2527 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Miniinterupce

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Bohužel, má přítelkyni jde na miniinterupci. Můžete jí někdo popsat zákrok a případné potíže? Bohužel jsem si nedával pozor.
15. Říjen 2001 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Miniinterrupce (vakuumaspirace a kyretáž) se provádí do 8. týdne těhotenství. Původně se prováděla pouze vakuumaspirace, ale protože nenarozené dítě v děloze zákrok někdy přežilo a hlavně v děloze zůstávaly zbytky dítěte, provádí se následně ještě kyretáž. Přes roztažené děložní hrdlo se do dělohy vsune plastická trubička s ostrým hrotem. Je připojena na silnou vývěvu, podobnou vysavači, ale s 29krát silnějším účinkem. Vývěva roztrhá dítě na kousky a vysaje jej do nádoby. Poté se do dělohy vsune kyreta (ocelový nůž zakulaceného tvaru), aby se vyškrábla placenta a zbytky dítěte. Popis je převzat z http://www.prolife.cz/distribuce/ , kde jsou i fotografie
15. Říjen 2001 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Jak dlouho po zákroku není možné mít stzyk?
16. Říjen 2001 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Paní doktorko, velice si Vás vážím, Vaše odpověď na otázku - kterak se provádí interrupce - mě poněkud udivila. Proč tento zákrok popisujete tak drasicky a navíc používáte slovo "dítě"? Dítě je roztrháno...apod.? Chápu, že popis tohoto zákroku je převzat ze stránek PROLIFE (což už mnohé vysvětluje), nicméně myslím si, že pro ženu podstupující interrupci je tato skutečnost už natolik závažná, že není třeba je takto psychicky týrat poněkud přehnaně brutálním popisem stavu věci. Nebo to snad mělo zapůsobit účelově? Tzn. probudit v dotyčné takové pocity, aby k zákroku vůbec nedošlo?Příště bych lépe vážila slova.
19. Říjen 2001 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
dana se vyjádřila velice výstižně, sama bych to tak pěkně nenapsala. jen dodávám, že neznám ženu, která by se snad k miniinterupce stavěla jako k antikoncepci. takže co měla vaše odpověď naznačit??? mám v tom hledat náboženský podtext?
19. Říjen 2001 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Když se ženy miniiterupce tak bojí tak nechápu, že dopustí, aby vůbec nechtěně otěhotněly. Nemusí v tom být vůbec náboženský podtext, myslím, že paní Doktorka chtěla naznačit, že příště by to chtělo víc zodpovědnosti jak k sobě samé, ale i k tomu "nenarozenému", leč již zplozenému a živému!!!
19. Říjen 2001 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Opravdu to nemelo mit zadny nabozensky podtext, alespon ne z me strany. Na medicine jsem tento zakrok videla a na strankach prolife je to myslim popsano realisticky, tak jsem tento text pouzila. Sama bych pod vlivem vzpominky, popsala vse asi mnohem drasticteji. Bohuzel to neni hezky zazitek a ja jej nedokazi popsat tak, aby to nikoho netraumatizovalo. Ale nechci tim nikomu rikat, co by mel ci nemel delat. Na druhou stranu si myslim, ze nekteri mladi lide si tento zakrok predstavuji velmi zindealizovane.
19. Říjen 2001 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Klik (anonym)
Víte co? Příště lépe važte slova, vy čestní obránci lidkých práv! Nechápete vůbec o co jde - ve většině případů nenarozených dětí - já - my jsne s manželem investovali veškeré peníze do tzv H-Systému a neměli jsme ani korumu, když jsem podruhé otěhotněla /první těhotenství bylo plánovované, a dá-li bůh bude i to třetí/, avšak vy mravokárci vůbec to nechápete - to se rodina bez prostředků má jít utopit nebo radostně do Azylového domu i s dítětem, či co??? Doktorko cz. styďte se!!! Vaše články o miniinterrupci jsou trapné, nechutné, avšak velmi působivé, bravo! Pokud si s každou dívkou-ženou, která toto prožije nepromluvíte, je to hnusné. Jak můžete toto napsat, cožpak si neuvědomujete, co těmito články můžete způsobit??? Já sama jsem měla chuť na sebevraždu, a to si myslím, že své dítě vychovávám podle svého nejlepšího svědomí, ale to mě málem opravdu dostalo - jen tak dál a radostněji, třeba některá z mladých dívek či žen si vezme toto za své a už opravdu nebude chtít žít - já jsem opravdu v první chvíli již nechtěla.Zdraví Vás přesto a vše dobré přejePett
8. Březen 2002 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
holcina (anonym)
na webu www.gyn.cz pod slovem "operace" je popsana interupce normalnim zpusobem i s nakresem jak vse probiha. nejsem zastancem interupci ale odpoved od doktorky byla dost neprofesionalni.
27. Duben 2002 - 4:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman Válek (anonym)
To snad není pravda, co to tu je za diskuzi? Já jsem sice nestudoval medicínu, ale studoval jsem speciální pedagogiku a tam byla zkouška z biologie, kde jsme se učili, jaký je rozdíl mezi plodem a embryem. A tady lékaři používají termíny, které by neobstály ani v hodinách češtiny. Zanechte emocí zbytečných a používejte termíny zárodek (embryo) a plod - to další už je otázka fantazie, morálky, etiky, vkusu atd. Paní doktorka je asi opravdu trochu diletant, s takovou terminologií by u zkoušek asi znovu neobstála.
1. Červen 2002 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Přestože zpravidla s paní doktorkou moc nesouhlasím (zejména v názoru na hormonální antikoncepci), zde se jí musím zastat: i já si myslím, že i v té nejtěžší finanční situaci mladé rodiny se někde najde těch 15 korun za kondomy, takže těhotenství se dá předejít. No, a pokud už k němu dojde a matka si dítě skutečně dovolit nemůže, pak je tu spousta rodin, které by ho adoptovaly a poskytly mu lásku. Proto bych interrupci respektovala pouze tehdy, je-li těhotenstvím a porodem ohroženo zdraví matky. A Romane, já myslím, že vůbec nejde o pojmy embryo-plod-dítě....jde spíš o to, co už ten vyvíjející se organismus umí, že mu prokazatelně funguje cévní a nervová soustava atd...
3. Červen 2002 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Paní doktorko, váš pospis je hnusný,surový a pro kohokoliv kdo si z jakéhokoliv důvodu nechce či nemůže nechat dítě hluboce traumatizující.Vám se třeba nic podobného nestalo jinak nevěřím že by jste tohle mohla napsat, ale je spoustu mladých dívek, které před touto otázkou stojí a z vašeho popisu budou mít tak otřesný zážitek, jako jsem měla já. A argument, že dítě se může porodit a pak nekomu věnovat mě připadá poněkud absurdní a chtěla bych vidět tu paní jak se řídí touto svojí radou.
27. Červen 2002 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jojo,ten popis je hnusný a surový, protože je to popis něčeho, co hnusné a surové je...V naší společnosti bohužel stále převládá pocit, že interrupce je druhem antikoncepce. Vychovatelé našich dětí by se měli zamyslet nad osvětou, to v první řadě a naučit ženy předcházet nechtěnému otěhotnění. Popravdě nepochopím, jak může dnes žena "omylem" otěhotnět. Na kondomy má snad každá (každý) a HA lze sehnat již okolo 200Kč na čtvrt roku, to dělá 3.20Kč za jeden den! Přiveďte mi ženu, která si nemůže dovolit tento "peníz" vydat!!!(Pokud se na polovinu rozdělí s partnerem, pak mluvíme o částce 1.10!).Ano prosím. Toto je částka, kvůli které v naší republice ročně zabijou v těle vlastních matek víc než 30 000 zárodků. Smutné, na zač.21.století:-(
28. Červen 2002 - 17:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Opravuji.Zárodek stojí 1.60.
28. Červen 2002 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Šťastná matka (anonym)
Romanovi - když mi bylo pětadvacet, tak jsem po třech letech snažení konečně otěhotněla. Bohužel jsem v druhém měsíci v nemocnici na záchodě spontálně potratila. Byla jsem v šoku. Přišla sestra, řekla bez emocí - Vy jste potratila a spláchla mé dítě (vy byste řekl zárodek) do záchodu. Pro mne to byl ten největší šok v životě. První dítě se mi podařilo odnosit až po třicítce a můžu vám říct, že vždy od prvního okamžiku, kdy jsem se dověděla, že jsem těhotná, tak to pro mne i pro mého muže bylo naše dítě. Myslím, že až vy se budete stávat otcem, tak také nebudete své ženě říkat, teď čekáme embryo, nyní máme již plod a teď je to novorozenec. Prostě pro rodiče, kteří po dítěti touží, tak je to jejich dítě od prvního okamžiku a pro ženu obvzlášť, protože žena ten nový život v sobě cítí růst, kopat....a vždy je to velká tragédie, když žena dítě potratí a asi by nikdy nedokázala říct - Nic se nestalo, vždyť to bylo pouze embryo.
19. Červenec 2002 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
k (anonym)
popis p. doktorky je sice hodne osklivy,ale je pravdivy.Ja jsem si tim bohuzel prosla a budu toho do konce zivota litovat.Byl to otresny zazitek a dodneska mam spatne sny a patri me to.Takze potrat nikomu nedoporucuji ja vim ted jsem chytra K
20. Červenec 2002 - 6:21
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
To Vy nechapete, ze jste nechala zavrazdit sve dite? Ze bylo zive a chtelo zit? To co popisujete je postabortivni syndrom, kterym vetsina zen trpi. Proc? A proc netrpi, kdyz si nechaji vytrhnout zub? Ze by v tom byl vazne rozdil??
14. Srpen 2002 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Romane, ona terminilogie u zkousek neodpovida vzdy realu, stejne jako neodpovida realu prezentovany dopad antikoncepce, potratu, stejne jako jinych veci. Cozpak nechapete, ze je to velky business a o dobro cloveka tu vubec nejde? Jde jen o to prodat mu neco k pohodlnemu zivotu. Jak to, ze to nevite, kdyz studujete spec. pedagogiku? Tam by vas o ucte k zivotu meli ucit daleko vic, resp. byst to mel mit v sobe.
14. Srpen 2002 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
k (anonym)
pani Evo,to bylo na me?jestli ano vim,ze jsem udelala neco co se neda vratit,ale krasne jste me to pripomela,od te doby jsem zhubla,nemela sex a vy me to ted vmetetedo tvare dekuji ,nepotrebuji aby me nekdo litoval,ale to bylo trsku moc JA jsem napsala ze vim ze to bylo spatne K
17. Srpen 2002 - 5:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Milá K, dovol, abych tě podpořila-já jsem zásadně proti interrupcím z jiných, než zdravotních důvodů, to na úvod. Nicméně-co se stalo, už se odestát nedá a je moc dobře, že právě ty sis to uvědomila, jak to bylo hrozné a že nebudeš patřit k těm, které jdou na potrat potřetí a popáté, které to berou jako jednu z antikoncepcí! Doufám, že se z depresí dostaneš a jednou budeš mít zdravé děťátko.
20. Srpen 2002 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
K (anonym)
Jitko,dekuji.........K
21. Srpen 2002 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Alča (anonym)
Chtěla bych jenom říci všem těm mravokárcům, ať nikoho nesoudí a neurážejí. Nevědí, co ještě v životě může potkat je. Můžu je ujistit, že většina žen, které z jakýchkoliv důvodů nedobrovolně podstoupily přerušení těhotenství, si to svoje peklíčko bude prožívat celý život.
13. Září 2002 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
No, tím si bohužel nejsem tak jistá. Nejspíš nemám reprezentativní vzorek populace, ale já jsem se skoro vždy setkala s názorem: "no co, když mu ujedou nohy, dám to pryč". Něco jiného jsou důvody zdravotní (plod i matka) nebo těhotenství po znásilnění, incest atd., ale to, že si dospělá žena není schopná zajistit kvalitní ochranu, je jen a jen její problém. Antikoncepce občas selže, dítě je poškozené nebo má matka zdravotní problémy, ale těch případů zdaleka není 30 000 ročně, což je počet UPT u nás (a to se ještě výrazně snížil, za roky po revoluci, bohudík za to).
14. Září 2002 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Alča (anonym)
"Nesuď, abys nebyl souzen"... (když už se oháníte bohem)Doufám, že jste tak nekompromisní i vůči vlastním chybám. Váš názor je samozřejmě správný až na to, že bezpečná ochrana před otěhotněním rozhodně není problémem "jen a jen ženy". Copak Vám udělaly?
16. Září 2002 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Jsem matkou dvou dětí, po porodech jsem si nechala dát nitroděložní tělísko, ale selhalo mi, otěhotněla jsem přes něj. Následovala miniinterrupce, další dítě jsme nechtěli. To se mi stalo dvakrát. Teď mám Mirenu a jsem v pohodě. Zastávám názor, že především žena si má určit kolik chce mít dětí a kdy, a podle toho se chránit, ale jak vidíte, ani to není stoprocentní. Pokud bych se nechránila vůbec, jsem přesvědčena, že bych kolem sebe schromáždila nejmíň fotbalovou jedenáctku, a dopadla jak moji velmi nábožensky založení příbuzní - bratranec i sestřenice mají každý 5 dětí, přičemž počet asi není konečný, zápasí s každou korunou, vždyť děti nejsou levnou záležitostí, a stále si stěžují a závidí (to jim asi Bůh, na rozdíl od antikoncepce, dovoluje).
16. Září 2002 - 9:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Tak zaprvé: Bohem se neoháním-jestli jste si všimla, jsem 100% pro SPOLEHLIVOU antikoncepci, za níž rozhodně nepovažuji různé výpočty plodných a neplodných dnů, atd. Pokud je mi známo, tak církev jiné, než tyto metody nepřipouští. Zadruhé: pokud jste četla správně, psala jsem, že samozřejmě žádná antikoncepce (dokonce prý ani podvázání vejcovodů či chámovodů) není 100%. Takže v určitých případech (viz ten váš) může selhat a pak je na místě rozhodování, co dál. A zatřetí: taky si myslím, že jen žena může rozhodnout, kolik dětí chce mít. A právě proto je to poslední slovo s antikoncepcí na ní! Ženy mi nic neudělaly (a podle jména rozhodně nejsem chlap), naopak-jsem moc ráda, že jsem ženou. Jenže právě žena přivádí dítě na svět, muž může v nejhorším vždy odejít. S tím musí žena počítat. Proto je především ona zodpovědná za to, otěhotní-li vlastní vinou. Pokud zapomenem koupit kondomy, tak ten jeden večer prostě překlenem jinak. Ne že to risknem. Pokud si nevezmu prášek, tak to zas nebudu riskovat. Takže asi tak.
16. Září 2002 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Blue (anonym)
Ctu si tady vase prispevky a musim s nekterymi souhlasit a proti nekterym se branit. Pred tydnem jsem podstoupila miniinterupci, takze me pocity jsou hodne cerstve. Chci ale rict, ze cist si o zpusobu provadeni INT napsane zvlast takovym zpusobem zadne prijemne pocity neprida. Udelalo se mi z toho opravdu zle. Sama jsem vzdy byla proti UPT, ale bohuzel u me doslo k otehotneni i presto, ze jsem se chranila. Jenze to na veci nic nemeni. Dite jsme si s partnerem nemohli nechat - nemohli bychom mu pripravit takovy zivot, jaky by si zaslouzilo. A co ted? Nejlepsim soudcem je svedomi. Kazdy nejlepe sam vi, nakolik podcenil ochranu. Jak rika citat: "Ten kdoz je bez viny, necht prvni hodi kamenem." Nemame pravo soudit druhe - zvlast pokud nezname jejich situaci. A zhorsovat to tem, kteri za to nemohou? Dost krute, nemyslite?
16. Září 2002 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Betka (anonym)
Souhlasím s Blue a Alčou. Také si myslím, že nikdo nemá právo odsuzovat druhé za něco, co sám neprožil. A ani tak ne. Před lety jsem také absolvovala potrat. Měla jsem v té době už dvě děti a byla jsem v dost složité životní situaci. Tehdy mi to připadalo jako jediné možné řešení. Dodnes jsem se s tím ale nevyrovnala a kdyby to šlo vrátit, určitě bych vše řešila jinak. Věřím, že existuje mnoho žen, které berou potrat jako "dodatečnou" antikoncepci a nedělají si s tím velkou hlavu. Jsem ale přesvědčená, že pro většinu žen, zvlášt pro ty, které již mají děti, je to asi jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě. Vám, které máte zatím svůj život "dokonale pod kontrolou" přeji, abyste podobné dilema nemusely nikdy řešit.
20. Září 2002 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Mike (anonym)
Dobre dopoledne vsem! Muzete mi nekdo poradit nebo poslat ci pripsat svuj nazor? Moje pritelkyne se mnou byla tehotna a rozhodla se z duvodu financnich jit na miniinterupci. Ted mam pocit, ze jsem udelal malo pro to, aby to neudelala, je mi z toho nanic a i nas vztah je v troskach. Dejte nekdo vedet - jak to zena snasi, co muzu udelat pro to, abych ji pomohl ten zazitek a pocit prekonat. Snazim se, bulim, kdyz jsem sam a mam pocit, ze nic nepomuze a nakonec skonci i nas vztah... To jsem mekac...
19. Březen 2003 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Mike,nevím, jak ti poradit, ale napíšu ti, co se stalo mě. Jde o trochu podobnou věc.Otěhotněla jsem ve chvíli kdy se to opravdu nehodilo (finance, bydlení, .... znáš to) no a nevěděla co dělat. Když jsem to říkala svému příteli, tak jsem v skrytu duše doufala, že mi řekne, ať si děťátko nechám, že něco prostě vymyslíme. On mi ale řekl, že dítě teď nechce, že než deť tak radši nikdy. Nicméně ať se rozhodnu sama, protože jen já sama se budu starat. Řekl, že kdybych si dítě nechala, tak se se mnou nerozejde, ale prostě budu muset bydlet doma u svých rodičů a on mě bude navštěvovat. Šla jsem na interrupci. Ale je mi hrozně - už je to rok - nemůžu se "vzpamatovat". Z toho co píšeš myslím, že tvoje situace byla jiná. Ale já jsem pořád toužila o tom mluvit, probírat to. A to můj přítel nechce. A to mi hrozně vadí. Ale zároveň vím, že vlastně je to hlavně moje vina.Ale všem kladu na srdce: nechoďte na potrat, myslím, že všechno co vás může potkat s neplánovaným děťátkem je mnohem snazší, než se vyrovnat s tím, že jste mu neumožnily žít.
19. Březen 2003 - 15:23

Stránky

Přidat komentář