existuje spousta inzerátů bydlení u starších lidí (místo nájmu péče o ně), ale klid na učení je a přednášky nejsou každý den.
25. Říjen 2012 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Tak jestli nemáš hubu jak rošlápnutej kravinec, tak skus perlovku? Neboj, ona se neušoupe!
25. Říjen 2012 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Studentka (anonym)
Naklady jsem uz ted snizila na minimum. Jsem sama a mam dve deti, vztah nechci. Ale spolubydlici by se ke mne vesla. Nocni praci mimo domov si kvuli detem dovolit nemuzu. Ted pujdu do druheho rocniku. Neradte mi prosim, ze se v me situaci studovat neda, to jsem slysela uz casto. Ja chci najit zpusob, jak studovat dal.
25. Říjen 2012 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Yarda (anonym)
Naklady jsem uz ted snizila...No a je to venku. A jakpak to přijde, že děti nemají tátu? To se asi samo od sebe nestalo. Pokud nechceš "vztah", je to tvoje volba, ale pak si nestěžuj, že se to nedá zvládnout. Nelze mít ze všeho jen to lepší.
25. Říjen 2012 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Úvaha (anonym)
Tak mne tak napadá, jak k tomu přijdou děti - píšeš, že časově nezvládáš a že jsi náklady snížila na minimum, nejsou děti kvůli tvému studiu tak trochu v pozadí? Domácnost se dvěma dětma je náročné ukočírovat i s partnerem a bez studia, natož když jsi na vše sama a ještě k tomu studuješ. Upřímně, nedovadu si to prakticky představit. To jsou děti celý den někde pryč? Kdy s nimi píšeš úkoly a nebo, kdy si najdete na sebe čas? Kdy si najdeš čas na učení? A to opravdu vyjdeš jen z hodně skromné mzdy, protože ať to počítám, jak to počítám, pokud jsi ve škole x hodin a pak ještě jdeš do práce, buď nepracuješ ani 8 hodin denně, nebo naopak, domů se vracíš večer, kdy už děti možná dávno spí ...A ruku na srdce, mocliž vyděláš v tom stánku...to tě nikde jinde nepřijali na kvalifikovanější a tím i lépe placené místo?
25. Říjen 2012 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Yarda (anonym)
Tak mne tak napadá, jak k...Je to celý nějaký divný...
26. Říjen 2012 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tak mne tak napadá, jak k...Abyste se nedivili, stankarky si mohou prijit na pekne penize. Nevim, jak dnes, ale za mych studii pred 15 lety si takhle kamosky brigadne prisly na Vaclavaku ve stanku prisly na 25 000 mesicne.
26. Říjen 2012 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
A ještě si něco nakrade! Jenom těch cizinců co vošulej!!
26. Říjen 2012 - 10:45

Přidat komentář