854 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

molusky

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
moje dítě má opakovaně molusky. Pokaždé je odstraníme, a pokaždé se objeví znovu.Jak toto onemocnění vzniká a čím se mu dá předejít. Doma máme čisto, chodíme jen do školky. Inkriminovaná místa potíráme na radu naší obvodní lékařky vazelinou.Existuje nějaká metoda, třeba i alternatevní jak se molusek zbavit jednou pro vždy.Odstraňování dítě hrozně bolí a to mi připadá jako zbytečné mučení, když stejně se vyrazí znovu.
9. Březen 2001 - 8:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
nikdo mi neporadí co s moluskami u dítětě? Nikdo nemá zkušennosti? Co vy na to doktorko?
13. Březen 2001 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Klasická léčba se provádí vyškrabováním ostrou lžičkou. Jelikož jde o virové onemocnění, myslím, že by mohlo pomoci celkové posilnění imunity a užívání protivirového prostředku. U bradaviček, které jsou též virového původu, mám dobrou zkušenost s Vironalem (vnitřně - od 6 let) a zevním potíráním Audironem - pro malé děti (viz.www.001shop.cz). Bradavičky často zmizí, bez nutnosti bolestivého odstraňování.Též určitě neuškodí omezit sladkosti a celkově se zaměřit na dostatek vitamínů a minerálů ve zdravé stravě.
14. Březen 2001 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
Mám doma pětiletého chlapce a molusky se pokoušíme odstranit už asi půl roku - škrabáním /drastická metoda/. Nedávno mi obvodní lékař doporučil Duofilm - původně určeno na bradavice. Moluska se potře, štípe to a vytvoří se bílý povlak. Po několika těchto aplikacích se má moluska úplně vypálit. Ze začátku to v podstatě fungovalo ale teď se některá místa zapálila a jakoby hnisala, takže nevím, jestli potírat dál, nebo ne..........prosím poraďte mi, už opravdu nevím, co s tím. děkuju.
18. Březen 2001 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Duofilm není na molusky, je pouze na bradavice. Někteří lékaři, zvláště obvodní, se v diagnóze molusek mýlí a pletou si je s bradavicí. Naše kožní lékařka je připodobňuje spíše k oparům. Jsou infekční a nositel viru sám je mít vůbec nemusí.
20. Březen 2001 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Dotaz pro doktorku, vypátrala jsem, že preventivní možností léčby molusek je homeopatický lék DULCAMARA, nevím však jak se užívá. Kolik dávek denně (jsou to drobné kuličky), a jak často u šesti letého dítěte.Prosím poraďte. Děkuji.
20. Březen 2001 - 8:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Tuto drastickou metodu jsme si také vyzkoušeli, ale je to hrůza. Chudák dítě. Lokální umrtvení nám nechtěli provést, ani za cenu toho, že si ji zaplatíme, nabídli jen celkovou narkózu, a s tím jsme zásadně nesouhlasili. Sladkosti jíme zcela průměrně jako každé běžné dítě a vitaminů má kvanta. Proto nechápu, proč se molusky stále opakují. Momentálně potíráme Teatree olejem a vypadá to dobře. Nejprve jsme je ale všechny vyďobali pinzetou-je to rychlejší a méně bolestné než lžička.
20. Březen 2001 - 8:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Symptomatická homeopatická léčba se většinou dávkuje 3x denně v potenci 6c nebo 9c. myslím, že vhodnější by byla konstituční homeopatická léčba. Tu však musí určit homeopat, který dítě celkově vyšetří a určí jeho konstituci, tzn., že se nebude řídit pouze diagnózou. Takováto léčba má trvalejší účinek a nehrozí, že se potlačí molusky nebo a objeví se někde něco jiného, třeba i vážnějšího.
20. Březen 2001 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Milá doktorko, děkuji za radu s dávkováním homeopatik, ale nevím co znamená 6c a 9c. Můžete mi to prosím vysvětlit? děkuji.
30. Březen 2001 - 8:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
6C nebo 9C značí potenci (centezimální ředění podle anglické školy). U náš spíš dostanete potence 5CH nebo 9CH podle francouzské školy - homeopatika firmy Boiron.
1. Duben 2001 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Díky za vysvětlení,to znamená, když mám 1 lahvičku malých kuliček, tak je musí sníst všechny najednou?
3. Duben 2001 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
To v žádném případě. 1x- 3x denně 5 kuliček dané potence. Přesné dávkování by ale měl určit homeopat. U konstituční homeopatie se dává 1 kulička třeba i na půl roku.
3. Duben 2001 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Přišli jsme doma na ideální lék proti moluskám, zabírá stoprocentně je to vyzkoušeno. Jde o obyčejnou Alpu-Francovku. Stačí molusky potírat a samy zmizí. Zadeček se ale v vysušuje, je třeba ho mazat.
13. Červen 2001 - 7:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Zaujala mě Vaše rada na potírání molusek Alpou, chci se zeptat, zda to opravdu pomohlo. Metoda vyškrabování je opravdu drastická, moje čtyřletá dcera ji snáší velice špatně.
18. Listopad 2001 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Co to je? V životě jsem "molusky" neslyšela? Děkuji za odpověď.
19. Listopad 2001 - 8:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Molusky jsou malé infekční bradavičky, které jsou velmi nakažlivé. Obě mé dcerky se jimi vždy nakazily zřejmě ve školce. Virus se přenáší podle paní doktorky hlavně vodou. Na první pohled jsou velmi nenápadné, často si jich bohužel všimnete až tehdy, kdy už jich je víc.Doktoři je odstraňují vyškrábnutím - jde o velmi nepříjemný a bolestivý zákrok, po kterém starší dcerce místy zůstaly viditelné jizvy. Někdy se objeví i na místech, kde se těžko odstraňují - mladší dcerce například přímo na očním víčku.Proto by mě zajímalo, zda má někdo zkušenosti s jiným, ne tak drastickým způsobem odstranění těchto nepříjemných bradaviček.
19. Listopad 2001 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Moje skoro čtyřletá dcera dostala také molusky pravděpodobně ve školce (každý týden se děti saunují), má zároveň od kojeneckého věku atopický ekzém, nyní relativně v klidu. Prý právě kvůli tomu ekzému a tedy suché pokožce má k těm moluskám takovou náklonnost. Zatím byly na bříšku, na stehně a pod kolenem, všechny jsem dali seškrábnout. Byly to tři zákroky, ale pochybuji, že ji přimějeme k dalšímu. Lékařka nám předepsala mast na lokální umrtvení, dosud jsme ale neměli příležitost ji vyzkoušet. Uvidíme, až se zase něco objeví. Mám ale strach, aby molusky nedostal i náš téměř roční syn. Je pravda, že pokud budu dcerce důkladně promazávat pokožku, měla by mít molusek méně? Díky!
2. Březen 2002 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Mám stejný problém s dítětem jako paní Dana, atopický ekzém a moluska. Chtěla bych se zeptat jak a čím syna mazat. Nejen po šíleném vyškrabávání molusek je kůže suchá a tak promašťujeme indulonou, ale zároveň je potřeba mazat ekzém kortokoidy, které by ale neměly přijít na moluska. Díky suché a popraskané kůži se nám moluska šíří velice rychle. Potřebujeme ale zvládnout obojí, jak na to? Je vhodné takové dítě dát do školky?Poraďte, prosím, co dělat. Děkuji.
2. Březen 2002 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
ALENA (anonym)
Měla jsem tento problém také, úplně poseté dva prsty na ruce, trápila jsem se s tím docela dlouho, než mi moje kamarádka poradila, že když byla malá měla tento problém také a její matka jí to vyléčila její vlastní močí. Zkusila jsem to a po týdnu se mi postižená kůže uplně oloupala, a už rok a půl se mi nic neobjevilo.
6. Březen 2002 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Máme stejný problém u vnučky.Molusky se objevily po celém těle.Nejdříve kožní lékařka doporučila vyloupnutí tzv.dozrálé Molusky,tato metoda se nám zdála velmi bolestivá.Hledali jsme šetrnější metodu a nyní provádíme vypalování Laserem v Institutu lékařské kosmetiky.Výsledek je lepší ale Molusky se stále ještě objevují .Nyní jsme po 4 návštěvě.Hledáme rovněž radu jak Molusky trvale paralyzovat.Dotaz na doktorku: Pomáhá moře a slunce?Děkuji za odpověď.
5. Červen 2002 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Moje dcera měla s moluskami velký problém. Trápily ji v oblasti hýžďí asi 2 roky. Vyzkoušela všechny dostupné klasické i alternativní léky, ale nic nepomáhalo. Potom se rozhodla zkusit radu jedné známé, která studovala medicínu. Řekla si, že za zkoušku nic nedá, horší už to být stejně nemůže, a vyšlo to. Pomohla jí mast tohoto složení:Hydrokortison 1% ung 10,0 +Pevaryl pasta 30,0. Touto mastí potírala zánětlivá ložiska asi po dobu 1 týdne a molusky se ztratily. Mast má stále po ruce a už při prvních příznacích jimi postižená místa potírá. Je velmi spokojena.
7. Červen 2002 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Kami (anonym)
Chtela bych poradit vsem s timto problemem, kterym jsem taky trpela.Na koznim mi nepomohli, ale dostala jsem se k jedne kosmeticce a te me zacala osetrovat tzv. BIOLAMPOU (Bioptron). Cca po 20 dnech denniho osetrovani vse zmizelo a od te doby (6 let) se nic neobjevilo. Biolampa chce ale pravidelne denni osetrovani . . . ale myslim, ze to stoji za to a je to lepsi nez kortikoidy a podobne veci. Lampa se da koupit nebo urcite najdete ve svem okoli kosmetiku, kde to pouzivaji. Lampu prodavaji firmy ZEPTER. MUDr. Streda (nejlevnejsi), mozna i jine firmy. Lze to najit i na chatu www.doktorka.cz (biolampa).
11. Červen 2002 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Zlata (anonym)
S moluscama jsme se s mojí 4 letou dcerkou trápili několik měsíců.Po vyzkoušení různých mastí a přípravků doporučených i na těchto stránkách, nakonec po několika aplikacích téměř zázračně pomohl přípravek zvaný Locacid. Normálně se používá na akné, ale jeden můj známý dermatolog ho velmi uspěšně používá na toto kožní onemocnění. Musí se počítat s ošklivým začervenáním kůže, které se však velmi rychle i s moluscama zahojí.
17. Červen 2002 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Moje 19.měsíční dcera se s molusky trápí asi půl roku. Zřejmě je chytla na kožním, kde jsme chodili, kvůli atopickému ekzému. Ten je příčinou, že se moc škrábe a tím se moluska dobře rozmnožuje. Nechali jsme ji jednou moluska odstranit chirurgicky při úplném uspání, což byl hrozný zážitek strachu a pak když ji vrátili ze sálu-no prostě hrůza. Už to nikdy nechci opakovat. Co by jste mi p. doktorko poradila u tak malého dítěte, nebo bych chtěla poprosit někoho, kdo s tímhle má zkušenosti. Dodržujeme hygienu. Kožní lékař nám tvrdí, že se to dá odstranit jen odškrabem, nebo vypálit, což ji nechce dělat, protože je malá. Po chirurgickém zákroku ji zůstali jizvičky a spoustu molusek, což dost zanedbali!!!! Předem děkuji za radu. Lucka
29. Květen 2003 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Chtěla bych poprosit někoho, kdo má nějaké zkušenosti s touto nemocí, která je jako bradavice. Má je moje 19-měsíční dcerka a zatím jsme je jen zkoušeli odstranit chirurgicky. Jde to i jinak, než vypalováním a odškrabem pod narkozou? Je malá a mám moc špatné zkušenosti z nemocnice, kdy ji ani pořádně moluska neprohlédli a plno jich tam nechali a mimo to po nich zůstaly jizvičky. Děkuji, Lucie
1. Červen 2003 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
U mojí 1,5 roční dcerky trpící atopickým ekzémem vyléčila moluska následující léčba: na radu alergoložky jsme nasadili 3 týdenní léčebnou kůru Ribomunylem - rozpustný prášek užívaný ústně, který posiluje organizmus proti virovým onemocněním (moluska jsou virového původu). Tu jsme cca po dalších třech týdnech zopakovali (už pouze 2 týdenní kůra). Moluska se přestala tvořit. Zbývající moluska jsme mechanicky odstranili (seškrábnout např. pinezetou a vydezinfikovat). Je to poměrně rychlý proces, bezbolestný, bez recidivy. Pokud můžete vyhněte se vypalování molusek (např. Duofilm) a chirurgického odstraňování u lékaře. Pro dítě je to velmi bolestivé a traumatizující. Přeji Vám hodně úspěchů v léčbě. My jsme s molusky bojovali 4 měsíce a teď už máme "zaplaťpánbůh" pokoj.
7. Červenec 2003 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Mohu všem,které trápí toto onemocnění,doporučit přípravek GLUKAVIN ( http://www.pangamin.cz/program.htm;10 ).Je volně prodejný v lékárně, stojí kolem 50 Kč. Tyto bradavičky trápily mé dva syny (7 a 9 let)několik měsíců. Na radu lékaře jsem jim začala dávat před rokem tyto tablety a bradavice zmizely a už se neobjevily. Dávkovala jsem podle návodu,je pouze třeba tablety brát 2-3 měsíce, zlepšení se objevilo až asi po 2 měsících,ale potom velmi rychle moluska úplně zmizely. Doporučuji všem vyzkoušet, nám to opravdu velmi pomohlo.
10. Červenec 2003 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Toto infekční onemocnění trápí jen děti nebo i dospělé? Mám totiž podezření, že molusky mám na obličeji...jaký je rozdíl mezi tímto onemocněním a bradavičkami? Co byste mi doporučili vyzkoušet? Zatím se mi zdá dobré zkusit ten Vironal a Glukavin. Děkuji moc za odpověď.
27. Červenec 2003 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Omlovám se za pozdní odpověď, ale Alpa fakt pomohla. Dítě je zcela bez molusek. Ale za tu dobu jsme objevili pak ještě jednu metodu. Rychlou. Vezmete molusku do pinzety a škubnete kolmo vzhůru. chce to rychlý pohyb a je hotovo. pak se potře fialovou genzianou a je to. Marcela
12. Srpen 2003 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Erika (anonym)
Předmět: Molusca Autor: Erika Datum: 30.6. 2003 10:12:02 Můj devítiletý syn se nakazil molusky ve veřejném bazénu a již 7 měsíců se jich neúspěšně zbavujeme. Průměrně každé dva měsíce podstupuje bolestivé odstraňování. V posledních měsících se mu molusca objevila i v obličeji. Lékařka nám doporučila léčbu (poměrně finančně náročnou - 1300-1800 za ošetření) laserem v kosmetickém salonu - neboť některá místa na obličeji (v blízkosti očí) jsou těžko přístupná a po odstranění moluska mohou zůstat jizvy. Prosím o radu, zda toto ošetření neprovádí také některá zdravotní zařízení (za přiměřenější cenu), či ho alespoň částečně nehradí zdravotní pojišťovny.Děkuji.
20. Listopad 2003 - 14:02

Stránky

Přidat komentář