7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Moje tříletá dcera se strašně stydí a je bojácná,

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nebojí se jenom cizích lidí , ale i těch domácích co díl neviděla, jdeme třeba po ulici a někdo jde pro nám a ona ho nechce pozdravim, neni to že nechce pozdravit , ale že se bojí, nevíte někdo o nějaké knížce kde bych si o tomto problému mohla přečíst, jak bych na ni vyzrála abych jí nemusela nadávat a bít ji. Děkuji za odpovědi
20. Březen 2007 - 14:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskarka (anonym)
Nepoznám Teba ani dcérku a tak len "varím z vody", len taký typ, sama si to uváž, Kedysi sa hovorilo, že dieťa je "zakríknuté" - všetkého sa bojí! Možno má na to dôvod - príliš prísnych rodičov. Kto zakríkol 3 ročné dieťa, ak nie tí najbližší v rodine? Cíti tvoja dcérka Tvoju lásku, podporu, hrdosť na to, aká je pekná, šikovná? Ko?ko má dcéra kamarátiek, stačí jedna priebojnejšia a aj ona sa osmelí! Nenúť dcéru do zdravenia, keď sa bojí, časom sa sama osmelí.
20. Březen 2007 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
x (anonym)
Hlavně ji nebijte a nezlobte se na ni, i když to pro vás musí být občas těžké. Nemyslím, že by to extra pomohlo - lidí by se bála pořád stejně a navíc by byla vyděšená z toho, že se na ni zlobíte a ona ani pořádně neví za co. Zkusila bych počkat, nehrotila to, ale zároveň ji pořád společensky "otužovala" - návštěvy, nákupy v obchodech apod. Každé dítě je jiné. Teprve kdyby se to zhoršovalo nebo nelepšilo, poptala bych se dětské lékařky nebo psychologa.
20. Březen 2007 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Proč vám to tolik vadí, kvuli lidem co řeknou nebo,že je dcerka bojácná.Trochu jsem smutná co píšete na konci o tom bytí a hubování.Doufám, že toho svého špunta milujete z celého srdce to je nejduležitější pro celý její další život.Mám dvě dcery a každá je jiná větší je mouchy snězte si měa menší jako šídlo.Malá se nikdy nebála a přesto když přišla do školky tak prohlásila, že mluvit nebude ani hrát si s dětmi.Stála se sklopenou hlavou a zírala na koberec.Paní učitelka ani já jsme to nijak nelámaly nic jí nevyčítaly za tři dni jí to přešlo.Já zastávám názor,že i malé dítě má právo na názor a proto jí nedávám do kroužku,které se my líbí,ale co sama chce.
3. Únor 2008 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
TRILETA???!!! (anonym)
Jezismarja jak z tohoto muzete neco vubec odvozovat. Moje dcerka byla az do deseti let let tou nejtissi divenkou, stydlivou - a jak se nakonec vyvrbila! Je ji 19 a dokaze si poradne stat za svym. Cinite prilis brzke usudky.
4. Únor 2008 - 5:12
Obrázek uživatele Návštěvník
marťa (anonym)
to víte,že jo,nechte jí,ona se časem osmělí, nebudte věčně vedle ní,nechte jí občas,at si sama vybojuje nějakou věc. dejte třeba její oblíbenou hračku nějaké vaší kamarádce a ponoukněte jí,at si pro ní dojde sama. nebo jí dejte misku sladkostí,at je jde sama rozdat mezi příbuzné nebo děti. uvidíte, hlavně to chce odměnovat,hladit za každý malý pokrok- samozřejmě v normální míře. my měli opačný problém,náš malý ratach byl schopný podat na ulici ruku komukoliv a odjet s nim třeba na jiný kontinent. prostě moc důvěřivý. to víte,pak ho pár lidí zklamalo,nějak mu ublížilo a přešlo ho to. u vaší malé bude stačit,když jí pár lidí dá najevo přátelství.
4. Únor 2008 - 8:56

Přidat komentář