139 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

nález na páteři

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Ecel (anonym)
Prosím o vysvětlení následujícího textu: Ventrální spondylosa s přihrocením hran těl obratlových. Osteochondrosa disku L2/3 a L4/5. Imprese Somorlovými uzlíky na dolní krycí plochu L2. děkuji jirka
5. Říjen 2004 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Ventrálně- na břišní straně, směrem k břichu,vpředu ležící.Osteochodroza - opotřebování plotýnky s krycími chrupavčitými plochami a okrajovými plochami obratlových těl, tedy degenerativní změny kostí a chrupavek a tomu odpovídající reparativní změny.Spondylóza - změna způsobená stárnutím plotýnky. Jedná se o degenerativní změny krycích chrupavčitých ploten těl obratlů vedoucích k tvorbě zobákovitých výrůstků (osteofyty) po stranách obratlových těl. Kostní výrůstky v konečném stadiu spojí dva sousední obratle mezi sebou. Velikost výrůstků je závislá na tom, jak velký výhřez plotýnky se vytvoří. Spondylóza je odborná výraz pro roztržení předního prstence plotýnky. No a ty uzlíky nemám ponětí co by to mohlo být. Ale to už zřejmě nehraje podstatnou roli, protože máš trop bederní páteř způsobenou věkem nebo přetížením. To samé+sklerózu mám v krční páteři a opravdu mám chvílemi dost, a to si dovedu představit co to obnáší u tebe, když ti na tom sedí 2/3 váhy těla.
6. Říjen 2004 - 7:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Kliknete si na www.Quantum Touch.
20. Říjen 2004 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
radova (anonym)
Algický syndrom páteře při def. spondylóze
30. Listopad 2004 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
beruska (anonym)
mužete mi někdo říct prosím vas co znamená:akutní lumbosacralgie,pravostranné lumboischialgie s těžkou poruchou dynamiky. šílené bolesti už 4 týdny léky ani injekce nezabraly je to beze změny. konečná zpráva: rtg:počínající spondyloza.chronické lumboischialgie multifakt.geneze.
27. Květen 2006 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Ina (anonym)
Milá "beruško", možná už jste na tom lépe,ale pokud ne, nejsem lékařka, jen Vám sdělím svůj názor: když ortopéd nedokáže pomoci od bolesti a ještě k tomu ani nevysvětlí diagnozu, je dobré jít jinam. Možná do nějaké dobré nemocnice. Ve slovníku jsem našla: lumbální=bederní, ischi=sedací nerv, algie=bolest, spondyly jsou páteřní obratle. Když si to člověk dá dohromady, je to zřejmě celkem běžná diagnoza, ale příznaky asi už tak běžné nejsou. Držím Vám palce. Ina.
14. Červenec 2006 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
prosím, o vysvětlení diagnozy: osa hrudní páteře je v horní části vybočená doprava, krční lordóza je v dolní a střední části napřímená. V hrudním úseku jsou na okrajích drobné osteofyty, pedikly jsou dobře diferencovatelné. Meziobratlové prostory nejsou snížené.CC přechod je symetrický. Závěr: Deformační spondylóza hrudní páteře mírného stupně a poruchou statiky C a Th páteře. vůbec tomu nerozumím, tak kdybyste někdo tomu rozuměl byla bych moc rada děkuji
10. Leden 2007 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Máš mírně zdeformovanou hrudní páteř s ostefyty, což jsou kostní výrůstky degeneračního původu, které časem budou omezovat hybnost páteře. Porucha statiky krční a hrudní páteře znamená, že v klidu páteř nemá správné postavení. Vyrovnání přirozeného zakřivení krční páteře ukazuje, že krční páteř dříve či později budeš mít více či méně v hajzlu. Ale podle toho nálezu bych odhadoval, že budeš teprve někde v začátku významnějších potíží s páteří.
10. Leden 2007 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
dekuji uz tomu lepe rozumim.
10. Leden 2007 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Dobrý den mohl by mě někdo přeložit zprávu od lékaře?Lumbalizacia,Th12,sakralizacia L5,sinistroskolioza Th-l,vyrazné napriamenie L-lordzy,diskopathia L5 gravis,chron.vertebrogenny alg.sy LS chrbtice,t.č.LIS s pseudoradik.sympt.L5-S1 vpravo.Děkuji za odpověd připadam si u doktorky jako simulant.Nevěří mi.
23. Březen 2007 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Zkrátka máš v kýbli záda najdi si na internetu Dornova metoda.
23. Březen 2007 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
simulant (anonym)
prosim přeložte mi to plocha krcni lordoza s blokovym postavenim ve vyši c čtyři-šest,též bederní lordoya plošší,zřetelné spondylofyty jsou patrné na okrajích krycích ploch c tři-šest,vhrudní oblasti prakticky v celém useku,meziobratlové prostoryc tři-pět nižší,další nízké prostory v hrudním zejméma středním useku a též prakticky v celém useku bederním s maximem l čtyři-pět,v hrudním useku schmorlovz uzly,vadne postaveni c a th pateře,spondyloza cele pateře s diskopetiemi
23. Březen 2007 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Co ti napřekládám. Naprosto celá páteř trop a plotýnky hyn a to poměrně těžkého stupně. Tos dělal v dolech nebo kde?
23. Březen 2007 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
simulant (anonym)
jsem mirka a je mi 36let a pracuji jako manipulantka asi s té bolesti umřu.Právě jsem asi týden nemocná,ale nevím jestli se mám léčit protože tím pádem budu bez místa.Nevíš co ještě ta pateř vydrží a jestli moc ryskuji.Moje praktická lékařka tvrdí,že moc rzskuji.Velké problémi mám již od srpna to jsem nemohla vubec chodit a zustala jsem vychylena.Momentálně mě brni ruce ,nohy a také vše brní a pálí včetně páteře.
23. Březen 2007 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jestli máš takový nález v 36, tak to je katastrofa. To je tak na půl roku do špitálu, aby se stav stabilizoval, ale jako toto se nedá vyléčit. Tento nález měl můj známý, ale v 55 a to celý život dělal u pece a denně tam naházel 20 tun šrotu. Trochu mu pomohli od bolesti, ale šel do invalidky. A jinak mu dávali tak půl roku, než by ho ta práce definitivně položila. V poslední větě celkem popisuješ spolehlivé příznaky dráždění míšních kořenů a pokud to neřešíš, tak opravdu riskuješ trvalé vážné následky. V tvém momentálním stavu není na místě přemýšlet co páteř vydrží. Možná by neurologické vyšetření ukázalo, že nevydrží už vůbec nic.
23. Březen 2007 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
simulant (anonym)
Záda bolí snad každého ,to mi říkala vždycky moje známá.Jestli je to tak špatné,tak se nad sebou asi budu muset zamyslet.Máš docela dobré informace,kde jsi je nabyl.ČAU
24. Březen 2007 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
jmenuji se petr a je mi 28 let.Pred 2 mesici jsem v praci zvedl 3 trubicky a ty nemeli ani dohromady 1kg.Po spatnem pohybu jsem zustal klecet na nohach a rukach.Nemohl jsem udelat zadny pohyb jakou jsem trpel bolesti.Po prijezdu na neurologii mi primar rekl ze to s timto oddelenim nema co spolecneho a poslal me tedy na chirurgii.Na chirurgii jsem podstoupil rentgen a nic tam nebylo videt.Behem hospitalizace me poslali na magnetickou rezonanci a tam nasli nalez.Pri vizite druhy den mi rekl doktor ze mam vyrez 4 plotynek a po konzultaci s neurochirurgii v usti maji pokracovat v konzervativni lecbe.Po propusteni me poslali behem 5 dnu zpet do nemocnice ale uz na rehabilitacni oddeleni.Tam mi primar rekl ze na to jak jsem mlady tak mam na pateri nalez jako PRASE.Po infuzich,elektrolecbe a cviceni coz mi nezabralome propustili domu.Cele 2 mesice jsem lezel ve spitale a nevedel jsem kudy kam.Pozadal jsem doktora at me posle do Prahy na kralovske vinohrady.V patek jsem byl na neurochirurgii a tam mi rekl doktor ze je to akutni stav a ihned mi dsal termin na operaci.Tento mesic 28.8.07. mam nbastup do nemocnice na operaci.Tak doufam ze vse dopadne dobre.pamatujte zdravi mate jen jedno tak delejte pro sve telo vse a pokud mate nejaky problem se zadama ihned vyhledejte doktora at nedopadnete jako ja. S pozdravem Petr z Biliny
5. Srpen 2007 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Standa (anonym)
pro Simulanta - doufám, že už jsi po operaci a v pořádku užíváš invalidního důchodu, jestli jsi na operaci nešel, pak jsi velmi pravděpodobně už ochrnutý. Můj kolega v práci dopadl stejně a bude do smrti litovat, že doktora neposlechl.
5. Srpen 2007 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
ahojda zdravim vas tak jsem po operaci pres 1 mesic a muzu rici ze mam vetsiproblemy nez jsem mel pred operaci.A jsem zvedavy zda li bolest prestane ci ne.
13. Říjen 2007 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Prosím o vysvětlení pojmu chondrosa disku a Tarlovova cysta.Může mi někdo říct co to je?
13. Listopad 2007 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Chtěla bych se zeptat co je výrazně snížený až zašlý prostor mezi L5-S1, residua pl.jsou s vakuum. fen., dosahují do for. úrovní, ED za S1 ve střední čáře, doprava kolem kořene S1 a lat.od vaku do paraspin. úrovně zasahuje proužek fibrosní tkáně zaujímající kořen S1 vpravo, reherniace pl. nezjištěna.
7. Duben 2008 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Prosím Vás,Náš sedmitýdení syn má od narození nárůstky na páteři a mezi prstíčky,ortoped skonstatoval,že se jedná o Exostosa sakrální.Co to znamená a jaké je riziko?děkuju
19. Květen 2008 - 16:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Chtěla bych se zeptat co znamená těžká porucha dynamiky C páteře.Děkuji
29. Květen 2008 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Mám problémy se zády již od dvaceti let, tak nějak vím co toto znamená ali i tak uvítám další překlad, docela by mě zajmala prognóza, nikdo mi není schpný říct v podstatě nic bližšího. Kupodivu s hrudní páteří v podstatě moc problémy nemám, ale za to krk je dost katastrofální. C1 oproti C2 beze známek posunu, napřímená C lordósa s blokovým postavním dolní C páteře v úseku C5-C7, spondylosa, spondylarthroza C mírnějšího stupně s převahou postižení i.v. skl. v celém průběhu, lehce prohloubená TH kyfosa, spondylosa Th mírnějšího sutpně, drobnější zobáčkovité osteofyty okrajů obr. tel. lehce prohloubená L lordosa, spndylosa, spondylarthosa L mírnějšího stupně s převahou postižení i.v.
25. Červen 2008 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
V podstatě laicky řečeno zablokovaná krční páteř.Je to špatným držením-tady pomůže jen rehabilitace-soustavná,protože za ty roky nemůžete čekat změnu hned.Ze začátku to bude horší.Je to na Vás,jestli k tomu přistoupíte-že tedy něco pro zmírnění obtíží uděláte,nebo brát prášky a čekat,až to bude horší a horší.
25. Červen 2008 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
prosím o přeložení a co mohu dělat dál. Napřímená dolní C páteře s nanačeným blokovým postavením C6/7.Incip.deformující spondylosa C5 - C7.incip.chondrosa C5/6,C6/7.Dextrokonvex.skoliosa Th páteře. Výše obratl. těl C i Th p. přiměřená,krycí plochy bez prolomení,patol. posun nezachycen,skelet bez patol. ložisek. Dále mě doktor posílá na vyšetření EMG. Děkuji
4. Červenec 2008 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
chtela bych se zeptat co je prohloubena lordosa dekuji
14. Červenec 2008 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Aleh (anonym)
Prosím o vysvětlení - počínající spondyloza v podobě drobných ventrolaterálních osteofytů. děkuji
15. Říjen 2008 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
hela (anonym)
prosím o vysvětlení laterální deformující spondylosa 2_4 sníženy prostor L5/S1 v.s. chondrosou děkuji
25. Říjen 2008 - 23:36
Obrázek uživatele Návštěvník
dasa (anonym)
prosim vas o vysvetleni ventrální a dorzální spondylosa,radiální epikondylu drobné paraos kalcifikace,Gonarthorsis Děkuji
31. Říjen 2008 - 12:23

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama