6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

MTHFR 1298 A>C

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Šárka (anonym)
Dobrý den, mé matce zjistili nemoc Leidenskou mutaci, z toho důvodu jsem šla na vyšetření. Mě Leidenskou mutaci neprokázali, místo toho mi prokázaly mutaci v heterozygotní konstituci MTHFR 1298. A Zároveň ještě prodlouženou APTT a snížení hladiny FVIII na 21%. Musím jít znovu na odběry. Ráda bych se zeptala co to znamená. Doktorka mi jen řekla, že je to divné a pokud mi zase vyjde snížený FVIII tak musím znovu na všechny testy.
3. Únor 2009 - 19:37
linda (anonym)
MTHFR v heterozygot.konstituci je ok, neboj se toho, ma to skoro kazdy, jen se to moc nevysetruje bezne, ptz je to drahe vysetreni, pro klid ber kyselinu listovou, 1 tbl.denně. Jak moc prodloužené máš to APTT? O kolik sekund?
25. Duben 2009 - 14:04
Jana (anonym)
Ano, všechny ty genetická vyšetření jsou drahá záležitost a dokud někdo, nejlépe celá rodina, neutrpí trombozu, není vyšetření indikováno. Chystám se otěhotnět. Těhotenství je rizikové z hlediska všech trombóz, tak jsem hledala, kde se mohu nechat vyšetřit i přes to, že trombozu měla v naší rodině jenom babička. Zcela náhodou jsem objevila letáčky v Centru preventivní medicíny, že nabízí genetické testy 4 základních trombofilních mutací za celkem přijatelnou cenu 1500,- Jsem již objednána.
10. Listopad 2009 - 13:09
Jana (anonym)
To mi můžou mutace znemožnit otěhotnět nebo mít postižené dítě?
30. Leden 2016 - 11:31
Marie (anonym)
Jako nemusí to být, ale je lepší tomu zkusit předejít a dát si aktivní foláty kyseliny listové, aby dítě mělo správný vývoj.
31. Leden 2016 - 13:07

Přidat komentář

Reklama

Reklama