35 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mohu v 15. letech bydlet sama?

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Len (anonym)
Je mi 15. Matka mi řekla že klidně mužu jít bydlet sama. Brigádu mám.Nebyl by problém. Ale mohu od 15cti bydlet sama ? když mi to rodiče povolí ? Třeba něco podepíšou nebo tak ?. Nějakou odbornou radu prosím.
29. Duben 2013 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
To si jako myslíš, že z brigády utáhneš nájem a vůbec celkově celou domácnost? Budeš si muset prát, vařit, uklízet, všechno je drahý, i dospělej člověk má co dělat, aby se uživil a všechno finančně zvládnul. A co škola? Školu rozhodně zanedbávat nemůžeš.Ty si to samostatný bydlení představuješ jak Hurvínek válku. Nechce se ti poslouchat rodiče viď? Proto usiluješ o samostatný bydlení. Jen si to zkus, ještě ráda se k rodičům vrátíš.
6. Květen 2013 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
Je mi 15. Matka mi řekla že...Já sem bydlel od 16 do 18 sám. Rodiče jeli na 2 roky do ciziny. Barák se jim zdál pro mne velký a nákladný, tak jsem bydlel v malém pronajatém bytě. Ale peníze z brigád by mi ani na tak malý byt nestačili. Naši pronajali barák a tak mi z toho část dávali na nájem a na jídlo. Z běžné brigády byt neudržíš. Byl jsem rád, když se vrátili zpátky.
6. Květen 2013 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
MIREK (anonym)
Je mi 15. Matka mi řekla že... Pokud nejsi náročná tak to zvládneš,taky jsem v 15 odešel od rodičů,měl jsem plný zuby MACEŠKY.Odešel jsem i z města kde jsme bydlely.Sehnal jsem si nejdřív samostatný pokoj,potom malý byt,vyučil jsem se a udělal si řidičák nejdřív na rozvozu mléka po roce TIR.Jsem moc rád že jsem tento krok udělal.Jedinou věc bych vrátil,odešel mi loni Táta bez rozloučení,neviděly jsme se 25 let.Žiji teď sám společnost mi dělá akorát fenka jezevčíka ahoj mirek
7. Květen 2013 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
kikina (anonym)
To si jako myslíš, že z...Tvůj komentář je dost trapnej ! Asi k tomu má holčina nějaký záměr,třeba má debilní alkoholickou matku to už tě nenapadá viť ? Já měla ten samý problém doma psycha,bez televize,zarachy ale do 18 jsem to vydržela i když teď lituju že jsem neodešla už dřív teď mám akorát komplex a narušuje mi to celej můj život hlavně vztah,sex všechno .. Někteří rodiče jsou pěkný mrtky a neuvědumujou si že ti naruší zdraví a následky stebou cloumaj celej život...
19. Září 2013 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
do (anonym)
18 let jsou za tebe rodiče zodpovědní.Dej pozor,taky by to mohlo skončit diagnostickým ústavem.
19. Září 2013 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Tvůj komentář je dost...Když si furt měla zaracha, tak jsi určitě nebyla žádnej svatoušek. Žádnej rodič nedá dítěti zaracha bezdůvodně pro nic za nic. Kdo ví, co jsi dělala za lumpárny a ještě máš tu drzost nadávat rodičům do mrdek. Škoda, že tě neznám, ráda bych si počkala, jakej rodič budeš ty, když si myslíš, že vychovat dítě je taková prdel.
19. Září 2013 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jó (anonym)
Za našeho mládí platilo, škoda rány která padne vedle! Takové problémy dříve nebyly! To si dovolit co si dovolila Kikina tak dostala takovej nářez, že by si na prdel měsíc nesedla! To jsou ty vaše moderní metody výchovy! Hlavně holčičky, necháte je aby se vychovávaly sami,vše jim koupíte a ještě jim ukazujete jak se mají moderně chovat a holky nejsou do života vůbec připravený! Nic neumějí jenom chlastat, šukat a kouřit.Když potom mají založit rodinu tak je to na děcák! Ale to je vaše věc, jak si svoje spratky vychováte! Moje děti si nás váží a nikdy by si něco takového ani nedovolili.A to do dnes sami říkají,,Byli jste na nás přísní ale spravedliví" a sami uznávají, že to bylo dobře!
20. Září 2013 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Je mi 15. Matka mi řekla že...Leni,kamarádka měla vážné problémy doma,a vyřešila to tak,že šla do pedagogicko-psychologické poradny-poradila se,a šla na intr u jiné školy ve stejném městě,do školy chodila,na víkendy nebo na návštěvy přes týden byla doma,a tak zvládla dobře do dospělosti psychicky vypjatou situaci s jedním z rodičů,dokonce se poměry uklidnily,a má s maminkou dobrý vztah-co vím..je to decentní řešení v krajní situaci,si myslím.
26. Září 2013 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Shirley (anonym)
Tvůj komentář je dost...Přesně... To je můj důvod proč chci co nejdřív vypadnout od matky...
30. Listopad 2016 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
-..- (anonym)
Když si furt měla zaracha,..." Žádnej rodič nedá dítěti zaracha bezdůvodně pro nic za nic. " Pokud si tohle vážně myslíš, tak nevím, v jakém to žiješ světě.. V dnešním světe existují i horší rodiče, kteří nejen že dají dítěti zaracha, ale bezdůvodně je mlátí, křičí na ně, Nutí je k práci a mnoho dalších věcí! A " Kdo ví, co jsi dělala za lumpárny a ještě máš tu drzost nadávat rodičům do mrdek. " To je taky pěkná hloupost. Někteří rodiče mlátí děti jen za to, že jejich dítě viděli se bavit s kamarádkou a radši jim dali zaracha, aby šly hned po škole domů. Realita není taková, jakou bychom jí chtěli. Realita je pěkně krutá.
7. Prosinec 2016 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Tidy (anonym)
Já jdu v září na intr, bydlim s matkou která mě nema ráda a je na mě zasedlá ostatní sourozenci jsou její miláčci, můj tata se odstěhoval a nemůže si mě vzít k sobě ale máme se rádi, moje máma mi neustále tátu vyčítá a řve na mě za každou kravinu ať se snažim dělat první poslední jsem furt ta nejhorší a dokonce mi i tvrdí že se vyšukávam přitom jsem stále panna a nikam nechodim nadává mi do kurvy děvky atd.. Dokonce mě i vyhazuje z domu..je to šílený když vím že až v září budu moct odejít, s budu tohle muset trpět ještě nějakou dobu..chci byt na intru vyučit se a pak jít co nejdál od matky ano každej vám řekne "mámu maš jen jednu" ale já sní nechci mít nic společneho níčí mi dětství a to už 3 roky :(moje podpora je muj táta bez něj bych tu už asi nebyla
11. Prosinec 2016 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Já jdu v září na intr,...Proč si tě táta na těch 8 měsíců nemůže vzít k sobě?
11. Prosinec 2016 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Týna (anonym)
Můj nevlastní táta začal pít pije docela dost poslední dobou. Přišla jsem o hodinu později protože mi ujel autobus a tak sem jim dala vědět že přijedu domů později protože mi ujel bus. Když sem přišla domů dozvěděla jsem se že mě otec chtěl se řezat vodítkem ale moje máma mu to nedovolila . Tak mi zakázali se stýkat s přítelem a otec se semnou nebaví a dělá že neexistuju už to nedávám být v domě kde nejsem vítaná , ale je mi jen 15 a nevím co dělat sem na tom psychicky špatně
19. Leden 2017 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
gabi (anonym)
Já jdu v září na intr,...Presne tohle se mi deje doma uz rok a pul..
17. Únor 2017 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Fotr (anonym)
V 15 se náš učit, aby z tebe něco bylo a sekat dobrotu doma. Na přítele zapomeň, děcko pitomý!
20. Únor 2017 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
V 15 se náš učit, aby z...To je dobrý názor , já jsem poslouchala do 20 a jak ráda ,,,dělala jsem školu a neměla jsem žádné starosti jenom učení a za to velké díky rodičům ,,,,,,(že se o mě starali)
20. Únor 2017 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Nany (anonym)
To si jako myslíš, že z...Hele ty kra*o co ty víš co má za problémy moje segra bydlela od 16ti sama !!! A myslím ze ona i její rodiče ví co to znamená bydlet sama a jaka je to zodpovědnost
10. Prosinec 2017 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Nany (anonym)
Hele ty kra*o co ty víš co...To není na tebe je to na tu kra*u jak říká ze nemůžeš a ze je to hrůza a ze nechceš poslouchat
10. Prosinec 2017 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
To není na tebe je to na tu...Dotaz pro vulgární Nany: jak si k této diskusi, 10 měsíců staré, přišla? A proč jsi vulgární?
10. Prosinec 2017 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
KATKA (anonym)
To si jako myslíš, že z...J? jsem ráda že bydlím sama (1,5 roku) a k rodičům bych se nevrátila nikdy
23. Prosinec 2017 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina Koulová (anonym)
Dobrý den,je mi 13 a v 15 bych se chtěla odstěhovat od rodičů. S mámou se pořád hádáme a nejen to, děkuji za odpověď.
26. Březen 2018 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Až v 18 jsi plnoletá, ale dost si to maluješ, není to jednoduché, musíš pracovat a platit byt , vodu, elektřinu, odpadky, jíst atd.
26. Březen 2018 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
René (anonym)
Dobrý den,je mi 13 a v 15...A dokážeš se v těch 15 o sebe postarat abys měla co jíst a z čeho zaplatit nájem a ostatní poplatky? Nehledě na to, že až do Tvých 18 za Tebe zodpovědní rodiče.
26. Březen 2018 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ach ta dnešní m (anonym)
Až v 18 jsi plnoletá, ale...Ona si snad myslí, že za ní budou dál všechno platit a živit ji rodiče.
26. Březen 2018 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Kris (anonym)
To si jako myslíš, že z...Některé odpovědi jsou opravdu hloupé. Když máš povolení rodičů můžeš bydlet sama. Pokud to máš v rodině složité mohla by si dostávat příspěvky. Jestli je to, ale v rodině v pořádku myslím si že by ti i přispívali. Je spousta lidí kteří tak to žijí jen s brigádou a s posloucháním rodičů to nemělo nic společného.
16. Září 2018 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Kikina (anonym)
Zajímavé téma. Já můžu přispět svou zkušeností. Od rodičů jsem se odstěhovala krátce po svých osmnáctinach. Taky jsem si všechno malovala v růžových barvách. Realita byla poněkud jiná. Jako absolventka jsem nemohla najít stabilní práci a tak jsem vymetala různé brigády a z toho se vlastní bydlení fakt platit nedá. Takže jsem bydlela různě po ubytovnách až po dvou letech jsem si našla stále místo se slušným příjmem. Dnes mám 21 a můžu si dovolit platit vlastní byt 2+1 a zbyde mi dost i na další existenci ale bylo to krušné. Jde o to jak je člověk silná osobnost a dokáže se s tím srovnat. Já nejsem žádná cimprlich slečna ale měla jsem i chvilky kdy jsem chtěla všechno vzdát a vrátit se pokorně k rodičům ale to mi nedovolila moje hrdost. Jinak vidím že v roce 2013 tu nějaká Kikina přispěla ale to nejsem já tehdy mi bylo teprve 16 i když už v tom věku jsem po odstěhování toužila. Napsala to sice trochu zbytečně vulgárně ale v hodně věcech s ni musím souhlasit. Rodiče opravdu někdy můžou dítěti totálně pokakat život a kdo to nezažil tak by radši neměl soudit.
16. Září 2018 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Nezletilý musí mít k provádění právních úkonů soudem stanoveného zástupce. Vím to z vlastní zkušenosti, když zemřel tchán, švagrové ještě nebylo 18 a její dědictví převzal do správy její strýc, dokud nedosáhla zletilosti.
16. Září 2018 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
tak (anonym)
když můžou šoustat třináctiletý slečny, proč by v patnácti nemohla odejít od rodičů a vslwr u nějakýho pána
17. Září 2018 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
luci (anonym)
když můžou šoustat...A proč by nemohly ,když se s tím nikde nechlubí. Zrovna tak jako kluci , pokud již udrží erekci a užijí si se zralou ženou. Průšvih nastane až když se s tím někde vytahují , nebo je u toho někdo nachytá a nějaký "pečovatel" o mravní výchovu mládeže to udá.
17. Září 2018 - 10:40

Stránky

Přidat komentář