Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
73 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Město nebo vesnice ?

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Zajímal by mě názor ostatních lidí na to zda a pro koho je lepší bydlet ve městě nebo na vesnici.
6. Srpen 2011 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
: (anonym)
město forever. hlavní město.
8. Srpen 2011 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcelko, (anonym)
Zajímal by mě názor...bydlím na venkově /pocházím z města/ již skoro 30 let. Vesnice se opravdu velmi změnily, alespoň u nás na JM. Kultura bydlení, dovolené, oblečení, atd. si nezadají s městem. Jen to zásobování a jiné služby se musí dojíždět, ale dnes je mobilní dostupnost velmi dobrá. Jestli si ale někdo představuje klid venkova, tak musí bydlet někde na okraji, protože ten řev sekaček a postřikovačů je někdy k zešílení. Jeden skončí, druhý začne. Venkovu už zbyl snad jen ten pověstný čistý vzduch.
8. Srpen 2011 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
vesnice. forever vesnice.
8. Srpen 2011 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hlavoukroutil (anonym)
bydlím na venkově...Všem vadí řev sekaček, ale všichni sečou jak diví.
8. Srpen 2011 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
no, (anonym)
Všem vadí řev sekaček,...udělat se to musí, ale pro ty sekačky musí tak řvát? To by měli řešit výrobci. Ale i tak jsou blbci, kteří jdou na velkou zahradu strunkou a ta řve fakt jak blbá. Takového bych oběsila, některé sekačky mají tlumený hlubší zvuk, ale ty laciné šmejdy ječí.
8. Srpen 2011 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Hlavokroutil (anonym)
udělat se to musí, ale pro...A jak se to dělalo dřív? tráva se nechala růst a pak se vzala kosou. Vyjde to levněji a neřve to. Ovšem není to moderní a v televizi na to nedávají reklamy.
8. Srpen 2011 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Všem vadí řev sekaček,...to vadi jenom tem, kteri nemaji co sekat, popr. s cim sekat. :-)
8. Srpen 2011 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Hlavokroutil (anonym)
to vadi jenom tem, kteri...A nevadí to těm, co nemají uši, popř. je mají zalehlé:-)
8. Srpen 2011 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
A jak se to dělalo dřív?...No pokud po té zatravněné zahradě chodíš,tak asi nemůžeš nechávat trávu vysokou. Navíc plnou klíštat. Mám travnatý pozemek 2300metrů a prostě to sekat musím pořád.Sekat kosou vysokou trávu mohou ti, co chovají třeba králíky atp..Já na zahradě chodím, běhá mi po ní pes a nakonec jí mám proto,abych si užívala, opalovala se,a ne dělala cestičky a jednou za cezůnu se zbavovala vysoké trávy. Naštěstí nemám sousedy a tak sekám kdy chci.
8. Srpen 2011 - 23:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
"jednou za sezonu" jsem chtěla napsat..Jinak z města jsem utekla na vesnici.
8. Srpen 2011 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Kaja (anonym)
53 let jsem žila v Praze a poté už jenom na vesnici. Dnes už nemohu pochopit, že jsem mohla žít tak dlouho ve městě. Mám Prahu stále ráda, narodila jsem se tam, ale žít tam-už nikdy! Určitě v tom hraje roli i věk-už nesnáším ruch a chaos velkoměsta.Příroda přináší klid a mír do stárnoucí duše.
9. Srpen 2011 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
jm (anonym)
53 let jsem žila v Praze a...je fakt, že u nás ve vsi jdou volné domky na dračku. Všechno starší lidé z města.Líbí se mi ten názor, že nejlepší je bydlet na okraji velkého města.
9. Srpen 2011 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
jm (anonym)
je fakt, že u nás ve vsi...30 let bydlím na venkově, ale stejně je mi smutno po mém městě, kde jsem v dětství tahala kačera.
9. Srpen 2011 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Bydlím na okraji Hradce Králové. Vypadá to tady jako na vesnici - 30 let staré domky, fůra zeleně, klid, ale v centru jsem na kole za 7 minut. Ani moc nepoužívám auto, tady to nemá cenu.
9. Srpen 2011 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Ještě: když odjedem za mámou do vesnice na vysočině, je tam o víkendu šílený randál. Kvůli dojíždění do zaměstnání nemají lidi na práci kolem domu tolik času a tak o víkendu je to pěkný rachot.
9. Srpen 2011 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
je to tak (anonym)
Ještě: když odjedem za...a teď babo raď
9. Srpen 2011 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Jediné, co mi chybí na vesnici je možnost jít se někam dobře najíst. Z Prahy jsem byla zvyklá občas si dopřát indickou, arabskou či jinou asijskou kuchyni, teď, co si neuvařim, tak nemám. Ale stejně bych už vesnici za město nevyměnila. Život je zde takový víc autentický a víc spojený s přírodou.
14. Říjen 2015 - 7:56
Obrázek uživatele Návštěvník
pepa (anonym)
Jsem z malého města, aby přírodě jsem měl blízko vždy. Před lety jsme se z manželkou přestěhovali na vesnici. Pohádková příroda, až... Na některé lidi. Ono je to všude, ale na vesnici je méně lidí a všichni se drbou navzájem. Až na výjimky rypaci. Pomlouvat, závidět, a zvířata mají rádi na talíři. Neříkám že všichni, ale opravdu mě to zklamalo.
14. Říjen 2015 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Hans (anonym)
Já jsem z vesnice a budu na vesnici dále a asi až do smrti. Barák tu za kloudnou cenu neprodám abych mohl začít jinde v civilizaci. Nevím jak kdo si romantizuje život na vesnici, je to jen o dřině a poměrně velkých výdajů na dopravu, údržbu pozemků a baráku.
14. Říjen 2015 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Celý život žiji (když nepočítám studia) v Hradci Králové, v "domkové" čtvrti. Takže přírody spousta, je tu klid, naše krásně vzrostlá zahrada, kolem lesy, písáky, ale zase i kultury dost. A když se nyní rozhodneme, že skočíme někam na večeři, jsme v centru MHD za 6 minut. Když zajedeme za mámou na vesnici, o víkendu je to očistec, protože - jak bylo výše zmíněno - je tam děsný randál, jak lidi a chalupáři dohánějí resty kolem baráků.
14. Říjen 2015 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Celý život žiji (když...Chtěla jsem napsat: kolem Hradce lesy, písáky - ne kolem naší zahrady :)). Omluva...
14. Říjen 2015 - 18:23
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Dohánějí resty kolem baráků.. Snad nedělají rámus tím, že naklepávají kosu na babce?
14. Říjen 2015 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Hans (anonym)
Pokrok se zastavit nedá. I vesničani mají sekačky na trávu a jiné stroje.
14. Říjen 2015 - 21:42
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Vždyť nevím, zda bych ještě dovedl kosou sekat. Naklepat jsem se ji nikdy nenaučil.
14. Říjen 2015 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
vesniměsto (anonym)
Všem vadí řev sekaček,... Hlavokroutile, ještě chvíly krouti škeblí a ona ti upadne, musím ti říct že já neseču jako divej, sečeme normálně, máme kozy, malé, nějaké asijské a ty to posečou bez randálu,ještě tráva nestačí a někdy je půjčím k sousedce. má tky kozy ale trávu nežerou. Mě nevadí sekačky. bydlíme na vesniměstě, jedinej randál tu dělá blbej pes co štěká na všechno co se hýbe po ulici a když má štěkt na zloděje, tak zaleze, ještě jim drží branku a zavře ji když odjedou.
14. Říjen 2015 - 23:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Jsem z malého města, aby...S tím drbáním máte pravdu, ale ono je to všude stejné, ve městě furt lidi řeší politiky a "celebrity", na vesnici se řeší navzájem. Osobně mi to přijde víc skutečné, než řešit lidi, které jsem nidky nepotkala. Sekačky jsou hrozný mor dnešní doby, ael je fakt, že na vsi přibývá víc lidí, co mají ovce, koníky či kozy jako přírodní sekačky. Nejvíc hluku udělají lufťáci, protože ti opravdu sekají každý týden - yžejmě to mají jako nějakou formu terapie. Nedělám si iluzi, že v domkových čtvrtích ve městech se neseče sekačkama. Pro mne osobně znamená vesnice větší počit bezpečí a to nemyslím nějaké kriminální činy, ale zkušenost, že pokud se člověku něco přihodí, tak je vždy někdo po ruce, kdo pomůže - a to často i ten,který vás třeba jinak drbe :)
15. Říjen 2015 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
hodný Venda (anonym)
S tím drbáním máte... to drbání mě nevadí, to je všude i v Praze, v podnicích, na ulici, v místě bydliště jen mimo své rajony se nikdo nevšimá, ale to relativní! Matka měla celý život prodejnu na vesnici a ženské si tam vyměňovaly zprávy - drby; moje máma toho byla plná a někdy toho měla po krk. Stalo se že bába přišla scháněla informční šum, matka ji poslala do prdele, tedy slušně, že. Mě ve vsi skoro každý znal, obec velká, asi 1200 obyv.,od jednoho konce obce až na druhý, pokud jsem někoho nepozdravil, chodily na mě žalovat, já se ale brzo otrkal, přestal se bát mámy a bábu žalovnici jsem ignoroval úmyslně. Později jsem získal pověst šibeničníka, ale to už jsem byl v 15 letech na intru, domů jsem se nikdy nevrátil ale.. ta drbárna byla všude, a jaká hloupá, od svačinářky, také některé dívky mladé trubky, dělal jsem mezi ženskými, podnik měl přes tři tisíce lidí, a drbárna byla všudypřítomná, a to jak tam kdosi vrňí že se probírali celebrity, prosím tě to se probíralo i na vesnici, pokud jsem přijel někam na venkově to bylo keců, co vy tam v Praze děláte, asi hovno, že. ne makalo se taky jen se mohl člověk trošku cítit skrytě ale drby tě doženou všude. něktřílidé myslí jaksi krátkozrace. my jsme měli v Praze i prase, dělali jse zaíjačky, pálili kořalku, veřili pivo a zavřovali ovoce, já jse si dokonce pěstoval přes 30 let vlastní brambory. Ty JZédácký ale iach jo ty dnešní od kapitel. hyen, od Pšinů to se nedá žrát.
15. Říjen 2015 - 10:55
Obrázek uživatele MMilena
MMilena
Nedokážu si vůbec představit bydlet na vesnici.. Celý život jsme odkojená ve městě a jsem zvyklá, že i v neděli nakoupím vše, co potřebuji a že do kina můžu jít pomalu pěšky :)
15. Říjen 2015 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Nedokážu si vůbec...Každý to má jinak, ale já osobně mám pět minut do nejbližšího městečka, kde mají Vietnamci též otevřeno téměř furt. Navíc jsem objevila kouzla nákupů přes internet. Šetří mi peníze, čas i je výhodou, že mi zboží přijde rovnou do domu a nemusím se s ním tahat. Do kina jsme též chodili dřív v Praze často, ale když přišly děti, tak na to přestal být čas a jít celá rodina byl už přece jen výrazný zásah do rozpočtu. Nyní si filmy kupujeme na CD, díváme se přes internet, vyměnujeme se známými. Prakticky vše, co z něco stojí, dřív či později vidíme. Obča si zajedeme do kina do okresního města. Asi jako svobodná bych na vsi žít nechtěla, ale pro rodinu s dětmi je to podle mne ideální. Děti zde mají velké sportovní vyžití, ve škole plno kroužků, ve volném čase lítají venku s kamarády, rodiče zde zdarma pro ně pořádají plno akcí, mají kolem sebe zvířata...
15. Říjen 2015 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Vesnice je pro mě lepší. Úplně nejlepší na kraji vesnice. Nemusím ani psa mít na vodítku, když jdu na procházku polní cestou. Svoboda, paráda, klid, příroda. Město je pro mě kravál, smrad, tisíce lidí, co neznám, ani nechci znát, všecko bliká, křičí, všude samé značky a cedule, prostě buzerace...
15. Říjen 2015 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
S tím drbáním máte...>> ve městě furt lidi řeší politiky a "celebrity", na vesnici se řeší navzájem. Osobně mi to přijde víc skutečné, než řešit lidi, které jsem nidky nepotkala. Tak to tedy nevím. Célebrity neřešíme, protože málokdo je ze sousedů zná a já se na telku dívám jen na sport. Takže jsem také mimo. Nyní řešíme často uprchlíky, ale kvůli tomu je nechci potkat :). Řešíme sport a připadá mi celkem normální, že sportovce osobně neznáme. Naopak neřešíme sousedy a známé. To by bylo nedůstojné, když u toho nejsou. >> Děti zde mají velké sportovní vyžití, ve škole plno kroužků, ve volném čase lítají venku s kamarády, rodiče zde zdarma pro ně pořádají plno akcí, mají kolem sebe zvířata... Tak to my v Hradci nemáme...dokonce ani školy nééé :))
15. Říjen 2015 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonda (anonym)
Jako městský člověk žijící na vesnici, musím říct paráda. Příroda, pohoda, ale lidi? Jak kdo. Vesnička má 300 obyvatel, a drbarna. Pokud nechodite chlastat jako oni, jste podivín.měli jsme kocoura, co chodil po vesnici, a domů najíst,pomazlit. Jeden soused kterému údajně vadil,se měl údajně domluvit s s luftaky co jezdí na víkendy, a kocoura naložit do auta a odvézt pryča někde vypustit. To mi řekla sousedka. Uhodil jsem na něj,a nevěděl nic.ale podrekl se a pak se mi vyhýbal. Nebejt to dědek, tak jsem ho dobil. Měl jsem to asi stejně udělat.
16. Říjen 2015 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Jako městský člověk...Jako městský člověk, který se z paneláčku přestěhoval do domečku na vesnici kvůli dětem, říkám hrůza. Když byly děti malé, ještě to šlo. Ale potom to dojíždění do školy, na kroužky, doma jsme se scházeli kolem sedmé a padali na ústa. Děti vyletěly z hnízda a my tady zůstali. Takže z práce domů, pak makáme kolem baráku a večer koukáme na přiblblé pořady v telce, protože na drby nechodíme. A městečko nejblíž od nás nám už nemá co nabídnout. Nyní už i manžel přišel na to, že toto není pro nás a tak se (ještě celkem mladí) na jaře vrátíme do města. Jupííí !
16. Říjen 2015 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Zenon (anonym)
Za mě město. Na vesnici jsem bydlel s rodiči a protože nejsem až tak šikovný byla doma mela. Na talíři jsem měl, že nic neumím a budu chudák apod. Přestěhoval jsem se do města mám práci o mne baví všude se dostanu městskou mám své koníčky a klid.
16. Říjen 2015 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Nejšílenější je, když se na vsi najde pár lidí, kteří pomluvami a intrikařením na všechny strany rozkmotří celou vesnici. Bohužel stále existují takoví talenti. Ale to se může stát i třeba v kolektivu firmy. Jen z firmy se asi snáž odchází než z rodné vesnice...
16. Říjen 2015 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
tratorista Uprn (anonym)
Za mě město. Na vesnici... S rodiči je kříž; to se tak říká, já měl rodiče, měli své životní zkušenosti, válka, málo jídla atd. ale, ... já jako malý musel pomáhat, na vesnici jsem měli velkou zahradu, políčko, táta měl koně a já musel pomáhat. zatímco jiné děti lítaly po hřišti, já nosil uhlí, dříví, a později i štípal sekyrou! už ve 4a 5 létech jsem musel dělat, později když už jsem byl větší jsem utekl a vrátil se až za tmy. Rodiče hudrali ale nebili mne. Máma moc rozumu nepobrala ale zase na druhou stranu byla moc hoodná a pro mě dost udělala, prádlo, dost pekla, přesto jsem z domova odešel v 15 létech a už se nevrátil. A to nebylo za rakuska, ale za bolševiků. Táta to měl nahnutý, pořád by jednou nohou v krimu, dělali mu prohlídky(opravoval zbraně, hlavně lovecké)a byl často navštěvovaný tajnými. Mě na tom nejvíc vadilo že o mě říkal že jsem líný, přitom mě využíval, musel jsem pronášet různé součástky a části zbraní. Jezdil jsem jako neplnoletý dost daleko, abych mu cosi přivezl, ze to jsem měl dík akorát že se flákám. tak jsem zmizel z domova hned jak jsem se šel učit, bydlel u jedný tetky,
16. Říjen 2015 - 17:39
Obrázek uživatele Návštěvník
ruda z moravy (anonym)
Jsem z malého města, aby... Na to se člověk musí povznést, takové ty řečičky. bydlí na větší vesnici, lidé se zde tké neznají, je tu mnho nových lidí a ti nazapadli. Vůbec žádné kmotření. Ale zase mám dobré sousedy, vůbec nehlučí, žáný pes, jea ty sekačky, ale to se dá vydržet, jeden soused eká půl hod. a sousedka o málo déle. Horší je že tu nemám nějaké pivobratra. já do hospody moc nemusím, nekouřím ale pivo si dám a rád pokecám. Pivní bratrstvo tu je, je jich pět, ale ti mne mezi sebe nevezmou, dali to nejevo. není ale co litovat, jsou dost vychlastaný, vedou jen řeči o tom co kdo ukrad, uvařil, nebo někde usnul po opici. já su turista a tak jsem hledal až jsem našel jednoho ,,soudruha", taky turistu a hlavně světa znalého. I když má taky chvilku o prcání, bavíme se převážně co kde, jak co, a pod. , dost také čte a tak se máme o čem bavit, jednou za 14 dní to se dá vydržet. život na vesnici je složitý, ale dá se to vydržet. Narodil jsem se ve městě ale nejsem na to město hrdý i když bolševici to město vynášeli do nebes,
16. Říjen 2015 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Můžu porovnat život v Praze a na vesnici. Každé má své plusy i mínusy, ale co mne opravdu zarazilo, je rozdíl mezi úplně malýma dětma. V Praze jsem často potkávala maminky s dětma, které byly buď uplně bojácné, furt pobrekávaly, nechtěly se hnou od svých matek nebo naopak šíleně hyperaktivní děti, které matky vůbec nestíhaly. Na vesnici jsem měla zatím zkušenost vidět tak dvacet malých mimin a batolat a o všech můžu říct - hodná miminka - většinu dne prospala, úplně v pohodě se s nimi matky mohly zůčastńovat různých společenských akcí - oslav narozenin, dětských karnevalů...v batolecím věku se okamžitě bez problémů zapojují do her se staršími dětmi....Abych to shrnula, tak se mi děti na vsi zdají být mnohem klidnější a sociálně adaptovatelnější.
5. Listopad 2015 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Tak pro mne jednoznačně vesnice, protože si nedokáži představit život bez zahrady. samozřejmě, že i ve městěch lidé mají zahrady, ale v současné době znamená pořídit si barák ve městě s větším pozemkem zadlužení do konce života. Navíc já osobně dávám přednost venkovským zahradácm plným ovocných stromů, keřů, květina domácího zvířectva. Přijde mi, že když má člověk zahradu a je každý den venku, tak na něj nepadají splíny ani deprese. Jinak rozdíl vidim v tom, že zatímco ve větších městech lidé víc řeší politiku, herce, Dalajlámu, tak na vsi se holt víc řeší sousedi. No když řeší zrovna vás, tak to může být nepříjemné, ale většinou za pár dní už se řeší zase někdo jiný:)
19. Červenec 2017 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Ideální je malé město, nejlépe v blízkosti velkého města. Žiju v malém městě, je tu klid a nemám to daleko do Prahy, jsem tu spokojený.
19. Červenec 2017 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Pro mne ideál město. Všude kousek. Máme domek, zahradu, od května do října "žijeme" na terase, všude kolem nás zeleň. Jsem ráda soběstačná, takže jsem ráda, když při nemoci či úrazu se dopravím za 5 minut do FN. Kraviny jako politika neřeším. Na vsi bydlí má maminka a je to tam dost náročné. Drby, drby, drby. A strašný hluk.
19. Červenec 2017 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Vesnici nikdy. Pokaždé, když přijedu k bráchovi, počítám hodiny, kdy se vrátím domů, do svého paneláčku.V našem vchodě je 28 partají a navzájem se nádherně ignorujeme. Snad, mimo tu a tam, studeného pozdravu. Nikdo si nikoho nevšímá, chováme se ve svých bytech slušně, nehlučíme, ctíme noční klid. Do pekařství to máme 1.5 minuty. Do zdravotního střediska, kde je vše, mimo CT 2 min. Na poštu 3 min. Na tramvajovou zastávku 4 min. A žiji uprostřed zeleně, ráno nemůžu při otevřeném okně dospat, jak tu křičí různá ptačí havěť.Za domem malá louka a za ní, za hradbou stromů, hospic. No, co víc si přát. Než mít věčné starosti, že se zepsula sekačka, že tamta s tím a že starosta je píčus...sousedovy slepice souloží náš kohout, poslouchat do půl noci, jak kousek vedle řvou ožralí štamgasti, děkuji, nechci. A pokud v sobotu, odpoledne nejsem v monterkách, tak jsem společensky znemožněný... Zlaté město.
20. Červenec 2017 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
co (anonym)
Vesnici nikdy. Pokaždé,...odpoledne. Je vhodné makat už dopoledne.
20. Červenec 2017 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Vesnici nikdy. Pokaždé,...Tak je pravda, že jelikož pracujeme doma na počítači - účetní a programátor, tak se o nás na vsi říká, že nic neděláme a jsme zbohatlíci :) Nu což - svět se točí dál :)
20. Červenec 2017 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
pocházím z vesnice a přesto bych na vesnici žít nechtěla ani za nic.Ba naopak mě vždycky lákala větší města,kde se stále něco děje.Klidně bych šla bydlet i do Prahy,člověk si zvykne na všechno.Jediné co mi chybí v paneláku,tak zahrádka.
20. Červenec 2017 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
nechci město (anonym)
Jsem ve městě a trpím :-( předtím jsem žil na vesnici a měl svoji zahradu a domek a to byl ráj.... Naštěstí se rýsuje možnost opět bydle na vesnici, i když už ne v mém... ale jako podnájemník
20. Červenec 2017 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Hans (anonym)
Já mám jedno okno k sousedům na hnůj a druhé okno do lesa. Klid a pohoda z místa kde žiji přímo vyzařuje. Hlasuji pro vidlákov, město není pro mě. Těch pár důchodců co mám okolo dožije a budu úplně sám samotinký. Snad tenhle ráj na zemi nenajdou lufťáci, to bych měl po klidu.
20. Červenec 2017 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
myslím, (anonym)
Jsem ve městě a trpím :-(...že se to tady dělí spíš na zahradu ano, zahradu ne. Za mě město, nemám ráda, když se o mě cizí lidi zajímají. Nyní pracuji ve zdravotnictví a vidím, jak se lidi z vesnice - těžce nemocní nebo imobilní, těžko dostávají k lékaři. Příbuzní jsou otrávení, sanitu na převoz nemůže dr. napsat. A bude hůř...
20. Červenec 2017 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Co člověk, (anonym)
to jiný pohled.My máme na vesnici svoje rodiče a tak je poměrně často navštěvujeme.Pokud někdo mluví o vesnické pospolitosti, tak o té, naší, se to rozhodně říct nedá. Je to jako válka klanů.Jedná se asi tak o 8 rodin a okolo nich seskupení příznivci.Je to nenávist až za hrob a to doslova. Pokálené hrobové desky na místním hřbitůvku nejsou vzácností.Co není přivázané, tak si navzájem kradou.Starosta na návsi nechal vysadit takové okrasné žardiniéry. Do dvou dnů v nich nebyla jediná květina. A co víc, když se naposled vrátily naše děti od dědečků z prázdnin, nějakým nedopatřením se každé z nich "přidružilo" k jinému nepřátelskému klanu a tak si dělali naschvály i doma, ve městě.A ten slovník, no hrůza. Jak přijde neděle, tak je kostel plný a všichni konají pokání, aby zase celý další týden se mohli chovat jak dobytci.Jó, není nad moravskou vesnici.
21. Červenec 2017 - 8:19

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama