317 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Je možné žít s mamánkem?

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Ráda bych věděla, jestli někdo z žen má stejný ""problém"" jako já, a to, že žije s mamánkem... V poslední době přemýšlím, jestli to mám vydržet a zůstat, nebo raději utéci, nebo jestli se to snad někdy změní. Můj přítel svoji matku bezmezně miluje, každý víkend musí trávit u ní, vaří mu ona (v neděli doveze navařeno na celý týden) pere mu ona (on má sice doma pračku,ale proč by se namáhal, když může odvézt prádlo mamince,která bydlí 100 km od něj a s láskou mu ho vypere)... Prostě nevim, já ho pořád ještě miluju, ale myslím, že náš vztah díky jeho závislosti na matce nemá budoucnost...
22. Červen 2008 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Dášo, já to vidím špatně.Měla jsem mamánka za manžela, zpočátku se držel, nepoznala jsem to hned.Stupňovalo se to postupně a tu pupeční šňůru nikdy nepřetrhl, musela jsem utéct.Promluv s ním, případně s panímámou.Mě už potom tekly nervy tak, že jsem tchyni seřvala a nebylo to nic platné, pořád k nám chodila a nosila jídlo v kastůlkách.
22. Červen 2008 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Dášo,prosím tě,neztrácej čas a odejdi,tihle muži žijí pro svou matku,nikoliv milenku,nebo manželku. Rozejděte se,zachovejte vzájemnou úctu a úroveň styku,zůstaňte přáteli,ale nekaž si život a odejdi!!!
23. Červen 2008 - 0:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
To je případ mého bráchy, celé okolí vidí jejich nepřirozený vztah, myslím matky a syna, ale když jim někdo něco řekne, tak se rozčílí, že to je výplod jejich chorého mozku. Švagrová je z toho nešťastná a pochybuju, že to dlouho vydrží. Na tyhle kluky je potřeba si dávat pozor ještě dřív než se k nim nastěhujete. Řešení to většinou nemá.
23. Červen 2008 - 1:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nauč se vařit sama a bude klid, krávo.
23. Červen 2008 - 6:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Ty poslední pří (anonym)
to přeci není vůbec pouze o vaření.Je to podle mého narušený vývoj normálního života.Divím se,že to nevadí těm mámám.Dášo odejdi dokud je čas.Lepší to nebude
23. Červen 2008 - 7:10
Obrázek uživatele Návštěvník
tatánek (anonym)
A nebylo by dobré poslechnout si i druhou stranu ?
23. Červen 2008 - 7:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Přítel tvrdí, že každý muž v partnerce hledá maminku, která o něj bude pečovat a hýčkat si ho, že veškerá starost o domácnost je ženský úděl. Já chápu, že když má někdo doma ženu v domácnosti, že očekává, že se o vše postará sama, ale já chodím do práce stejně jako on, chci si jít občas zasportovat jako on atd. a ne přijít domů, vyprat, vyžehlit, uvařit, a pak si poslechnout, že maminka to stejně dělá všechno líp. On přijde domů, kydne se na gauč, a obšťastní mě nějakým tvrzením typu "muži jsou ohrožený druh, tak si mě musíš hýčkat"...
23. Červen 2008 - 7:32
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Dášu (anonym)
Já si takového mamánka vzala kdysi dávno. Přesně jak píšeš - maminka navařila, sestra vyprala. Když jsme přijeli na návštěvu, svlékl se jako had a sestra nebo maminka mu šly složit oblečení! Koukala jsem na to jako blázen, nebyla jsem na to zvyklá. U nich byli činnosti přesně rozdělené na mužské a ženské. Bydleli v rodinném domě se zahradou, takže to nebylo, že by se můj novomanžel válel na gauči. V bytě, kde jsme bydleli my, dělal část domácích prací, když jsem chodila do práce (nikdy to nebyla půlka, ale udělal co bylo potřeby a zvládl). Když jsem byla doma s dítětem, byla domácnost na mě, ale když viděl, že nestíhám, vždy se zeptal, s čím má pomoct. Moje babička mi říkala, že jak si to udělám na začátku, tak to budu mít stále. Za čas se zavedené zvyklosti a pravidla mění velmi těžko. Pokud se ti nepovede, přimět svého miláčka k uspokojivému rozdělení prací a výrazně ti to vadí, najdi si jiného.
23. Červen 2008 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanz (anonym)
Od takového kluka rychle pryč, nikdy nebude mít svoui ženu, jako plnohodnotnou partnerku. Maminka bude až do její smrti ta nejdůležitější. Jsem chlap a takové kluky bych nakopal do řiti. Mám synovce a ten žije ve svých 37 letech stále s matkou, žádnou si ani nehledá a ani nechodí mezi lidi, snad jen do práce a jednou za čas do města...zvláštní patron... Takže Dášo, rozmysli si to a hledej radši jiného a koukej se na jeho vztah s matkou, při chození, dřív než je pak pozdě.
23. Červen 2008 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Uteč od něj dokud s ním nemáš děti. Nikdy se nezmění. Mě by chlap, který se o sebe nedokáže postarat sám a má názory jako tvůj přítel, eroticky nepřitahoval - nepůsobil by na mě jako muž, vnímala bych ho jako dítě.
23. Červen 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A proč mu asi máma navaří na celý týden? Proč to neuděláš ty????? Proč mu pere mamka? Proč nepereš ty?????????????? Ty asi budeš ženská na hovno.
23. Červen 2008 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Jo, z pohledu chlapa, který očekává, že se jeho partnerka o něj bude starat jako jeho matka, tj. jako o děcko, a bezvýhradně milovat a nic neočekávat, jsem asi ženská na hovno anonyme...
23. Červen 2008 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanz (anonym)
Anonyme/mko, buď se to dotýká přímo tebe, nebo vůbec nevíš o čem je tu řeč. Ta matka se vždy bude nějak víc agažovat, neboť jeho partnerka by se o něj mohla náhodou starat špatně. Ten chlap, pokud by byl rozumnej, odmítl by služby matky, ale on je vyžaduje...maminka vše totiž dělá lépe a to jen proto, že jeho partnerka to třeba dělá jen jinak. Být tou partnerkou...urazil bych se a nechtěl bych s takovým chlapem nic mít, ať si zůstane se svou matkou, možná mu udělá i sex službu :)
23. Červen 2008 - 9:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A proč to teda necháváš na tchýni? Je to tvoje chyba. Kdyby viděla, že je navaříno a vypráno, nemusela by to dělat. Proč musí prádlo vozit mamce? Má si ho prát sám? A ty svoje taky sama? Každý pěkně zvlášť? Ještě, že už jsem starší a mám doma normální ženskou a ne tuhle mladou a rádoby emancipovanou a samostatnou slepici, která považuje vaření za urážku. S tvým přístupem to nebude s jichým chlapem odlišné. Sbohem a zamysli se nad sebou.
23. Červen 2008 - 9:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hele Hanzi, ona píše, že ON musí prádlo vozit mamce. Z toho logicky vyplývá, že se o něj nestará vůbec, protože normální ženská prostě aspoň jednou za týden vypare. Pokud se u nich tak neděje a on musí svoje věci vozit mámě, divím se, že ještě tuhle krávu neposlal do prdele sám.
23. Červen 2008 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Poslouchej anonyme, a nevíš asi jak to mám všechno stíhat, když chodím do práce? Já nemám nic proti tomu jednou týdně zapnout pračku a o víkednu uvařit a vyžehlit. Jenže přítel musí všechny víkendy trávit s matinkou, protože bez ní nemůže žít, a ona mu to vše obstará. A nevím, co je špatného na tom, aby se chlap v domácnosti taky trochu angažoval,když oba jsme zaměstnaní.
23. Červen 2008 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Anonyme, napsal jsi to úplně přesně.
23. Červen 2008 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Divím se, holky, že do vztahu s takovými blbečky jdete. Je jich hodně. Nikdy nejsou zvyklí se starat sami o sebe. Já jsem do 30 žil sám a mateřské pouto jsem musel samozřejmě přetnout. Uvařím bez problémů. Nežehlím, i když to umím, ale zas si říkám, aby se partnerce nezkrátily žíly. Muži-ohrožený druh. Takoví blbečci určitě ne. A hýčkat je? Spíš nakopat do jejich líných řití.
23. Červen 2008 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Jako jediná ženská na světě chodíš do práce. Ty musíš být výhra.
23. Červen 2008 - 10:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
No, bezdětná a jednou za týden stihne vyprat a přes víkend dokonce uvařit. To tedy nevím, co přijde s dětmi. tedy po mateřské. Potom každá a každý zjistí, kolik volného času měl, jen o tom nevěděl. Můj pocit - chování mamánka Dáši je prapodivné a chtělo by to "léčbu", ale Dáša sama se asi nepřetrhne a tak to celé vlastně podporuje a dává druhé straně argumenty.
23. Červen 2008 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Petře nechodím jediná do práce. Asi jsi nečetl předchozí příspěvky, tak opakuji, že nevím, proč bych měla přijít domů z práce a věnovat se pouze domácím pracem, zatímco se můj přítel přivalí v osm večer z fotbálku nebo squashe, schodí ze sebe špinavé hadry a rozvalí se na gauči. Já taky chci žít.
23. Červen 2008 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
janča (anonym)
A sobě nemáš potřebu prát??? Nechápu co chceš.Vařit nechceš,prát nechceš, hele není to tak,že matka odmítá prát i tobě? Taky chodím do práce a vše stihnu a to už mám i rodinu...večeře stačí studené a všechno taky nežehlím!Možná kdyby viděl snahu u tebe, nejezdil by za matkou. Záleží na ženě, jak muže k sobě přitáhne, ty ho nejspíš odpuzuješ. Ale sebevědomí ti nechybí, asi s tebou nevydrží nikdo.
23. Červen 2008 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Já nechápu proč si myslíš Jančo, že vůbec neperu atd.,nebo že to vůbec dělat nechci. Tuto diskusi jsem založila kvůli úplně jinému problému, a to je závislost mého přítele na matce. Asi jsi to špatně pochopila.
23. Červen 2008 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jess (anonym)
Dášo,nenech se vyvést z míry,těmi,co tě tady napadají. Každý rozumný člověk to musí vnímat jak něco "nezdravého",když se partner v dospělém věku drží stále jen maminky,ať už se to týká návštěv nebo vaření či praní. Myslím,že tvoje větší nasazení by situaci nevyřešilo,vztah tvého přítele k matce a naopak je každopádně patologický a myslím,že jediným řešením je si s ním(možna s oběma) promluvit a říci otevřeně o svých pocitech. Partnerství je mimo jiné o respektu a o tom,brát toho druhého jako rovnoceného partnera. Pakliže nemáš mít místo partnera dítě. Bohužel zažité stereotypy ve výchově v původní rodině se často těžce mění,každopádně je třeba vyložit karty na stůl a zkusit,jestli je schopen to akceptovat a chovat se jako plnohodnotný partner.Tzn. pomáhat si ať už s domácíma pracema,tak v jiných ohledem.Ta jeho závislost by časem mohla mít vliv na rozhodování ve vaší budoucí rodině(matka by mohla chtít do všeho zasahovat) a pokud by partner nestál při Tobě,bylo by to špatné. Každopádně se to snaž změnit před manželstvím,přeju hodně štěstí
23. Červen 2008 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ona jí, chudinku, tchýně vůbec nepustí ke sporáku a k pračce. A to by tak ráda prala a vařila... Dokonce chodí do práce. To abych jí začala litovat... Jó holka, kdybys v pátek vyprala špínu co tam máte, neměla by tchýně co prát o víkendu. Ale to tě asi nenapadlo, že?
23. Červen 2008 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dášo, jak tak koukám, v práci se taky nepřetrhneš, když dřepíš a píšeš sem, do diskuze:-), tak snad potom můžeš doma zvládnout domácnost, abys tchyni ulehčila práci:-), zatímco tvůj přítel se stará zase o jiné věci - auto, různé opravy doma atd..tak od ženy se očekává, že bude prát a vařit:-), to je prostě tak většinou v normálních rodinách rozdělené..no a co se týká té závislosti - proč nejedeš jednou na návštěvu s ním a další víkend můžete trávit někde spolu, ne? Musíš si s přítelem promluvit, proč tam vlastně jezdí, ale to v případě, že bude mít doma navařeno a vypráno, pak už tohle nebude moct uvádět jako důvod. Víš, emancipované ženy je prima věc, ale ne každý chlap ji chce mít doma, čus.
23. Červen 2008 - 11:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Mě je naprosto jasné, jak to Dáša myslí a jak to u nich vypadá. Prošla jsem takovým manželstvím, měli jsme dvě děti, všechno kolem domácnosti bylo jen na mě. Ti pitomečci, co si tady drbou své "mužné" ego a nadávají ti do neschopných ženských si jaksi nevšimli, že skutečně NENÍ povinností ženy dělat doma úplně všechno. I ženská většinou pracuje a po práci se chce pobavit, odpočinout si... A pořádně udržovaná domácnost dá dost práce, ono to není jen jednou za týden hodit prádlo do pračky. U nás to bylo tak, že maminka manžela chodila kontrolovat, kritizovat, a on jí nikdy nic neřekl, naopak ještě popichoval. Jí jsem nikdy nebyla vhod, kdybych se přetrhla, pořád jsem byla ta špatná. Pro jejího mazlíčka prostě není žádná dost dobrá, leda by byla hodně prachatá, no a to já nebyla. Do všeho ryla, všechno jsem podle ní dělala špatně. Já přitom uměla všechno z domova, kromě studií mě máma naučila i skvěle vařit a všechno obstarat. Prostě náš život vypadal takto: manžel přes den v práci, poté "unaven", takže odpočinek na gauči, pivko, příp. fotbal, buzerace manželky. Já: práce, děti, úkoly, péče o ně, nákupy, vaření, domácnost, barák, zahrada, prostě na co si vzpomenete. Pro mě den začínal kolem páté ráno a končil o půlnoci, kdy jsem konečně mohla padnout do postele. Pokud jsem chtěla cokoli změnit a nějak ty starosti rozdělit, manžel udiveně zazíral, že jsou přece činnosti "mužské" a "ženské" a on by nikdy nesáhl na nádobí nebo se nepostaral o děti, vždyť jeho maminka to taky nechtěla. Jen jaksi zapomněl, že jeho maminka byla v domácnosti a s nimi žila i opečovávací babička. Takže to společně zvládly v pohodě. Ach jo, to jsem se rozjela, ale tohle téma a některé názory mi vždy pozvednou tlak. Takže, Dášo, prchej, pokud se s ním nedá dohodnout a nechce nic měnit, věčně se to snášet nedá.
23. Červen 2008 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Jen jí v té lenosti podporujte. Kdyby bylo aspoň na víkend navaříno, nemusela by tchýně na celý týden vyvářet. Kdyby bylo vypráno, nebylo by co ke tchýni na praní vozit. Škoda, že se tu nemůže vyjádřit i ten její, na kterého umí jen kydat špínu.
23. Červen 2008 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Mamánek (anonym)
Ale já tu jsem a nestačím se divit. Dáša je fajn, ale vařit neumí a učit se to nechce. O to raděj je ale zvána do restaurace. Špinavého prádla se štítí a i když mám pračku, nechce s ním nic mít. Prý pracuje dost v práci a doma jí mám dát pokoj. Sám jako chlap na praní nejsem, tak proč to neodvést mamce, když pro ní to není takový problém přemáchnout? Kolikrát Dáše říkám, ať jde na svoš se mnou, ale ona ne, raděj se stýká s kamarádkami, které se vzájemně utvrzují v tom, jak je svět špatný a že ženská nemá za sporákem co dělat, že je emancipace a podobně. Tak co mám dělat?
23. Červen 2008 - 12:06

Stránky

Přidat komentář