Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

močový měchýř-vývod

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
DObry den.Známá má nejspíše zhoubným nádorem vylněný celý moč. měchýř..Jeiná možnost ,je tedy nejspíše moč. měchýř odstranit..Je pro ní jediná možnost vývod..Nebo jsou i jiné možnosti.Jak tu někdo psal .''umělý moč. měchýř...děkuji
5. Květen 2010 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Zdravím, epicystomie= vývod z močového měchýře na kůži břicha bývá v takovémto případě jedním z možných řešení. Lze i odebrat jen část měchýře s nádorem a zbytek zašít. Další variantou je vytvoření umělého měchýře z tenkého střeva. Tohle se ale většinou dělá až po skončené léčbě, když se podaří rakovina dostat do remise. Určitě se pora´dte s onko- chirurgem. Určitě vám všechny možnosti v jejím případě vysvětlí. Držím palce.
6. Květen 2010 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Květoslava (anonym)
Vážení, můj bratranec prodělal rakovinu prostaty. Kromě jiného podstoupil i ozařování. Bezmála po třech letech, snad následkem ozařování má problémy s močovým měchýřem. Tvoří se mu krevní sraženiny, které ucpávají moč.trubici. Po odsátí se mu sice uleví, ale stav se nezlepšuje. Tráví střídavě 2-3 týdny v nemocnici, 1-2 dny doma. Prý to není na vyléčení, snad jedinou možností je odstranění močového měchýře a vývod. Protože nemáme v rodině zkušenosti žití s vývodem, chci se zeptat, jak by ho to omezovalo v běžném životě a taky zda není třeba jiná možnost/např. odstranit jen část moč.měchýře apod./ Děkuji za odpověď.
28. Červenec 2011 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
manžel trpí -po rok trvajícím zavedení moč.katetru přes penis neustálými infekcemi - přes proplachy jezdí cca každých 14 dní do nemocnice na výměnu moč.sáčku,kde většinou nasadí ATB,takže je skoro permanentně na ATB.nyní nás lékaři nutí k provedení EPICYSTOMIE z důvodu že mu hrozí infekce do ledvin a jejich selhání.chtějí mu tento zákrok provést i přes náš nesouhlas, že prý když jde o život zachraňující zákrok, nemusí se nás nikdo na souhlas ptát!!!že je na to jakýsi zákon.můžete napsat jaký? a jakou máme po event.provedení tohoto zákroku záruku, že nebudou dále infekce. a zda-li se jedná o vratný proces, kdyby toto nezabralo.Manželovi je přes 70let. děkuji za odpověd.
11. Listopad 2011 - 1:57
Obrázek uživatele Návštěvník
andrejkova jana (anonym)
manzelovi se po operaci prostaty ucpal vyvod sourkem a udelali mu vyvod primo z močového mechyre.je tento stav nevratny,nebo by pomohla reoperace.
26. Srpen 2013 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana Slabáková (anonym)
manžel trpí -po rok...záruka není,ale nebojte se toho,kamarádka ji má a je to nejlepší řešení,nebolestivé a s trvalejším účinkem hodně štěstí
29. Prosinec 2014 - 19:15

Přidat komentář

Reklama

Reklama