47 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

nemocenská

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
ivka (anonym)
Dobrý den, mám napsanou nemocenskou do neděle, a v neděli mi začíná noční směna, která je započítávána už jako do pondělka. Můžu jít do práce, nebo až v pondělí v noci, což by se mi započítalo až vlastně do úterka. Děkuji
13. Únor 2007 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak je to s nemocenskou.Od kdy na ní mám nárok.K 18.12.2006 mi skončila podpůrčí doba a tím pádem mi byla ukončena neschopenka.Mám opět zdravotní problémya nevím jestli mám nárok na novou nemocenskou a hlavně po jaké době.Děkuliza odpověď
20. Únor 2007 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na váš názor ohledně nemocenských dávek od 1.1.2008. Od tohoto roku jsou první 3 dny nemoci zdarma. Ptám se proč, když jako zaměstnankyně přispívám každý měsíc v rámci tzv. solidarity s nemocnými, finační částkou na nemocenské pojištění. Dle mého názoru bychom neměli za tyto 3 dny nic platit, protože sami také nic nedostaneme. Je to velká nespravedlnost a vlastně určitým způsobem okrádání zaměstnanců v tomto státě. Přispíváme sice do společného "koše", ale v případě, že sami potřebujeme, nemáme na nic nárok. Domnívám se, že kdyby byli v podobné situaci zaměstnanci jinde v Evropě, vyrazili by už do ulic.
27. Leden 2008 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
No Věro, v zásadě máš pravdu, něco na tom bude. Ale co s tím můžeme dělat.
29. Leden 2008 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Věro, solidarita v praxi je na stejném principu jako onen známý vtip o těch kuřatech. Někdo sní celé kuře, druhý nemá nic, ale v průměru mají oba půlku kuřete. Takže jsou lidé, kteří nemarodí třeba 10 let, potom jsou lidé, kteří jsou třeba nemocní 1x za rok s chřipkou a potom jsou lidé, kteří jsou nemocní dlouhodobě nebo naopak pravidelně třeba 9x za rok. Ať již opravdu mají vážné problémy nebo třeba jdou s každým píchnutím. Není úplně pravda, že když potřebujeme, nemáme na nic nárok, systém je koncipován tak, aby pomohl překonat právě dlouhou nemoc - měsíc a více. Myšlenka je taková, že průměrný člověk by měl být holt na jednu, či 2 krátké onemocnění finančně připraven. Nemusí se to každému líbit, taky nejásám, protože jsem 8 roků nemarodil a letos jak na potvoru hned v lednu chřipka, jakou jsem neměl 15 roků. Uvítal bych něco jako osobní účet - 8 roků jsem nemarodil, tak nemocenská solidní, třeba těch 69%. Od prvního dne, samozřejmě. A pokud bych onemocněl v dalším roce, pak ano ,nemocenská krácena.
29. Leden 2008 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Myslím si, že by uvedenou problematiku docela dobře vyřešilo nemocenské připojištění. Jinak souhlasím s Věrou, že nedostávat 3 dny ani korunu je nehoráznost, když všichni přispíváme v rámci tzv. solidarity
1. Únor 2008 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Grass (anonym)
Další zajímavá věc je ta, že když se někdo dokáže za ty tři dny vyléčit (např. lehčí nachlazení apod.) a předpokládá to i dopředu, tak nestačí jen zavolat do práce, že je marod, Člověk musí pro tu neschopenku k doktorovi jít, pak ji nést do práce a třeba tam v čekárně ještě něco chytí a pak nebude nemocný tři dny ale ještě déle. Proč když první tři dny nemoci člověk nic nedostane, tak musí pro tu neschopenku k doktorovi chodit? Podle mě by měly být všechny dny nemocenské placeny stejně. Dát třeba 70% platu a hotovo. Proč tretat někoho kdo se ze stejné nemoci dokáže uzdravit rychleji? Nechápu to.
1. Únor 2008 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
První tři dny nemocenské by měly být hodnoceny nejvíce procenty ,neboť krátkou dobu marození nejvíce využívají lidé,kteří mají zájem se co nejdříve vrátit do pracovního procesu,tzn.příklad:3 dny nenocenské + víkend = rychlá léčba nachlazení=zamezení roznášení bacilů.Další dny marození by se procentuelní hodnocení mělo odvíjet dle diagnozy,aby třeba člověk s "rýmalkou" nemarodil 14 dní za stejné peníze,jako třeba pacient se zánětem průdušek ap.Tím pádem by byli lékaři více angažováni rozlišovat,zda je nutné PN prodlužovat,či ne a to tím způsobem,že při prodloužení PN,by bylo nutné změnit diagnozu a dle toho by se odvíjelo další procentuelní zařazení.V případě lehčího onemocnění a delší doby marození,než je průměrné u daného onemocnění by nemocenská měla snižující tendenci a naopak.Samozřejmě,změna dg.by měla být kontrolována příslušným posudkovým lékařem.
16. Květen 2008 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Nemocenská se od ledna příštího roku zase vrátí na nulu...Co tomu říkáte?
2. Červen 2008 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Nasranej (anonym)
Modré hyeny už si dělají, co chtějí...
2. Červen 2008 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Vigo (anonym)
Jo milý nasraný příteli, kdybys věděl, jak hodně je nemocenská zneužívaná, mluvil bys jako normální člověk. Samozřejmě jsou na tom biti ti slušní, ale za to poděkuj těm, kteří takto nastavený systém zneuživali.
2. Červen 2008 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Justa (anonym)
hodně lidí krade, tak pro jistotu všechny zavřít .. logika jak řemen .. hodně lidí práci jen předstírá, tak všem zrušit mzdy ... atd.
2. Červen 2008 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Krone (anonym)
hele vigo, ono je jednodušší sebrat všem, než vymyslet něco, co by setnulo ty podvodníky, že jo? A co, dokoři, těm je úplně jedno, že posílají domů simulanta? Ať ho pořádně vyšetří a pak ať ho setnou.
2. Červen 2008 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
MM (anonym)
Spláchnout s viníky neviné do hajzlu...odkdypak je tohle princip moderního státu? Neschopnost dosáhnout dobrých výsledků náročnou prací si státní aparát vynahrazuje buzerací všech!
2. Červen 2008 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Stoural (anonym)
Pochopte, ze dat prvni tri dny bez placeni, kvuli zneuzivani nemocenske je BLBOST! Proc to neplati pouze pro ty lidi, kteri jsou napr. vice nez jeden mesic v roce nemocni? To je takovy problem stanovit kriteria? Reknu ti, ze to neni problem (zvlastne, kdyz mas po ruce vsechny udaje). Proc ja nedostanu zaplaceny prvni tri dny nemocenske, kdyz jsem treba nemocen poprve po X letech? Ale jen si pockej, az vlada prijde se zakonem, kdy prvnich 5 let prace se ti nebude pocitat do duchodu :D To je totiz uplne totez.
2. Červen 2008 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Vigo (anonym)
Dost se to zneužívalo, tak třeba různé stavební firmy, které přes zimní období nemměly zakázky, šup se zaměstnanci na nemocenskou.
2. Červen 2008 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Sebr (anonym)
Pokud je nemocenská zneužívaná, lze tomu z velké čísti zamezit. 1) Kdo vystavuje neschopnost? Pacient? No přece doktor!!! Takže doktor také musí nést odpovědnost včetně případného finančního postihu za to, že tuto činnost umožňuje a kryje. Okrádá totiž stát! 2) Kdo proplácí výkony? Zdravotní pojišťovna!!! Má možnost kontroly dodržování léčebného režimu! Dělá ji? Asi špatně! I ona okrádá stát! Že ani lékaří, ani pojišťovny svoji roli neplní je zjevné. Ale ono je přece jednodušší všechno hodit na hlavu občanům. A přitom se jedná o zcela bezprecedentní a navíc vědomé selhání při řízení zdravotnictví. V soukromé firmě by Šulínek a Kykrt za takové selhání letěli na hodinu a prošustrované peníze by museli vrátit!!! Takže na závěr, milý Vigo, když děkovat, tak všem voličům, kteří ty modré diletanty při volbách vypráskají ze sněmovny i senátu. Pokud možno na furt!
2. Červen 2008 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Rudla (anonym)
Přesně tak to je ! Když pošle stavební firma v zimě hromadně zaměstnance na nemocenskou, tak to je vina nás, normálních, opravdu nemocných ? A ještě ! Neposlala je tam firma, ale nějací, konkrátní, zjistitelní doktoři ! A pojišťovnu by to taky mělo trknout, že je najednou nárůst nemocnosti ? Jenomže je jednodušší potrestat všechny ! Totéž se zvýšením zákonného pojistného za auta. Policie nebude jezdit k nehodám, budou se množit podvody, tak to zaplatíte všichni ! Přestože žádnou nehodu mít nebudete ! A přesto se ještě najdou tací, kteří tato modrá svinstva schvalují a podporují ! Nechápu mozkové pochody jedinců, kteří jsou s nadšením ochotni platit za všechno pořád víc a víc a těm, kteří mají jiný názor nadávat do socek, netáhel, nemakačenků, rudobuřtů a jiných podobných sprosťáren !
2. Červen 2008 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
RV (anonym)
Vždyť přeci nemocenská zneužívána je. A doplácejí na to ti slušní. Ti malí či větší grázlíci čerpají z toho, co je zadarmo a na nákladné léčení už nezůstávají prostředky. Zdravotní systém byl nastaven tak, že zneužívání přímo podporoval a odměňoval. Pro zaměstnance s nízkým platem se "hození marod" celkem vyplácelo a lékař kromě morálních zábran neměl jiný důvod neschopenku nevystavit. Než se snažit řadou kontrolorů udržet špatný systém, je lepší systém změnit tak, aby pro simulanta bylo nevýhodné simulovat a zároveň nemocnému bylo pomoženo a ten byl léčen a popřípadě i vyléčen. Takřka každý skutečný nemocný (na rozdíl od simulanta) je ochoten za léčení a vyléčení zaplatit (viz např. nákupy různých podpůrných bylinek, platby léčitelům).
2. Červen 2008 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
CCC (anonym)
Slušní na tohle dojedou. Hlavně že páni poslanci a ostatní mocipáni mohou marodit za plný plat jak hrdlo ráčí. A to v jejich "práci" nadělají víc škody než užitku za platy, které si nikdo z nich ani troch nezaslouží
2. Červen 2008 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Kitty (anonym)
Tak prima, budu 3 dny v nemocnici, zaplatím 180,-, nedostanu ani korunu a pojištění platím stále jak mourovatá. Dobrý, co?! Z Kalouska a spol je mi hodně špatně. Ostatně dodneska jsem nepochopila jak nejslabší parlamentní strana může mít nejsilnějsí ministerstvo.
2. Červen 2008 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Bočan (anonym)
Ty tři dny vás snad zrujnují?
2. Červen 2008 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
To: Pavel Bočan (anonym)
Ty jsi ale hovado!
2. Červen 2008 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavle Bočane (anonym)
Proč si teda myslíš,že si drtivá většina bere dovolenou,nebo to v práci přechází?Myslíš,že je to z recese?
2. Červen 2008 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasně... (anonym)
Nebudeme se držet rozhodnutí ÚS, budeme zas dále vše ošvejkovávat.
2. Červen 2008 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Kokott (anonym)
No, co teda popřát všem, kdo tohle svinstvo odsouhlasili, aby se dostali do stejné situace, jako běžný občan, který marodí...
2. Červen 2008 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
přesně to jsem chtěla naznačit,že za délku nemocenské má být odpovědný lékař,spolu s posudkovým.Jenže skutečnost je taková,že je jim naprosto jedno,jak dlouho kdo marodí,bez ohledu o jaký zdravotní problém se jedná.Mám na mysli,běžné zdravotní problémy,které si někteří nemakačenkové úmyslně protahují a doktoři je nechávají marodit.Vůbec nemám na mysli lidi, s prokázaným závažnějším ,či závažným onemocněním,či dalšími komplikacemi, které se mohou přidružit i k původně lehčímu onemocnění.Určitě by měl fungovat systém,který bude hlídat práci doktorů,ať už se to týká pracovních neschopností,nebo jakékoliv péče a léčení.Na jedné straně si dovolí nechat flákat simulanta/jasného,kterého třeba načapají při nedodržování léč.režimu,což absolutně neřeší/ a na straně druhé se dostatečně nevěnují člověku tam,kde je to žádoucí. Stejně tak,co se týká vybírání poplatků neoprávněněně-neexistuje systém,který by za to doktora postihoval,dokonce i MZ,stojí za takovým lékařem. Prostě slušnost,poctivost a spravedlnost nemá v tomto zkorumpovaném hnojišti absolutně žádnou šanci!!
2. Červen 2008 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
23 let (anonym)
Marodím 6 měsíců. První tři jsem léčila krční páteř po bouračce(sejmul mě náklaďák a ujel-pachatel neznámý). Celou dobu jsem přitom pracovala z domova nebo docházela do kanceláře. Pak mi začali problémy s plotýnkami a šéfovi jsem řekla, že pracovat nebudu(přestal mě i dorovnávat výši mzdy). Dostala jsem sérii injekcí a pak ještě 10 infuzí. Šéf během toho poslal okamžité zrušení prac. poměru na základě lživého obvinění. Právník na něho podal žalobu. Jsem měsíc po infuzích a 14 dní zbývá do soudu a moje záda se vůbec nelepší. Obvodní mi zničeho nic na kontrole oznámila, že mě musí uschopnit a to jsem teprve objednaná k odborníkovi aby mi napsal vhodnou rehabilitaci, protože u mě není operace možná. Takže nemam rehabilitace, nemam zprávy o tom co dál, nemohu se hýbat a mám jít do práce, když nemohu, nejen proto že by to mohlo ovlivnit výsledek soudního sporu? Doktorka mi řekla, že mi alespoň musí sebrat vycházky a za každou cenu uschopnit do termínu, který nápadně předchází dni soudního sporu. Má v tom 100 % prsty můj šéf. Může si tohle lékařka dovolit???
1. Říjen 2008 - 8:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Mě by osobně zajímalo, jak je možné že nemocenská bude od 1.1.2009 opět za první tři dny nemoci O,-Kč. Jednou to ústavní soud již zamítl, a máme to tady zase. Nemocná moc nebývám, pouze mě připadá divné, že to co jednou soud zruší se zase najednou povolí. Co si o tom myslíte?
24. Říjen 2008 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Že v tomhle (anonym)
státě si dělá každý co chce, MZ nevyjímaje!
3. Listopad 2008 - 11:20

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama