653 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

nahota dětí

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzik (anonym)
Nedávno jsem byli na návštěvě u známých kteří mají dva kluky 10 a 8let. A kluci tam po celou dobu pobíhali na zahradě docela nazí a koupali se v baznu bez plavek. Neříkala jsem nic ale docela mě to zarazilo aspoň u toho staršího. Říkla jsemi si že takové věci se tolerují tak do 6 let. Sem divná já nebo oni? Jaký na to máte názor? A do jakého věku je nahota podle vás přípustná? V rodiném kruhu, před návštěvou či známými a na koupalištích či u rybníka?
16. Červenec 2008 - 0:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana72 (anonym)
Zuziku, nejsi divná. Já mám stejný názor. Také mám dva syny. Mě spíš zaráží, že tomu staršímu to nebylo trapné před návštěvou. Vždyť v tomto věku se děti už stydí.
16. Červenec 2008 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Nahota se stává proti dřívějšku jako samosdřejmost a něco přirozeného.Klukům se vůbec nedivím pokud jsou od mala takto vychovávány, je pro ně koupání v bazénu bez plavek normální, možná jako pro tebe koupání doma ve vaně.
22. Červenec 2008 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Pro kluky to možná normální je, ale ostatním budou pro srandu..Také mi to přijde divný.
22. Červenec 2008 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
cherri32 (anonym)
U rybníka a u vody bych to tolerovala tak do předškolního věku, tedy 6-7 let. V jiných situacích možná i více, záleží na oklonostech. Jednou u známého sem taky byla svědkem jak jeho dcery prošli zcela nahé místností kde sme byli. Bylo jim 9 let. Ale to pouze z důvodu že se šli do koupelny aby se mohli vykoupat. Sice mě to překvapilo ale nijak nepohoršilo. Ale kdyby byly starší nebo se takto někde venku koupaly, to už by mi přišlo docela pobuřující.
22. Srpen 2008 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
jo jo a pak se rodice divi proc se ztraci deti,nechaj je litat venku nahaty a pak kolik je uchylaku,no jo rodece teda pokud se jim tak da rici jsou nepoucitelni...samej pedofil,uchlak.
22. Srpen 2008 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
bohuš stejskal (anonym)
to je fšecko v tom, že sa podporujů porodnice. pedofili a úchyláci sa rodijů v porodnici. a nato mám já dávať prachy na jakési vrahy úchylné? chlapi, nato zapomeňte...
23. Srpen 2008 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
spartman (anonym)
tedy koukám,že jste divní spíš vy než ti kluci a jejich rodiče ...nahota je naprosto přirozená věc a až do příchodu křesťanů byla brána jako něco zcela normální ...nechápu jak může někoho poohoršit ,že 10.-letý kluk běhá po zahradě nahý,mě spíš pohoršují to co tu píšete,nezávidíte mu tak trochu,že on nahý je a vy ne?a to co tu píše bohuš stejskal?stupidní názor
21. Prosinec 2008 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Máš pravdu,taky nevidím nic špatného na tom,že se na vlastní zahradě ve vlastním bazénu koupou nazí.Něco jiného,kdyby byli třeba na koupališti.
21. Prosinec 2008 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Já si myslim, že na tom nic není. My se koupeme na zahradě nazí všichni. Samozřejmě když dojde nějaká navštěva je to něco jiného. Záleží kdo dojde, jestli sestra nebo třeba někdo z práce.
8. Leden 2009 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Samozrejme že na tom nič nie je. Alebo sa inšpirujete Američanmi kde je to absolútne neprípustné aby 2 ročné dieťa sa ukázalo na verejnosti nahé. Snáď to až tak ďaleko nezájde.
8. Leden 2009 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
břetislav (anonym)
pokud už chlapcům začínají růst chlupy kolem penisu je lepší nosit plavky,dospívání přináší různé problémy,k nahotě v soukromí se vrátit takkolem 18 let
11. Leden 2009 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
No věková hranice kdy už to na veřejnosti nebo před návětevou není vhodné se podle mě nedá přesně určit. Každé dítě může být na svůj věk jinak vyvinuté. Minulý rok sem byla v Egyptě na normální pláži u hotelu. A přišla z moře asi 9 letá holčička a sundala ai plavky a pak si nahá lehla na lehátko. Asi aby rychleji oschla. Nevšimla sem si že by to někdo komentoval nebo se pobuřoval. Nikdo se nad tím ani nepozastavil. Možná proto že tam takhle nepobíhala. Tak si myslim že v 10 doma na zahradě pouze před návštěvou to může být tak ještě v pohodě.
6. Únor 2009 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nahota to je záležitost společenská a kulturní. Nahota je naprosto normální a přirozená každému, příkladem jsou kmeny domorodců Afriky. Tam jsou lidé většinou nazí všichni. Nikdo nejni pohoršen a nic neřeší. Takzvaně kulturní národy žijící ve zbytku světa, oblečeni být museli a musí, kvůli podnebí. A tisíciletím vývoje společnosti a nemalým vlivem tzv. náboženství se stala nahota téměř zločinem. Dětem je nahota naprosto přirozená do doby, kdy jsou výchovou a společenskými normami ovlivněni. V USA došla pruderie tak daleko, že jsou zahalovány i sochy. Dovolím si tvrdit, že většina lidí ve svém nitru sní, (pokud to dovolí teplotní podmínky) být a chodit nazí a pokud jsou doma sami, tak mnozí nazí chodí. Ale nikdy by to nikomu nepřiznali. Ti odvážnější navštěvují nuda bazeny, pláže, sauny, kempy, hotely nebo doma chodí nazí, jak dospělí tak děti. Pokud se děti seznamují s nahotou a rozdíly mezi mužem a ženou od mala, tak je to jen k jejich prospěchu. Není od věci připomenout, že pachatelé sexuálních zločinů jsou většinou lidé, kteří byli v dětství asexuálně vychováni či případně zneužívány. Děti vychovávané v prostředí, kde přirozená nahota nebyla tabu se takového činu nikdy nedopustí.
8. Březen 2009 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Úplne súhlasím - ve?mi pekný príspevok.
8. Březen 2009 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
je to krásné tebe to aspoň vzrušuje
15. Březen 2009 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
karel (anonym)
My jsme chodili doma nazí odjaživa,i teď, když jsem ženatý a mám 2 děti,chlapce 13 a děvče 12 chodíme všichni nazí a nikoho to nepobuřuje,ne však před cizí návštěvou. Děti postupně od mala seznamujeme se sexuální tématikou
17. Březen 2009 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
L tečka (anonym)
Ráda bych věděla do kolika let je možný brát s sebou dítě opačného pohlaví do veřejných sprch? Nikdy jsem na to neviděla žádný předpis! V aquaparcích jsou sprchy rozdělené na pánské/dámské, ale co když jde pouze otec s malou dcerou, či naopak poze matka se synem? U větších dětí není problém, jsou dostatečně samostatné a můžou jít do své sprchy sami, ale může jít např. dcera 6-8let do pánské s tátou? Nevím jestli by to třeba nemohlo někomu vadit. Nebo je to jěště ok? Do jakého věku je to většinou tolerováno? Zajímal by mě názor většiny, nebo vaše postřehy ze zkušenosti.
31. Květen 2009 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Bežne to na krytom bazéne vidím, že si otec vezme so sebou do šatne dcéru okolo 8 rokov a nikomu to nevadí.
31. Květen 2009 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
V žádném provozním řádu bazénu jsem nevyděl nějaké omezení vstupu dětí s rodiči do šaten. Je asi přirozené ,že 12letá dcera asi nepůjde tátou do šatna , ale proč nevzít s sebou chlapce třeba 8mi letého ,který není samostatný spolu s matkou . Myslím že to nikoho nepobouří , nechal bych tomu volný průběh , děti sami poznají co je pro ně přijatelné.
4. Červen 2009 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Záleží jaký je v šatnách režim. Pokud jsou pro převlékání např. aspoň částečně oddělené kabinky, tak snad by nemusel být problém. Pokud se návštěvníci převlékají přímo v šatnách, tak asi nebude nejlepší, když malý kluk vidí okolo sebe nahé dámské zadky a prsa, u děvčat zase mužské.
4. Červen 2009 - 23:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
V našem městském bazénu občas ve sprchách zahlédnu otce s dcerou ve věku pod 8 let. Sprchy nejsou oddělené (s kabinkami) a problém v tom nevidím. Být otcem a jít s dcerou pod 10 let do bazénu, také bych jí raději měl pod dohledem. Jinak souhlasím s Petrem (4. 6. 2009 23:16:38). Navíc mám pocit, že z nahoty dětí se dělá zbytečná věda. Pokud je dítěti v raném věku objasněno vše nezbytné co se sexuality týče (rozdíl mezi ženou a mužem, jak vzniká dítě, apod.), nedokážu si představit důvod, proč by mělo být poznamenané (nebo se cítit nepatřičně) tím, že v předpubertálním věku uvidí nahé dospělé opačného pohlaví.
5. Červen 2009 - 1:06
Obrázek uživatele Návštěvník
L tečka (anonym)
Takže tak do těch 8-10 let?
10. Červen 2009 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
thttp://www.drwilhelmreich.byznysweb.cz/pohlavni-zdrzenlivost-manzelska-moralka/ady je něco k tématu.
11. Červen 2009 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
já osobne si taky myslim ze opacne pohlavi v satnach ci prevlekani na plazi do plavek je u deti do 10-11let normalni
20. Srpen 2009 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Nahota je podle mne přirozená věc. Pokud si na to rodina zvykne, nevidím v tom nejmenší problém, ani v tom, aby děti viděli své rodiče nahé, a to v jakémkoli věku. Spíš si myslím, že od cca. těch 10-11 let by bylo vhodné respektovat pohodlí návštěvy, která se v takové situaci může cítit trapně.
21. Srpen 2009 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Takže tak do těch 8-10 let?To je docela zajímavý problém, poněvač nikde není stanovena žádná věková hranice a chápu že rodič nechce pustit svého potomka z dohledu. Ale někomu zase může vadit že si tatínek bere svoji 10 letou dceru do sprch. Ale když jinou možnost nemá? Akceptuje se to?
22. Září 2009 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Eduard Nud (anonym)
Můj otec byl vášnivý fotograf a pokaždé, když vzal foťák do ruky, měl pocit, že je mu vše dovoleno. Že se všechno a všichni musí podřídit jeho focení. Že vytvoření snímku je víc, než vztahy mezi jím a fotografovaným. U nahoty je to myslím to samé. Nahota z nikohu neudělá zločince, ale ani anděla.
1. Říjen 2009 - 6:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
To je docela zajímavý...Presne tak. Nedavno jsem se potkal s kamaradem v plavecky hale. Mel tam s sebou 9 letou drceru. Kdyz jsem spolecne odchazeli tak byla tak s nama v panskych sprchach i satne a nikdo nic nekomentoval ani necumel a to tam bylo docela narvano. Takze v pohode.
28. Říjen 2009 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
U rybníka a u vody bych to...Proč by tě to pobuřovalo,kdyby byly starší,vždyt´je to naprosto přirozené,chodit nahá
8. Listopad 2009 - 6:41

Stránky

Přidat komentář