158 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

měření teploty v konečníku

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Žaneta (anonym)
Minulý týden se mi stal trochu netradiční zážitek. Dostala jsem horečku a tak jsem šla ke svému lékaři, který však byl na dovolené. Šla jsem tedy do vedlejší ordinace, kde působí lékař pro děti a dorost, jestli by mě neprohlédl on. Vyhověl mi velmi ochotně, jediné co mě překvapilo, když mi sdělil, že mi bude měřit teplotu v konečníku. Když jsem namítala, že to snad stačí v podpaží, řekl, že jsem u dětského lékaře a má zde jen teploměr pro měření v zadku a že si mám odložit a lehnout na záda na lehátko s nohami nahoru. Už jsem tedy neodmlouvala, sice jsem se dost styděla, ale nakonec musím přiznat, že mi to až tak nevadilo. Naopak cítila jsem docela vzrušení. Když mi pak doktor zaváděl paralenový čípek, už jsem ani neprotestovala. Mám z toho všeho smíšené pocity, na jedném straně stud a na druhé vzrušení a tak bych se chtěla zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost. Já si až do této doby myslela, že teplota se v konečníku měří jen miminům a kdyby mi někdo tvrdil, že se mi toto přihodí v mých téměř dvaadvaceti letech, asi bych to brala, že žertuje.
16. Březen 2004 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
blaha (anonym)
doktor byl uchyl a ty jsi pekne naletela.......fakt neuveritelny, jak jsi naivni
16. Březen 2004 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Erotoman (anonym)
No co: tak jsis užila trochu rektální erotiky... :-)
16. Březen 2004 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
To jsem zvědavá, na co se necháš "ukecat" příště????
16. Březen 2004 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Jsou dvě možnosti; buď nám tady popisuješ nějakou Tvoji představu nebo jsi byla zneužitá a "pan doktor" si u toho pěkně užil.
16. Březen 2004 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mě doktor měří v konečníku vždy a vůbec mi to nepřijde divné. Četla jsem i v jednom časopise, že tento způsob je nejpřesnější. A když to nevadí miminům, nevím, proč by to mělo vadit mě.
30. Březen 2004 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Adelka (anonym)
Nejpřesnější je měření teploty v konečníku (tzv. rektální teplota). Teploměr potřeme neutrální mastí ale postačí obyčejná vazelína a zasuneme 1,5 - 2cm do konečníku. Měříme 1-2 minuty, normální teplota v konečníku je o 0.5°C vyšší oproti teplotě v podpaží. Tj. naměříme-li v konečníku teplotu 37.4°C, jedná se ještě o normální hodnotu. Teplotu měříme nejlépe rtuťovým teploměrem, u dětí v předškolním věku potom tzv. rychloběžkou. Rychloběžka je rtuťový teploměr uzpůsobený pro rychlé měření a odečítání teploty v konečníku. Dostaneme jí ve většině lékáren nebo prodejnách se zdravotnickými potřebami. Po jejím potření neutrální mastí jí zasuneme do konečníku a teplotu odečítáme téměř ihned, za několik vteřin, dokud je teploměr ještě v konečníku.
30. Březen 2004 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
T (anonym)
Rtuťový teploměr je zastaralá blbost, nebezpečná při rozbití. Domů mi nesmí, a u lékařů ho taky vidím nerada (naštěstí těch staromilců ubývá).
31. Březen 2004 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Kdyz mi bylo asi 23 let, dostal jsem horecku a bolesti v brise. Doktor na interne mi meril teplotu JEDNAK v podpazdi, JEDNAK v konecniku. Udajne se podle obou hodnot teplot da potvrdit nebo vyloucit appendicitida. Na uchyla pritom nevypadal, naopak se pri tom choval dosti otravene. Takze mereni teploty v konecniku u dospelych nemusi byt az takovou vyjimkou, i kdyz v pripade Zanety slo ze strany dokotora asi o neco jineho.Petr
2. Duben 2004 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
Mě byla měřena teplota tímto způsobem v Holandsku. Moje kamarádka, u které jsem tam byla na návštěvě doktora omlouvala, že prý to je nejpřesnější způsob měření. Sice jsem z toho nebyla zrovna nadšená, ale zase nic tak hrozného to nebylo. V Čechách jsem se s tímto ale nikdy nesetkala.
19. Červen 2004 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Rozhresitel (anonym)
s tim podezrenim na zanet apendixu to je pravda. Ale takoveto mereni neni prilis spolehlive, presto se v literature uvadi
23. Červenec 2004 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Nevím, co vám na tom vadí, mě je 40, a na měření teploty v konečníku jsem si dávno zvykla-měřím se tak už mnoho let-je to daleko přesnější a rychlejší než v podpaží, chce to jen trochu soukromí.
14. Prosinec 2004 - 8:18
Obrázek uživatele Návštěvník
ota (anonym)
Také si myslím, že na měření teploty v konečníku nic není. Prostě každému vyhovuje něco jiného. Dříve jsem si měřil teplotu v podpaždí. Pak jsem si přečetl jeden článek. Díky němu jsem zkusil měřit teplotu v konečníku a jsem spokojen. Často se mi stávalo, že teplota v podpaždí nebyla příliš správná a zaležela na teplotě pokožky. Při porovnávání měření jsem dospěl k výsledku, že pokud je to možné, měřím si teplotu v konečníku. Chce to jen trochu soukromí a překonat ten divný pocit, který jsem měl, když jsem to zkusil poprvé. Také mi to do té doby přišlo divné a teď už to neřeším.
1. Srpen 2005 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Blabla (anonym)
Tady jsou samí uchýlaci co... Co říct někoho to vzrušuje měření teploty v konenčníku. Takže je to erotické to za prvé a za druhé praktické když je někdo nemocný, ale určitě nemá náladu si hrát na doktory..
17. Duben 2006 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
kiwi (anonym)
dneska jdu k doktorce. když jsem si měřila ráno teplotu v podpaží, měla jsem 36, tak jsem to zkusila za chvíli, to bylo už 37 a na třetí pokus jsem měla 36,8. Takže jsem z toho paf :-)) Takže si teplotu radši měřím v konečníku, tam mi vychází vždycky stejná. Takže po odečtení mám 37,2. To mi doktorka nebude věřit, protože mi zase bude přeměřovat teplotu (v podpaží) a bůhvíco ten teploměr zase ukáže. Takže si vždycky připadám jak trubka :-)
1. Prosinec 2006 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladoray (anonym)
Já si nemúžu merit teplotu v konečníku, protože mám pak y toho erekci a chuť na sex.
2. Prosinec 2006 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Petro, ahoj. (anonym)
Tobe meri ješte doktor teplotu v konečníku? Nemáš pocit že se stydíš? Nebo je to dokonce prijemné? Anebo to bereš jan jakoby ti koukal do hrdla?
20. Červenec 2007 - 0:56
Obrázek uživatele Návštěvník
bibinka (anonym)
ahoj všichni je mi 32 let a když se necítím dobře tak si teplotu měřím výhradně a jen v konečniku a myslím že je to naprosto normální a hlavně nejpřesnější samozřejmně doma v soukromí mám to vyzkoušené že teplota měřena v ustech nebo v podpaží je pokaždé jiná a velmi nepřesná a muj lékař na to má stejný názor teplotu si tak měří i muj manžel a nic divného nám na tom není.
5. Listopad 2007 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
A (anonym)
Hm, na začátku jedna opsaná erotická povídka. Doslovně. Žaneta, styď se. Ale jinak toto měření je skutečně nejpřesnější.
5. Listopad 2007 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
saman (anonym)
naprosto souhlasim,mereni v konecniku je fakt nejpresnejsi.doma si timto zpusobem merime teplotu jak ja,tak i manzelka a neni pro nas problem merit si ji navzajem.
27. Leden 2008 - 6:58
Obrázek uživatele Návštěvník
ivan (anonym)
mno takové měření teploty od sestřičky tu teplotu v konečníku ještě zvýší..
28. Květen 2008 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
To tě nezajmá (anonym)
To je toho a vítěr z prdele ti nedělal???
21. Červen 2008 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
No můj doktor mě taky měří teplotu v konečníku. Když jsem k němu začala chodit, tak se mě ptal kde chci měřit teplotu. Vysvětlil mě obě metody. Tak jsem kývla na rektální měření. Není to nic hroznýho a někdy to může být i příjemné. Akorát by mě zajímalo jestli by bylo možné použít i měření teploty v pochvě? Když prakticky "sousedí" s konečníkem.
26. Červen 2008 - 8:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Reno (anonym)
Měření teploty v pochvě jsem viděl ve filmu Medvídek a myslím si, že se to klidně dá. Jinak měření v konečníku nebo puse je přesnější a rychlejší než v podpaží.
2. Říjen 2008 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Marla (anonym)
V pochvě se teplota zvyšuje o 0,5 při ovulaci, takže když chce žena zjistit plodné a neplodné dny, tak si denně měří teplotu v pochvě a vede si záznam, to jen na okraj. Kdyby mi doktor chtěl měřit teplotu v konečníku tak bych se asi pěkně vzrušila.
2. Říjen 2008 - 9:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Měřit dospělému teplotu v konečníku mně připadá poněkud neobvyklé. A že by dětský lékař měl jen jeden druh teploměru? Navíc jsou teploměry, které měří rychle, nemusí se držet deset minut, jako ty rtuťové. A dospělý člověk si snad čípek zavede sám, nebo ne? Dokonce je schopný i spolknout Paralen v tabletě bez odmlouvání. /reakce na první příspěvek už z dřívější doby/.
2. Říjen 2008 - 10:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Měření teploty v podpaží je nepřesné, jen orientační. Pro měření v konečníku nebo v ústech se dříve používal rtuťový teploměr zvaný "rychloběžka", který se nemusí sklepávat, ale měří rychle, stejně jako dnešní digitální. A co je na tom neobvyklého?
2. Říjen 2008 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
dhj (anonym)
a ukterého doktora a bolelo to
15. Prosinec 2008 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Teploměr do konečníku zavádí sestřička nebo doktor?
27. Prosinec 2008 - 23:20
Obrázek uživatele Návštěvník
www (anonym)
Teplota v konečníku se měří u malých dětí, nebo si někdo dovedete představit novorozence, jak si drží teploměr? tak tady neplašte s dospělými a pokud to někoho zase až tak zajímá, tak mu nejde o teplotu, ale asi o něco jiného, má tady dost jiných podobných témat.
28. Prosinec 2008 - 8:43

Stránky

Přidat komentář