329 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nahota, stud a školní prostředí

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Kazdy z nas jiste chodil do skoly, nekdo pak byl i na internate nebo pozdeji i na koleji. Obcas pak jsou akce jako vylety a lyzarske kurzy apod. Zajima me, jake mate zkusenosti a nazory na stud a nahotu pred spoluzaky ci spoluzackami. Napr. jak jste se pohybovali na pokoji, jak jste to meli se sprchama? Spolecne se zavesy v kabinkach? Nebo kazdy pokoj mel svou sprchu? Jak jste spavali? A dalsi co Vas k tomuto tematu napadne. Ja osobne jsem zazila ruzne. Prosla jsem vicero skol a vice mist a zpusobu ubytovani. Zazitky mam od desive puritanskych az prekvapive pohodove. A co vy?
10. Březen 2006 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
U nás se nahota moc nepěstovala-takže jsem s ní začal mít už na prvním stupni ZŠ problémy. Chodili jsme na plavání, tam jsme se museli všichni svléknout donaha, sednout na lavičku a čekat až přijde učitelka. Ta si potom stoupla do místnosti se sprchami a dívala se na nás, jak se sprchujeme. Kdo chtěl jít v plavkách ten si je musel sundat-a ještě mu říkala že špatně slyší a že mu profoukne uši. Nejhorší je, že nás chodila kontrolovat do sprch ještě v 7.třídě (to už bylo plavání jen 2x do roka). Jeden můj spolužák jí to řekl-že by tam neměla být,stejně jako učitel-muž by určitě neměl chodit k holkám. Ona se s ním odmítla bavit. Že snad jsme všichni stejní a že má doma kluka zrovna v našem věku. A ŽE JSME PRASATA A KDYŽ SI K NÁM NESTOUPNE, PŮJDEME DO BAZÉNU ŠPINAVÍ. Museli jsme to vydržet. Jinak později jsem studoval SŠ v našem městě, na intru jsem nebydlel.
12. Březen 2006 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
dodod (anonym)
S těmi prasatama měla asi pravdu,ale záleží jak se to řekne.Když si vzpomenu jak jsme se chovali v bazénu,tak bych školní parchanty do veřejných lázní nepouštěl.Někteří kluci všude flusali a močili,chovali se jako dobytek.
12. Březen 2006 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
dodod (anonym)
K tématu: s nahotou jsem neměl problém,ve škole a hlavně na intru,kde bylo děvčat několikanásobně víc,někdy se holky převlékali i v práci přede mnou,protože věděli že je nešmíruji ani nedělám drby,Na střední škole jsme měli individuální praxi,to znamenalo že dva ze třídy byli týden někde v provozu.Nás kluků bylo 5 ve třídě,takže každý měl povinně spolužačku.Byli jsme spolu celý den a ještě cesta zpět i 50km,tak že jsme se museli k sobě chovat s ohledem.Používali jsme i autostop,někdy jmse šli pěšky,pomáhali jsme si navzájem.Ostatní nám dopisovali látku probíranou ve škole.Občas jsem šli domů v podnapilém stavu,to když jsme pracovali ve vinném sklepě,kolegyně se musela postarat o mě nebo opačně.Že jsem ji viděl při převlékání,nebo ošetřování, do půl pasu,nebo ve sprše nahou bylo pro nás normální.V podmínkách kde jsme se pohybovali to normální bylo a věk 18 let v tom nehrál žádnou roli.Později když už jsem pracoval jsem se setkal z chudáka,který ženský šmírovali,to jsem si nikdy nedovoloval,ani ošahávání.Myslím že mě to plně jiné vynahradili.
12. Březen 2006 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
JIRKA (anonym)
Na ZŠ jsem seděl ze spolužákem v poslední lavici a přes uličku spolužačka,sama.My jsme věděli že chodí se ženáčem po nocích tancovat do vinárny.Jednou klimbala a učitel se zabýval nějakým pokusem.Karel vyndal ztopořeného macka,byl to kus.Já zavolal ma Janu a Karel ji zamával mackem.Ta se začala řehtat až spadla ze židličky. To byl náš stud,mám pokračovat?
12. Březen 2006 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ještě k tomu koupání, jestli se flusalo a močilo do vody. U nás ne. Ta učitelka, kromě kontroly ve sprchách jestli se mejeme, nám řekla, že za čurání do vody nám dá třídní důtku. Že se to snadno pozná. Že do vody je přidána chemická látka, a když se někdo vyčurá do vody, voda kolem něj se zbarví fialově. Nevím dodnes jestli to jde-ale nikdo z nás tehdy neměl odvahu to zkoušet.
13. Březen 2006 - 7:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Boss (anonym)
Ano, pokud je prirozena nahota v detstvi brana jako normalni, tak v budoucnu predejdeme smirovani a podobnym uchylnostem i pripadnym problemum ve sprchach, atd.. Sportuji a muzu vam rici ze nekde je pouze spolecna sprcha ci satna a tak neni problem ze se sprchuji holky a kluci spolu. Kdo ma problem s ostychem tak se proste nemyje a jde domu jak prase...
13. Březen 2006 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A nakonec si všich společně zašoupali a pohádky byl konec .............
14. Březen 2006 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Jo, ježdění do školního bazénu, na to si taky pamatuju... Jeden rok tam s náma jezdil takovej starej dědek, asi už důchodce, kterej učil někde ve vedlejší třídě, takže jsme se ani pořádně neznali, a protože byl chlap, chodil s náma do klučičích sprch. Jestli se mejeme, mu bylo celkem jedno. Samozřejmě jsme taky močili ve sprchách nebo v bazénu a někteří se nemyli vůbec a nikomu to nevadilo. Stejně jedno mu bylo taky, když se tam někomu během koupání ztratily ze šatny slipy (nebo ponožky), prostě jel domů bez nich a nic se neřešilo... Další rok už s náma jezdily jenom ženský, ten dědek už šel do důchodu a tak s námi chodila do sprch naše tehdejší třídní učitelka (bylo to, myslím, nějak v páté nebo šesté třídě). Ta už nás ale hlídala o dost víc. Jednou se taky spolužák vyčůral ve sprše a za trest už se nevykoupal a dostal poznámku. A k těm společným sprchám - těch už jsem zažil taky dost a taky pár zajímavých střetů... Třeba jsem se šel sprchovat a nějaká ženská stála dva metry před těma kabinkama, co se v nich sprchuje a že tam nesmím chodit, že tam má kamarádku, která nechce, aby ji někdo rušil. A zachvíli odtamtud vylezl chlap a divil se co tam ta baba tak vyvádí...
11. Duben 2006 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Myslim ze nekteri tema vzali dost po svem. Ale za kazdou "rozumnou" reakci jsem rada. K tomu co napsal dodod musim rict ze u me to bylo na stredni podano a vnimano stejne tj. jako normalni.
19. Duben 2006 - 1:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Zarri (anonym)
Teď nedávno jsem byl taky v takovém zajímavém kempu - na školním výletě - a rozhodně se nejednalo o nějaké puritánské ubytovací zařízení. Pánské společné sprchy, málem tam ještě bylo vidět okýnky ve vedlejší místnosti, a sprchovali se tam všichni dokupy - malý děcka, my starší, kantoři i staří dědci...
17. Červen 2006 - 1:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Terro (anonym)
A kde ten kemp byl?, tomu totiz moc neverim
21. Červen 2006 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Zarri (anonym)
Máchovo jezero.
25. Srpen 2006 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Taky tomu nevěřím. Na hygienická zařízení těchto objektů (bazény, koupaliště, hotely, ubytovny....) jsou totiž normy a ty to musí splňovat, jinak jim to hygienici zavřou. Rozhodně NEMŮŽE existovat, aby se např. na hotelu či ubytovně ve společných sprchách myli muži a ženy dohromady. To jsou zas fantazie nějakého úchyláka. Samozřejmě se to v určitých případech dělá (společné sauny, nudistické pláže). Ale tato místa jsou na to přímo plánována a člověk tam jde s vědomím, že to tak bude. Mimojiné, i na těchto zařízeních je WC pro muže a ženy oddělené. ROZHODNĚ NEBUDOU SPOLEČNÉ SPRCHY NA NORMÁLNÍM HOTELU ČI UBYTOVNĚ!
26. Srpen 2006 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ty společné sprchy nejsou zase taková fantazie nějakého úchyláka.Když pominu nudistické kempy v Jugošce,tak ve Francii jsem byl v kempu překvapen že se tam ve sprchách v mužské části pohybovali ženy a klidně se vedle mě sprchovali.Já bych do ženského nevlezl,už proto že je mi to nepříjemné,jako že bych byl za šmíráka.Později jsem si na to zvykl a už mi to nevadilo.Holil jsem a za mnou se koupali dvě holky ve sprše,třeba měli u nich plno.Bylo to na Korsice a ve většině kempů to takto fungovalo a nebyli to nudistická střediska,kterých je tam hodně. V Tatrách jsem se chodil mýt do potoka,našel si vhodné kameny a myju se,když přišla Němka asi 5 metrů vedle se rozkročila a začala se omývat.Tak jsem klidně dokončil a šel pryč.Viděl jsem ale nezblázním se snad.
26. Srpen 2006 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Taky se musim pridat k tomu, ze spolecne sprchy jsou bezne. Nebo aspon u nas na koleji to tak bylo. Byly jedny sprchy pro kluky i holky na na patre. Nechapu co to ma za vyznam ta vytka s hygienou a ze by to neproslo, ja myslela ze je to otazka kultury a konvenci nevidim duvod proc by do toho mela hygiena mluvit.
17. Prosinec 2006 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Nemyslím si, že by společné sprchy byly něco běžného. Nikdy jsem to nezažil a vím, že ženy nesnesou přítomnost muže například na WC. Nedokážu si teda vůbec představit společné sprchy. Společné sprchy v některých zařízeních mohou být, ale neznamená to, že se tam sprchují společně muži a ženy. Když se tam sprchuje žena, tak muž musí počkat až žena své sprchování dokončí a teprve potom tam může jít muž.
18. Prosinec 2006 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Kata (anonym)
Jo spolecne sprchy to byl na koleji mazec, zejmena kdyz znicehonic se ve sprse objevil cernoch.
18. Prosinec 2006 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
zarri (anonym)
Jóóó, společné sprchy... je jisté ubytovací zařízení, kde se to rok co rok provozuje. Ale černoch jsme tam neměli. Zato jsem byl letos o prázdkách v jedné takový dost fajné "ubytovně". K ubytování sloužila budova školy... délka pobytu asi týden. No a ve škole sprchy zpravidla nebývají...V téhle byla jedna, ale na dívčích záchodech a věčně obsazená. Pro kluky tam byly na dvoře tři roury vystrčený ze zdi a na nich kropítka... Docela silný exhibicionismus. nejhorší to bylo poprvý, ale potom už to šlo. Člověk si zvykne, akorát na něj všichni čumí. Pravda, jednou se mi stalo, že jsem se tak sprchoval a přišel borec a začal si ho mydlit pod plavkama...
10. Září 2007 - 1:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel H. (anonym)
Mně nahota vadila snad odkdy jsem nastoupil do školy. Ve školce jsme se koupali společně nazí v bazénku, ale ve škole už mi to vadilo. Hlavně plavání. Byla jedna šatna pro kluky a druhá pro holky. Všichni jsme se museli svléknout donaha a sednout jeden vedle druhého na lavičku. A čekat na učitelku. Teprve s ní jsme směli do sprch. Ona nás kontrolovala jak se myjeme, někdy posílala zpátky. Teprve potom jsme si směli obléknout plavky a nastoupit k bazénu. Potom školní prohlídky. Kdy jsme stáli všichni kluci ve slipech ve frontě, doktorka nás poslouchala, dívala do krku, měřila tlak a nakonec nám před celou tou frontou stáhla slipy. Přetáhla předkožku, prohmatala varlata, strčila pod ně ruku a nutila nás se zakrytou pusou kašlat. To mi bylo vždycky strašně trapný, navíc později jsem se styděl už i doma. Naši mi říkali že je to blbost, že kluci jsou všichni stejní a proč se tedy stydět svléknout. Před holkama že to chápou že se stydím. Ale mamka že je mamka, za že zná moje tělo líp než já a ví jak vypadám. Takže se před ní stydět nemusím. Doktorka to má jako svou práci, za že viděla kluků že si je ani nemůže pamatovat. A že jí jde jen o to abych byl zdravý. A učitelka že je možná máma stejně starého kluka jako já. Takže ani před ní stud není na místě. Ale stejně jsem se styděl strašně. Ustoupilo to až v dospělosti. Ale že bych musel zrovna na nudipláže-ne. A do společných sprch taky nerad chodím.
27. Únor 2008 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Chudák.. Plavat nahý je to nejlepší co znám.
27. Únor 2008 - 8:08
Obrázek uživatele Návštěvník
mike (anonym)
společné sprchy jsem zažil naposledy na cyklisťáku na střední , ale to jsem byl tak utahaný , že mi bylo jedno jestli jsem nahatý nebo ne....
27. Únor 2008 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace zde: www.snama.cz/dieta
27. Únor 2008 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
dr .Uzel (anonym)
chodíme doma nazí
4. Březen 2008 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťo (anonym)
Když mi bylo asi třináct, byli jsem s mámou, se sestrou, s jednou máminou kamarádkou a její dcerou na dovolený. Mojí sestře tehdy bylo asi 11 a té druhé holce 10. Bydleli jsem v chatce u rybníka a každej den jsme se chodili koupat, to bylo úplně báječný. V té chatě ale nebyla žádná sprcha, kde by jsme se potom mohli třeba vysprchovat. Máma s tetou a holky se chodily sprchovat do sprch, který byly u nedalekýho kempu, ale mě potom máma řekla, že jsem kluk a nemusím se stydět, tak vytáhla nějaký lavor, napustila do něj vodu, já jsem se musel svlíknout a umyla mě předevšema v lavoru. Hrozně jsem se tehdy styděl a strašně jsem při tom brečel. A na stejný dovolený se mi taky stalo, že jsme se byli koupat na druhý straně toho rybníka (normálně jsme tam došli po břehu) a sestra s tou druhou holkou mi sebraly plavky... Znovu jsem kvůli tomu úplně strašně brečel, ale mámě to bylo jedno a já jsem potom musel jít zpátky do chaty jenom v tričku...
20. Květen 2008 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Euripides kdysi řekl: Co je přirozené, není hanebné. S nahotou jsem nikdy problém neměl, pokud to někoho pobuřovalo, byl to jeho problém, ale já se za své tělo nikdy nestyděl. Pokud nejde o exhibicionismus, je nahota přirozená. A stejný názor mám i ke kojení na veřejnosti.
1. Červenec 2008 - 8:16
Obrázek uživatele Návštěvník
fanda (anonym)
U mne to bilo take tak.Ja jsem se musel pokazde na chate uplne do naha svleknout pred moji sestrou a navstevou a mama mne potom predevsema mila.Hrozne jsem se stydel tam pred nima uplne nahej stast.
26. Červenec 2008 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
No ja nevim ja se stidim pred ajkoukoli slecnou, mame tu totiz spo sprchy :D
12. Říjen 2008 - 5:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludolfovo číslo (anonym)
Tak společné sprchy pro kluky i holky na pražských kolejích jsou pověstné. Já jsem byl 4 roky na intru jen s klukama, byli jsme 3 na pokoji a měli jsme svoji koupelnu a záchod. Běžně se chodilo jen ve slipech nebo trenkách. Jednou jsem spal nahej a šel jsem tak na záchod ráno před budíčkem, ale kluk na pokoji, co dělal, že spí, mě viděl, a pak vykládal ostatním klukům, že jsem asi teplej, tak jsem toho nechal. Každopádně ho pak vyhodili, protože 1) propadal a 2) kradl ostatním klukům a chytli ho. Byli jsme jako třída v sauně a bylo to normální.
2. Duben 2010 - 3:45
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Já když mi bylo 13 nebo 14, tak jsem mamku uprosil před dovolenou k pořízení kraťasových plavek - tehdy to začínalo teprv být módní a byly dost drahé, musel jsem mámu ukecávat. Když jsme pak byli v kempu tak první koupání byla pohoda, ale po návratu od vody jsem zjistil, že plavky mezi věcma nemám. Mamka byla dost naštvaná a odmítla mi koupit jiné, takže zbytek dovolené jsem se musel koupat nahý. Dodneška si myslím, že mi ty plavky schválně sebrala ségra s kamarádkou, protože na mě pak pořád koukaly a chichotaly se.
26. Leden 2011 - 8:08

Stránky

Přidat komentář