37 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nedochvilnost

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Luciáš (anonym)
Co si o nedochvilnosti myslíte? Jsem s mužem skoro 10 let, už od začátku byl nedochvilný ( je mu 36let). Když jsme se domluvili na nějakém času, tak skoro vždy přijel tak o hodinu později. S postupem času jsem ho naučila aspoň to, že má dát vědět, ať si nedělám starosti, že se mu třeba něco stalo. Ale stejnak mne to vždy vytočí úplně do vrtule. Později jsem začala aplikovat to, že když jsme měli být někde např.ve 12hod., tak jsem mu řekla, že tam máme být v 11, aby jsme to stihli. Ale stejnak mne vytočilo to, že nebyl schopný dojet v těch 11, že se zas zpozdil. No a včera to úplně vygradovalo tím, že jsme byli skoro 2 týdny domluveni, že přijede max.ve 14 hodin ( bydlí momentálně u rodičů kvůli práci) a že ještě zařídíme pár věcí. V 11 mu volám, jak to vypadá a on, že se bude snažit přijet na čas, že dodělá pár věcí a jede. Ok, zaradovala jsem se. No a odbila 14.hodina,15.,16.,17.hod. a nic. Tak mu volám, kde je a to mi ještě zalže, že už na cestě a přitom seděl furt u mamky, kde teď momentálně 3/4 roku bydlí. Tak jsem se naštvala a řekla, že už ani nemá jezdit. Podle mne je to nespolehlivost a nezodpovědnost a důkaz toho, jak si mne váží. Co si o tom myslíte a co by jste dělali na mém místě? Rady jako vykašli se na něj nepiště.
10. Září 2011 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
A jsi si jista,ze sedi u maminky a ne u milenky?
11. Září 2011 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Co si o nedochvilnosti...A co teda jiného ti máme napsat? Za 10 roků jsi nebyla schopna ho změnit. Tak potom si nestěžuj a smiř se s tím. Pláčeš pěkně, ale na špatném hrobě.
11. Září 2011 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Na nedochvilnost jsme také silně alergická. Měla jsem kamarádku, která chodila vždycky pozdě. Měla jsem s ní sraz u ní před barákem, takže stačilo, aby jen sešla dolů, ale vždy jsem na ní musela čekat. Vždycky jsem byla vytočená do nepříčetna, postupně se to hromadilo, jeden krásný den nebyla ve smluvený čas na smluveném místě, odešla jsem a s kamarádstvím byl konec jednou pro vždy a nelituji toho. Když někdo chodí neustále pozdě, tak dává najevo absolutní neúctu ke druhému člověku a je to neskutečný sobec. Takový lidé se nemění ;)
11. Září 2011 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Frankie (anonym)
Co si o nedochvilnosti...Je to velmi prosté. Nikdy na něj nečekat. Ani minutu a ani tehdy když to zpoždění nezavinil. Vlak ani letadlo také nečekají. A jdu-li se ucházet o práci a přijdu na pohovor pozdě, taky mám smůlu.
12. Září 2011 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana39 (anonym)
Nedochvilnost znamená neúctu k osobě, která čeká
12. Září 2011 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Frankie (anonym)
Nedochvilnost znamená...Velmi trefně vyjádřeno. Zpupné panstvo nechává prosebníky hodiny čekat, jen aby ukázalo, že si to můře dovolit.
12. Září 2011 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana39 (anonym)
:-) take moc hezky vyjádřeno
12. Září 2011 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Co si o nedochvilnosti...Ahoj, moje manželka je též hodně nedochnvilná a není schopna přijít něco začít nebo přijít včas jak jsme domluveni, běžně o 1h později. Je ale zajímavé, že autobus, vlak vždy stihne a v podstatě ji ujel 1-2x za život. Musím podotknout, že jsem 10 let šťastně ženatý,ale tato vlastnost mi v poslední době vadí opravdu hodně, já si udělám čas, přijdu z práce o něco dříve abychom šli třeba na výlet, jenomže moje žena se nedokáže připravit, vaří, pere a dělá jiné činnosti a je připravená tak o 1h - 1,5h později, začíná se pomale stmívat a já ztrácím chuť někam chodit a tím i trestá děti a mě za to, že jsem včas a začne to pak časově skřípat a váznout, prostě že už se po tmě a v zimě někde honit honit, slunce už zapadá...., prostě je to nanic a já mám zkaženou náladu, žena je pořád relativně v pohodě, ale já jsem docela otrávený. Já to budu řešit takto, že ji řeknu dopředu, pokud to nestihne s časovou rezervou 5 min, budu mít náhradní plán, půjdu plavat, půjdu s přáteli nebo s dětmi sám, na autobus je schopná včas, ale se mnou ne a já nemám rád nedostatek respektu. Toto budou přirozené a vlastně i logické důsledky pro ní. Takže Tě Luciáši chápu. Jde o to, jaké i ostatní vlastnosti má partner a jak jsi se schopna se srovnat s těmi, co Ti vadí. Na druhou stranu jsem měl kdysi přítelkyni, která chodila včas a byla to naprostá kráva, neschopná normáního rodiného života a vztahu. Takže jde o jiné věci a o Tvou trpělivost a trochu i psychologického tlaku. Ale v podstatě můj závěr pro mě v mé situaci je - nechat na druhého dopadnou přirozené důsledky a netrápit se s tím, že není s Tebou a nevázat se, mít náhradní program nebo ji s přípravou pomoci. Já kdybych byl Ty, tak se rozhodně nerozcházím a dlouhodobě bych to řešil ( v poklidu, ale psychologickými fintami,pořádně bych si to nastudoval). Jde i o jiné vlastnosti, můžeš mít i příštího partnera, který je jakoby v pohodě, ale kouří, pije a pak Tě třeba může zradit, zatímco tento současný by to neudělal. Ty sama musíš udělat to správnné rozhodnutí a být si vědomá jejich důsledků. Jsou situace, kdy se člověk musí povznést, já to též nebudu hrotit, mou ženu však důsledky musí trochu bolet s tím, že se musí zlobit sama na sebe. Já, kdybych byl ty, tak bych to udělal stejně jak to dělám teď. Život je boj. :) , nic není úplně zadarmo, záleží, co člověk chce. M.
16. Září 2011 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Luciáš (anonym)
Ahoj, moje manželka je též...Díky, moc hezky napsáno. Rozcházet se nemám v úmyslu. Jen jsem chtěla vědět, co si o tom myslíte a co mám proti tomu aplikovat a nebo jaké finty mám dělat, jak jsi sám napsal.No, vyzkouším to. pro Danu- Jsem si jistá, že byl doma u mamky. S jeho mamkou mám moc dobrý vztah, takže ona sama mi řekla, co všechno ten den dělal.
26. Září 2011 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nedochvilnost mně silně vadí. Naprostý souhlas s Janou39.
27. Září 2011 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nedochvilnost je určitě špatná vlastnost a nikomu moc neprospívá. Není ale projevem neúcty k tomu druhému člověku. Je to spíše špatný časový management. Nemyslím si, že by se lidi měli rozcházet nebo zatracovat někoho, kdo chodí pozdě. I ti dochvilní a spolehliví lidé mají určité chyby a zlozvyky, které mohou ty druhé pěkně štvát. Chápu však dochvilného člověka, že ho to irituje. Důvod k rozchodu s tou jinou osobou (pokud jinak byla velmi fajn) to podle mě není.
15. Říjen 2011 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Nedochvilnost je určitě...No pokud to někdo dělá celý život, dělá tím druhým problémy a ještě to zlehčuje, tak je to na zabití. Špatný časový management to může být jenom občas, stane se, ale jako celoživotní styl je to hrůza.
15. Říjen 2011 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
to zlehčování - no to už není zrovna košér ze strany opozdilce, spíše omluva by byla na místě, nemyslím si, že to až tolik dělá druhým problémy, ale to zase záleží na situaci a pružnosti toho, kdo čeká.
15. Říjen 2011 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
No tak to teda dělá druhým problémy a jakě. Nedochvilný člověk se u mě rovná nespolehlivý člověk. Prostě mu nezáleží na daném slovu. A od těch radši dál. Ušetříte si tím spousty problémů.
15. Říjen 2011 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Jana: Vy si snad děláte legraci s tou pružností čekajícího, ne? Jsou některé věci v životě, které nejsem ochotný tolerovat. Druhou takovou věcí, která sem sice nepatří je větší míra konzumace alkoholu. Bytostně nesnáším a jako vedoucí jsem se těchto 2 kategorií lidí vždy urychleně zbavoval.
15. Říjen 2011 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nevím, já na základě jedné vlastnosti neposuzuju jaký je celý člověk. Navíc nedochvilnost nerovná se nespolehlivost, to už je jiný pojem. To je jako kdybych někoho z Vás, kteří se nebavíte s nedochvilnými lidmi, posuzovala jako netolerantní a odsuzující. Což pravda být může, nebo spíše nemusí. Díky ale za zajímavé a odlišné názory, zamyslím se, jak to vnímá někdo jiný. No nic, musím už jít, at přijdu včas. Mějte se všichni krásně a co nejméně vrásek na čele, nejen z opozdilců :))
15. Říjen 2011 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jižanka (anonym)
Jana: Vy si snad děláte...tak to buď rád, že žiješ v Česku, protože v některých zemích je nedochvilnost prostě společensky tolerovaná (myslím, že Japonsko a Švýcarsko to asi není :-D
15. Říjen 2011 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jižanka (anonym)
Jana: Vy si snad děláte... a taky alkohol v některých zemích patří třeba u obchodních jednání k základnímu prostředku úspěchu - jak se říká: jiný kraj-jiný mrav
15. Říjen 2011 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
tak to buď rád, že žiješ...To je problém těchto zemí a lidí tam. Neřeším.
15. Říjen 2011 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Nevím, já na základě...Jistě, pokud ti to udělá radost, tak mě klidně ber jako netolerantního k nedochvilným a odsuzujícího nedochvilné. Ale uvědom si, že jsou lidé, kteří mají schůzky naplánovány na několik dní dopředu s minimální časovou rezervou a takovým jeden nedochvilný dokáže rozhodit celý den. Takže já pokud jsem v situaci, že někdo nepřijde včas jsem se naučil říkat to, co říkají v Německu, tedy "dnes už bychom jednali pod časovým tlakem a mohli bychom ve stresu udělat nějakou chybu, navrhuji odložit schůzku na jiný termín, někdy v průběhu příštího týdne".
15. Říjen 2011 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
tak to buď rád, že žiješ...Jižanské národy prosím raději ani nezmiňovat, těm se snažím vyhýbat jak jen to jde.
15. Říjen 2011 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Jižanské národy prosím...Jen tak na okraj, mám určité zkušenosti s Itálií, mentalita je tam někdy hodně odlišná, ale jsou věci, ve kterých jim nesaháme ani po kotníky, i když si hrajeme jak my jsme dobří.
15. Říjen 2011 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
citrus (anonym)
Jen tak na okraj, mám...a v čem jsou tak dobří? Rád bych se něco o Itálii dozvěděl, chystám se tam jet příští léto na dovolenou :-)
15. Říjen 2011 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
a v čem jsou tak...Například o jejich dálnicích si můžeme nechat jenom snít.
15. Říjen 2011 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
citrus (anonym)
Například o jejich...tak něco jsem si už tak hledal, ale dočetl jsem se, že se za dálnice platí docela dost -nemají známku jako u nás a v Rakousku
15. Říjen 2011 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Pokud se chcete projet po dálnici, zajeďte si do Holandska, navíc jsou tam na rozdíl od Itálie zadarmo. Ostatně i ta dovolená v Holandsku je o něčem jiném, než v Itálii.
15. Říjen 2011 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jsem nedochviln (anonym)
Ale ne proto že bych si jí nevážil, prostě proto že jsem takový od narození. vždy dělám všechno na poslední chvíli a většinou to stihnu. Ale dokáže mě pěkně vytočit, když už to o mě ví, tak že ji to pokaždé rozpláče. Jako kdyby říkala, změň se změň se, je to tak snadné, ale pomocnou ruku mi nabídne pouze formou výčitek. Nejsem žádný tele studuju na inženýra, na přednášky chodím - abyste si udělali obrázek že nejsem nedochvilný vždy i na schůzky se většinou dostavím v čas. Kdyby má partnerka byla zapomnětlivá nebo nedochvilná - nebudu si myslet že mi to dělá naschvál nebo že je zlá. Budu se jí snažit pomoci já - když bych byl tedy dochvilnější. Nastavoval jí budíky, psal smsky volal jí předem. A kdyby to nepomáhalo tak bych si prostě musel zvednout. Ale určitě bych neříkal něco jako: "Hej změň se, taková jaká jsi, pro mě nejsi dost dobrá" Protože přesně to slyším mezi řádky když mě jenom nekonstruktivně kárá. Například bych chtěl aby četla( je to pro mě dost důležité), koupil jsem ji knihu.. nezačla protože studuju většinou z papírů a už se jí nechce číst nic pro zábavu. Nevadí počkám až dostuduje a zkusím to znovu. Když to nevyjde tak se s tím prostě smířím a začnu chodit do čtecího kroužku.. vždy pozdě.. ale nebudu si o ní myslet že namě nemyslí nebo mi že nečte dělá na truc. Je prostě taková. Zkusím ji změnit, konstruktivně. A když to nepůjde tak si zvyknu. Každý jsme nějaký. A já jsem nedochvilný od začátku (2roky) a přesto už mě hodně naučila..
19. Únor 2014 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Nedochvilnost je projev neúcty k osobě, se kterou se máme setkat. Přesnost je zdvořilostí králů, jak praví starý bonmot.
19. Únor 2014 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jkl (anonym)
Nedochvilnost je projev...Amen.
28. Listopad 2014 - 14:25

Stránky

Přidat komentář