143 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

meningeom

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila Koběrsk (anonym)
Po půlročních bolestech hlavy/v jednom místě a určité poloze vleže/mi našli meningeom 33x25x23mm.Co s tím lze dělat
18. Září 2002 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Tykvová Růžena (anonym)
Na Magnetické rozonanci mi byl zjištěn meningeom 16x13x18mm.Mám potíže s vyjadřováním a s pamětí. Prosím o vysvětlení. Děkuji Tykvová
9. Únor 2006 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Šarik (anonym)
Meningeom roste z obalů mozku a svým růstem utlačuje mozkové struktury. Předpokládám, že již jste obě dvě objednány k operaci.
9. Únor 2006 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Bazinka (anonym)
Mám už od roku 1999 meningeom,bolesti hlavy celkem ustoupili,jen mam pocit,že se mi vyrazně zhoršuje zrak,má paměť a taky při mluvení registruji jisté změny,jakobych měla začít koktat nebo zadrhávat.Absolvovala jsem zákrok Gama nožem v roce 2001 a ačkoli se malinko zmenšil,pociťuji tyto změny až poté.Je to normální?A kolikrát mohu zákrok absolvovat,než meningeom zmizí,jestli vůbec zmizí.Děkuji za odpověď.
10. Březen 2006 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
V roce 90 jsem podstoupila operaci meningeomu,měla jsem bolesti hlavy a přestávala jsem vidět na levé oko,nyní mám opět ty samé problémy a zase na CT zjistili meningeom..16.5 jdu na konsiliární vyšetření do nemocnice co bude dál.
4. Květen 2006 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
štěpánka (anonym)
Dobrý den,moje matka(47 let) podstoupila v listopadu loňského roku operaci meningeomu,potíže se však nezlepšily,spíše naopak-zhoršená hybnost v obou horních končetinách,občasná necitlivost v dolních končetinách,silné bolesti šíje(dochází na infuze na zmírnění bolestí),špatné vyjadřování...Dle lékařů byla operace úspěšná,nádory(celkem 3)byly odstraněny,ale doporučují invalidní důchod.Je stále v péči neurologů.Nyní se vrátila z lázní,kde byla 6 týdnů,avšak téměř bez procedur-pouze individ.cvičení,parafin na ruce,míčkování.Jaká je šance na zlepšení jejího stavu,alespoň do takové míry,jaký byl před operací?Popř.existuje nějaká podpůrná léčba?Magn.rezonanci nelze provést,neboť se v páteřním kanálu nachází kovový úlomek-během operace došlo k poškození vrtáku.Děkuji.
21. Červen 2006 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Tak je to nador a tlakem na okolni struktury vyvolaval uvedene obtize. I po odstraneni poskozeni muze pretrvavat. Proto myslim, ze podpurna lecba neexistuje. Mozek se nezregeneruje...
21. Červen 2006 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Dobrý den, ve 34.týdnu těhotenství u mě byl diagnostikován meningeom 3x5 cm, který mi byl operativně odstraněn (porod proběhl před operací císařským řezem). Chci se zeptat, jestli v budoucnu nemůže mít vliv toto onemocnění na moji dceru (nyní 2-letá), hraje nějakou roli dedičnost?
19. Červen 2007 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Meningeom jako takový je nezhoubný nádor, takže z dědičnosti nemusíš mít obavy.
19. Červen 2007 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
16. Listopad 2007 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindřiška (anonym)
Jsem asi dva měsíce po operaci a stále mám potíže s vyjadřováním a občas i s pamětí .Doufala jsem ,že se to operací změní ,ale zatím je to stejné.Vdubnu jdu na kontrolu tak uvidím co se dozvím ,člověk musí doufat v to lepší .Má pubertální dcera mé vyjadřování občas špatně snáší což mezi námi občas vyvolá konflikt.Snažím se na posílení paměti hodné číst a luštit křížovky .Všem ve stejné situaci přeji břzké uzdravení a pochopení a podporu celé rodiny.
14. Březen 2008 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
V roce 2000 mi byl odstranen meningeom o velikosti 12,5x10x9,5 cm. Po této operaci mi zustala levostraní hemipareza. V roce 2005 mi přibyli dva nové o velikosti približne 3 cm. Jeden z nich rastol v roce 2006 a 2007, pričemž v minulém roce pribyl další. Na rezonanci z tohodle roku nebyla u těchto nádorú zaznamenaná progrese,ale tři nové mi objevili na mieche. Lékaři stále nic nedelají, prí kým sem neupadl do bezvědomí, tak je to v pořádku. Jsem ze Slovenska a proto bych jsem chtel znát aj názor lákařú z Čech. Dekuji a omlouvám se za svou češtinu.
25. Duben 2008 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Čeká mě operace meningeomu o velikosti 40x20 mm. Jak dlouho operace probíhá a jaké jsou možné následky?
8. Květen 2008 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Dloužka operace a možné následky závisí od velikosti a lokace. Ku příkladu má operace trvala 16 hodin. Po operaci sem sem se měsíc nemohl hnout, nemohl sem mluvit ani otáčet hlavou. Rehabilitací se múj stav jakš takš upravil a dnes mi zústala už len levostranní slabost končeti. Nemusíš se ale bát múj případ byl ojedinelý a meningeom byl 4x věčší jako tvúj. Pri tvé velikosti by to malo být bez komplikací. V Praze máte gama núž. Pokud máš možnost, zajdi si tam. Je to rychlejší a bezpečnejší.
8. Květen 2008 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Nevím přesně v čem spočívá zákrok gama nožem, ale slyšela jsem, že se může použít pouze jednou, v případě opakování meningeomu nelze udělat klasickou operaci.
9. Květen 2008 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Mně dělali již operaci neurinomu akustiku v Praze Motole prof. Betka a prof. Zvěřina, po této operaci neslyším na pravé ucho, ale jinak se cítím dobře. Operace trvala 10 hodin a hned jsem se cítíla sice unaveně, ale jinak v pohodě.Tito páni doktoři jou uznávané kapacity, co se našich problémů týče.
9. Květen 2008 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Gama núž - Rádioterapie, když sú pri jedném ozáření vysokoenergetické lúče namířené na nádor z mnohých uhlú. Jednotlivé paprsky jsou natolik slabé, že nemohou poškodit okolní mozkovou tkáň - v místě jejich soustředění se však dociluje dávky schopné vyvolat hojivý proces. To znamená, že se mozek vúbec nemusí otevírat. Je to velmi rychlé a pacienti múžou už za pár dnú domú. Doufám, že sem ti poskytl jen správne informace, ačkoliv nejsem lékař a tyto informace mám z internetu.
9. Květen 2008 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Dík, právě teď jsem se to samé dočetla na internetu. Budu muset prokonzultovat s mými ošetřujícími lékaři, proč mi tato šetrnější metoda nebyla nabídnuta.Zřejmě k tomu měli své důvody.Ještě než mně budou operovat, zkusím to s nima prodiskutovat. Ale asi to bylo z odborného hlediska takle lepší.
9. Květen 2008 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Důvod, proč ti tenhle postup nevavrhli budou asi peníze. Tenhle zákrok a aj samotný prístroj je drahý, a proto to odporučují jen nejťežším případúm. My na Slovensku tenhle přístroj nemáme. Naše vláda se shodla, že máli ho koupit za takové peníze, radeji bude posílat pacienty k vám do Prahy.
9. Květen 2008 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Jill (anonym)
Martine, pokud vím, tak na gama nůž se u nás "skládalo", t.zv. konto Míša. Mám ještě samolepku s cenou přilepenou ve skříňce. Myslím, že pokud by se u vás taková akce vyhlásila, také by to zabralo.
9. Květen 2008 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Délku operace si nepamatuji. Komplikace žádné. Trochu otravný pobyt na intenzivní péči asi 3 dny. Za 10 dnů jsem byla doma. Špičková péče ve FN Brno, doc. Smrčka. Nyní kontroly na MRI 1 x za rok. Vím, že je to individulíní, ale nebojte se. Alena
19. Květen 2008 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr 29 (anonym)
jsem také po operaci velkého meningeomu 5x5,5x5,5,3roky bolesti hlavy a ztráta čichu,po operaci zhoršené vidění levého oka.Kousek tam jěste zůstal,takže možná ještě jendou.Po operaci jsem 10 dní neviděl,byl to nářez,ale vše sedá vydžet hlavně když jde o zdraví či o život,neklesejte na mysli.
29. Prosinec 2008 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
Dobrý den,
13. Březen 2009 - 10:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý večer, poslední dobou se mi zhoršily bolesti hlavy, mívám často migrény se zvracením, někdy bolesti hlavy trvaly i 2 dny. Poslední měsíc po nové léčbě je to trochu lepší. Dnes jsem byla na CT mozku, nález prý vpořádku, vedlejší nález 8 mm kalcifikovaný neaktivní meningeom F- later. vlevo. Doktor mi říká, že není nebezpečný. Mám ,ale za sebou Ca prsu a tak mám přezto strach. Může lékař poznat z CT, že je opravdu neaktivní? děkuji za odpověd
20. Duben 2009 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Pokud je kalcifikovaný, to znamená, že ho máte delší nebo dlouhou dobu, aniž dělá problémy. Meningeomy jsou v podststě nezhoubné nádory, kalcifikované se najdou často jako vedlejší nález při vyšetření z jiného důvodu. Stačí občasné neurologické kontroly a v čase CT zopakovat, meningeom by se neměl nijak měnit.
20. Duben 2009 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Dnes mi přišly výsledky z MR byl mi nalezen menongeom temporálně 1.sin velikosti9x8x11mm lése kulovitého tvaru přiléhající duře,Prosím napište jak postupovat?
27. Květen 2009 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Hela Meningeomy jsou v naprosté většině případů nezhoubné nádory, které vycházejí z t.zv. tvrdé pleny /jede z mozkových obalů/. Rostou velmi pomalu, jako nezhoubné nemetastazují, ale utlačují okolní struktury. Řešení je operační, t.j. otevření hlavy a odstranění nádoru. Po operaci se doporučují pravidelné kontroly asi ještě 10 let. Jde především o meningeomy, které byly velké a jejich umístění bylo takové, že nemohly být odstraněny beze zbytku. Objednejte se na neurochirurgickou ambulanci k posouzení /nedoporučuje se jen posílat snímky/ a tam vám vysvětlí, jaký postup pro vás bude nejlepší. Neodkládejte to např. až po prázninách, obavy mít nemusíte a tak byste měla zbytečně po celou dobu strach.
29. Květen 2009 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
môj manžel je v nemocnici, čaká ho operácia meningeomu, vie mi niekto napísať,aké môžu byť následky tejto operácie?
4. Červen 2009 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
jajka (anonym)
Tak ja som práve po operacii,mala som ve?ký strach ale nemala som čas rozmýš?ať a hned ma perovali,už so doma a dufam že to bude všetko dobre.Histologiu som mala v poriadku tak sa teším z každeho dna
14. Červen 2009 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
menigeom
8. Červenec 2009 - 8:57

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama