Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
27 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mirtazapin na nespavost

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
ahoj, dostala jsem kvůli nespavosti předepsaný Mirzaten 30 mg. Včera jsem vzala první a na spánek zatím žádný vliv, musela jsem přidat 2 Neuroly. :-( Za jak dlouho vám zabral a dobře jste začali spát? Moc díky všem!
30. Leden 2014 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
taky mám mirtazapin na spaní a nic moc. Sice usnu, ale za 2 - 3 hodiny jsem vzůru a nespím.
4. Únor 2014 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Já si taky myslel, že dostávám lék na spaní.Není. Je to antidepresivum, které má odstranit napětí. Zásadně nebrat návykový neurol. Je to cesta do pekel. Lepší je večerní procházka a program bez napětí.
12. Leden 2016 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Sisi (anonym)
Mirtazapin má působit pozitivně na spánek, zklidnění úzkosti a deprese, ale bohužel se po něm moc tloustne! Má o napsané i v příbalovém letáku výrobce! Takže, zvláště ženy, které hlídají doslova každé kilo, tento lék nejspíš odmítnou! Útlum, nadváha či obezita, zcela zhatí všechny antidepresivní a protiúzkostné účinky! Naopak definitivně sníží sebevědomí, často až na nulu, depresi a úzkost naopak prohloubí! Večerní procházka sice někdy pomůže, ale pokud už je problém značný a dlouhodobý, tak ten neurol, rivotril, diazepam, lexaurin, hypnogen, jsou daleko menším zlem, než nespat vůbec a doslova se zhroutit!Nemyslím ovšem brát velké dávky a všechny uvedené léky najednou! To je snad jasné, přece!
17. Leden 2016 - 14:26
Obrázek uživatele Steve
Steve
Na (ne)spaní jsou jiná léčiva ... Mirtazapin je na jiné věci, je to AD. Pokud máte problém se spaním tak si nechte předepsat něco psychiatrem, jistě vám něco na nespavost napíše.
17. Leden 2016 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Květa (anonym)
Po MIRTAZAPINU se hrozně přibírá! Na spaní zcela určitě něco jiného!I když psychiatři píšou AD Mirtazapin přímo na spaní, zvláště psychiatři! Nemá cenu s nespavostí chodit k psychiatrovi! ten přibírání po AD neřeší! Anripsychotika jsou v tomto směru naprosto totožná! Buď anxiolytika, nebo hypnotika! Lépe, když zaberou bylinky a bylinné, vitamínové doplňky stravy! Toto je můj názor! Také trpím těžkou nespavostí!
19. Leden 2016 - 1:11
Obrázek uživatele Steve
Steve
To na spaní opravdu není ... pokud to opravdu předepisují, tak je to špatně.
19. Leden 2016 - 1:20
Obrázek uživatele Návštěvník
xofia (anonym)
ahoj, dostala jsem kvůli...Dobrý den.Již jsem zde psala radu,ale nevím jak se zde příspěvky zobrazují. Četla jsem zde,že máte předepsaný Mirtazapin na spaní.Vím moc dobře jaké jsou probdělé noci a pak následné deprese..Našla jsem firmu,která má čistě přírodní léky na spaní.Říkala jsem si,že nevím jak mi to zabere,když jsem byla také na Zolpidemu,diazepamu atd...Pokud by jste měla zájem,napište na meil xofia@seznam.cz nebo pošlete sms s číslem na můj mob 777 355 496 a já Vám zavolám,aby jste si neprovolávala. Hezký den xofia
11. Září 2016 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Vážená (anonym)
Nabízíte doplňky? Jděte do háje.
11. Září 2016 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Proč by Xofia měla chodit do háje, nevíte??? Má jisté zkušenosti a snaží se vám pomoci šetrnějšími přípravky! Pokud o to však nestojíte, je to čistě vaše věc! Pokud chcete brát antidepresiva do konce svého života, je to čistě vaše volba! Nikdo vás přece do ničeho nenutí! Je to na vás!
11. Leden 2017 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
hele (anonym)
Proč by Xofia měla chodit...ty tady nikomu zase nevyhrožuj, jsi průhledná jak síto na špagety.Na dealery není nikdo na Doktorce zvědavý a ty sama víš, že nespavost žádné melatoniny ani byliny neřeší. Tak klid
11. Leden 2017 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Já tady nikomu nevyhrožuji! Ale zkusit to přece můžete, ne? Navíc, já nic nenabízím, jestli jste si všimli! Co se týče antidepresiv na spaní, tak přijatelné je pouze Trittico! Nikoliv Mirtazapin, po kterým se nechutně "kyne!" A VALDOXAN? Pěkné svinstvo! Na spaní neúčinné, navíc silně zatěžující játra! Při Valdoxanu budete chodit každý měsíc na jaterní testy, případně ještě častěji, po zvýšení dávky z 25 mg na 50 mg! A co se týče účinku agomelatinu, ten je velmi sporný. Jeho biologický poločas rozpadu trvá 1-2 hodiny! Podle příspěvků, co tady čtu, tedy Valdoxan moc účinný není! Ještě navíc poškozuje játra. proto se chodí tak často na jaterní testy! Řada lidí po něm spí tak 2 hodiny denně, někdo vůbec ne! Na úzkosti, ani na deprese, rozhodně taky není! Mirtazapin je možná více účinný, ale nárůst váhy po něm je absolutně a zcela nepřijatelný! Alespoň pro mne! Za mne, jedině Trittico! Ale pokud někomu nevyhovuje, nezabírá, nemůže ho brát, kvůli vedlejším účinkům, má podle mne, tedy opravdu smůlu! Pak jedině BZD a non benzodiazepinová hypnotika 3. generace! O těch s sice tvrdí, že jsou návyková, ale tady opravdu není nic na výběr! Bylinky a melatonin, proč to nezkusit! Vždyť, Xofia má pravdu! Myslí to dobře, a taky sama zažila, tak ví!
17. Únor 2017 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
A (anonym)
co ten Melatonin? To je na bázi bylinek?
17. Únor 2017 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Melatonin (anonym)
co ten Melatonin? To je na...Je hormon spanku. Ve tmě se tvoří přirozeně sam. Vyrábí se syntetický,ale nemám s ním dobrou zkušenost.
17. Únor 2017 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
čem ta špatná zkušenost? Já neznám,ale spousta lidí na netu si to naopak chválí.
17. Únor 2017 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Melatonin (anonym)
se prodává pod obchodním názvem Circadin. Jedná se o 2 mg melatonin, s prodlouženým uvolňováním! Je určen pro osoby starší, nad 55 let věku. Balení 21 tablet stojí 420,-Kč. Bere se 1 tableta denně ,1-2 hodiny před spaním. Vydává se pouze na lékařský předpis. Má také své vedlejší účinky. Například, zvyšuje krevní tlak. Není také pro každého účinný. Tím je myšleno, nepůsobí všech typů nespavosti ,ani u všech věkových kategorií! VZP na na recept nic nedoplácí!!!
17. Únor 2017 - 17:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Díky (anonym)
se prodává pod obchodním...Takže to jsou antidepresíva?
17. Únor 2017 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne, (anonym)
Circadin není žádné antidepresivum! Jedná se údajně o nenávykové hypnotikum 4. generace! Smí se prý užívat až 13 týdnů. Ale není to v žádném případě všelék pro každého! Melatonin se doporučuje na "jet lag",což je pásmová nemoc, například, při mezi kontinentálních letech, při cestování na velké vzdálenosti, posunech časového pásma!
17. Únor 2017 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Circadin (anonym)
se postupně uvolňuje po dobu 8 hodin.
17. Únor 2017 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
analuisa (anonym)
se prodává pod obchodním...Melatonin je v CR bezne dostupny bez predpisu. Mirtazapin je AD. Mně pomohl zmírnit mé ranní-ukrutné záchvaty pl?če, deprese je slabší. Negativní dopad je v přibíránî na váze, a to i v případě nezvyšování kalorického příjmu potravy. Takže-i když zvládnete nejíst víc(neb přijde "žravá") tloustnete. Zvažuji vysazení-nadváha se měnív obezitu, únava a ospalost přes den=neschopnost donutit se cvičit.
29. Květen 2017 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
analuisa (anonym)
se postupně uvolňuje po...Melatonin je v CR bezne dostupny bez predpisu. Mirtazapin je AD. Mně pomohl zmírnit mé ranní-ukrutné záchvaty pl?če, deprese je slabší. Negativní dopad je v přibíránî na váze, a to i v případě nezvyšování kalorického příjmu potravy. Takže-i když zvládnete nejíst víc(neb přijde "žravá") tloustnete. Zvažuji vysazení-nadváha se měnív obezitu, únava a ospalost přes den=neschopnost donutit se cvičit.
29. Květen 2017 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jo. (anonym)
Je to přesně tak! Mám po extraci 4 zubů, rány se měsíc moc nehojí. Mám zvýšený tlak a tep, autoiminitní oemocnění štítné žlázy, záněty, a k tomu obrovskou letitou espavost! Mirtazapin bych, bohužel,též užívat nemohla vůbec! Nemohu podávat žádné velké fyzické výkony. Chuť k jídlu mám velmi dobrou, i přesto. Nepřejídám se. Na spaní beru Trittico AC 15O. Není to žádný zázrak! Mirtazapin prý snižuje kortizolémii, působením přes osa hypothalamus-hypofýza-nadlenvinky. Možná tím snižuje i záněty, antagonismem noradrenalinu, což je stresový hormon. Léčí se s ním i bolesti hlavy. Já však dávám přednost zdravě vypadající postavě! Raději budu proto dál trpět! Nejsem už žáná mladá holka a nadváhu a obezitu máme, bohužel, v rodině.
6. Srpen 2017 - 9:05
Obrázek uživatele Steve
Steve
Ketylept je o něco lepší.
7. Srpen 2017 - 0:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Ketylept je o něco lepší.Na co je lepší? Na spaní? Sranda je, že Mirtazapin je AD, Ketilept je AP, u obou léků je ta spavost jen vedlejším účinkem, nejsou vynalezené puvodne na spaní. :-) Po Ketileptu se ale, Steve, taky tloustne. I když spíše dlouhodobě, ne úplně hned. Myslím, že vzít ho jen někdy, účelově, na spaní, může být nenavykovym řešením.
7. Srpen 2017 - 7:29
Obrázek uživatele Návštěvník
No právě! (anonym)
Psychiatři, i obvodní lékaři, předepisují hlavnš léky, ze skupiny antidepresiv! Antipsychotia jsou vyhražená pro těžžší případy, než jen mírné deprese a úzkosti! U úzkostných neuróz s nespavostí se preferují na prvním místě antidepresiva. AD i AP se musí užívat denně, a dlouhodobě! Dle lékařů, nesmí se vynechávat žádná denní dávka. Naopak, dávky se postupně titrují.Doporučená dobu užívání antidepresiv je alespoň půl roku, spíše déle-rok i více. TRITTICO je prý ze všech AD nejšetrnější k organismu a nejlepší. Nevím, co si o tom myslet, když to tvrdí obvodní, internisté i psychiatr. Asi je lépe, vyhnout se ejen AP, ale i AD.
7. Srpen 2017 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
depresac (anonym)
Mirtazapin má působit...chce to nadhled a pouzivat leky na to k cemu jsou urcene. Ja trpel precitlivelosti na vnejsi negativni vlivy (stres v praci) deprese, nespavost a predevsim nechutenstvi a tudiz podvyzivou. Mirzaten me pomohl neskutecne moc, diky za nej!!!
28. Srpen 2018 - 9:31

Přidat komentář

Reklama

Reklama