20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nabídka pomoci lidem s PPP(anorexie, bulimie, záchvatovité přejídání)

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
sany a iwett (anonym)
Zdravíme všechny, kteří se potýkají s poruchami příjmu potravy, ať už jde o anorexii, bulimii a nebo méně známé, ale stejně závažné záchvatovité přejídání. Jsme praktikantky O. s. Anabell, které je založeno právě za účelem pomoci lidem s PPP. Díky času trávenému v Anabell zjišťujeme, jak moc je problematika poruch příjmu potravy závažné a citlivé téma, ale ŘEŠITELNÉ! Založily jsme tuto rubriku pro Vás všechny, kteří o pomoc stojíte. Pro Vás, kteří poruchami trpíte, nebo jste trpěli, i pro Vás, kteří máte ve svém okolí někoho blízkého s PPP a nevíte, jak podat pomocnou ruku. Můžete u nás najít i nabídku odborné pomoci (poskytnutí kontaktů na odborníky po celé ČR). Přejeme hodně sil...každý krok se počítá.
25. Červen 2009 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
sany a iwett (anonym)
Dobrý den, chceme Vás poprosit o pomoc. Do ZPRAVODAJE ANABELL píšeme článek (pokud by někoho zajímala předchozí čísla, jsou na http://www.anabell.cz/index.php/zpravodaj-anabell). Článek, se týká rodiny, partnerů a přátel, kteří mají dceru, partnerku,..., která trpí poruchou příjmu potravy. Hodně by nám pomohla jakákoliv odezva. Děkujeme za pomoc
25. Červenec 2009 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Elena (anonym)
Typ na krásnou postavu! :) Já mam 162 , jsem štíhlounká, mám 50kg, jsem akorát, prsa akorát, a jím celý den uplně všechno ;-) . Samosdřejmě pár krát do týdne si zacvičím, takže mám zpevněné tělo. Ráno snídám, k obědu si dám klidně knedlo zelo vepřo, ke sváče jogurty, k večeři další pořádný jídlo, někdy si namažu i chleba se sádlem. Samosdřejmě to prokládám zeleninou, ovocem. Jsem zdravě štíhlá, mám hezký zadek, prsa. A chlapi po mě šílej. Naopak skoro žádný chlap nemá rád vychrtlý ženský, co jsou kost a kůže. Je to antierotický a antipřitažlivý.. A naopak, když budete hladovět, tak vaše tělo si bude vytvvářet tukové zásoby, protože neví , jak dlouho ho opět necháte hladovět, takže si vše co sníte raději uloží do zásob.. Ale pokud budete jíst pravidelně normální jídla, metabolismus se zrychlý a nemusíte se bát tloustnutí.. Naučte se mít rádi sami sebe a až když se přijmete, takové jaké jste, pujde vám i snadněji hubnutí. Doporučuji knihu : Miluj svůj život, Luise L. Hay (tahle kniha mi velice pomohla). Jezte, sportujte a mějte se rádi! užitečné rady Hladověním a dietama si zbytečně odvápnujete kosti, ničíte celé tělo, ztrácíte minerální látky a vitamíny, tzn. vlasy, plet, zuby jdou do háje..Orgány též.. Pak jsou problémy s plodností.. Zažívací trakt je poškozený, nafukuje se břicho, vytváří se vředy, klesá hormonální hladina, začínají vyrůstat po těle chlupy.. Jezte, pijte hodně vody a sportujte.. Po dietních výrobcích se tloustne, protože naše tělo nedokáže zpracovat umělé látky (do dietních potravin se nedává cukr, ale chemie, kterou naše tělo nedokáže zpracovat a vyloučit, proto to ukládá). Když si dáte přírodní cukr, živočišný tuk, tak to ztrávite a odejde to z těla.. Ale uměliny ne..
10. Leden 2012 - 0:55
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Typ na krásnou postavu!...taky doporučuji knížku : Miluj svůj život. Spoustu věcí si uvědomíte. Jen je, alespoň pro mě, těžké si uvědomit, že moje tělo je jen moje a že se k němu mám chovat hezky a mít ho ráda.
24. Říjen 2012 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Typ na krásnou postavu!...no, tvoje sebechvála není zrovna nejsympatičtější. Hlavně že po tobě chlapi šílej, krásko. Nenapsala jsi bohužel, kolik ti je, mně už je přes čtyřicet a dát si k obědu vepřo-knedlo-zelo a něco podobného k večeři OPRAVDU NEMŮŽU. To by znamenalo okamžitě kila navíc. Ale to pochopíš časem, paní dokonalá.
24. Říjen 2012 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
nedokonalá (anonym)
Typ na krásnou postavu!...Asi jsi chtěla napsat TIP na krásnou postavu, že? ;)
24. Říjen 2012 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
ne, paní dokonalá se takovými podřadnostmi jako je pravopis nezabývá, ta jen od rána do večera chrochtá nad tím, jak nad ní chlapi šílí. Napsat "samosdřejmě" (2x za sebou, takže to není překlep) tak to už je fakt nářez. Hlavně že má krásnou prdelku a kroutí s ní před nadrženýma chlapama. Někdy se docela stydím, že jsem taky ženská - a tudíž se řadím k těmto neinteligentním blbkám.
24. Říjen 2012 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
Nechte ji, neví, co říká
24. Říjen 2012 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
taky si myslím, že neví, co mele. Já mám zkušenost (a to dlouholetou) s bulimií, a rozhodně mi nepomohly plky, že mám snídat a jíst ovoce a zeleninu... Bulimie je nemoc duše, je to o tom, že strašlivé duševní utrpení (u mě týrání matkou v dětství) se člověk snaží nějak potlačit, někdo se sebepoškozuje, někdo bere drogy, někdo se přejídá... ale v podstatě je to o tom samém. Takže sorry, ale nějaká kráva, která neví, o čem je řeč, mi nebude kázat, jak mám jíst ovoce a pít hodně vody, abych byla happy.
24. Říjen 2012 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Zdravíme všechny, kteří...Dobry den, potrebuji pomoct,jsem v Anglii u rodicu pracuji tady ,abych si nasetrila......ale asi 4 mesice denne se prejidam a zvracim. Uz mi to zasahuje do zivota. Mam pritele,ktery nechtene vydel muj problem . Ja nevedel ,ze me vidi.....jak se nechutne prejidam. Uz se na me diva jinak.....prosim pomoc....jak s tim prestat jak jist abych nepribrala a byla zdrava....trapim se uz
17. Březen 2013 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Věrka (anonym)
Potřebuji poradit. Dcera 18letá opravdu přemíru jí a netloustne. Chodila jsem poslouchat za dveře WC, ale neslýšela jsem, že by zvracela. Denně se několikrát váží, ale pak jde a sní třeba skoro půlku chleba, nebo skleničku marmelády. Navečeříme se a ona si jde pak namazat chleba, sní sušenky atd. Přítel, se kterým pár měsíců bydlela, se prý na ní zlobil, co toho snědla. Není to normální, ale co to je???????
21. Březen 2013 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Evantia (anonym)
Potřebuji poradit. Dcera...Dobrý den, pokud potíže Vaší dcery stále trvají, ozvěte se v případě zájmu na evantia11@seznam.cz
31. Březen 2013 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Dobrý den, já mám ppp už od zš. Začalo to anorexií a postupem, když mě člen rodiny hlídal a přesto měl narážky na mou postavu, se přidala bulimie. Je mi už 26 a po zdravotních problemech jsem to začala řešit. Nedokážu si ale najít systém v jídle, občas mám záchvatový přejídání. Za pul roku jsem přibrala 40 kilo. Zní to blbě, ale přežila jsem. Jsem tlustá, ale živá, jsem sama sebou, nevybírám si oblečení hodinu, hodinu se nelíčím, půl hodiny nevybírám doplnky než vyjdu ven, hodinu si neupravuju vlasy.. neutrácím výplatu za svůj vzhled..Ted už nejsem ta prázdná bytost, ale je to strašně těžký. Mam tendeci tam znovu spadnout, okolí mě stále poučuje o tom jak mam vypadat, v praci, rodina, přátele a někteří o mým problemu vědí a přesto...mám se vzdát sama sebe? Mám být štíhlá ale mrtvá? Je to tak důležitý pro společnost? Nesmím být sama sebou jen proto, že jsem pro ně hnusná?! Chodim upravená, čistá, v praci se starám o druhé... jen jsem prostě tlustá...asi to nedám..
2. Duben 2013 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Bibi (anonym)
Jana umění je najít tu zlatou střední cestu, není dobré pečovat o sebe několik hodin denně a potom cítit prázdno, ale cesta není ani se úplně na sebe vykašlat a obětovat se druhým. Musíš se naučit se mít ráda, sama sebe.
2. Duben 2013 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
pomáhat druhým nemusí znamenat pracovat za druhé...jsem zaměstnaná v soc. sféře a nezlob se, ale "měj se ráda" je univerzální odpověd. Přijímat se a mít se rád je něco, na čem pracuju už dlouho, proto píšu, že jsem se začala léčit (sama)a že jsem se sebou spokojená a rovněž, že chodím čistá a upravená, takže na sebe nekašlu. Psala jsem o tlaku okolí a možnosti sklouznout tam, kde jsem byla a zmínila jsem i to, proč jsem přibrala a nepřibrala jsem proto, že na sebe kašlu, ale byl to výsledek snahy o přežití...
2. Duben 2013 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Františka Králí (anonym)
Dobrý den. Od 17ti let jsem hubla a ze 73kg jsem zhubla na 43kg, což už mě samozřejmě nevedl zdravý rozum, ale anorexie. Šla jsem Ke karlovu na hospitalizaci, kde mi velice pomohli a vypustili mě se 48kg. Měla jsem nějakou následnou péči, ale všechno šlo hladce a přibírala jsem. Byla jsem spokojená, když jsem měla 55kg. Dneska mám 62kg, čehož jsem docílila za posledního půl roku, jelikož se záchvatovitě přejídám. Ráda bych vyhledala nějakou pomoc. Už jsem chodila k mnoha psycholožkám, ale žádná nebyla zaměřená přímo na PPP, a tak to nemělo velké výsledky. Už mě to nebaví, hlavně se bojím jídla, protože se v něm neumím ovládat. Je to můj největší zájem, kterého se chci z celého srdce zbavit. Nedoporučily byste mi nějaké setkání, řešení, radu...? Děkuji mockrát, Františka
15. Květen 2014 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Sju (anonym)
Dobrý den. Od 17ti let jsem...Dobrý deň, prosím Vás, chcem sa opýtať, či ste už prišli na nejaké riešenie svojho problému čo sa týka zachvatovitého prejedania stredaného s hladovaním? Mám presne taký istý problém :( najprv som príliš schudla a keď som znovu "začala" jesť nedokážem to ovládať... cítim sa úplne bezmocne, preto vám píšem s nádejou, že mi budete vedieť poradiť. Dopredu ďakujem za odpoveď :)
28. Květen 2014 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dobrý den, potřebuji se zeptat, už delší dobu trpím záchvatovitým přejídáním, zhubla jsem v zimě z 57 kg na 48 kg, mně to nestačilo a chtěla jsem víc, ale bohužel se to vyvinulo tak, že jsem se začala hrozně přejídat a váha šla nahoru, teď vydržím maximálně 2 dny jíst normálně, a pak se zase přejídá, nevím jak si s tím poradit, prosím řekněte mi co mám pro to udělat :-( jsem zoufalá..
17. Červenec 2014 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Prasnice (anonym)
Dobry den, prosím vás o radu:( Je mi 23 let a mám problém s prejídáním. Absolutn? se nedokážu ovládat.Denn? jsem schopná vyžrat celou ledničku.Začalo to po porodu,kdy jsem vážila 55 kg,od té doby jsem se neskutečn? vyžrala,mám už asi 70 kg...Už nevím jak dál,nenávidím svoje odporné tlusté nechutné špekaté t?lo:( Nepomáhá mi ani adipex ani cvičení...často uvažuji o sebevražd?.V 16 letech jsem se léčila s bulimií (projímadla),to jsem m?la 47 kg,pak jsem se zas vyžrala,pak zas zhubla(ritalin),pribrala,zhubla(pervitin),pribrala atd.,atd...
19. Prosinec 2016 - 6:08

Přidat komentář

Reklama

Reklama