53 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nebezpečné dětské hry

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
No, tak prohlížím net a občas se někde někdo pochlubí, jaké "bejkárny" dělal v dětství. My jsme taky pěkně blbli, třeba jsme se věšeli za nohy ze stromu a počítali, jak dlouho to kdo vydrží. Nebo zkoušeli, jak hluboko kdo zajede v rybníku do bahna. Nebo takový minirodeo na ovcích, to občas končilo i špitálem. Dnes už to lidi tak "netáhne" asi proto, když mají k dispozici drogy a střílečky na PC a když můžou "soutěžit" o to, jak dlouho tančit, dokud nepadnou na dýze, nebo technopárty. Tak se pochlubte, jestli jste taky v dětství hráli něco, při čem šlo o život:)
20. Duben 2007 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jozef (anonym)
No, nablbli jsme se hodně, za barákem byl kopec, dělali jsme si minikáry z kočárků, tenkrát byly takový bytelný a s pérováním, ne jako dneska , ty polystyrenový kolečka a plastový trubky a neuveze to ani pytlík brambor a vzali to šůsem až kam to dojelo:) nevzpomínám si, že by to někdo odnes hůř než rozbitým kolenem, nebo silničním lišejem:) Jistě, nebyl to takovej adrenalín jako dneska, měli jsme jaksi trochu respekt k policajtům a to i později, až měl každý Čézetu, Jawu, nebo něco podobnýho. Dneska mladý víc baví nastříkat ti tajně auto sprejem, nějaký nesmyslný xichty a patvary a dát to na nějakej blog nebo se střískat jak hovada a ještě to prezentovat na Youtube a ještě je dneska bejvalý chartisti hájí jako pouliční umělce a je to pro ně snad náhrada za orgasmus, nebo co. A to je docela škoda. Protože mě by bejt zase mladej bavilo sprejování klikyháků a arabesek asi stejně, jako třeba kradení sušenek v sámošce, trochu strachu a za to ještě menší sladká odměna,(čili houby po tom, dělal bych to leda z nouze) ale když tě chytli, to bylo tenkrát rodeo:) No a to těm mladým hodně schází, nevím proč jsme od USA nepřevzali i schopnou policii. Protože někde končí adrenalín a začíná hra nejenom s úctou ale i se smrtí. A dnešní mladí nemají ani půlku naší úcty k životu toho druhýho, co jsme měli, přesto jaká byla doba, my.
20. Duben 2007 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Takový dost blbinky o život, jeden si vlezl hlavou napřed do sudu s vodou, vystrčil nohy nahoru a ostatní počítali, jak dlouho tam vydrží. Divím se dodneška, že se nikdo neutopil. A vzpomínám si taky, jednou na čundru takovou trochu blbou sázku, kdo vypije kotel vody. No nevypil ho nikdo, ale pár lidí do sebe vyklopilo tolik vody, že se okamžitě pozvraceli. No, aspoň jsme si tenkrát vyčistili žaludky a zalili les:)
20. Duben 2007 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonda (anonym)
no, nebezpečná hra z dětství? jízda na tramvaji , ale z venku:)
20. Duben 2007 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Macek (anonym)
Všelijaký výbušný flašky a bouchadla, v naší třídě byl jeden takový pyroman:) Jednou ten spolužák udělal na učitelku nějakou bombičku , dal jí to pod nohu učitelského stolu, ono to bouchlo, ale trochu víc, rozštípalo to tu nohu až k desce a ten stůl se skácel...
20. Duben 2007 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Modrej (anonym)
Jsem z Břeclavě a tam máme přímo ve městě pěkný splav. Do toho jsme v dětství skákali, jako Indiáni ve filmu. Ale šlo to, jenom když bylo vody "akorát", ne moc ani ne málo. Bylo to v pohodě,než se jednou přistěhovala rodina s malým klukem, ten nás u toho viděl a skočil si taky, akorát že hlavou na plovoucí kládu. Ale měl štěstí a zachránili jsme ho.
20. Duben 2007 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Hony (anonym)
No, dělali jsme spoustu magořin:) Nejhorší asi bylo dráždit psy na jednom takovým oploceným pozemku, prostě je něčím nalákat, třeba buřtem pod vrata, aby dělali co největší virvál:) No a jednou ty vrata nebyly zamčený a mít tam někdo stopky, trhl bych rekord v běhu na 1000m:)
20. Duben 2007 - 23:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lanýž (anonym)
My jsme šli po cestě mezi zahradami a v dálce jsme viděli jak šly staré báby z lesa a nesly nůše ze dřívem. Bylo nás šest. Někdo dostal nápad že se vyserem přes cestu. Tak jsme všichni sedli na bobek a vykadili se. Pak jsme čekali až báby dorazí.Zalehli jsme a pozorovali jak to musely přelézat, přeskakovat aby do toho nešláply.Nadávaly a zkoumaly kdo to udělal. My se chechtali jako debilové. Jedno jsem nepochopil,jak jsme všichni naráz našli v sobě tolik hoven. Za pár dní jsme přidali druhou řadu a pak třetí.Báby nadávali a nám bylo hej!
21. Duben 2007 - 2:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Kůrka (anonym)
Natentovat do papírovýho pytlíku a dát to někomu za dveře, pak to rychle zapálit, zazvonit a fičet za roh. Úspěch zaručený, obvykle to dotyčný rozdupal po vlastní předsíni:)
21. Duben 2007 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepíček (anonym)
Dát v létě nad dveře na hajzlík nebo do třídy kýbl vody. Taková malá Niagara osvěžení. Slabší povahy se vždycky skoro nervově zhroutily:)
21. Duben 2007 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Máňa (anonym)
Skákání do vody na jedněch rybích sádkách z takovýho nějakýho jeřábu, člověk se musel trefit ze tří metrů do takový malý vpustě metr a půl na metr, pod tím teda byla pět metrů hluboká velká nádrž, ale kdyby se někdo netrefil...
21. Duben 2007 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Janulda (anonym)
Padesát drepú pak zadrzet dech a druhý te chytil zezadu a zmáckl hrudník az jsme omdleli dnes bych si za to dala pres hubu tenkrát nám to neprislo nebezpecné dnes hodne.
21. Duben 2007 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Salome (anonym)
Nalít úči do kalamáře zmizík, nebo jí dát do zásuvky na spisy broučka, nebo myšičku:) to pak někdy i o děvče přerazila ukazovátko, to víte, za socialismu a navíc tenkrát za Gottwalda bylo sebezdokonalování tvrdě vyžadováno státem a nadřazováno smyslu pro humor.
21. Duben 2007 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Endy (anonym)
No, řekli by jste, že si někdo vleze pod veřejnej hajzlík na nádraží a bude si "hrát na bidet" tak, že lidem ledovou vodou trošku osvěží zadnici? No a právě to jsme jako kluci dělali, byla tam velká žumpa a do ní dveře kvůli vybírání a kousek od toho hadice aby to šlo případně vystříkat. Neumíte si představit, jak ty lidi vyskakovali jak kdyby je píchl šídlem:))) Dneska bych to už nedělal, především proto, že by v tom bulvár a komerční televize hledali sexuální odkaz a představte si ten titulek "Mladiství sexuální devianti zákeřně a ze tmy ostřikovli nahé zadky":)
21. Duben 2007 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Monky (anonym)
Házení bouchacích kuliček za tunelem na lokomotivu, bývala tam taková římsa, asi kvůli padajícímu kamení a udržela 2-3 lidi a našli se i magoři, kteří odtud naskakovali na vlak. Někdy to ale na té lokomotivě oroštovali a to pak člověk vypadal jako kominík, v té době ještě jezdila pára a to bylo někdy sazí jako kdyby hořel sud asfaltu:) Dneska by to už nešlo, tunel je nový a ten vršek je jiný a hlavně jsou tam troleje.
21. Duben 2007 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Straka (anonym)
No, to bylo nebezpečný, ale my to tak nevnímali, hráli jsem si na ponorku. Byl nějaký takový film v kině a tam vyzvedávali ze dna poklad a nám se to líblo. No a zatížili jsme barel aby se potopil do jednoho lomovýho jezera a lezli jsme do něj a trochu se v tom šoupali po dně víc jak 2 lidi se tam teda nevešli. No a druhý den všechny strašně bolela hlava, mysleli jsme na kesonovou nemoc:) Jenže pak jsme přišli na to, že si tam vydýcháváme vzduch. Tak jsme chtěli nějak větrat.Jenže pumpička na kolo nestačila. Někdo jednou přinesl kyslíkový bomby ze sanitky, nebo to byl možná nějaký záchranný přístroj a tak jsme si ho tam vzali. Tak se jednou tak plížíme asi 2 mery hluboko. A ne že by nešlo nic najít, hlavně teda nábojnice z války a sem tam nějaký peníze co tam lidi házeli pro štěstí. A nekontrolujeme kohoutek na tom barelu a ono se to tak nějak přefouklo a najednou to šlo nahoru a utrhl se špagát od kotvy. No a ten barel vyletěl jako střela, my jsme z toho vypadli ale narazilo to na jednu loďku a na ní zrovna byli rybáři. To byl najednou hukot! Oba ve vodě i s červama. A ještě ani netušili co to bylo, ten barel se hned zase převrátil a potopil. Když pak v hospodě vykládali, že asi máme na rybníku lochnesku, samozřejmě jim to nikdo nevěřil:) Dneska se divím,že jsme tu zábavu vůbec přežili. Potápěči mají dneska kromě brejlí a bomb i moderní přístroje a každou chvíli se stejně někdo utopí.
21. Duben 2007 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Stražení bombiček pod vlak. Byl to pak kulomtenej efekt a dobrá prča. Jak mašinfýra nechápal která bije:) Než tam jednoho pomalejšího maníka přejeli a skončil na kriplkáře bez nohou. Jinak si nevzpomínám, že by za nás byly až tak nebezpečné zábavy, jako jsou dneska. Tenkrát měl drogy jenom Vašík Havlovic a spol:). Nás ostatní nutil režim k neustálýmu sebezdokonalování a zvedání HDP:)
22. Duben 2007 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
Jezdila jsem na mladých býcích - byla to skoro ještě telátka, ale vyhazovat uměli jako mustangové. A to byste nevěřili, jaký má kráva špičatý a nepohodlný hřbet... a ty kopýtka, kterými vás po pádu (zpravidla do kravince) pošlape - nic moc.
22. Duben 2007 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Bolek (anonym)
Skákání z dopravníků a jeřábů v Tovačově,hlavně do jezera v pískovně a někdy do jemnýho písku. Ten jsme sjížděli i na igelitkách. Napřed nás ani nenapadlo, že ty skoky do vody můžou být nějak zvlášť nebezpečný, než se jeden chytrák po celkem dobrám saltu trefil ve vodě na kábl, přesně mezi nohy, naštěstí to byla jenom zhmožděnina. Pak už jsme byli opatrnější. Dneska to nejde, to by vás tam hnali hlídači se psem.
22. Duben 2007 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Montag (anonym)
Ježdění na prázdných důlních vozících. Když překonáte odpor ke špíně, tak to bylo celkem i pohodlný. Byla to vlastně pohoda do doby, než nějakej kretének přišel na to, že se trochou násilí dá odstranit pojistka, která má zabránit vyklopení po cestě. No a následoval smrťák, nebyly to tentokrát děti jako třeba my, ale byli to dva zlití tatínci:(
22. Duben 2007 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Chip (anonym)
Nejnebezpečnější hra, kterou jsem kdy hrál? No, nevím jak to nazvat. Prostě jsme "přeškolovali" alergiky. Stalo se to tak, že se přistěhovali nějací noví lidi a s nima děti a některé z nich taky takové divně nemocné, s náma taky začaly chodit do školy. Doma nám říkali, že mají na něco alergii a nemůžou normální jídlo. No a pak to nějaká babka svěřila, možná na zpovědi ale spíš tak nějak, že někteří důchodci touží vyřešit Lochnesku:) jednomu knězovi, že se nemůže na ty podvýživy a bledničky dívat, co s tím. No a stalo se, že tehdy, před víc než dvaceti lety, nebyla alergie na obilniny (celiakie) ani ta na určité živočišné tuky asi moc známá a tak náš hodný pan kněz nabádal, že máme pomoci bližnímu , když má rodiče deformované režimem (jestli to třeba nevíte, Církev Svatá jela svoji válku proti komunistům i za těžkýho totáče) a tím nepravým materiálním poznáním. A tak že se pro ty špatně živené děti máme vzdát třeba svačinky. Takovej chlebíček s řízečkem jim rozjasní líčka a dá sílu přesvědčit rodiče, aby s nima zacházeli jako s člověkem... Ono to bylo tak, že ty děti nechodily na školní obědy a ke svačině měly nějaký na pohled nechutný blambtačky. Tak jsme se štychali, kdo jim pomůže víc. Pojali jsme to jako takové dětské hrdinství, takovou dobrodružnou hru. Ale našim spolužákům to dvakrát nesvědčilo. Dneska už vím proč a taky vím proč to byla asi nejodpornější "hra" mýho dětství. Jenom nevím, jestli si to mám vyčítat já, nebo jako ostatní to prostě ve svých vzpomínkách i pamětech připsat zrůdnosti komunismu.
22. Duben 2007 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Cindy (anonym)
Nebezpečnou hru s náma hrají určitý lidi, ty celebrity a politici co vyhlásili soutěž v posílání DMS. Mám rodiče jak prdlý, nabijou mě mobil a pošli to na chudáčky v Kandaháru a v Pekingu a běda, jak si něco provolám sama. Proč? Vytahujou se se mnou v kostele, fanatici. Mě je 12 a snad když už mě dali na vánoce mobáč, tak mě měli říct, že jenom na tuhle minoňovinu.
22. Duben 2007 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Kevin (anonym)
Taková nebezpečná hra je třeba to, co jsme po shlédnutí filmů s Belmondem provozovali jako dobrou zábavu na základce. Přejít po římse z jedný třídy do druhý, nebo přeručkovat po bleskosvodu z tělocvičny na jídelnu. Kdyby to někomu uklouzlo, tak měl velkou naději na igelitovej spacák . Pak si toho někdo z pedagogů všiml a dali tam ostnáč a zábrany. Nakonec, měli pravdu. nebylo to na to použití stavěný. Cindy, z toho si nic nedělej, horší, kdyby tě to nutili platit z kapesnýho. Já taky věřím tomu, že DMS je podvod století, protože v česku nelze nijak ověřit, kdo si ty peníze ve skutečnosti připisuje, jenom to, že asi čtvrtinu si nechá operátor:) Zkus to takhle někdy rodičům nazančit. Jenom aby to pak nedopadlo jako s mojí babičkou, ta mě dala v dětství 5 kčs a chřestýším zrakem sledovala, jestli to v kostele dávám do pokladničky. Pak mě taky hlasitě vychvalovala. Ale já tam házel plech nebo knoflík aby to cinklo a ty peníze si nechával:)))))Pánbůh je v nebi nepotřebuje a věřící okrádají tento stát už 1700let:)
22. Duben 2007 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
táňa (anonym)
Já se divím, že jsem své dětství vůbec přežila. Zhruba ve školkovém věku jsme s kamarádkou například pořádaly výpravy na obecní skládku, nevím jak je možné, že nás tehdy nikdo nehlídal. Já se tam popíchala o použité injekční stříkačky. Naštěstí bez následků. O HIV se toho tehdy ještě moc nevědělo, ale o žloutence ano. Přesto, že jsem to tehdy oznámila mamince, jí ani nenapadlo, vzít mě do nemocnice na nějaké testy. Zkrátka neinformovanost. Jindy jsme se stejnou kamarádkou přejížděly na kolech lávku nad příkopem asi 6 m hlubokým, hrály si s toulavými psy, prolézaly opuštěné domy a jako úplně malinké strkaly drát do zásuvky.. Nemluvě o tom, že jsme ještě třeba lezly po střechách a navštěvovaly jiná opuštěná místa. Navíc jsem se jako malá holčička ráda pouštěla do řeči s cizími lidmi a kolikrát se jimi nechala vzít třeba na hřiště. Nevím, buď neexistovali ještě úchyláci,nebo jsem měla celé dětství neuvěřitelné štěstí. Mám trochu pocit, že rodiče, kteří si stěžují, že jsou jejich děti stále zalezlé doma u počítače nebo televize, si neuvědomují velké výhody toho, že tak mají své děti alespoň na očích.
23. Duben 2007 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandy (anonym)
Chytání krys. Měli jsme kousek od nás lom a tam bejvala skládka starýho pečiva. No jasně, že se to tam hemžilo myšičkama jak na mraveništi mravencama. Co je na to nebezpečnýho? Mě jednou pořádně rafla a byla to vzteklina. To se vám u Morrowindu nestane.)
23. Duben 2007 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandy (anonym)
Chytání krys. Měli jsme kousek od nás lom a tam bejvala skládka starýho pečiva. No jasně, že se to tam hemžilo myšičkama jak na mraveništi mravencama. Co je na to nebezpečnýho? Mě jednou pořádně rafla a byla to vzteklina. To se vám u Morrowindu nestane.)
23. Duben 2007 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Eagle (anonym)
Sbírání nevybouchlý pyrotechniky. Po Silvestru a jiných svátcích. Vtip byl v tom, že to bylo v době mýho dětství od 18 a jinak bez šance a něco z těch věcí nebylo ješt bouchlý, jak to házeli nachmelenci:) Pak se to odpalovalo v pískově, když tam nikdo další nebyl. No, nám se nestalo nic. Sám se tomu divím. Jedný spolužákyni to bouchlo v kapse, asi světlice nebo dělobuch, jeden by neřek, holka, že to sebere, to bych se podělal i já, kdybych to tenkrát našel, spíš bych to uctivě obešel obloukem. A bunda na hadry, horší, že i pěkně spálená ruka. Její máma z toho měla šok, když vedete dítě do školy a stejně ho neuhlídáte a ještě se vám zramuje, tak bych byl na prášky taky. Naštěstí jí to dali dohromady, jenom pak byla neuvěřitelně vystrašená z jakýkoliv kapslovky.
23. Duben 2007 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Moty (anonym)
Polykání stužky, kdo větší délku. A pak vytahování zpátky ze žaludku. I tak se bavili lidi v době nedostatku drog a před zavedením netu:)
23. Duben 2007 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Bingo (anonym)
Strkání vlastní pěsti do úst. Tenkrát ve školce si takhle jeden z nás vykloubil čelist. Pak taky polykání celých kaštanů, nebo jezení koláčů z písku, kdo víc. Pro jedno děvčátko skončila tahle soutěž operací:(
23. Duben 2007 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Dřív jsme se jako kluci prali skoro denně. Když jsme šli s partou a potkali jsme partu kluků z jiné školy, už jsme se prali a bylo to normální, nikomu to nevadilo. Teď se kluci jednou poperou před školou a dělá se z toho aféra jako já nevím co.
24. Duben 2007 - 17:34

Stránky

Přidat komentář