35 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Moje máma a Vánoce

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka 38 (anonym)
Dobrý den, prosím poraďte, jak se zachovat, abych nevypadala, jako nevděčná dcera. V rychlosti popíši moji situaci. Jsme 2 sestry (já 38 let 2 děti manžel a sestra 43 let 1 dítě manžel (obě žijící v Praze). Moje matka 72 let, vdova, žijící 60 km od Prahy, Vdovou je 15 let. Každý rok se ses setrou střídáme, která si ji vezme na Vánoce. Je to hrozné, co napíši, ale maminka už má svoje "mouchy". V noci chodí cca 6 x na záchod, (vím, že za to nemůže) před mým manželem chodí "neupravená, neoblečená, bez zubů :-)...." Zkrátka Vánoce, kdy matku mám u sebe jsou takové, že manžel raději není doma... kluci také ne, raději někde trajdají. Navíc matka si umínila, že chce být jedině u mě, u sestry to není "ono"... Mám jí ráda, je to máma, ale jak slušně říct, že si chci užít Vánoce jen se svou rodinou? Navíc ona je docela slušná "citová vyděračka" ... takže nejdřív slyším, že chce být u mě, pak zase slyším, že nechce obtěžovat a bude sama....... nevím, co dělat :-(
18. Listopad 2013 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Jarko, nenechte si ničit vánoce. Je potřena maminku naučit, aby je trávila sama jako spousta soběstačných seniorů. Začněte s tím už letos, nebo budete otráveni všichni. Navštivte mamku na štědrý den, přivezte jí dárky a třeba si s ní naplánujte na nějaký vánoční svátek výlet i s obědem, nebo nějakou aktivitu u vás doma s rodinou. Řekni jí, že štědrý den byste chtěli strávit jen vy a děti v úzkém kruhu. Je to velmi citlivé téma, ale pokud je mamka rozumná, tak to přeci pochopí. My máme napřáklad zvyk, že štědrý den ma oběd bereme rodiče k nám a bratr je bere na večeři (ale on s nimi bydlí ve větším domě, takže naši vlastně spí u sebe doma).
22. Listopad 2013 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jája (anonym)
Nikdo by neměl být o vánocích sám.
22. Listopad 2013 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Nikdo by neměl být o...asi je to pravda, i když...o co jsou vánoce jiné než každý jiný den a hlavně asi víkend..osamělý senior přes týden má aktivity typu lékař, nákup, procházka s kamarádkou. Ale o víkendu třeba kamarádka je s rodinou a v tu chvíli ten osamělý, který má třeba děti v jiném městě strádá. Jasné, že o vánocích je to víc nostalgické. Takže nenechávat samotné svoje blízké je asi správné, ale taky se to dá udělat tak, že jsou jen na jeden den a druhý den jedou zase domů nebo k dalšímu příbuznému. UF..nechci být stará ..a na obtíž
22. Listopad 2013 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Sama (anonym)
Ja o vanocich budu sama a preziju.
22. Listopad 2013 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Ja o vanocich budu sama a...Já taky. resp, jen já, děti a můj muž. Co já bych za to dala mít u sebe matku, byť senilní! Vánoce nesnáším, být na svátky jen my a bez rodičů :-(
22. Listopad 2013 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Dobrý den, prosím poraďte,...Dovoluji si jednu radu, promítněte si že jednou i takto o Vás budou losovat Vaše děti, který vás bude trpět o vánocích. Všechno co jednou z huby vypustím už nikdy zpátky nevtáhnu.
23. Listopad 2013 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobrý den, prosím poraďte,...Jeden den asi budeš muset přežít. A když si jí domů nevezmeš, tak budeš mít stejně výčitky, a máma Ti za čas umře (jakože každého to čeká a 70-letého tím dřív) a pak ti to bude líto. Já mám taky naše na vánoce, dědek je děs, ale když si představím, že by třeba zítra umřeli, tak se prostě překonám. Buď ráda, že jí nemáš doma každý den. Držím palce a vydrž, event. už ráno načni lahvinku vína.... :-)
23. Listopad 2013 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jo a to že si dojde, byť 6x je super, představ si, že by nedošla...
23. Listopad 2013 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den, prosím poraďte,...Vánoce jsou něčím výjimečné. A vy máte právo je strávit tak, aby pro vás byly nezapomenutelné. Ano, všichni jednou budeme staří, ale třeba moje babička tráví raději Vánoce sama. A pokud se vaše matka o sebe nestará, když je u vás, tak to je opravdu otrava a Vánoce tím zkazí všem. Dejte mamince najevo, že ji máte ráda, ale pak se věnujtě manželovi a dětem.
26. Listopad 2013 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Co (anonym)
Bych za to dala mít rodiče u sebe , na Vánoce , holka,,ani nevíš jak to dostaneš zpatky ,
1. Prosinec 2013 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Bych za to dala mít rodiče...Jak to dostanu zpátky? Nechápu.
1. Prosinec 2013 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
No vidíte, (anonym)
Já jsem letos v březnu o maminku přišel..... Na loňské vánoce se jí udělalo špatně a už jí nikdo nepomohl. Je mi hrozně smutno. Stýská se mi po ní, chybí mi. Každý 24.12. jsem trávil až do roku 2012. A při večeři jsem pronášel přípitek: abychom se zase příští rok ve zdraví sešli. Bohužel, pro rok 2013 už se to nesplní. Život se mi moc nepovedl, zůstal jsem sám. Nikdy jsem si nedovedl představit, že by některý z rodičů odešel. Vánoce, či jiné svátky pro mě už nebudou. I když mám příbuzné. Každou neděli a sobotu chodím mamince už jenom zapálit svíčku na hřbitov. A když je vítr, jako bych ji slyšel..."No to je dost, že sis našel na mě čas". Je mi smutno po každé návštěvě, chce se mi brečet. A také hodnotí, asi jsem měl některé věci dělat jinak. Zdravím všechny.
2. Prosinec 2013 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jak (anonym)
To dostaneš zpatky ? děti tě to vratí , nebudou o tobě hezky psat tak jak ty ?
3. Prosinec 2013 - 0:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka 38 (anonym)
Moc děkuji za vaše názory. Docela jsem se zastyděla. Vezmu jí k sobě.
3. Prosinec 2013 - 8:41
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
To dostaneš zpatky ? děti...Ale já jsem psala, že bych rodiče chtěla mít u sebe, co bych za to dala. Ale bohužel je už nemám. Tak nevím, co by mi měly děti vracet?
3. Prosinec 2013 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
!! (anonym)
Ale já jsem psala, že bych...Takove nazory mivaji jen ti, pro ktere neni maminka ale matka, tatinek ale otec, v nastvanosi treba "ta stara ku..." atd. Ty, ktere rodice vychovavali v mladi i zpusobem, ktery se zrovna nelibil, meli a maji daleko pevnejsi vztah a uctu ke svym rodicum, nez takova "zlata mladez", ktera se boji, co jim provedou jejich deti, kdyz si uvedomi, jak se chovaji oni ke svym rodicum a co pro ne (ne)znamenaji.
3. Prosinec 2013 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Takove nazory mivaji jen ti,...Taky nerozumím.
3. Prosinec 2013 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Takove nazory mivaji jen ti,...Pro mě je matka matkou a otec otcem. Jak byli citově chladní oni, tak jsem citově chladný já, výčitky nemám.
3. Prosinec 2013 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
ále (anonym)
zase nějaká bába tady dělá chytrou a překroutila nebo špatně pochopila něčí příspěvek. A souhlasím s přispěvatelem jirkou, když se rodiče k dítěti chovají bez lásky, nemohou čekat, že jejich děti budou celí žhaví. Nejen si je brát na vánoce, ale vůbec se s nima stýkat.
3. Prosinec 2013 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarin (anonym)
Takove nazory mivaji jen ti,... Jsi trochu mimo mísu.
3. Prosinec 2013 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
mutyna (anonym)
Dobrý den, prosím poraďte,...je mi 64 let jestli ma mamca skype muzeme si povidat a lip jej utece cas nebude se nudit cekam na vymenu kycelneho kloubu chodit moc nemuzu a tak bych si obcas s nejakou babcou poklabosila o vsem moznem
22. Prosinec 2013 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Valentyna (anonym)
Nikdo by neměl být o...Maminku na Vanoce muzete poslat do wellnesu pro senjory... Moc vam bude vdecna...
9. Leden 2015 - 14:28
Obrázek uživatele Návštěvník
dani (anonym)
ahoj, opět řeším, čím mamku podarovat. Říkala jsem si, že by možná nebyl špatný nějaký kosmetický balíček... Co myslíte?
15. Listopad 2015 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
já jsem mamce dávala k narozeninám balíček od nuspring.cz Byla to kosmetika proti vráskám a moc si to pochvalaovala
16. Listopad 2015 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Já byla s mojí maminkou na vánoce každý rok. Mam 2 bratry a jen jednou byla u bratra.Nikdy bych ji na vánoce nenechala samotnou.Já mam 2 syny a na vánoce jsem byla jednou sama a už nikdy.Jednou jsem byla u staršího syna a ted každý rok letím za synem a jeho rodinou do zahraničí.Mám moc hodnou snachu,které se snažím vždycky pomáhat, vždycky se moc těšim.
16. Únor 2017 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Nikdy jsem nechápala jak může jít někdo na štědrý večer do restaurace. Ale došlo mi, že když žije člověk sám tak hlavně v tuto dobu chce být v nějaké společnosti i když to není někdo z rodiny, z nějakých důvodů,za které si někdo může, i za které si někdo nemůže , třeba jako ty, má děti až někde na druhém konci světa, ale to děcko o mámu stojí a máma, i když to pro ni je určitě finančně náročně, také. A navíc určitě se potěšíš s vnoučaty či vnoučetem. Dnes je vše jednodušší a i spojení s potomkem, který určitě spokojeně žije daleko, může být každý den. Moje kamarádka má ženatého syna v USA on i jeho manželka jsou lékaři děti zatím nemají. V létě tam byla tři týdny posílala mi fotky z výletů kde byli společně. Ale na vánoce byla sama. Můj manžel ji nemusí on vlastně nemusí žádnou moji kamarádku on nemusí ani svoje sourozence, jsme každý jiný, on introvert, tak nějak nechápající problémy jiných, s čímž já bohužel nic neudělám, tak byl vychovaný, já jsem pravý opak. Pomáhám ráda ochotně a hlavně nezištně. Ale tohle se mi vrací a navíc jsem nesmírně ráda, že naše děti tohle převzaly a okoukaly ode mě. A když si tak vzpomínám na vánoce v souvislosti s mamkou, která, stejně jako táta, se dosud těší na tomto světě, tak vždy na štědrý den hledala po domě poschovávané dárky, o kterých já, jako dítě, moc dobře věděla. Prostě jsem šmejdila. Jednou pod stromkem nebyl jeden z těch dárků a já jé ježíšek mi nepřinesl na co jsem se těšila a mamka šup pod postel jen jí nohy koukaly no a ta mrkačka putovala pod stromeček. Veselá vzpomínka co?
16. Únor 2017 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
mešuge (anonym)
Nikdy jsem nechápala jak...Já když jdu do restaurce, a to kdykoli a při jakékoli příležitosti, tak je jednak proto, že se mi líbí v tom prostředí a zrovna mám náladu v něm být (ne kvůli nějaké kompenzaci), jednak mám naopak potřebu být v neutrálním prostředí. Nemám pocit, že každý chce být o vánocích v nějakém "objetí" příbuzných, milujících a podobných. Někdo na to prostě není a víc než večer pod stromečkem a s kulisou pohádek ho láká se procházet zasněženým městem a pak si dát svařák a večeři v hezké restauraci.
16. Únor 2017 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
máš dva syny tak nemůžeš porovnat, ale ať je snacha jakákoliv, dcera je prostě dcera. Určitě máš s maminkou jiný vztah než manželky tvých bratrů. Já mám parnerku mého syna milionovou, ale po pravdě, s dcerou si řekneme vzájemně víc, jako bych měla před jeho přítelkyní nějaký ostych, nevím jak to výstižně nazvat. Prostě holka ti syna odvede i když u nás to není daleko. Často se stýkáme, syn se chová dobře k nám i Jitce ale prostě dcera je dcera.
16. Únor 2017 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýna (anonym)
Já se s mámou moc nestýkám. Pro ni existuje jen moje ségra a tak to bylo vždy. Její láska ke mně tam nebyla a není a já si nebudu nic vynucovat a ani předstírat. Maminka mého manžela je jiná není to tak že dcera je dcera. Dcerou jsem pro moji zlatou tchyni maminku pro vlastní matku ne. Ta mě zná jen když něco potřebuje. V tom případě jsem dcerou a připomíná mi že jí musím být vděčná. Ségra se při potížích a starostech neobtěžuje ačkoliv jinak má od našich servis a to ve všem.
16. Únor 2017 - 11:58

Stránky

Přidat komentář