114 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mrtvice

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Plivova (anonym)
Potrebovala bych zjistit, jak ma spravne probihat rehabilitace pro prodelane mozkove mrtvici. Kdyz je pacient ochrnut na pulku tela. Druha pulka tela a mysleni je naprosto v poradku. na co si mam dat pozor a jak dlouho trva nez se objevi nejake zlepseni. Jestli cvicenim lze dosahnout ze pacient znovu dokaze ovladnout sve telo, nebo jestli je to zbytecna namaha. Moc dekuji za predani jakychkoliv zkusenosti.
6. Leden 2005 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já osobně jsem přesvědčen, že rehabilitaca má smysl, ale pod odborným vedením, já osobně jsem postižen MM před více jak 5 lety, a že jsem byl pomalu týden mimo,tak chodím vcelku slušně. Mám sice PID, ale jsem rád že žiju. A to si myslím je to nejdůlužitější. Píši sice jen levačkou, ale píšu...Petr
23. Leden 2005 - 9:47
Obrázek uživatele Návštěvník
MICHAL GUNAR (anonym)
maminka měla mozkovou mrtvici ,,krvaceni do mozku přestala mluvit nemuže na pravou stranu ochrnula prosim kdo vi jak to probiha po mrtvici mozku at mi prosim napiše děkuji za ochotu .michal chomutov
24. Červenec 2005 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Kiti (anonym)
Nevím, jestli Vám nějak pomůžu,ale objevila jsem internetové str. www.ictus.cz,kde by mohly být nějaké praktické zkušenosti.
8. Listopad 2005 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
() (anonym)
Bohužel přidám špatnou zkušenost. Večer si babička (86) stěžovala, že nemůže na nohy, velmi špatně chodila. Ráno se probudila téměř nechodící, na nohou se neudržela. Zavolali jsme tedy RLP, přijeli za 6 minut. Dle lékaře to mozková mrtvice není, jde o postupující příznak sklerózy. Musím uznat, že žádné ochrnutí např. na pravou polovinu těla nebylo, babička s námi v pořádku komunikovala, žádná nevolnost, zvracení. Taková ta prvotní vyšetření jako sáhněte si rukama na noc při zavřených očích v pořádku. Lékař tedy píchl injekci na posílení aktivity mozku a odjeli. Odpoledne nás kvůli pádu babičky navšťívil obvoďák, který nás raději poslal do nemocnice na vyšetření. Tam se teprve poznalo, že to byla mozková příhoda. Babička tak leží na kapačkách a bohužel není jisté, zda bude vůbec chodit.
17. Květen 2006 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Už je to rok kdy můj manžel měl mozkovou příhodu cévní, ochrnul na půl těla , nemluví špatně chodí a je agresivní, zůstala jsem na chod domácnosti sama a 3 děti , které ještě chodí do školy asi jsem propadla beznaději, učíme se s manželem vše od začátku ale nemůže si zapamatovat základní věci máte nikdo zkušenost za jak dlouho může nastat zlepšení a jak postupovat nemluví ujde tak 10m a ztrácí stabylitu děkuji Eva
3. Srpen 2006 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvík (anonym)
Zajímám se o Východní medicínu. Přivedly mě k ní zdravotní potíže manželky, při kterých si naši lékaři nevěděli rady a já jsem hledal alternativu léčení. Při tomto hledání jsem se prokousával různými metodami a prostředky a nyní mohu říci, že jsem konečně našel léčebné postupy, které jsou opravdu unikátní a vymykají se běžným a ze všech stran do nás
16. Prosinec 2006 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
to Eva Pokud sem ještě napíše - je to už delší doba - ráda bych Vám dodala odvahu a aspoň psychicky podpořila, když ne jinak.
12. Leden 2007 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
__utma=48467763 (anonym)
JANA TAKY SE STARAME O MAMKU JE OCHRNUTA NA LEVOU STRANU ZATIM REHABILITUJEME DOMA ZA POMOCI SESTRY CMP MĚLA PŘED 2MĚSICI MATE NĚKDO NĚJAKOU ZKUŠENOST DĚKUJI ZA KAŽDOU RADU
12. Únor 2007 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
dobrý den Má máma prodělala před 14 dny slabou mozkovou mrtvici. nezůstali jí žádné následky mluví vnímá i chodí dobře.Nikdo ani lekaři nám neřekli jaké je riziko opakovaní a jestli se mozkové mrtvice opakují. Jaké máte zkusenosti
1. Březen 2007 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
k. (anonym)
bohužel opakují
1. Březen 2007 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
9:43:39 Obecně: Záleží na stavu cév, jistě měla ultrazvuk krčních tepen, riziko je větší při významném zúžení nebo uzávěru tepen. Pokud se léčí se srdcem či vysokým tlakem, je nutno dbát, aby po této stránce byla kompenzovaná, stejné je to i s cukrovkou. Jinak to chce pohodu, pohyb, vycházky podle toho, jak jí to vyhovuje, hlídat si i váhu, jíst podle běžných pravidel zdravé výživy- zelenina, rostlinné oleje, bílé maso, kdo kouří, rozhodně okamžitě přestat. A hlavně nemyslet pořád na to, že se stav může opakovat. Po návratu z nemocnice je to běžné, např. i u srdečního infarktu, ale časem by ten strach měl pominout. Riziko je vždycky, ale dá se snížit. Neurologické kontroly jsou podle stavu a nálezů na ultrazvuku a CT, pacienti se zúžením či uzávěrem krčních tepen by měli mít kontroly pravidelné./Všechny uzávěry tepen se neřeší operačně/.
1. Březen 2007 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
V těchto dnech vyšla kniha z vydavatelství Galén od Valeri Feigin:Cévní mozková příhoda.Kniha obsahuje bohatě ilustrovanou příručku pro oběti CMP i pro jejich rodiny a pečovatele.S její pomocí je prý možné se naučit pečovat o pacienta v domácnosti a pochopit a porozumět CMP.Sama jí určitě vyzkouším,mám matku "sice teprve" týden po CMP,ale určitě je dobré zkusit "všechno".
2. Březen 2007 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
tinpet (anonym)
Ahoj a dobrý den, připojuji se k žádosti o informace. Strýc, 48 let, před třemi týdny prodělall CMP. Operativně bylo krvácení zastavováno 2x, 2 týdny byl v bezvědomí bez reakcí. Před přeložením z ARO byl jeho stav údajně: dívá se kolem sebe, podá ruku, reaguje na jméno, levá strana ochrnutá. Nemluví, má tracheu v krku. Vývod mozkomíšního moku byl posléze odstraněn. Po převozu údajně začal dýcht bez přístrojů okamžitě, ale je zase v bezvědomí. Informace po převozu jsou velmi kusé, typu: "Stav je stejný jako před převozem". Jenže před převozem už nebyl v bezvědomí. Vůbec nevíme, zda a jaké jsou následky. Máte někdo zkušenost s nemocnicí v Českém Krumlově? Díky moc za každou odpověď
6. Březen 2007 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ssss
9. Březen 2007 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ssss
9. Březen 2007 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Davo (anonym)
Pozitivní léčba mrtvice,když lékaři už nedávají šanci,moje léčba pomůže.vlastní zkušenost.Pozitivní výsledky.Přírodní léčba.Více info:davo.lr"volny.cz
4. Duben 2007 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
papa (anonym)
Zdravím.Máme dědu 77 let.Před měsícem prodělal mrtvici v pořadí třetí a bohužel nejhorší.Ochrnutý na pravou stranu a nemluví.Dnes se poprvé sám najedl,pije z jupíka sám pití a snaží se nám levou rukou ukazovat písmena.Strašně se snaží a sestry mu šíleně fandí a věří v další zlepšení.Takže nic nevzdávejte a věřte.
9. Duben 2007 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to papa Zkuste s dědečkem zpívat nějakou jednoduchou písničku, třeba pec nám spadla nebo něco, co zná z dětství. Lidé, kteří po mrtvici nemluví, někdy dovedou zazpívat, protože to je víc automatické než řeč. Z téhož důvodů někteří dovedou nadávat, ale na požádání jim nadávka nejde. Dědečkovi držím palce!
9. Duben 2007 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Můj tatínek prodělal slabou mrtvici přibližně před patnácti lety a ta mu postihla pouze oční nerv. Před rokem dostal druhou a o něco silnější než první. Měl částečně ochrnutou pravou nohu a nemohl moc dobře chodit. Bohužel před týdnem mrtvice udeřila potřetí a tatínek leží ve velmi vážném stavu v nemocnici. Pořád jenom spí a nedá se téměř probudit i když vnímá co mu říkám. Když na něj mluvím a řeknu, aby mi zmáčknul ruku, tak mi ji zmáčkne ale stále přitom spí. Chodím za ním každý den s nadějí, že se konečně probudí a jeho stav se bude zlepšovat. Tak strašně ráda bych mu chtěla pomoct. Bohužel od lékařů slyším jen to, že je ve velmi vážném stavu a během pár dní se může stát cokoliv. Tatínka mám strašně moc ráda a neumím si představit, že by tak strašně hodný člověk, který každým dnem bojuje oživot měl boj prohrát.
2. Červen 2007 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dagmar přeji hodně štěstí a tatínkovi zdraví !!!!
2. Červen 2007 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Dagmar Bohužel, je to opravdu vážná věc, může se obrátit jak k horšímu, ale také k lepšímu. Zatím dělej to, co dosud, když u tatínka sedíš, můžeš mu povídat, i když je spavý, nemusí ti odpovídat, ale určitě vnímá tvůj hlas, který zná, vnímá,že se ho snažíš dostat zpět do života.
2. Červen 2007 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Petra: Moc děkuju. Eli: Tak ráda bych si s tátou zase popovídala. On byl vždycky veselý a hrozně hodný člověk. Každý kdo ho zná o něm říká, že takový se rodí jednou za sto let. Rve mi srdce, když ho vidím v nemocnici, jak se mi pomalu ztrácí před očima. Děsím se každého vyzvánění telefonu, že je to nemocnice. Ta nejistota je strašná.
3. Červen 2007 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Moc přeji všem štěstí, v současné době mám tatínka také po slabé m.m., a mám o něj strašný strach, je jak malé dítě, sice je už nemocnice doma,ale pořád má strach, že už umře , děláme se sestrou co můžeme / maminku už nemáme / , každý den máme pro něj nějakou akci, v neděli jsem jej zavezla na zahradu sice zmokl, najedl se třešní, prošel se v blátě, pochoval kotě a bylo vidět, že je šťastný.Je to těžké, to stáří a ještě nemoci, proto všem mnoho sil.
5. Červen 2007 - 7:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Tak vám musím sdělit, že taťka se s nemocí popral a jeho stav se začíná po trošičkách zlepšovat. Je sice na půl těla ochrnutý, ale nejdůležitější pro mě je, že ŽIJE! Má velkou snahu bojovat a já věřím, že rehabilitace, která ho čeká přibližně po dobu osmi týdnů mu pomůže jeho stav ještě více zlepšit.
23. Červen 2007 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
renata (anonym)
take mam mamku po cmp stalo se ji to 18 12 2006 je ochrnuta na pulku těla ale začina se to pomalu zlepšovat ale opravdu pomalu je ji 68 let kdo chce si o tom popovidat a předat zkušenosti at napiše na email rbid"seznam.cz
23. Červen 2007 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Dagmar Jsem ráda, že to s tvým tatínkem takhle dopadlo. I když přežití je začátek, teď se musí "prát" dál. =========== Možná se vám bude - a hlavně nemocným - časem zdát, že pokroky jsou pomalé, že se to dříve zlepšovalo rychleji, musíte stále dodávat odvahu a povzbuzovat. Ruka bývá většinou více postižená a nemusí se vrátit k normálu, zůstávají omezené hlavně jemné pohyby. Vždy je důležitější, když si člověk může přejít, třeba jen po bytě a s holí, dojít na WC. Při cvičení doma je dobře kontrolovat ramenní kloub, při omezené pohyblivosti často dochází k "tuhnutí", omezení a bolesti. K rozhýbání je nutná pomoc rehabilitační sestry, nemocný sám nerozhýbá. Počítejte i s tím, že člověk po mrtvici může být plačtivý, náladový, může hůře mluvit, jeho okruh zájmu se může zúžit. Ale milující rodina dovede zázraky. Tak ať se vám to všem daří také.
23. Červen 2007 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
je mi 55 let a 7let jsem po mrtvici. Ze začátku to bylo moc špatný- měla jsem postiženou půlku těla-levou. Díky své matce,a rodině teď vypadám "jen" jako po zlomenině nohy.Sice mám problémy, spíš "vnitřní", které nejsou vidět, ale jsou- věčné větry-které nejdou udržet a které mi způsobují trapasy ve společnosti , občasné zvracení nosem, neudržení močení.Ale opravdu, člověk musí být snaživý a hlavně trpělivý, protože to jde zatím pořád k lepšímu-sice to už není takový skok,jako když se člověk poprvé postavil na nohy a něco udržel v ruce, ale jde to. Nemoc mě naučila trpělivosti a soucítění s druhými.Akorát neplánuji.Všem držím palce. Je to boj a běh na dlouhou trať.
28. Červen 2007 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobrý den, asi to bude stejné i v případě Vaší maminky, já měla ochrnutou levou půlku těla. Neměla jsem postižena mluvidla, ale díky své matce, která měla tu trpělivost, že mi pořád roztahovala prsty na ruce a já je dávala k sobě, mám teď ruku celkem dobrou. Trvalo to hrozně dlouho- když se člověk snaží a ani prstem nepohne. Chce to čas ai.A´T třeba pí trpělivost.A noha? Každý den a v každém počasí chodím s maminkou na procházku. Vzhledem k tomu, že je lékařka, tak mi poradila, že svaly mi musí "zesílit". Chtěla jsem to "rychle" hnát ku předu, ale to nešlo. Teď- po sedmi letech ujdu asi 4km- sice s hůlkou( tu mám spíš jen pro věčné motání hlavy). Přeji Vám, abyste měla trpělivost, jak při pomoci se cvičením, tak s častým lítostivým chováním. Dlouho jsem našim vyčítala, že mě zachránili, a teď jsem celkem ráda, že jsem. Jen mi je často do pláče.Chce to jak Vaši trpělivost, tak i vůli Vaší maminky.Mě to rozcvičování trvalo asi rok.Jestli chcete, můžete mi napsat na: eva. hoffmanová seznam. cz
28. Červen 2007 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Klimesova (anonym)
Dobry den , manzel , je po mozkove mrtvici, mesic po operaci a stale tvrdi , ze ma slabe nohy a toci se mu hlava.Zasli jsme na vysetreni CT a vse bylo v poradku.Jeden den se citi dobre vydrzi i 4 hod. venku a druhy den upadne do takove deprese , nemluvi, vypada plactive a tvrdi ze se citi jako by uz rana nedozil.Doktor mu dal prasky proti toceni hlavy a pocitu ucpaneho nosu , stale tvrdi , ze nemuze dychat, ale ty mu nepomohli.Je mozne , ze to dela psychyka?Nemate s tim nekdo skusenosti?Zijeme v Irsku a jit k psychyatrovi tady , to bychom se nedoplatili.Pokud by byl nekdo tak hodny a chtel se podelit o sve skusenosti, muze mi napsat na j.irsko"seznam.cz dekuji vsem za odpoved.
17. Červenec 2007 - 14:23

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama