19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nakupování v cizině s novým zákonem o DPH

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Gobi (anonym)
Tak bohužel můj balík dorazil na celnici až 1.4.2011, přestože jsem si připlatila za EMS, abych to stihla ještě "po staru" Cena na deklaraci byla 27.50 USD, tedy měla být osvobozena od cla i DPH. Ale kdepak, platnost nového zákona o DPH na mne tvrdě dopadla. Zásilka byla podrobena RTG, pak fyzicky otevřena, vyfocena a uložena do celního skladu. Mně zasláno předvolání na oblíbenou celnici v Košířích. Nebo plná moc k využití služeb České pošty coby deklaranta za 180+96 Czk. Tedy minimálně, podle obtížnosti i více. Rozhodla jsem se zabojovat sama. Doložila jsem výpis z platební karty, celní hodnota rázem vyskočila na 79.50 doláčů. A šup, už jsem se stala po 3 letech opět účastníkem celního řízení. Vyměřené DPH ve výši 258,- Czk, dále manipulační poplatek 22,- Czk a skladištní poplatky poště 96,- Czk. Doba běhání mezi celnicí, poštou a výdejním skladem cca 1a3/4 hod. Celníci i úřednice celkem milí a ochotní. Nevrlí byli spíš zákazníci, ale to si nepomohli. Nevrlost klientů nemají celníci vůbec rádi, tak jsem radši držela hubu a krok. Sbohem, bezplatné nákupy v Jů es ej.
7. Duben 2011 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
§ (anonym)
A co jako? Tak nakupuj v ČR jako normální lidi, nejsme v Africe, aby se tu věci nutný k životu nedaly sehnat
7. Duben 2011 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Souhlas s § - k čemu potřebuješ živit celníky a českou poštu? Vše se dá koupit v tuzemsku.
7. Duben 2011 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
slušnej (anonym)
Tak bohužel můj balík...Zdar jak sviňa. No,nekecej.Mám ho seklej v PHA na celním.Jo,nákup asi za 225 doláčů,tedy mám zaděláno.Dnes jsem volal jak dodavatelovi,tak na celní. Čekám,až mě informuje pošta.Dám ji plnou moc.Zvážím všechny možnosti... Co jsi objednávala,nebo proč Rtg ?! Dík,ať žije USA a táta zlodějů Klaus.
7. Duben 2011 - 23:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Gobi (anonym)
Zdar jak...Pod RTG jde všechno automaticky, otvírá se namátkově, ale teď otvírají prakticky všechno. Taky bych dala plnou moc, ale bydlím kousek od Prahy a když si přijdeš osobně, je to odbavené okamžitě a hned si to můžeš odnést. A platit další poplatky poště v řádu stovek se mi už fakt nechtělo. Pokud někdo bydlí dál od košířské celnice, přes kterou jde prakticky všechno, tak je určo lepší dát poště plnou moc. Cesta by vyšla dráž. A pro paragrafa a vykřičníka, hoši, vy musíte být asi ducha mdlého. Stačí porovnat ceny v USA a tady. Česko je neuvěřitelně předražené. Ta samá věc tam jde mnohdy koupit i za čtvrtinu maší ceny a ve větší kvalitě. Samozřejmě nemluvím o žrádle, to si kupuju o nás, jestli vám jde o to. Spousta věcí vyjde levněji i s těmi nechutnými celními poplatky. Já možná podporuju celníky a poštu, ty zas podporuješ nenažraný obchodníky, kteří si pro sebe nechávají marži i přes 100%. Pokud teda nekupuješ akorát rohlajsy a mlíko. A s tvým slabým rozumem asi i flašky rumu, tvůj projev tomu odpovídá.
8. Duben 2011 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Tak bohužel můj balík...Taky mne to postihlo, byl jsem v Košířích včera, jel jsem asi 50 km. Za poslední 2 roky, když to bylo až do ceny 150 EUR, tak jsem nikdy nic neplatil ani mi to nezadrželi. Ale jak psala Gobi, všichni byli celkem příjemní. Bohužel jsem tam musel nechat skoro litr, ale nijak mne neotravovali, nechtěli ani předložit žádný potvrzení. Jenom se zeptali, jestli cena na zásilce odpovídá a podle toho vyměřili poplatek. Nvinka je těch 96 kaček poště. To vybírají od každého. Když dáte poště plnou moc, abyste tam nemuseli osobně, tak je to 3x dražší. A těch 96 navíc k tomu platíte taky. Jedinou výhodu to má, že vám to pošta doveze až domů a vybere to pak od vás sakumprdum pro celníky i pro sebe.
8. Duben 2011 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
obdiv (anonym)
Tak bohužel můj balík...na takové věci nemám čas.
8. Duben 2011 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Vilda (anonym)
na takové věci nemám čas.A na co máš čas?
8. Duben 2011 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
A na co máš čas?Vildo, to neřeš, já mám kámošku, která mi pořád sděluje, že na nic nemá čas. A pak stráví celý víkend "smyslupným" okopáváním brambor. Ale to už jsme asi mimo téma. Rozumím tomu, že tě věta "nemám čas" dráždí. Já to taky nemám ráda.
8. Duben 2011 - 10:01
Obrázek uživatele Návštěvník
slušnej (anonym)
Pod RTG jde všechno...Napiš prosím Tvou cenu zboží a výsledné poplatky !? Dnes jsem odeslal poštou p.moc. Jsem nervozní kolik to bude stát. Již těch 96 Kč je terno,no děs...
8. Duben 2011 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Gobi (anonym)
Napiš prosím Tvou cenu...Už jsem to psala, na balíku na deklaraci bylo 27,50. To celníci nespolkli a chtěli doložit výpis z karty a fakturu. Faktura nebyla, výpis jsem předložila na 79,50 a z toho vycházeli. Dostala jsem celní poplatky 258, ale s přirážkou 22 za složenku a poplatek za uschování v celním skladu 96, takže celkem ta sranda vyšla na 376. Taky musíš počítat s tím, že celní kurs za doláč je méně výhodný než ten skutečný. Oni nepostupují podle bankovních kurzů. Pokud budeš mít proclení bez potíží, pošta ti naúčtuje 180 ještě navíc. Ale asi bys neplatil těch 96. Jenomže v případě nějakých složitostí a delších celních řízení to může naskočit na víc než na těch 180 za plnou moc. Uvidíš, budu ráda, když napíšeš, jak jsi dopad. Určo budu objednávat v Americe dál, ale teď mne nejmíň na měsíc přešla chuť. Zdarec a hodně štěstí!
8. Duben 2011 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Gobi (anonym)
Napiš prosím Tvou cenu...Srry, ještě pro pořádek, těch 27,50 a 79,50 je myšleno v doláčích, to ostatní v korunách. Ale to jsi asi pochopil.
8. Duben 2011 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
slušnej (anonym)
Srry, ještě pro pořádek,...Chci mít jistotu.Vidím to na 600 Kč. Pfuj,EU nasrat :-( Dnes jsem si objednal další...levnější Napíšu...
8. Duben 2011 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
slušnej (anonym)
Pošta mě jistě neprodleně,vyzvala ke spolupráci,podepsal jsem její zastupování.Čekám a čekám...co bude dál...
19. Duben 2011 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
Jj, objednáte si zboží v USA a stát vás pumpme o DPH, přitom se na výrobě nijak nepodílel. Místo, aby se staral, jak je možné, že v USA, v zemi s mnohem větší kupní silou, stojí stejná věc polovinu a jestli to unás náhodou někdo nepředražuje, tak otravuje normální lidi s placením DPH a s vystáním minimálně hodinové fronty na celnici. Ale i tak se to vyplatí ve většině případů.
17. Červenec 2011 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
slušnej (anonym)
Jj, objednáte si zboží v...Ahoj, to si nedovolím hrábnout hlouběji do kapsy,jinak mě dorazí CLO !
17. Srpen 2011 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
pati (anonym)
Mám objednané zboží v Esprit.eu. Vím, že DPH platit nebudu, clo také ne? Zásilka včetně poštovného DHL 140euro. A dále smí se překročit limit 150euro?
2. Červenec 2012 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zboží z EU (anonym)
Mám objednané zboží v...nepodléhá clu ani DPH. Na hodnotě nezáleží, klidně může být i přes 150 EUR. Problematičtější je Anglie, která není členem Schengenu. Tam by se DPH platit nemělo, ale clo za určitých okolností jo.
2. Červenec 2012 - 17:59

Přidat komentář

Reklama

Reklama