64 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Je možné dostat invalidní důchod na nervy ?

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
bara (anonym)
Je možné dostat invalidní důchod na nervy? neuroza .nemohu pracovat, nemám ani sílu fyzickou.
30. Březen 2009 - 8:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
neuroza je diagnóza psychiatrická.... na ni se ID nedává, ta se léčí.
30. Březen 2009 - 10:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ano, může, ale musíš se léta léčit u psychiatra a v léčebně, jen tak, že to ty říkáš, ti nikdo neuvěří.Musí pro to být lékařské nálezy a tvůj stav musí být opravdu vážný.
30. Březen 2009 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
B (anonym)
Ale jo, na těžkou depresi se ID dává. Pokud na ní nic nezabírá a nelze kvůli ní pracovat.
30. Březen 2009 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlínek (anonym)
Znám ze svého okolí dva takové lidi, ale nikdy jsem s nimi na to téma nehovořil, takže nemůžu uvést podrobnosti. Jeden z nich (dívka) skutečně pobírá pravidelný důchod. Oba jsou mladí, fyzicky zdatní, pohodoví.
30. Březen 2009 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Yossarian (anonym)
Jasně že můžeš mít důchod na nervy ...i na neurozu, pokud je těžká ...musíš být často v nemocnici ...a tam všechno poznají, neboj, simulanta poznají hned .....na psychozu má důchod moc lidí , neurotiků je mí?...
30. Březen 2009 - 17:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Psychotiků v ID je hodně..... ale na obyčejnou neurózu se ID moc nedává - to se dá léčit - tedy pokud pacient chce.... Spoustě lidí by se ale líbilo bejt v ID - řešej si tak své sociální problémy -např. nezaměstnanost...nebo jsou prostě líný jako cikorky a nevadí jim žít na úkor daňového poplatníka. Stačí si přečíst některé příspěvky tady na doktorce - to je děs, kolik úsilí někteří lidé vynaloží na získání ID, kdyby polovinu tohodle úsilí věnovali nějaké práci.... To se netýká těžkých psychiatrických onemocnění - ty ID potřebují.
30. Březen 2009 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
A. (anonym)
V mem okoli znam od videni muze ktery si v klidku chodi venku,jezdi na ryby a pobira plny ID na deprese atd..pritom vypada v pohode.Nejakym lidem se dokonce sveril ze parkrat zavreny na psychiatrii byl tam delal nejaky skreky,tras se a tak mu duchod dali.Ve skutecnosti na nervy svim zpusobem je ale asi neco predved navic o cem vi ze to bylo hrany a asi mu nikdo na to neprisel kdyz duchod ma.Co si otom myslite?
2. Leden 2010 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
bohužel (anonym)
Psychotiků v ID je hodně........znám člověka, který by měl ID mít - a nedostal ho. Tedy zatím. A jde tam o opakované deprese. A pak z toho pramení dlouhodobé neschopnosti. Přišel kvůli tomu o práci po mnoha letech v ní. A pak znám několik lidí, kteří mají ID plný-na depresi a jiné psychické obtíže. A těžko říct proč.Normálně žijí, chodí na návštěvy, jezdí na dovolené s kamarádkami či rodinou, třeba i sportují, v podstatě dělají úplně všechno a všechno mohou dělat, právě až na jednu výjimku a tou je práce. Pokud je známý psychiatr nebo aspoň známý známého, je možné mít určitě ID na depresi. V případě těžkých opravdových depresí pak to psychiatr pozná a nemusí být ani známý ani známý známého.Pak není co řešit, s těžkou depresí nejde pracovat. Ani žít plnohodnotný život. Stejně tak u dalších psychických nemocí v jejich těžké formě. Záleží, kdo tu otázku pokládá.
2. Leden 2010 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
iv (anonym)
V mem okoli znam od videni...Znám paní, která 13 let bere plný ID a nic jí není, má to na hlavu, ale jezdí na dovolené, do Prahy na výstavy a za luxusním zbožím, stavěla s mužem dům...prostě si žije za peníze daňových poplatníků velice dobře.Chce to jen mít peníze a známé...
8. Duben 2010 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
¨...a silnej žaludek.... ne každej je takovej primitiv jako tvá známá..... před takovou bych si akorát vodpliv..... tedy pokud jí opravdu nic není
9. Duben 2010 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
lady (anonym)
Ani v plném ID si nikdo nepřijde na žádné velké peníze tak nezáviďte,pokud nevíte co dotyčnému opravdu je .Podle vás by asi každý, kdo má ID měl sedět doma a vyjít maximálně na balkón.
16. Červenec 2010 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
bobek (anonym)
asi si představujete,že kdo má depresi bude chodit neustále ve svěrací kazajce nebo v pyžamu,ale nevíte o čem píšete,člověk nikdy nechce ukázat jak blbě na tom je a tak se snaží to skrýt.Okolí vás donutí schovávat psychické problémy,zlomenou nohu každý hrdě nosí.Proto s úsměvem skočím pod vlak a ještě se na to nalíčím.Naopak ti,co jsou moc smutní a trpí veřejně - neví co je skutečná deprese.Je to jen divadlo.Každý jsme jiný a psychiatři nejsou žádní blbci,kteří se nechají okrkat.
11. Srpen 2010 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Markétka Sommer (anonym)
jÁ MÁM ID NA hLAVU A NERVY.mĚ HRORně hrabe i ted jsem pod Práškama
11. Srpen 2010 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
JE.
11. Srpen 2010 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky (anonym)
Zdravím Všechny..Taky mam vážné zdravotní problémy…Plny Invalidní důchod mě vzali. S tím, že mám omezení pouze 10% jsem od nového roku nastoupil do práce. 2x mě vyhodili, protože jsem nestihal, potřetí majitel zkrachoval a tak se teď soudím o peníze. V další práci to samé. Momentálně jsem na nemocenské. Stres že nebudu mít na nájem mi na zdravotním stavu nepřidal a tak se snažím pracovat a naštěsti se keme dostala možnost dobře placené práce z domova..Pokud by jse měli zájem tak mi napište na MarekTon@email.cz Ted jsem v klidu což je pro mě hodně důležité
30. Červenec 2011 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
aaaaaaaaaa (anonym)
Invalidní důchod pobírají většinou lidé, kteří trpí maniodepresivní psychózou, schizofrenií apod. Mohou dělat vše, ale nevydrží pracovat po celý den. Jsou unavení a pro ty co mají maniodepresivitu, je život peklo na zemi. Ikdyž se léčí. Mám deprese už 14 let a jsem pořád na práškách.Počáteční stav, než jsem šla k psychiatrovi byl něco strašného. Léky mi hodně pomohly. Pracuji na plný úvazek v hodně náročném povolání.Usmívám se, ale v duši mám stín. Na nic se netěším, nic mě nebaví. Nejraději mlčím nebo spím. Ale snažím se, aby ten život byl snesitelný. Nesnáším lidi, kteří duševní choroby simulují. Jsou trapní. Při prvním pohledu na ně, je jasné, kdo to hraje a kdo ne. A lemplové by se divili, jak je to jednoduché poznat.
30. Červenec 2011 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
iveta (anonym)
Invalidní důchod pobírají...Myslím,že fundovaný doktor to pozná ,kdo jo a kdo ne,ale také tady jde to-neztratit platícího pacienta,že.... já trpím už od dětství soc.fobii,kdyby se to podtrhl už tehdy,tak bych jistě pracovala,mám částečný d.
31. Červenec 2011 - 6:01
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
je mi vas vsech lito, musi to byt hrozny... me staci, kdyz se citim cas od casu smutna az mam naladu na breceni, pocit, ze je vsechno na h..... a predstavit si, ze bych takto mela zit porad, to teda si predstavit poradne snad ani nechci. Kez byste byli vsichni stastny!!! Proc mame trpet a trapit se, kdyz tady jsme jen jednou?
31. Červenec 2011 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Elis (anonym)
Invalidní důchod pobírají...jsem na tom podobně. Trpěla jsem těžkými depresemi a neurozou a léčila se-přitom ovšem chodila do práce. Vím dnes, že neurozu jsem měla od dětství, vypstoval ji ve mně můj otec, co všechno jsem pod jeho výchovou prožila by vydalo na román a nikdy s tím nikoho neunavuji. O takových věcech se i těžko mluví. I mně léky velmi pomohly a i já pracuji s dojížděním do práce na plný úvazek v náročné profesi psychicky. Někdy bývám neskutečně vyčerpaná. Ale snažím se, mít na rtech i úsměv, jsou tu lidé kolem mně a já nesnáším soucit. Taky mám muže, děti, je nutno vytvářet doma pohodu, někdy je to pro mně těžký boj a žiju tak už řádku let. ID bych nechtěla i když nevěřím, že s daným nasazením na dvě směny v práci i doma vydržím pracovat dalších dvacet let, jak bych měla, zatím jsem odpracovala dvacet pět let... a myslím, že možnost ho pobírat v naší zemi zneužívá čím dál více lidí a na druhou stranu ti, co by ho potřebovali, jej nedostanou nebo nežádají. Dokonce jsem se setkala s případy, kdy si jedinec invalidní důchod jednoduše koupil-i lékaři jsou totiž úplatní.
31. Červenec 2011 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
deprese (anonym)
jsem na tom podobně. Trpěla...Kdo trpi tezkymi depresemi nemuze ani chodit,to je usmevne co rikate,ze jeste chodite do prace.V nejtezsi forme jen se lezi v posteli zira do stropu,pacient je stuhlej jako voskova figurina,na tohle se davaj elektrokonvulze((velmi silne rany el. proudu do mozku.Je to zoufaly,muze to probudit,ale zase pacient se stava hloupym.
8. Srpen 2011 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Kdo trpi tezkymi depresemi...a proc by melo byt usmevne, ze pani chodi do prace? To, co tady popisujete vy, je ale uz extrem! Ja ji to verim. Bojuje s tim, jak se da.
8. Srpen 2011 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
deprese (anonym)
a proc by melo byt usmevne,...Pro me to usmevne je,protoze deprese znam a stim se chodit do prace neda,stim se dokonce neda chodit ani ven na prochazky.Vzpominam ze bylo obdobi kdy sem vysel jednou rocne na prochazku,vse mi nosily pribuzni.Ke komisi LPK sem taky nechodil,je to tak a presto mi byl duchod prodlouzovan,dnes to bude 20let co sem v plnem ID.Asi me uz vyradi z kontrol,tahne mi na padesat,a necha se to dojit do starobniho.Nejit tam nebo nebyt pozvanej je ale stejny. Pokud do prace chodite neni to prava deprese,nechci delat diagnozu bude to spise reaktivni neuroticka dysforie nebo neco podobne.Jinak mam pribuzneho ten ma diagnozu schizofrenie ten ma taky duchod a myslim ze ho ma jistej.Tyhle lidi jako jsme my nikde nechteji,protoze zasebe nerucej.Neco se stane,normalni by sel do vezeni a tady se nic dit nebude.
10. Srpen 2011 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
(_[ (anonym)
Deprese prave/pricinou je nedostatek biochemickych prvku v celem organismu,radi se stejne jako schizofrenie mezi psychozy. Deprese neprave jsou zpusobeny namahou nebo stresem.Na psychofarmaka reaguji malo nebo vubec.
10. Srpen 2011 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Pro me to usmevne je,protoze...no tak pani asi uplne ty extremni deprese nema. Tim lip.
10. Srpen 2011 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Martinka (anonym)
teda je videt ze tady pise spousta normalnich, ja ID nemam a ani mi ho nechteji dat, pritom mam hranicni poruchu osobnosti, deprese, neustale nekontrolovatelne zmeny nalad, socialni fobii, a navic jeste makrocytarni anemii ktreou jak mi doktor leta riika budu mit na porad, a presto nemam narok na nic, a proc? protoze nevim, duchody se davaji kde komu kdo je nepotrebuje, a kdo je potrebuje na toho kaslou. Jo je to fakt tezky, nekdy nemam silu ani dojit si na zachod, jsme tri roky na uradu prace ale ne proto ze bych nechtel makat ale protoze me nikde nechtej. porad kazdej rve jdi makat nic ti neni, ale jen proto ze to umim skryvat i kdyz zevnitr me to trha na kusy neznamena ze mam super zdravy. uz pred 4 roky ziju z tisicovky na mesic, coz je vazne tragicky, praci nesezenu, jen max 3x mesicne nejakou brigady coz tam vydrzet je k zesileni, ale praci mi nikdo neda. tak se zamyslete nad tema kravinama co tu pisete, protoze sice ano rada lidi ma duchody zbytecne ale nektri je potrrebuji i kdyz to na nich neni treba hnedka videt, protoze to musi skryvat treba jako ja, holt okoli je k nam nekompromisni, az zle.
14. Únor 2012 - 2:02
Obrázek uživatele Návštěvník
a proč (anonym)
a proč tě nechtějí nikde přijmout - když na tobě není nic vidět? To nechápu.
14. Únor 2012 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
špatně (anonym)
se mi o tom píše,všechno si moc beru,stálá nejistot a strach,jak tě ostatní posuzují,je to svazující,a vím svou nešikovností a zbrklostí,touhou udělat to jak jiní,lezu na nervy i sobě,když ti něco nešlo hned,tak ti to odepřeli dodělat
15. Únor 2012 - 4:31
Obrázek uživatele Návštěvník
silenec (anonym)
teda je videt ze tady pise...Ahoj ,mam trochu stejne problemy deprese úzkosti ataky paniky a asi je toho víc ale už to ani neumim pojmenovat ale jak rikas je to znicujici ,ale ČID mam ale na pracak nechodim ,protoze moje fobie mi to nedovoli,mamproblemi na nákup,k doktorum,takze jsem svim zpusobem stale sam z par prately ,tak jestli ti mohu poradit,a chces duchod musis se vice izolovat treba jen opticky od spolecnosti a hlavně někdo musi podat zadost na socialku bud tvuj doktor nebo ty osobně z doporučeními od doktoru o tvem zdravotnim stavu a myslim že ho dostanes aspon to nejnižší jako já ,hodně štěsti a klid na duši ahoj
9. Duben 2012 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Souhlas (anonym)
Souhlasím s "šílencem", Martinko! Jestli chodíš k psychiatrovi a tvoje onemocnění trvá dlouho, je příčinou pracovní neschopnosti, stav se nelepší, měl ti navrhnout ID. Poraď se s ním, mohl by napsat návrh. Anebo se zeptej obvoďáka, protože on (ona) nakonec zpracovává zdravotní dokumentaci. Na deprese se ID udělují, třeba ne plné, ale druhý stupeň, první, často. I když, ani to není nemožné, moje vzdálená teta ho má plný, je na tom opravdu hrozně, někde v léčebně jen leží a kouká do stropu, nemá vůbec vůli žít. Druhý stupeň (to je bývalý "částečný ID"). Přece se nenecháme naší vládnou a jejími zvrhlými zákony systematicky zabíjet!
10. Duben 2012 - 16:11

Stránky

Přidat komentář