1117 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mužnost

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
V čem vidíte principiální mužské ctnosti? Jaké kvality činí mužské pohlaví výtečným?
10. Duben 2014 - 19:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
V čem vidíte principiální...chovám velikou úctu k těžkým zločincům, kteří zůstávají u soudu věrni sami sobě. Neomlovají se za to, co udělali, nenaříkají, neskuhrají, neprosí - byť by tak měli v řadě případů šanci na mírnější trest. Zůstávají i v nejtěžších chvílích opravdovými, tvrdými chlapi, byt´ si za tuto hrdost nejednou vykoledují doživotí, nebo i smrt - a i novináři pak o nich napíšou, že "neprojevovali žádné emoce" v takovém kontextu, aby jejich čtenáři nabyli dojmu, že jejich mužnost tváří v tvář soudní autoritě byla jen dalším projevem jejich "zrůdné bezcitnosti". http://youtu.be/UGB8Et6Du1o
16. Duben 2014 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Já (anonym)
Já, nech se vyšetřit. Člověk by měl být hrdý na dobré skutky, ketré vykonal. A ne na zločiny, které spáchal.
16. Duben 2014 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
To (anonym)
je právě veliký omyl. Skutečný muž musí zachovat hrdost za všech okolností, a nikdy se nesmí před žádnou autoritou pokořit.
16. Duben 2014 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Proč bych měl být hrdý na to, že jsem spáchal zločin? Nejsem ani komunista, ani fašista.
16. Duben 2014 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Proč bych měl být hrdý na...Ja myslim, ze tady se ani tak nejedna o hrdost na spachani zlocinu, ale o totalni hrdost na svoji bytost absolutne se vsemi aspekty, bez jedine vyjimky. Hrdy muz se nemuze omlouvat, kat se, prosit. Musi se projevovat jako vitez, byt je trebas odsouzen na smrt. Alternativou je tento odsouzenec: http://youtu.be/uQy6KNx4d-s
16. Duben 2014 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ale asi ze vseho nejtrapnejsi priklad zbabelosti a vypocitavosti u soudu je Oscar Pistorius. Buli, pofnukava a davi se tam jak nejaka hysterka, jen aby z toho vseho vyvazl co nejlepe. I kdyby ale byl osvobozen - coz se doufam nestane - prestavam chapat, co bude chtit delat se zbytkem sveho zivota. Neni to chlap, ale jen globalne zkompromitovana lidska sracka bez jakekoli cti.
17. Duben 2014 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Mužnost (anonym)
Odpovědnost Statečnost Soucit Láska Sebevědomí Sexualita Nenechat se pokořit Kdepak jsou :-)
17. Duben 2014 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Ženskost (anonym)
Odpovědnost Statečnost Soucit Láska Sebevědomí Sexualita Nenechat se pokořit Kdepak jsou :-)
17. Duben 2014 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Opravdový muž (anonym)
...nemá zapotřebí se nikomu za nic odpovídat. Dělá, co sám uzná za vhodné.
17. Duben 2014 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Může opravdový (anonym)
který je sám sobě zákonodárcem, snést marasmus dnešní hnusné, matriarchálně feministické, politkorektní demokratury?
18. Duben 2014 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jen tyto tri em (anonym)
jsou pro opravdoveho muze dustojny projeveni: hrdost hnev pohrdani
19. Duben 2014 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Áááá (anonym)
který je sám sobě...tady je nějakej duševní chudák, který byl kdovíkým v dětství tyranizován...
19. Duben 2014 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Politkorektní demokratura je ryzí nesmysl, vymyšlený ad hoc pro tuto diskusi. Dnešní společnost není matriarchátně feministická. Dnešní společnost ovladá banda několika lumpů a mafiánů, kteří jsou nepostižitelní. Tzv. "svobodné volby" jsou šaškárna větší než za bolševika.
19. Duben 2014 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
A jak se na dan (anonym)
tady je nějakej duševní...tedy dívá duševní boháč, kterému buhvíkdo umožnil naprosto harmonické dětství?
20. Duben 2014 - 0:57
Obrázek uživatele Návštěvník
A co (anonym)
Politkorektní demokratura je...Evropská unie a USA? Copak "dnešní společnost" končí Šumavou, Krušnými horami a Beskydami? Co německé spolkové kancléřství - vládne v něm pyj, nebo vagína? A co Federální rezervní systém? A co ta armáda soudkyň, státních zástupkyň, ministryň a rozmanitých jiných vysokých úřednic, partajních funkcionářek, hlav států, ba dokonce i CEOs v sukních? A co ženská dominance v převážné většině rodinných domácností? Ve světě vyživovacích povinností a sociálních dávek z peněz daňových poplatníků je otec rodiny jen kdykoli odkopnutelným přívažkem své manželky, snadno obratelným o všechno, snadno zbavitelným jakéhokoli podílu na výchově svého potomstva. Je snadno manipulovatelným, vydíratelným kusem hovna. Tohle že není matriarchální feminismus?
20. Duben 2014 - 1:18
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Evropská unie a USA? Copak...Zatimco muzi, pokud vyjimecne jsou co k cemu, mohou byt agresivni, zeny jsou povetsinou leptave INgresivni. Neutoci ani tak na stada mimo vlastni smecku, ale spis na svoji vlastni smecku, kterou rozleptavaji a poskozuji. Zeny nesou velky dil zodpovednosti za destruktivni mirovou politiku, ktera v poslednich desitiletich znacne poskodila zajmy Zapadu. Zenske hraly vyznamnou roli v ruznych mirovych hnutich a hnutich za "prava" rozmanitych neevropskych a barevnych etnik. Byly to do znacne miry zeny, ktere zmarily efektivni vyuziti americkeho jaderneho monopolu v letech 1945-49. Byla to leta, kdy si Americane mohli snadno podmanit Rusko, Cinu i cely zbytek sveta, a nastolit tak na prakticky neomezene dlouhou dobu diktaturu zapadniho bileho muze ve svete. V pozdejsich letech to byly opet do znacne miry prave zenske, ktere se na Zapade, k jeho skode, braly za jakasi "prava" zbolsevizovanych Vietnamcu, protiizraelskych Palestincu ci fanatickych, atomove bomby chtivych Irancu. Prave diky politkorektnim, feministickym silam ziskala jaderne zbrane Severni Korea, a ziska je i Iran, kdyz sance na zautoceni proti nemu byla zradne zmarena. Politkorektni, feministicke sily nesou zodpovednost i za soucasnou islamizaci zapadni Evropy, podobne jako za zamorovani Evropske unie africkymi pristehovalci, na ktere se z nemistne politkorektnich, lidskopravnich ohledu nestrili pri jejich - bohuzel velmi casto uspesnych - pokusech dosahnout evropskych brehu. Politkorektni, feministicke, matriarchalne demokraturni sily vedou Zapad do zahuby. Zpusobuji, ze v globalni soutezi nad nim jiz brzy hospodarsky zvitezi Cina a Indie, ktere si Zapad drive ci pozdeji podmani i politicky.
20. Duben 2014 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
pro D (anonym)
Vymýšlení pseudologických blábolů bez obsahu je typické pro počínající schizofreníí.
20. Duben 2014 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Vymýšlení pseudologických...A co je na mych slovech pseudologicke a co blabolive? A neni nahodou zpusob, jakym se "diagnostikuji" nekonforme smyslejici lide, ve skutecnosti instrumentem moci?
20. Duben 2014 - 19:46
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Tento obraz Jacquese-Louise Davida nazorne ukazuje ryzost i krehkost muzske agresivity v konfrontaci s leptavou a toxickou zenskou ingresivitou: http://tinyurl.com/l9art6s
20. Duben 2014 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
si též myslím, že ten (nebo spíše ta), kdo nařkl(a) Déčko z "bezobsažného blábolení", musí mít sám(a) hlavu zastrčenou hluboko do prdele.
20. Duben 2014 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Mužům (anonym)
nejlépe sluší, když spolu bojují na život a na smrt na bitevním poli.
21. Duben 2014 - 19:58
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Mlady bojovnik z etiopskeho kmene zdobi sveho obnazeneho bojoveho druha pred dongou, ritualnim bojem s drevenymi holemi. http://tinyurl.com/n569th9 A zde jiz je samotna donga: http://tinyurl.com/nybgzzb A donga nemusi byt vzdycky sranda: http://tinyurl.com/lmplm5e Ukazky ryzi muznosti, kterou clovek v Evrope uz nenachazi.
22. Duben 2014 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
pro D (anonym)
A co je na mych slovech...Občas si to po sobě přečti a pochopíš.
23. Duben 2014 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
To je bezobsažn (anonym)
Občas si to po sobě...nic neříkající, zbabělá odpověď. Takhle reagují lidé, kteří neumějí svou pozici obhájit řádnou argumentací.
23. Duben 2014 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Krasne video o donze: http://youtu.be/Q4RPk02oxp0
23. Duben 2014 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Julius (anonym)
Za druhe svetove valky Japonci zajali jisteho americkeho dustojnika. Nejakou dobu ho drzeli v zajeti, projevujice mu vojenskou zdvorilost. Pak prisel z vyssich mist rozkaz k poprave. Ihned tedy dustojniku sdelili, ze mu setnou hlavu mecem. Americky dustojnik to okamzite prijal jako pozitivni fakt, a snazil se delat vse pro to, aby i v teto tezke situaci co nejlepe obstal. Kratce vymenil nekolik slov s japonskym velitelem, ktery byl za nej zodpovedny (asi chtel, aby mu stali hlavu jedinou ranou). Japonsky velitel prikyvl, a ihned predal americkeho dustojnika vojaku, poverenemu funkci kata. S katem si pak ihned vyjasnili, kde ma dustojnik pokleknout a v jake poloze drzet siji. Po par minutach bylo vse hotovo. Na muzich, a predevsim vojacich (najme pak dustojnicich), je krasne, ze si dovedou poradit a zachovat dustojnost opravdu v kazde situaci. Dokazi prijmout informaci o sve poprave, zachovavajice si svou mentalni stabilitu a vyrovnanost. Dokazi konstruktivne diskutovat o podminkach sve popravy, a s katem dovedou vytvorit kvalitni tandem, zabezpecujici co nejhladsi prubeh daneho aktu. Az tak daleko jde typicky muzsky smysl pro tymovou spolupraci. A jak by asi v takove situaci jednala typicka zenska? Nejspis by zacala hystericky jecet, skrabat, stipat, kousat, pochacavat se, a debilne argumentovat takovymi nesmysly, jako ze ma "narok" na zivot, jelikoz ma deti. Mnozi vynucovatele valecne spravedlnosti by to jiste byli nuceni videt jako tak zavazne pohrdani hrdelni autoritou, ze by takovou zenskou - jeste pred vlastni popravou - podrobili tem nejtvrdsim telesnym trestum.
24. Duben 2014 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Julius (anonym)
Vzacna fotografie zvecnujici pamatnou popravu savli australskeho serzanta-radisty Leonarda George Siffleeta od japonskeho namorniho dustojnika Chikao Yasuna. Za japonskymi liniemi, Nova Guinea, 24. rijen 1943. Pri teto poprave se v katu i odsouzenem setkali dva opravdovi chlapi. http://static.ddmcdn.com/gif/allies-bomb-northern-nazi-germany-48.jpg
26. Duben 2014 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Veliká čest a c (anonym)
Vzacna fotografie zvecnujici...patří Juliovi za jeho předchozí dva příspěvky! Dokáže poutavě pojednat tabuizovaná témata, a odmítá nadbíhat a podbízet se dnešní feministicko šovinistické atmosféře v elektronických i tištěných médiích.
26. Duben 2014 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Julius (anonym)
Mlady stoupenec presidenta Asada v Syrii nese statecne vyneseni rozsudku smrti nad sebou od protivladnich povstalcu. Pote je dustojne popraven strelbou zezadu do tyla. http://youtu.be/-BEv_AP8l24
27. Duben 2014 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Krasne je toto video na stream.cz, zachycujici dobrodruzstvi mladeho ukrajinskeho kluka, jehoz stage name je "Mustang Wanted": http://www.stream.cz/nejnovejsi/top-5/10001942-5-extremnich-kousku-od-mustanga-wanted Mustang Wanted si libuje ve vyskove akrobacii. Velmi pravdepodobne brzy zemre, ale nebude to smrt zbytecna. Smrt jej zastihne jako praveho muze pri konani neceho, co svym celym srdcem uprimne miluje.
27. Duben 2014 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Krasne je toto video na...K prednostem muzu vsak nepatri jen statecnost tvari v tvar smrti ci bojovnost - a obecneji ochota riskovat. Muzi mohou byt i mimoradne tvorivi a konstruktivni. Jsou nadreprezentovani mezi konstruktery, architekty, staviteli, vytvarniky, dramatiky ci hudebniky (vubec si treba nevybavim zadnou slavnou hudebni skladatelku ci dramaticku, a jen nemnoho filmovych reziserek ci malirek). Muzi jsou nadreprezentovani i mezi objeviteli, vynalezci, badateli a vyzkumniky. Zeny mohou byt sice mnohdy vzdelanejsi nez muzi, ale co do tvorivosti na muze vesmes nemaji, a co do vynalezavosti, inovatorstvi, podnikavosti a vule k objevovani neznameho pak jiz vubec ne. Zeny vsak casto muzum ublizuji a omezuji je jako podprumerne zakonodarkyne, omezene a nespravedlive soudkyne, neschopne, zlovolne a manipulativni byrokratky, ci podobne spatne pedagozky.
27. Duben 2014 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kdyby jenom to! (anonym)
K prednostem muzu vsak...> Zeny vsak casto muzum ublizuji a omezuji je jako podprumerne zakonodarkyne, omezene a nespravedlive soudkyne, neschopne, zlovolne a manipulativni byrokratky, ci podobne spatne pedagozky. Hlavne prece byvaji strasnymi matkami, manzelkami a pritelkynemi!
28. Duben 2014 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Ve válce (anonym)
se odhalují lidské charaktery. Ti, kteří si nepřejí, aby byl jejich pravý charakter odhalen, nemohou válku potřebovat. Proto jsou též ženy nadreprezentovány v různých mírových hnutích na Západě.
28. Duben 2014 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
K prednostem muzu vsak...D., ty prostě nadržuješ chlapům:) Režiserky: nejen profláklá Chytilová ale i Sommerová, Třeštíková a další A co takhle statečnost: Horáková, Dagmar Burešová a další A naši soudci a byrokrati, pánové x dámy si nemají co vyčítat
2. Květen 2014 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
D., ty prostě nadržuješ...A co takhle nejaka svetoznama hudebni skladatelka? Nevybavim si ani zadnou pouheho narodniho vyznamu. Zato masovych vrazedkyn ma kazdy jen trochu vetsi narod na rozdavani...
2. Květen 2014 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
A co takhle nejaka svetoznama...Taky si nevybavuji žádnou hudební skladatelku. Ale také si nevybavuji žádného advokáta, který by statečností a poctivostí mohl konkurovat té Burešové. (mluvíme pochopitelně o posledních desítkách let, v dávnější historii bylo postavení ženy takové, že se jejich ambice nemohly ani zkusit prosadit, tedy kromě čarodějnic:)
2. Květen 2014 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
A co (anonym)
A co takhle nejaka svetoznama...Vítězslava Kaprálová?
2. Květen 2014 - 23:51
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Vítězslava Kaprálová?Dekuju pekne - to je prvni hudebni skladatelka, o ktere jsem v zivote slysel. Asi sve profesionalni osameni jako zena chudak neunesla, kdyz zemrela v petadvaceti.
3. Květen 2014 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Taky si nevybavuji žádnou...Buresovou rad nemam. Jako ministryne spravedlnosti nabizela odmenu unoscum jakehosi ditete za to, ze to dite nechaji byt. Jenom dukaz, ze zadne ministryne spravedlnosti by vubec nemely existovat.
3. Květen 2014 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
Buresovou rad nemam. Jako...Baba to byla vždy nesympatická a vždy taková pražská noblesa. Znám tu rodinu trochu osobně. Ale mluvím o její statečnosti v Palachově kauze, sympatie, nesympatie. O tom únosu dítěte nevím...
3. Květen 2014 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
a co říkáš na t (anonym)
„Mužnost... je pojem eminentně vztahový, budovaný před očima druhých mužů a pro ně, a proti ženství, v jakémsi strachu z ženství...“
3. Květen 2014 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Baba to byla vždy...Ten unos byl jeste v predinternetove ere, takze jsem o tom bohuzel nic nevyhledal ani na Seznamu, ani na Google. Nicmene si danou reakci Buresove na zmineny unos ditete v dobe jejiho pusobeni na ministerstvu spravedlnosti zretelne pamatuju. Jinak pokud jde o roli Buresove jako advokatky matky Jana Palacha v obcansko-pravnim sporu s komunistickym lharem Vilemem Novym, nedokazu zhodnotit miru jeji odvahy, ci dokonce hrdinstvi. Faktem ale je, ze Novy byl pouze radovy poslanec NS a FS CSSR, a jeho konspiracni teorie o Palachovi nikdy nebyly stranickymi spickami povyseny na uroven nezpochybnitelnych komunistickych dogmat. Spor Palachovy rodiny a jinych pomluvenych osob s Novym byl kazdopadne zdramatizovan v cesko-polskem filmu "Horici ker" z roku 2013, ktery jsem nevidel, takze nevim, do jakeho svetla v nem byla postavena Buresova. Jako realisticke se mi ovsem jevi, ze Buresova v teto konkretni kauze zase az tolik neriskovala. Celkem predvidatelne skoncilo jeji tehdejsi usili naprostym neuspechem, a poskozeni na Novem nic nevysoudili. Nepovazuji nicmene za az tak sokujici, ze Buresove po dane kauze nebyla odebrana advokatska licence, a ze se tudiz mohla sve profesi venovat i nadale.
3. Květen 2014 - 20:52
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
„Mužnost... je pojem...> „Mužnost... je pojem eminentně vztahový, budovaný před očima druhých mužů a pro ně, a proti ženství, v jakémsi strachu z ženství...“ Na Bourdieua nemam vyhraneny nazor. Nicmene k danemu uryvku bych mel dve drobne poznamky: 1) Pojem muznosti jde ruku v ruce i s pojmem rytirstvi, kterezto neni v zadnem pripade zcela proti-zenske. Vola po tom, aby se muzi ve prospech zen vsemozne omezovali a obetovali, a ty, co nejsou schopni ci ochotni se takto omezovat a obetovat, stigmatizuje jako vyvrhele, bezectne hrubce ci zbabelce. Ve stredoveku si horeni vrstvy hodne potrpely na mariansky kult, ktery mel sve implikace v pojeti lasky mezi muzem-rytirem a zenou-damou jakozto nerovnocenneho vztahu, v nemz je muz-rytir nejen ochrancem, ale prakticky az skoro otrokem sve pani. Podobne kulturni postoje se vice ci mene silne a vice ci mene zprostredkovane promitaji i do soucasnych vztahu mezi obema pohlavimi. 2) Strach z zenstvi neni zcela iracionalni a neoduvodneny. Pred zenskymi je opravdu na miste ostrazitost - a to dokonce mozna nejen z hlediska muzu, ale i z hlediska jakychkoli konkretnich zen ve vztahu k jejich ostatnim druhove pohlavnim souputnicim.
3. Květen 2014 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ten unos byl jeste v...> Jako realisticke se mi ovsem jevi, ze Buresova v teto konkretni kauze zase az tolik neriskovala. Celkem predvidatelne skoncilo jeji tehdejsi usili naprostym neuspechem, a poskozeni na Novem nic nevysoudili. Nepovazuji nicmene za az tak sokujici, ze Buresove po dane kauze nebyla odebrana advokatska licence, a ze se tudiz mohla sve profesi venovat i nadale. Nebo jako chces rict, ze dopredu nemohla vedet, ze neklade svou hlavu na spalek, a ze kdyby se venovala obhajovani nekoho jineho nez disidentu a jinych osob nepohodlnych komunistickemu rezimu, ze mohla zit daleko pohodlneji?
4. Květen 2014 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
> Jako realisticke se mi...Přesně tak. Nikdo neví v daném okamžiku, co bude dál. Někdo prostě takovou záležitost jako byl Palach nezkousne a jde do toho i kdyby věděl, že je minimální pravděpodobnost úspěchu. Prostě pro to musí udělat všechno, aby měl za sebe aspoň trochu čisté svědomí Co se týká toho filmu, tak ona se od něj od začátku distancovala. Vadila jí ta kostýmová a blýskající show
4. Květen 2014 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Přesně tak. Nikdo neví v...Vubec by mi nevadilo s ni jit treba na obed, nebo - jeste radeji - jenom na salek vidne nekam do Slavie. Z jejich - povsechne dosti protivnych - politickych a profesnich souputniku me ovsem osobne oslovuje treba takovy Pavel Rychetsky precejenom o malicko vice. S nim bych si byl ochoten dat na stojaka klidne i dve piva. Tak vysoce si vazim jeho profesni, politicke i lidske integrity.
4. Květen 2014 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ten šestnáctiletý student, který se v úterý ve Žďáru, tváří v tvář nožem ozbrojené mentálně pošahané útočnici, zastal své spolužačky, aby za tento akt hrdinství vzápětí zaplatil vlastním životem, tento student nebyl jen obětí řečené choromyslné krávy. Daný mladistvý jednal nejen odvážně a nesobecky, ale i rytířsky. Bylo mu trapné tu agresivní krávu napadnout zezadu - udeřit ji prudce třeba do týla, a pak ji mocným kopem srazit k zemi. Místo toho dal přednost k tomu zasáhnout mužně zepředu, bleskově tím ochránit jinou napadenou dívku, i když si přitom musel být vědom, že to vzápětí koupí místo ní, přesně což se pak i stalo. Pokud by ten student danou krávu vyřídil zezadu, jistě by přežil. Nestal by se ale několikadenním národním hrdinou, a nebyl by zahrnut okázalými projevy sympatií z řad svých vrstevníků, prostých spoluobčanů, a dokonce i z nejvyšších míst. Kdo ví, zda by se vůbec dočkal jakéhokoli vděku. Možná právě naopak - nejenže by mu ani zachráněná spolužačka nepoděkovala, a ještě by snad měl na krku dokonce i trestní stíhání, podobně jako kdysi Opočenský. Dostane-li daný student v příštím roce nějaké nižší státní vyznamenání, i president a vláda tím vlastně dají najevo, že když daný mladý muž v dané situaci nasadil a obětoval svůj život, udělal vskutku to nejlepší, co udělat mohl. Bude tím potvrzeno, že nezemřel jen jako oběť choromyslné útočnice, ale i jako oběť své kulturní mužské role, jako oběť tradic mužnosti a rytířství zachovavších se z uplynulých staletí v našem euro-americkém kulturně civilizačním okruhu. Ano, je to kruté, ale svým způsobem i esteticky hodnotné, jakkoli, dáme-li tomu právě takovýto spin, to může vyznívat i ironicko-cynicky. A já se nebráním tomu konstatovat, že to takovouto příchuť opravdu má. Být mužem opravdu nebývá vždy snadné, tím méně pak bezpečné.
16. Říjen 2014 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
chovám velikou úctu k...hlavně, že zůstávají "tvrdými chlapi".
16. Říjen 2014 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ten šestnáctiletý student,...Má někdo nějaký názor na to, jaké konsekvence by mělo pro Petra Vejvodu, kdyby do té útočící schizofreničky pořádně mrdnul pěstí nebo nějakým tvrdým předmětem zezadu, a tak ji nejen povalil na zem, ale způsobil ji třeba bezvědomí, nebo eventuelně i smrt? Našel by se na této planetě vůbec někdo, kdo by i tehdy pozitivně ocenil jeho duchapřítomnost? Nebo by to byl pro všechny jen zbabělý buzerant a vyvrhel?
17. Říjen 2014 - 9:55

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama