7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Methotrexát a alkohol ?

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Dav (anonym)
Zdravím, chci se zeptat, mám methotrexát 5mg/týden a Medrol 12mg/týden..... alkohol od nasazení léčby nepiju (5 měsíců), chci se zeptat, jestli vyjmečně mohu pít i tvrdý alkohol, nejsem alkoholik, ale je mi 19 a občas bych s přáteli chtěl jednou za čas "zapařit"..... může to poškodit nějak můj organismus, nebo mi bude max ráno špatně ? Děkuji.
22. Květen 2013 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
No,to ti bude zaručeně špatně tak jako po každé peřbě,ale co je horší,že MTX opravdu alkohol nesnáší. Ten sám o sobě je velkou zátěží pro játra. Ty máš ale výhodu,že bereš minimální dávku,což nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Ovšem nevím co to udělá s tím medrolem. Ten je dost vysoký. Já bych ti radila pít pouze pivo,nebo víno,ale tvrdému destilátu bych se fakt vyhla. Já sama jsem to zkoušela taky se na něj napít a fakt mi bylo špatně celý týden ,ale beru 12,5 mg,takže víc,ale zase bez medrolu. Pivo mi nevadilo.Měj se čauky)))
30. Květen 2013 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ruzni lide maji ruznou snasenlivost na ruzne drogy, vcetne alkoholu. I celkovy zdravotni stav ruznych lidi je ruzny, a mozna i methotrexát 5mg/týden a Medrol 12mg/týden po 5 mesicu berou ruzni mladi muzi z ne zcela shodnych duvodu. Pokud ti doktor piti kategoricky zakazal, a ty to chces presto zkouset, byt tebou bych se tu na laickou verejnost s zadosti o radu moc neobracel. Spis bych to zkousel u doktoru, lekarniku, mediku a na internetu odbornejsich forech a Q&A sites (predevsim anglojazycnych). Pocitej ovsem s tim, ze se ti tito lide budou bat rict cokoli, co by v pripade nejakeho pruseru (napriklad tve smrti apod.) mohlo byt pouzito proti nim.
30. Květen 2013 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
ssikL (anonym)
Zdravím, chci se zeptat,...Užívala jsem MTX asi 15 let a přiznávám, že jsem měla období nehorázného paření. Sice je to nezodpověvné, ale v určitém věku člověk nějak nedomýšlí. Nikdy mi nebylo špatně, naopak, snášela jsem alkohol dobře. Bohužel, protože tím pádem jsem plácala různé druhy v různém množství a druhý den byla naprosto v pohodě. Jen mě bolely klouby. Nicméně....MTX je svinstvo samo o sobě, tak proč to přikrmovat dalším... Občas sklenka asi ano, ale dneska už bych se tvrdému alkoholu vyhýbala.
13. Prosinec 2013 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Ema (anonym)
Hele ssikl na co se léčíš? Jsi revmatička? Jestli jo,kolik let a kolik je ti teď? Já jsem revmatik a MTX beru taky hoidně let a to i 15mg jako ty,ale teď jsem musela dolů na 10mg,pro špatné jatrní testy. Čauky))
13. Prosinec 2013 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Ray (anonym)
Zdravím, jsem pod lékařskou kontrolou laboratorně. Více než 15 let MTX a to 15mg/týden. Tvrdé ne, víno málo, pivo mám rád a to každý den 4 piva-bez problému, nad 4 piva-druhý den únava slabost klouby, laboratoř ALT, AST horší. Dal jsem jich i 8, nebylo my druhý den dobře a to dost!!! Při 4 pivech laboratoř v pohodě a já též. Ale i tak mám výčitky. Mějte se Ray
11. Září 2014 - 18:53

Přidat komentář

Reklama

Reklama