16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Motivace, osobní rozvoj a finanční nezávislost

10. Září 2018 - 0:25

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
Většina lidí dává přednost bezprostředním požitkům před dlouhodobou prosperitou, a je proto neúspěšná a ztrápená. K finančnímu úspěchu je potřeba cílevědomost a vytrvalost. V poslední době mě zaujala videa s motivačním koučem Brianem Tracym na YouTube. Nicméně lidí, kteří jsou zapojeni do průmyslu positivního myšlení, self-esteem, motivace, osobního rozvoje či time managementu, je daleko více, a někteří z nich presentují, podobně jako Brian, celkem zajímavé, a potenciálně plodné myšlenky. Důkazem, že podobné myšlenky mohou někdy opravdu fungovat dokonce i v českých poměrech, je kupříkladu nedávno zemřelý český expremiér a milionář Stanislav Gross, který údajně ve své domácí knihovně knižní tituly jiného zaměření ani neměl, a opravdu se mu podařilo zbohatnout. Zabýváš-li se taky podobnou literaturou, audio a video-nahrávkami, můžeš zde uvést perličky, které tě v této oblasti opravdu positivně oslovily.
10. Červen 2015 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
I Jim Rohn, jeden z lidí, kteří stáli za expanzí Herbalife, není k zahození. Podobné systémy multi-level marketingu mohou být zprofanované, nicméně zanechávají za sebou cenné prodejní a marketingové zkušenosti, které se dají uplatnit na ledacos jiného. Tuctoví lidé vidí Herbalife jen jako podvod, ale lidé draví a podnikaví v něm vidí model, který se dá přenést na jiné, třebas i naprosto nesouvisející businessy, a tam i dnes velmi dobře finančně zhodnotit.
23. Červen 2015 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
Peníze jsou všude. Stačí jen vědět, za co budou lidé člověku ochotni platit, a pak jim to efektivně dodat.
24. Červen 2015 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Problém je v tom že to mohou jen někteří. Nevelká skupina. Většina musí vyrábět, opravovat, pěstovat... aby ta nevelká skupina mohla prodávat a bohatnout.
24. Červen 2015 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
Problém je v tom že to...Jenomže v oblasti prodeje, marketingu, multi-kevel networking je pořád ještě místo. Mnozí z těch, kteří to nedělají, a dřou místo toho někde ve fabrice, ve skladu, škole či špitálu za málo peněz, mají příležitost se živit chytřeji. Jenže se bojí dobrodružství a rizika, a žijí proto raději nudné, tuctové, průměrné životy. Nicméně je to jejich volba. Něco jiného by bylo, kdyby se každý cpal do prodeje a marketingu. Pak by tam byla opravdu taková konkurence, že většina by skutečně byla nucena dělat něco nudného, namáhavého a špatně placeného. Za stávající situace se ale nikdo nemůže vymlouvat, že žije nudný, průměrný a špatně zajištěný život z nějakého donucení. Pro inspiraci zde nechávám link na Direct Sales News, které by měl sledovat každý, kdo uvažuje o kariéře v jakémkoli systému přímého prodeje: http://dsnblog.com/
24. Červen 2015 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
Pokud ale někdo chce málo riskovat, žít průměrný život, nebýt bohatý a neužít si, je to jeho problém. Neměl by potom ale dělat ze své nouze nějakou domělou nutnost, nebo dokonce ctnost. Ambiciózní lidé by se však neměli obklopovat lidmi neambiciózními, průměrnými, negativními, kteří budou raději hledat sto důvodů, proč něco nejde udělat, než aby to prostě udělali. Jim Rohn jednou řekl: "vyhýbej se devadesáti sedmi procentům".
25. Červen 2015 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Dave, souhlas. Ambiciózní osoby ať táhnou do řiti, nejlépe na Bahamy, a neobklopujou se průměrákama.
25. Červen 2015 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
Jinými slovy, jelikož Kožený skončil na Bahamách, náš "Vykřičník" má laciný důvod, aby o nic ambiciózního neusiloval. Takoví jako on též s 99,999% pravděpodobností ani ničeho významného nedosáhnou. Typická mentalita ne dolních 97 %, ale přímo dolních 50 %.
25. Červen 2015 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
K úspěchu je potřeba cílevědomost. Kdo neví, jaké má cíle, může být těžko úspěšný.
26. Červen 2015 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
Ten, kdo není schopen si vytyčovat vlastní priority a vynacházet vlastní metody k jejich naplnění, a není schopen tyto svoje metody aplikovat k naplnění svých priorit, tomu budou jiní stanovovat cizí priority a cizí metody k jejich naplnění, a budou jej nutit k tomu a dozírat na to, aby tyto cizí metody aplikoval k naplnění oněch cizích priorit.
8. Červenec 2015 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
PeterkH (anonym)
Já osobní rozvoj vnímám primárně jako vzdělávání, pročež jsem si teď dodělával MBA - http://www.ligsuniversity.cz/mba a naprostá spokojenost. Každopádně si asi pomalu budu muset najít další obor, kde se budu rozvíjet :)
31. Prosinec 2015 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Já osobní rozvoj vnímám...Jen mám pocit, že v té naší zemičce je přemanažerováno. Radši se nauč řemeslo.
31. Prosinec 2015 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Také uvažuji o studiu některého manažerského programu. Mám docela dost referencí na CEMI, kolegové zde studují a jsou velmi spokojeni. Když vidím, jak se za ten rok posunuli (pracovně i finančně), tak na tom něco bude...
7. Leden 2016 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
krásné reklamy (anonym)
Také uvažuji o studiu...a téměř nenápadné. Jenom hloupý trouba nebo reklamka může napsat, jak se někdo v průběhu studia posunul pracovně a finačně. Ach jo.
7. Leden 2016 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
TomasS (anonym)
Termín 'osobní rozvoj' může mít mnoho podob a zahrnuje obrovské množství věcí, které člověku můžou pomoct v životě. Toto je třeba zajímavý koncept, sic v zárodku, ale proč ne :) http://www.marikapaul.cz
21. Únor 2016 - 15:18

Přidat komentář

Reklama

Reklama