25 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Měření tukoměrem

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Laďka (anonym)
Chtěla bych se s Vámi poradit, loni byla v jednom supermarketu akce -"Měření tuku" nějakým přístrojem. Mám sice mírnou nadváhu, 160 cm a 65 kg, ale víc mě vyděsilo zjištění 38% tuku v těle. Podle tabulek, mám 45 let,bych měla mít maximálně do 30%. Hned mně ochotně radili čajíčky firmy Herbalife, zaplatila jsem 800,- Kč, ale stějně to nijak nepomohlo. Vyskoušela jsem i některé přípravky z lékárny, ale taky nic moc.Upozorňuji, že se snažím jíst zdravě, zeleninka, odtučněné sýry, jogurty, jen cvičení není zrovna moje parketa. Nevíte co s tím? Jo koupila jsem si dokonce i váhu s měřením tuku, ale zatím je to spíš ke zlosti.
21. Říjen 2004 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabi (anonym)
Podle meho nazoru nejsou tyhle novodobe tukomery presne. Nas merili na telovychovnem lekarstvi pomoci klesticek, kterymi nabirali tuk na ruznych mistech a pak to vypocitali. Nemyslim si, ze kdyz se drzim rukou tech madel pristroje, tak mi to muze zmerit tuk.
22. Říjen 2004 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Měření tukoměrem je daleko přesnější jak kleštičky. Ty měří jenom podkožní tuk, kdežto tukoměr měří celkový obsah tuku v těle. K tomu čaji jenom tolik: myslíš si, že to co jsi přibírala několik let ti pomůže napravit jedna měsíční dávka čaje? Hubnutí je proces klouhodobější.
9. Leden 2005 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Klarisa (anonym)
Taky jsem siv létě nechala naměřit tuk,jsem od malička tlouštík,160 cm a k 90 kg. Chopila se mě tam jedna paní,pozvala k nim na konzultaci a přesvědčila mě,nebo spíš jsem si koupila několik věcí od této firmy. Jedla jsem to podle toho,jak mně to nadávkovala a i když jsem nevěřila,kila se hnuli,za měsíc tak 4,žádná sláva,ale do té doby to nešlo nijak.Dnes jsem štíhlá,ale beru dál na udržení váhy. Jo a taky mně už během několika týdnů zmizel atop.ekzem. Dnes už mně není líto těch několika stovek,který jsem za to dala. Chce to jen zkusit a nehledět na to:jedna paní povídala, to byh dodnes byla jako bečka a bez chlapa, haha.
9. Leden 2005 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Joshe (anonym)
Během mý práce jsem zjistil jak fungujou tzv. tukoměry (fungující na základě "bioelektrických" a podobných metod). Řešil jsem totiž reklamaci jednoho našeho klienta. Udělal takovejhle pokus: Stoupnul na přístroj, a po chvíli držení se za madla mu to řeklo procento tuku. Pak si stoupnul zas, držel se, ale přikrčil se! Procento bylo vyšší! Ten přístroj totiž skutečně neměří obsah tuku, ale jen ho vypočítá na základě výšky, váhy a pohlaví. Nejjednodušší a hlavně nejlevnější jak jen to jde. Podvod jak Brno:-)
10. Leden 2005 - 0:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Z výsledkem pokusu souhlasím. Problém je v tom ,že kdyby jste si přeěetli návod, tak tam je to napsané. Přístroj měří v každé poloze těla ale pro správný výsledek je správné držení těla v návodu. Kromě toho mám vyzkoušeno, že při změně polohy těla jsou rozdíla ve výsledku minimální. (používám přístroj Omron). A kromě toho výsledky beru jako orientační, protože žádný digitální přístroj,ať si vezmete váhu, tlakoměr, nebo přístroje na rozbor krve, vám nedá přesný výsledek.
10. Leden 2005 - 5:51
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Stačí si přečíst na www.stob.cz jeden příspěvek, kde velmi štíhlá žena si nechala změřit dealerem Herbalife Omronem tuk. Nevěřila vlastním uším. Měla ho o 10%víc než skutečně. Oni přece musejí někoho polapit a získat klienta. Tuhle stejnou zkušenost mám taky. V mezidobí půl roku jsem si od nich nechala změřit tuk, mám podle nich stejné hodnoty (27%- 156cm 55kg). Koupila jsem si váhu Tanita, ukazuje %tuku a vody a když hubnu a cvičím, hodnoty tuku jdou dolů a hodnoty vody nahoru. Je tam patrný rozdíl i během dne, ale úbytek ukáže vždycky.
11. Leden 2005 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Charlie (anonym)
Přístroje, o kterých je řeč, fungují na principu bioimpedance, jinými slovy měří elektrický odpor tělesné tkáně. Na základě toho jsou schopny vyčíslit podíl tělesného tuku. To ovšem platí pouze za ideálních a konstatních podmínek, tudíž takto získaná měření mohou být dost zkreslená a jsou obtížně srovnatelná. Výrznamnou roli zde hraje například zavodnění organismu, kdy v odlišných podmínkách můžete naměřit výrazně rozdílné výsledky. Suma sumárum: Tyto přístroje jsou dnes velmi populární a svým způsobem "módní", mimo jiné právě i pro jednoduchost použití, ovšem výsledky by neměly být považovány za dogma, protože jsou pouze orientační.Přesnější a spolehlivější metodou je měření kožních řas kaliperem (to jsou ty "kleštičky"). Jenže to je holt o něco pracnější, nedá se to dobře provádět u běžné populace na ulici či v obchodě a současně s tím důvěřivým lidem vnutit nějaký "zázračný" produkt, který je bez jakékoli námahy zeštíhlí, tudíž je to obtížně zneužitelné různými podnikateli v "průmyslu hubnutí".
11. Leden 2005 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Petula (anonym)
ahoj Ladka, ak ti mozem poradit, skus si v nejakej cajovni kupit cajik, ktory sa vola Pu-erh. U nas stoji 10 dkg okolo 50-60,-Sk a je to super pozierac tuku. Ma aj ine ucinky, napr znizuje cholesterol. Mne sa podarilo znizit cholesterol z 5.9 na 4.8
12. Leden 2005 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
hlavně jak to d (anonym)
- u žen je v normě 25 procent - u mužu je v normě 20 procent. Všeno přes je zbytečné. Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 - 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: disc"wo.cz pepa1
23. Říjen 2007 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
mě v létě naměřili asi 33%. Přitom mám 180cm a momentálně kolem 74,5kg což myslím, že je normální váha. Je mi 21 let. Možná je to i o fyzické aktivitě, moc jí nemám, takže svalů na mě asi moc není.
23. Říjen 2007 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Jasně že je to o fyzické aktivitě.I hubené modelky můžou mít vysoké % tuku v těle. Já měřím 165, vážím 67 a mám 25% tuku. Jinak už jsem se ptala v jiné diskusi (a odpověď nedostala)- jaké je optimální % vody v těle?
24. Říjen 2007 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanny (anonym)
Chcete skutečně zhubnout a váhu si udržet? Již nějakou dobu se zabývám poradenstvím v oblasti hubnutí a mám spoustu klientů se skvělými výsledky. Takže pokud se sebou chcete něco udělat, kontaktujte mě na mailu: linie.kondice.vitalita"seznam.cz
31. Říjen 2007 - 0:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
(Podvod jak brno...???) Docela by mě zajímalo jak někdo může napsat takovouhle blbinu... Tukoměry = podvod jak brnop... OMG. Proč je tedy využívaji i lékaři apod.? Asi jen tak z legrace...
1. Listopad 2007 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Procent vody? 60? 70? Nějak tak se to tuším udává...
1. Listopad 2007 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
zd (anonym)
tu máte odpovědi na vaše otázky http://www.kuchynske-vahy.com/telesny_tuk.php
23. Leden 2008 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
swicgris (anonym)
Předchozí odkaz je určitě velice dobrý. Jen bych ráda dodala pro "negramoty", kteří tu pouze zbytečně matou ostatní lidi - tukoměr nemůže být žádný podvod! Je pravda, že pracuje i s vypočítaným BMI indexem, ale to není vše. Tělem prochází slabý elektrický proud, jelikož se tělo chová jako vodič. Kdo dával na hodinách fyziky pozor, jistě si to bude pamatovat. Finta přístroje spočívá v tom, že svaly a kosti mají jiný odpor oproti tuku. Díky tomu může být tuk změřen dokonaleji než "kleštičkami". Proto se samozřejmě při shýbnutí změní údaj na display. Vlastně zkrátí el. proudu cestu a nedochází k měření objektivnímu, jelikož přístroj přepočítává el. impulsy na jinou výšku postavy. Proto je při měření potřeba postupovat přesně podle návodu. Zpravidla to bývá - držet přistroj nataženými rukami před sebou, rovnoběžně s úrovní srdce.
25. Duben 2008 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
MARK (anonym)
Taky si myslim, ze je to tak. Protoze pak nechapu, ze kdyz zadam, misto zena muz, mam % tuku najednou o dost nizsi, stejne tak v pripade zadani jinyho veku nebo vysky!!
18. Květen 2008 - 16:00
Obrázek uživatele Návštěvník
MARK (anonym)
taky proto uvádí výrobce není váha určená pro kulturisty a sportovce, protože je tam asi zadán pouze nějaký vzorec (asi BMI) a dle toho je to počítáno. Kulturista by pak podle váhy měl třeba 30 % tuku :)) Kdyby to bylo dle bioimpedance, nechápu proč by zrovna kulturista nemohl být změřen.
18. Květen 2008 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
dr.Hanifes (anonym)
Kaliperace (klesticky) je daleko hodnotnejsi a presnejsi udaj. Nechte si to zmrit na CASRI v Dejvicich.
30. Říjen 2008 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
dr.Hanifes (anonym)
elektrickym mericim pristrojum neverte. Jsou velice nepresne!
30. Říjen 2008 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Taky si myslim, ze je to tak....ja kdyz zadala ze jsem muz, tak jsem hned mela o polovinu procent mene tuku...zazrak.... a bratr meho pritele ma o 10 % mene tuku nez ja a pritom neni zadnej hubenour....
19. Prosinec 2009 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Reduna (anonym)
Chtěla bych se s Vámi...To co líčíte, není tak tragické, jak by se na první pohled zdálo, více na reduna.cz
18. Leden 2010 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
reduna (anonym)
taky proto uvádí výrobce není...Máte pravdu, ty přístroje jsou velmi nepřesné a navíc výpočty vychází z nepříliš objektivních algorytmů. BMI skutečně na kulturisty a jiné sportovce nelze použít. Výpočet totiž nezahrnuje aktivní tělesnou hmotu. Zkuste BFI na reduna.cz
18. Leden 2010 - 13:07

Přidat komentář

Reklama

Reklama