5 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Násilnický otec

10. Září 2018 - 0:25

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Otec bije maminku. PO hádce o banální věci odejde do ústraní, kde si nahlas opakuje z kontextu vytržené úryvky z hádky a podporuje svůj vztek (co si to dovolila, tím chtěla říct tohle apod.). Po několika minutách se takto rozčílí natolik, že se vyřítí na mamku, začne jí urážet, bít, kopat, polévat čajem nebo jí rozhazovat a ničit věci. Ačkoli vypadá, že je jeho vztek nekontrolovatelný, dokáže se okamžitě uklidnit, pokud přijde nějaká cizí osoba nebo pokud například zjistí, že televizi, kterou chce zrovna rozbít, je vlastně jeho. Jedna se o nějakou psychickou poruchu? O jakou? S přibývajícím věkem méně bije a kope a více psychologicky deptá (jsi k ničemu, jsi tlustá a hnusná). Absurdní je, že se v tomto neharmonickém vztahu považuje za oběť týrání!
10. Září 2015 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Ahoj Radko;tu situaci ti nezavidim a jeste vice nezavidim tvoji mamce.S dosazenim plnoletosti muzes z domova odejit (a nekdo se osamostatnil i drive),coz' bych asi poradil i tve mamce. Odpovedi na otazku proc to dela,je vic (mysleni muze ovlivnovat alkohol,muze byt cholerik,hysterik.. Poruchy osobnosti se mohou v jedinci i prekryvat atd..),ale myslim,ze dulezitejsi je odpoved si,co s tim...Nasilnika dnes muze Policie vykazat z domova az na 10 dni a to opakovane,ale chapu,ze sami ji radeji volat nechcete a sousedi maji asi "zacpane" usi.Co s tim?Pokud neni tva mamka masochistka (coz' asi neni),a s tatou si nejde v klidu o problemech promluvit,tak nezbyva nic jineho,nez' rozchod.Ve tvem otci je takove chovani zazite a zmenit by se mohl jen,pokud by uznal sam,ze vybocuje z normalu a mel by zajem se lecit - jiste,ze za pomoci Psychologa,ke kteremu by musel zajit a svuj stav s nim resit.Lituju,ale v jinem pripade o jeho zmene chovani k lepsimu dost pochybuji...
11. Září 2015 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Pro všestranné a akurátní pochopení patologické dynamiky v té konkrétní rodině by to však chtělo vědět mnohem více. Ten otec, navzdory své fysické a verbální agresivitě, například jistě může být zároveň i obětí. Každopádně být dítětem v takové rodině, tak od svých rodičů odejdu při nejbližší příležitosti.
11. Září 2015 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Stačí když je potlačovaně násilnický a je tam v sobě zadržovaný násilí, takový otec pak vychová úzkostlivého člověka, který se bojí lidem důvěřovat a čeká a vidí a přivolává násilí. Protože nemoc si člověk sama najde, pokud ji nastaví náruč. Jako důchodci co se bojí pádu častěji padají. Tak lidé bojící se zloby a násilí často padají jim do cesty a dostávají od nich zlobu a někdy i násilí.
29. Červen 2018 - 16:00

Přidat komentář

Reklama

Reklama