36 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nedomykavost hlasivek

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj mám nedomykavost hlasivek už asi rok a půl. Doktorka mi řekla, že je to trvalý a že se s tím nedá nic dělat. Jen hlasové civičení, které mi pomohlo jen dočasně. Také jsem četla že nedomykovast by neměla člověku nějak zvlášť vadit v mluvení. Mě ale dost, po delším mluvení mě bolí v krku. Musím si i čast naordinovat hlasový klid. Nemáte někdo zkušenosti nebo radu, jak se toho zbavit?Předem děkuji
2. Leden 2007 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Jitko,znám jenom jediny způsob, jak se nedomykavosti zbavit a to je mlčet. Nedělám si srandu, klidně týden. To, že jí máš už rok a půl je trochu problem, ale hlavně nesmíš ten hlas přetěžovat, jakmile ucítíš nějaký tlak v krku, tak si odpočiň. Dodržuj hlasovou hygienu a neustále zvlhčuj sliznice ( pitím, nebo Vincentkovýma výrobkama - ty jsou nejlepší) Zbytečně nekřič. Hlasové cvičení ti mělo zřejmě pomoci posadit hlas do správné mluvní polohy, abys hlas co nejméně namáhala. Nevím, jestli taky zpíváš, ale já sama s tim mám poslední rok taky trápení. Uřvala jsem se lonina jaře ( v nemoci) a od té doby je můj hlas strašně citlivy. Kdyby ses dozvěděla nějaké další novinky, tak dej vědět.
18. Duben 2007 - 23:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Jitko, neměla jsem sice nedomykavost, ale obrnu hlasivek po zápalu plic. Doktor řekl, že jsem měla velké štěstí, že se mi hlas vrátil po 10-ti týdnech. Pomohly mi injekce B12 - 10x a nemluvit.
23. Duben 2007 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Jak tady píšete mlčet nemluvit, tak to snad ani nejde. chodím do školy a opravdu mluvit potřebuju je jasný že když má někdo jen akutní nedomykavost tak asi je za potřebý hlasový klid ale při trvalé nedomykavosti co mám já, tak to snad nejde celý život mlčet. Je jasný že při nedomykavosti si člověk nemůže dovolit to co ti, co mají hlas v pořádku, ale prý jsou lidé co jim nedomykavost nijak nepřekáží, to mi teda řekli 2 foniatři , že nedomykavsot není zas takový problém, mám jen lehkou nedomykavost. Taky jsem zpívala, už bohužel nezpívám, ale jsou zpěvačky, který s nedomykavostí zpívají, třeba Radůza ale ty se s tím už narodili , takže je to asi něco jiného. Jinak jak tu píše jana s tou obrnou, to je něco ještě že ti to nezůstalo a ty injekce jsem měla taky asi 5x, vím že asi nejvíc pomáhají hlasová cvičení, žádný lék asi není :-(
24. Duben 2007 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Ahoj právě čerstvě vím o své nedomykavosti hlasivek, mám s tím také docela trápení, jelikož studuji knzervatoř a ještě zpívám s kapelou.Mně řekl foniatr i profesorka zpěvu, že mam nedomykavost ze špatné pěvecké techniky - musím jí tudíž napravit a vše bude v pořádku..a také mě ujišťovali,že to není stav trvalý a nenapravitelný - spravným dýcháním a technikou by se mělo vše dostat do normálu!Tak nám všem nedomykavým držím palce.
25. Říjen 2007 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj, nedomykavost mám přes 2 roky. Šikovně jsem si ji vypracovala tím, že jsem přechodila 2 chřipky a pak měla práci, kde je komunikace základem. Hlasová cvičení mi pomohly, ale základem je dle mé foniatričky správné dýchání. Dýchání do břicha. Sama jsem se o tom přesvědčila. Správné dýchání trénuji i plaváním. Známá se nechala operovat - tzv. tyreoplastika. Tak jestli vám nepomáhá nic a ztěžuje vám váš "sexy hlásek" život, sejdeme se u chirurga..Držím pěsti! Správné dýchání dává stopku chirurgům!
4. Únor 2008 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Ahoj,právě mi zjistili také nedomykavost hlasivek, bohužel mám také zaměstnání,kde komunikaci vynechat nemohu,chtěla jsem se zeptat,když nebudu cvičit dýchání,jestli se stav hlasu stále zhoršuje,nebo ne.Díky
6. Únor 2008 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Dýchání je asi taky hodně důležitý, ale hlasové cvičení taky já jsme se teď po 2 letech nedomykavosti zbavila jen hlasovým cvičením žádné dýchání jsme nedělala, ale opravdu nedomykavost dokáže pěkně člověku znepříjemnit život.
24. Únor 2008 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Dýchání je asi taky hodně důležitý, ale hlasové cvičení taky já jsme se teď po 2 letech nedomykavosti zbavila jen hlasovým cvičením žádné dýchání jsme nedělala, ale opravdu nedomykavost dokáže pěkně člověku znepříjemnit život.
24. Únor 2008 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobře, včera mne paní doktorka vyděsila, že opravdu rok bych neměla zpívat a mluvit (v nejlepším případě) a že hlasová hygiena je nejdůležitější, čtu zde o hlasových cvičeních poradil by mi někdo , jak na ně?
8. Duben 2008 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Stáňa (anonym)
Zdravím všechny. Ráda bych se dozvěděla něco víc o diagnoze mého čtyřletého syna. Lékařka mu napsala do správy: hlasivky jsou štíhlí,hladké,při fonaci je nedomykavost po celé délce výrazná,tympano bilat A typ kř, 6 vos 6 6 v, s 6 Z otoskopicky i funkčně příznivé dysfonia hyperkinetika- nedomykavost hlasivek výrazná doporučení nehlučet. Po přečtení vaších odpovědí co tu píšete jsem docela vyděšená. Mám dvojčata(4letí kluci) a je docela těžké je udržet v klidu. Prosím kdo něco ví o této diagnéze,napište.Děkuji moc.
26. Červenec 2008 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj lenko a Stáňo, pro lenku: ty cviky ti dá foniatr, ale né každý , je dělá, takže hledat dobrého foniatra. pro Stáňu : no měl by být v hlasovým klidu nebo se šetřit, ale je jasný, že to bude těžký, ale myslím že když mu jsou 4 tak by se u to mohlo ještě srovna, přece jenom tělo se dobře regeneruje v tomhle věku.Také je dobrý brát vitamín B forte je na hlasivky a jinak šetřit co to jde
28. Říjen 2008 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
JJak vypadají hlasová cvičení u nedomykavosti hlasivek? Podle lékařky musím toto absolvovat v nemocnici na foniatrii. Děkuji za jakoukoliv odpověď.
20. Listopad 2008 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Tak hlasová cvičení vypadají, tak že si říkáš nějaké hlasíky či slova, ketrá mají vliv na pohyb hlasivek a tak se můžou nějaké ty nerovnosti hlasivek upravit a hlavně se naučíš mluvit v takové poloze, která hlasivky nejmíň namáhá.Tak záleží kde je foniatkdyž ho máte v nemocnici tak v nemocnici, ale jak jsm epsala ne každý foniatr umí správné hlasové cviky, taky jsm ebyla u jedné foniatičky a ta se mnou prováděla cviky který se cviči u chlapců když mutují. Chce to opravdu najít správného foniatra. založila jsme blog hlasivky.blog.cz tak se jukněte
5. Únor 2009 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Ahoj, všechny Vás zdravím. Já mám nedokynavost hlasivek už od mala. Hrozně moc mě to trápí a začala jsem to řešit. Už jsem prostě nechtěla všude poslouchat: "Co jsi dneska chlastaka, ty jsi nastydlá". Chodím na dechová a hlasová cvičení (řekli mi, že je to běh na dlouhou trať cca půl roku). Zatím mám za sebou měsíc a půl a změny žádné. Pak mi doktor řekl, že se dávají injekce do hlasivek nebo operace. Popravdě musím říct, že bych šla raději na nějakou operaci než tohle. Chodím tam každých 14dní a nesu tu psychicky špatně (nemám totiž ráda ty nemocnice, doktory, dezinfekce, pláště, ...) Určitě Vás budu vždy po měsíci informovat, jak to pomáhá. Držím Všem palečky
12. Únor 2009 - 7:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den, mám podobný problém-obrna hlasinek po silném zánětu průdušek.Můžete se mi ozvat na email: lena65"seznam.cz. Děkuji, Lenka.
20. Únor 2009 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Standa (anonym)
Jsem vděčen,že takováto výměna zkušeností existuje. Před vánoci jsem měl zánět průdušek a začínal mi chrapot. Byl jsem přeléčen antibiotiky. Po měsíci jsem byl doporučen na krční kde mi zjistili nedomykavost jedné hlasivky. Po všech rengenech,ultrazvucích a CT to zůstalo stát na tom, že je to nedomykavost a že se s tím toho asi moc nic nenadělá. Kdyby snad šlo jenom o to hlasivky šetřit, ale největší problém je polykání a zaskakování jídla v krku kdy je to někdy na udušení. To by mě zajímalo jestli se s tím nechá něco dělat, protože někdy prokašlu hodinu a nebo ještě víc než vyletí třeba práček nebo kousek zeleniny a.t.d.
3. Březen 2009 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Jak zjišťuji, problém nedomykavosti hlasivek mají mladí lidé, ale já kmetka (roč.1930) jsem k tomu přišla při operaci srdeční chlopně, když jsem měla několik hadiček v krku a to dost dlouho. Kromě nedomykavosti mám prý hlasivky zbytnělé, léčit to nelze. Takže mám hnusný chraplavý hlas při mluvení, ale zpívá se mi líp. Ovšem zpívejte do telefonu, při nákupu nebo dotazu na cestu, že? Doma i v autě si zpívám naplno, ale určitě je nějaké jógové cvičení na hlasivky. Poradí mi někdo ? Díky!
9. Červenec 2009 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Ahoj všechny Vás zdravím. Tak píši za delší dobu ale přeci jen. Mám za sebou 9 měsíců léčby. Nějaké menší zlepšení mám, není to nic extra ale i malé zlepšení stačí. Teď jsem ještě k tomu těhotná, takže nemohou tak toho moc se mnou zkoušet. Možná do budoucna dnes říkal něco doktor o injekcích (je to vinamín B), který hlasivkám napomahá. Tak uvidíme. Určitě budu informovat
7. Září 2009 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Ahoj, právě jsem si přečetla všechny vaše příšpěvky, které tady jsou a zjistila jsem, že nejsem sama, kdo má problémy s nedomykavostí hlasivek. Trpím ní už 9 let a vzledem k tomu, že mi je teprve 17náct, tak mám spousty problémů a dost velkých :-(. Pořád jsem doma s hlasivkama, že nemůžu mluvit, ikdyž sem se nepřekřikla apod. Mám s tím dost problémů i ve škole, kde mluvit potřebuji asi jako každý.Prošla jsem mnoha vyšetřeními, ale nikdo mi nepomohl. Myslíte si, že problémy s hlasivkama můžou být i psychickým problémem? Např. stresem?
22. Září 2009 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Ahoj, právě jsem si přečetla...Ahoj,máš pravdu v tom,že to je psychický problém.Ze stresu nebo jakékoliv zátěže potom přicházejí zcela fyzické problémy.Mě to taky trápí.
23. Září 2009 - 6:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Ahoj,máš pravdu v tom,že to...Problémy, které mám se tudíž odvíjejí hodně od psychického stavu? Já jsem ve stresu hodně často, protože ve škole se nervuju kvůli učení a doma to taky nemám nejrůžovější, tudíž bych se měla hodně spíš snažit také kromě hlasové hygieny o psychický stav svůj? Máte nějakou radu, jak se stresu trochu vyvarovat nebo ho lépe snášet? Děkuji za odpověď.
23. Září 2009 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj.Zistili mi obrnu pravej hlasivky chcela by som vediet či sa to dá lieči?
1. Leden 2010 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
SISI (anonym)
Ahoj, já osobně jsem trpěla velkou nedomykavostí od mala, měla jsem chraplavývhlas ve vysoké poloze. Nakonec mi pomohla operace. Trvá asi hodinu, 2 dny nesmíte mluvit, atp. Musím říct, že mi to hodně pomohlo i kdyz samozřejmě musím pečlivě cvičit. Nejdůležitější ale je, najít si opravdu dobrýho foniatra. Já byla asi u 4foniatrů, kteří mi pomoc nedokázali. Až jsem si našla opravdu nejlepšího fonitra v kraji. Papa
13. Duben 2011 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie pro Evu (anonym)
Ahoj.Zistili mi obrnu pravej...Je to už více,jak rok.Zajímá mě,jestli už dobře mluvíš a jestli se ti to stalo po operaci.
13. Duben 2011 - 14:58
Obrázek uživatele m.i.r.k.a-n
m.i.r.k.a-n
Já bych potřebovala posadit hlas dopředu, protože ho prý mám zastřený. Nevíte nějaké cvičení?
1. Květen 2011 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Miro (anonym)
Dobry den, mna už asi rok trapi skoro každy den , že som zachrípnutý a bolia ma nejak hlasivky, tak isto cítim v hrdle nejaký tlak a akokeby som niečo v hrdle mal. Tak isto sa mi tvorí hlien a drží sa v hrdle. Mávam dost hlasny rečový prejav. Niekedy to na chvílku ustúpi,ale po troche rozpravania sa to vráti. Neviete mi poradit čo to môže byť??? Dakujem Miro.
24. Leden 2012 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Ahoj, já osobně jsem...ahoj,mám velke problemy s hlasem,před dvěma lety mi doporučili operaci,ale já se bála a nešla jsem.Ted jsem se rozhodla,že prostě půjdu,ale nevím kam,někdo doporucuje Plzen,nekdo Prahu.Mohla bys mi poradit????děkuju moc
25. Leden 2012 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Gertrud (anonym)
Prosím vás je tohle způsobené nedomykavostí hlasivek? http://www.youtube.com/watch?v=AQ9zeDd0mpg&feature=share
10. Únor 2012 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Luďa (anonym)
Ahoj mám nedomykavost...Ahoj Jitko vím že je to už nějaký rok co si psala svůj komentář. Já mám stejný problém jako ty už 10let a teprve až teď poslední rok mě pořád přeskakuje a vynechává hlas, jednou tolik chraptím než dříve, tvoří se mi hleny a nepomáhá ani mlčet! Za poslední 2 roky jsem vystřídal 5 foniatrů a žádný mi nepomohl. Chci se zeptat jak na tom jsi teď, jestli ti třeba někdo nepomohl. díky za odpověď.
11. Březen 2012 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
dobrá rada všem, kdo máte problémy s hlasem (uzlíky, nedomykavost, slabý hlasový projev, apod.): obraťte se na hlasového pedagoga, ten zná řešení na vaše problémy, např. zde: http://www.lukasjindra-pedagog.estranky.cz/clanky/Skola.html Nebo se objednejte na kurz hlasové rehabilitace. Většina hlasových vad lze různými cvičeními a budováním správné techniky použití hlasu časem odstranit.
28. Duben 2012 - 7:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Kulda (anonym)
dobrá rada všem, kdo máte...Co je to za "sračku" jak by řekl klasik? Zase nějaka pochybná stránka, kde Vás pár "amatérů" připraví o prachy...!
8. Prosinec 2012 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Maya (anonym)
Ahoj právě čerstvě vím o...Dobry den, nechodite k Lide Nopove?
19. Prosinec 2013 - 7:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Dobrý den nedomykají mi hlasivky nevím co mám dělat to cvičení co mi dala doktorka jsem ani nezkoušela stejně by to nepomohlo.Jako malá jsem začala vysoké tóny měla jsem talent ale jakoby se vypařil už nic není jako dřív vyhrávala jsem soutěže chtěly mě v kulturním domě, atd.Ale prostě ten hlad mám šelestiví není to jakoddřív
6. Květen 2015 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dobrý den, u mě byla nedomykavost hlasivek způsobena záněty, alespoň tak mi to lékař říkal. V podstatě okamžitě mi doporučil užívat Wobenzym po dobu jednoho měsíce a opravdu se mi ulevilo a nemám již potíže. Také zpívám v kapele a tato překážka mě po dlouhou dobu frustrovala. Ale každopádně, jak se zde píše, nejedná se o nic, co by se nedalo řešit. Jen je dle mého názoru důležité zjistit, zda je původcem zánět a nebo se zkrátka jedná například o špatnou techniku zpěvu. Hlasivky moc nenamáhat, zpívat tišeji a hlavně se nesnažit vytvářet přehnané hloubky, či výšky. pravidelně dělat hlasové cvičení a pít čaje na zklidnění.
12. Květen 2015 - 18:03

Přidat komentář

Reklama

Reklama