449 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mirzaten

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Prosím můžete mi poradit, jestli má někdo zkušenosti s tímto lékem? Na depresi mi napsal doktor 15 mg denně večer, beru to asi týden a jsem hrozně unavená a ospalá. Také jakoby mimo, trochu točení hlavy, závratě. Kdy to odezní? Potřebuji normálně fungovat a tohle mi v mém stavu moc nepřidá. Cítím se hůř, jakoby pořád roztřesená i úzkost cítím víc než před tím. Nechci se tím nechat odradit, protože vím, že antidepresiva zabírají později. Děkuji
3. Červen 2006 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj ÁLo, já začínám s mirtawinem dnes, tak ti dám vědět, jak působí na mě. Mám z něj dost strach. A jak tobě účinkuje s odstupem času? Pomohl nebo jsi musela změnit? Držím palce.
13. Červenec 2006 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
radga (anonym)
Mirzaten dostala nase babi od psychiatra na zlepseni nalady. Takze asi nejake ucinky ma. ale je mozne, ze nepusobi na depresi takovou i makovou. Co ja vim. ROzhodne bych to doktorovi rekla. Kdyz to jsou leky na depresi, taxe nemuzu prece citit hur. To pak takto nikam nevede!
13. Červenec 2006 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
ewe (anonym)
pro Alu.ahoj dostala jsem taky mirzaten,chtěla bych se zeptat jestli ho ještě bereš a jestli ti pomohl?Ajestli jsi po něm přibrala?Díky za odpověd.
8. Leden 2007 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Protože už v lékárnách není mirtawin, dal mi lékař taté mirtazen, napište mi jak ho snášíte, docela jsem v očekávání jaký bude přechod na tento lék i když mi lékař řekl, že složení léku je stejné. Díky.M.
9. Leden 2007 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
pavla (anonym)
Ahoj lidičky dostala sem Mirzaten taky,ma někdo nějaké zkušenosti? zatim sem ho zkusila jednou -bojim se ho brat. piste na imeil pavla.chadova"seznam.cz diky
4. Duben 2007 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
prosím vás je možné,aby mi Mirzaten po nieko?kých dňoch užívania doslova paralizoval chôdzu ? Bolia ma z neho nohy a mám slabé kolená.
4. Květen 2007 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Ahoj, beru Mirzaten od 11/2006 - 30 mg večer. Teď jsem asi 1,5 měsíce na půlce tabletky 15 mg. Beru ho večer a když jsem s ním začínala, myslela jsem, že neudržím oči. Trvalo to nějakou dobu. Nejdéle do hodiny se mi hrozně zúžili zorničky a chtělo se mi hrozně spát. Dostala jsem ho na depresi a prý je to dobrý lék, tak nevím. Je fakt, že mi pomohl.
29. Květen 2007 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Ahoj, je tu někdo kdo ho bere na úzkosti a jak rychle vám zabral. Také by mě zajímalo jakou dávku. Já začínala na 15mg, ale nemělo to žádnou kladnou odezvu, tak teď beru asi 10 dní 30mg a zatím žádné zlepšení, jen šílené závratě. Lékařka by se chtěla dostat až na max. dávku 45mg, tak snad to přežiju a pocítím nějaké zlepšení.
1. Srpen 2007 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Janna, vydrž, já měla hrozné úzkosti, fakt strašné, antidepresiva zabírají až tak za 3-6 týdnů a ze začátku braní se může stav zhoršit, chce to přečkat a pak dojde ke zlepšení. Já už chodila jako mátoha, pořád mě bolela hlava a točila jsem se, bála jsem se, aby mi nepřejelo auto, ani jsem nechtěla vycházet. Úzkosti strašné síly, mám i panickou poruchu a mirzaten mi pomohl, ale dávka 15 mg je málo. Já už jsem po několika měsících snížila na tuto dávku, ale nic se nemá uspěchat. Tak vydrž, bude líp, uvidíš.
9. Srpen 2007 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Janna (anonym)
Dano, dík za povzbuzení, teď beru tak tři týdny těch 30mg a začínám pociťovat zlepšení. Mám taky panickou poruchu, ale poslední dobou mě spíš než ataky paniky ovládaly úzkosti.Dnes jsem snad po půl roce v klidu nakoupila a s chutí se počuměla v obchodech:-)Brala jsi někdy i těch 45mg?
16. Srpen 2007 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Janna, já jsem zůstala na 30 mg denně, dál nebylo potřeba mi dávku zvyšovat, ale pokud bych necítila zlepšení, nebránila bych se, protože to už nebylo žití, ale živoření, fakt mě bylo strašně. Bereš taky večer? Já vždycky, když jsem spolkla tabletku, tak nejdélo do hodiny se mi zúžily zorničky a nemohla jsem udržet oči, jak se mi chtělo spát. Teď, když jsem na 15 mg, tak už mě to neuspává, nebo si na to tělo zvyklo, nevím. Jsem ráda, že už pociťuješ zlepšení. To, že jsi dokázala v klidu nakoupit je velký úspěch. Pro někoho to je normální, ale ty se za ten pokrok pochval. Vracíš se pomalu do života, i když je to běh na dlouhou trať. Na co jsi dostala Mirzaten, na panickou poruchu? Držím palce.
19. Srpen 2007 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Ahoj Dani, mam ho na panickou poruchu, začala jsem s coaxilem, ten mi sice ty nejhorší ataky zahnal, ale zůstaly hrozné úzkosti i ta panika někdy byla, tak mě psychiatrička přidala ten Mirzaten. Mám teď asi tři dny těch 45mg, doktorka to chtěla vytáhnout na tu max. dávku, protože prý jsem měla hodně bouřlivý začátek nemoci. Beru taky večer a přesně jak píšeš do hodiny se mi začínají zavírat oči ať dělám co dělám. Já už si to normálně beru podle televizního programu, když chci něco dokouknout, tak si ho vezmu max. 45 min. před koncem filmu:-))Teď se cítím celkem v pohodě, ale od září přijdou stresy, tak jsem zvědavá jak budu fungovat.
29. Srpen 2007 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Janna, přeji ti, ať je ti lépe a lépe a v září žádné stresy. Musela jsem se usmát, když jsi psala, že jsi si brala prášek podle televizního programu. Já totiž taky, ty oči nešly fakt udržet, usnula bych snad i za chůze. Asi vědí, proč se mají brát večer.
30. Srpen 2007 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Mám stejnou zkušenost s tím usínáním, začnou se mi klížit oči jsem jak z gumy, spím jak zabitej a po letech se mi začaly opět zdát sny - prý tím hlubokým spánkem. Když neponocuji a beru si ho včas, tak ráno vstanu jako čiperka. Běda však, když si ho vezmu pozdě a ráno vstanu brzy, to nejsem schopen nic - nehledě na to, že moje raní dávka obsahuje neurol, rivotril, lexaurin a wellbutrin, z čehož kromě wellbutrinu vše uspává - to pak nejsem schopen dojet do práce. Jak z výše uvedeného vyplývá beru Mirzaten jen jako doplněk na uspání, protože po 300 mg wellbutrinu jsem nemohl spát.
12. Září 2007 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dana: Tak musím říct, ze beru tu 45 tři týdny a cítím hodne velké zlepšení, dá se říct, ze nemám ani náznak paniky. A navíc teď večer víc vydržím, ale doktorka říkala, že ve vyších dávkách začíná působit i na jiné receptory. Jsem jen občas nervní, ale to souvisí s tím, že malej šel poprvé do školky a já po čtyřech letech do práce. Jirka:Trošku mě udivila ta tvoje ranní dávka benzodiazepanů, proč bereš tři druhy, když je to vše stejná skupina anxiolitik? Proč nemáš jeden druh třeba ve vyšší dávce?
17. Září 2007 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Zapoměla jsem se podepsat
17. Září 2007 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s Mirzatenem. Beru ho 5 týdnů 45mg večer cca v 18:00 a vydržím tak 2 hodiny a usnu jak špalek, i kdyby dávali v televizi cokoliv. Mám ale problém s tím, co jsem ho začal brát, vykočil mě srdeční puls v 65 na 85 - 100 za minutu v klidu ! Lékařka mi tvrdí ža to není obvyklé, že se to usadí ! ?? V příbalovám letáčku tato možnost je uvedena. Může jít o příznaky serotinového syndromu ? Nemáte s tím nikdo zkušenost ? Dík za odpověď.
27. Září 2007 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Vašku, myslim, ze příznaky serotoninového syndromu asi ne. Mě dali Mirzaten hlavně kvůli tomu, že po prvnich AD z řady SSRI jsem dostala serotoninovy syndrom a Mirzaten blokuje nějaký receptor, ktery vytváří serotoninové nežádoucí účinky.A krevní tlak spíš hodně snižuje, takže i ten tep by měl byt nižší. Nepřivodís si to spíš stresem. Nevím na co to bereš, ale vím co psychika dokáže. Ale je také pravda, že každy reaguje jinak na různé AD.A normální počet tepů za minutu je kolem 70, takže ten tvuj není ani nic výjmečný.
27. Září 2007 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Já bych se ještě chtěla zeptat, jestli jste také přibrali na váze. Já jsem se napřed neznepokojovala, začínala jsem na 47 kg, ale ted už mám o 10 kg víc a nějak se to nechce zastavit. Podotýkám, že jím pořád stejně. Lékařka říkala, že už by se to mělo zastavit, tak jsem zvědavá. I když podotýkám, že radši budu míz nějaké kilo navíc, než zažívat ty hnusné stavy.
27. Září 2007 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Janna, já mám také problém s přibíráním, nikdy jsem žádné problémy s váhou neměla, mohla jsem jíst cokoli, kdykoli a nepřibrala jsem. Co beru Mirzaten, přibrala jsem 10 kg a to jsem se začala omezovat, opravdu se hlídám, ale váha stejně jde nahoru. Připadá mi, že už přibírám i po vodě. Při své výšce 174 cm jsem mívala 56 kg, ale ted už mám 66 a nějak se nechci zastavit. Už se na sebe nemůžu podívat. Tak nevím, co je lepší, ale asi mít nějaké kilo navíc, ale zbavit se těch hnusných stavů. Ale abych za chvíli neměla deprese z těch mých faldů, všechno je mi malé, snad kromě bot, ponožek a tepláků :-(( Fakt už bych mohla zarazit. Tak tobě lékařka řekla, že by to přibírání mělo přestat?
27. Září 2007 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Tak to jsi me moc nepotešila, včera jsem se zvážila a mam už o 13 kg víc, to je 60kg a na moji subtilní postavu je to fakt dost. Takovou váhu jsem neměla ani kdyz jsem šla rodit:-)). Já vím, ze to není nic hrozného, ale take se do ničeho nevlezu. Ted jsem si naordinovala, kazdý večer stepper, na jidle už nemám co ubrat. Také mi pripadá, že přibíram snad ze vzduchu. Doktorka říkala, že by měl být nárust hmotnosti jen první 2-3 měsíce a pak se to zastavit, ale ty uz ho bereš déle, viď? Taky mi říkala, že se po tom hodně otéká, takže něco může být také zadržovaná voda. Je fakt, že nemůžu ani sundat prstýnky a to jsem je dřív v práci sundavala, aby me nespadli. A navíc mě ta váha šíleně kolísá, některý den mám i o tři kila míň a pak to zase třeba vyletí, těžko člověk přibere za den tři kila. Myslím, ze částečně přibírám a častečně zadržuji vodu. Už jsem přemýšlela, že bych zkusila nějaké byliny na odvodnění, ale mám strach, aby se to nějak nebilo s AD.S tou váhou jsme na tom tak stejně, já měla sice 47, ale na 164 cm a celý život jsem nemohla přibrat. Je teda fakt, že nemám žádný pohyb, v práci také sedím, ale dřív jsem s tím problémy němela. Budu se muset vybicovat k nějakým výkonům a jestli to nepomůže tak nevim. Sice mi to štve, ale zase jsou to od března první AD co zabrali, nechci být zase na začátku, to mě děsí. Kdybys mi náhodou chtěla někdy radši písnout na mail tak je ac26"centrum.cz, ráda pokecám s nějakou zpřízněnou duší. Ahoj Janna
28. Září 2007 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
marta (anonym)
Beru esprital nebo mirtaz...je to stejné,ale od jiné firmy.Užívám ho od března ,mám psychosomatické potíže.Beru 15 mg a již jsem ho začla snižovat...poslednich pár tydnů mám v klidu 98 tepů,někdy se mi rozjede srdce až přes 100,v loni mi dělali echo srdce už jsem trpěla bušením srdce dneska mi dělali ekg,pry je to tachykardie,je možny ,že to může dělat ten lék,nebo to je jiny důvod,raději si dej udělat echo a ekg.Moc mě to život stěžuje ,je to potvora...více na stránkách panická porucha .Přeji ti hodně štěstí.
1. Říjen 2007 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Janna (27.9.) - Já beru Mirzaten 45 mg večer na údajnopu depresi,(moc tomu nevěřím) již 6 týden. Od 5. července mě začala pobolívat hlavy, bolest někdy lokální bodavá chvilková, někdy zvláštní pocit - tlak na celém povrchu mozku. Prodělal jsem EEG, RTG i CT s výsledkem v normě, i krevní rozbory v normě, tlak 120-140/80-90. Bylo konstatováno, že je to od krční páteře, dost často mi ztuhnou šíjové svaly. Cvičím, chodím na masáže a nic. Vím, že mám neustálý stres z toho, proč se to už neupraví. Probouzím se s pocitem, že to dnes opět začne. Náladu mám skoro pořád - tíseň, smutek, pocit, že mi doktoři nepomáhají. Mirzaten mi za těch 6 neděl náladu nezlepšil, když je mi nejhůř, musím si vzít Neurol 0,5, který mě uvolní, někdy taky ne. Jsem věčně ospalý, malátný s pocitem svalové slabosti. Když mám nad něčím úsilovně myslet, začne mi mozek pobolívat na povrchu. Normální stav - náladu jsem měl za poslední týden 2x vždy večer po procházce, ale ráno to začne nanovo. Neustále se v hlavě honí myšlenky - proč ? Dávám to to souvislostí s pádem z kola v červnu,( 3 týdny před začátkem pobolívání hlavy), asi jsem se drobet ťuk do zátylku. Možná, že jsem si hnul s krční páteří, ale na RTG nic nenašli. Nevím, co mě ty 3 měsíce sužuje - zda sres a deprese z neustálé bolesti, nebo fyziologická porucha páteře či mozku. Chtěl bych na vyšetření MR, ale je to těžké se tam dostat, stojí to moc a lékaři ji neradi objednávají. Chci se zeptat, zda si nemůžu navyknout na Neurol, když denně zobnu 1x někdy 2x 0,5 mg ?
5. Říjen 2007 - 10:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Ještě se chci zeptat, kdy Vám Mirzaten zabral, já těch 45mg beru 6 týden a nic nepozoruji.
5. Říjen 2007 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Me ten Mirzaten zabral, ale mam ho na jinou nemoc. A zajimave je, ze kdyz opominu stres, tak se mi nemoc spustila po trimesicni bolesti zad a nohy, kdyz jsem mela skriply nerv. Nekdy me take boli hlava, ale hlavne ze zacatku brani jsem citila takove mrazeni hlavy, treba jen na polovine, ale to uz se mi dlouho nestalo. Jak to popisujes, tak to jsou krasne vyjadrene fyzicke priznaky deprese, ale vse muzes mit opravdu treba od patere a ta stala bolest, muze tu depresi take spustit. A kdyz je clovek ve stresu, tak mas vsechny svaly neustale stazene, je to jedno s druhym. Ja mam take neustale zatuhly krk. Ale 6 tydnu, uz je docela doba, uz by melo neco byt znat a ta unava u Mirzatenu zpocatku opravdu je. Ja bych asi pockala jeste chvilku, jestli se to nerozbehne a pak uz na to zacit upozornovat osetrujici lekare. Jinak Neurol 2x 0,5 jsem brala jen v zacatku, ted uz jen 1x 0,25 a nebo jen pulku 0,25. To co beres jeste neni nejaka obrovska davka, ale pokud to beres pravidelne, tak i takovou davku uz pocitis pri snizovani. Ale pokud ti je opravdu spatne, tak se proste neda nic delat. Prece se nebudes trapit, kdyz AD nezabiraji jak by meli.
6. Říjen 2007 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Ja jsem dostala mirzaten 30mg,nyni beru 15mg a i snižuju,myslím si podle zkušeností i jinych může zabrat i déle,něco o tom vím,ležela jsem na psychiatrii 4 tydny,měla jsem bolesti ,všude možně,také mi nechtěji udělat MR,chce to stále zkoušet zas po měsici nebo 2 to kůli pojištoně ,to asi vite....jak popisujete ty stavy,připomína to mě ,to je psychosomatické onemocnění,když k tomu přidáme strach,zrychleny tep,tuhnutí krčních svalů může to byt i psychické , ja si pomáhám masážemi s třezalkovym olejem,teploa mám na to rivotril.Neurol jsem brala před několika lety a moc dlouho se némá brát a hlavně né vysoké dávky,nechci dělat chytrou ,jen poradit,mam už něco za sebou a AD berte pokud vám nebudou dělat potíže ,nebo je vyměnit,dneska má dost lidí deprese a je to nemoc,vim je to hnus znám to ,ale musíme věřit ,že zas bude lépe,neprožil jste i nejakou tragickou událost nebo prostě to začlo tim pádem? Přeju vám hodně štěstí a hlavne to zdraví.
7. Říjen 2007 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Marta, Janna : Mě začalo pobolívání hlavy až 3 týdny po pádu z kola. Ale teď, když dávám vše do souvislostí, tak si myslím, že jsem na Neurolu závislý. Trpívám také na extrasystoly a od května mi lékařka dala Xanax, (tj. Neurol ) při potížích na zklidnění, do teď jsem vyzobal cca 1 krabičku měsíčně, tj. 5 krabiček 0,25 mg. Když ho nevemu, cítím slabnost v rukou, mrazení na povrchu mozku a napětí za krkem. Když vezmu 1 x 0,25 tak to přejde. Asi už mám návyk, ale při těch 1 - 3 tb. 0,25 mg max to může být tak silné ? Jak mám postupně vynechávat ? A jak Dlouho to bude trvat ? Díky. Vašek
8. Říjen 2007 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
janna (anonym)
Vasku neni to opravdu nijak velka davka, ale i to po delsi dobe proste pocitis. Ja jsem dokazala Neurol snizit az po nejvyssi davce AD, predtim to proste neslo a citila jsem se bez nej presne jak pises. Pak najednou to slo. Ale snizuj max. po tech O,25, ja si je vzdy jeste pulila nebo i ctrtila. A kdyz to proste neslo, tak jsem se zase vratila na puvodni davku. A nejlepsi je snizit nebo vynechat davku v tu cast dne kdy je to nejsnesitelnejsi. Ja jsem uvizla na te pulce 0.25 rano, ale doktorka rikala, ze je to jen muj psychicky pocit, protoze to uz je tak mala davka, ze pry to uz u me pusobi jen jako placebo. Jinak se priklanim Marte, ze ty vsechny fyzicke projevy jsou psychosomaticke, telo je treba dlouhou dobu ve velkem napeti a nekde se to ukaze. Me treba AD opravdu zabrali az na davce 45mg, proste predtim jsem byla poddavkovana. Ten Mirzaten se da pod dohledem u nekoho zvysit i na 60mg, tak uvidis co ti rekne lekar. Ale je fakt, ze nekomu zaberou AD treba az po trech mesicich. Marti, ale Rivotril je take benzodiazepan a je stejne navykovy jako Neurol nebo Xanax. Vasku a nedelej si s tou zavislosti starosti, tim se jeste vic stresujes. Do 1mg to opravdu jde a pokud to beres proto, ze ti je spatne a ne abys byl v nejake euforii, tak ti proste jeste AD nezabrala a neda se nic delat. Jsou lide kteri berou i 5mg a to je velky problem, ale to je vetsinou chybou lekare, kdyz to necha tak daleko zajit. A urcite bude lip, Mirzaten je jedno z nejlepsich AD, ktera jsou momentalne na trhu, tak hlavu vzhuru.
8. Říjen 2007 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Janna : může se deprese nejdříve projevit bolestmi hlavy, které se různě stěhují a st upňují ? Mě to po 1,5 měsící vyplašilo,že jsem skončil v nemocnici a čekal na CT. Pořád jsem to přisuzoval tomu pádu z kola. Na CT mozku nic nenašli - krční páteř mi nedělali, pouze RTG, kde našli jen osteochodrozu dvou plotének,prí přiměřenou věku. Je mi 55. V nemocnioci jsem pak prožil pěkný stres - strach z výsledků CT, 3 noci jsem tam, (a doma pak ještě 4),usnul jen s Hypnogenem a pořádně usnul, až když jsem začal brát Mirzaten. No a to je to co mi vrtá hlavou, jestli ty spasmy šíjových svalů nevyvolal ten pád z kola, nebo to je zkutečně dlouhodobé stresové zátížení, které vyvolává psychosomatické bolesti hlavy. Jsem učitel a potíže mi začali na začátku prázdnin, kdy už jsem byl v klidu a zároveň na rybách. Teď po Mirtazenu 45mg, (7 týden), jsem kapánek lepší, ale bolesti hlavy a spasmy šíje přetrvávají. Jak jsem psal, po 0,25 Neurolu se to zlepší, nebo si vemu 1 Novalgin. Už abych byl drobet v normálu, vždyť já jsem letos od 1.1. přestal kouřit !! , alkohol a kafe mít nemusím, v práci jsem si odboural 50% povinností, (šéf je kamarád), tak proč to tělo bývalého sportovce pořád stávkuje ?
8. Říjen 2007 - 14:50

Stránky

Přidat komentář