1875 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Matky, které převychovávají syny na dívky

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Robert (anonym)
Zdravím, setkal se někdo z Vás v životě se situací, ať již osobně, či nepřímo, kdy matka nutí svého syna nosit dívčí oblečení a chovat se jako dívka? Např. z důvodu, že si původně přála místo syna dceru, či z jiných pohnutek?
25. Červen 2012 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Otazník (anonym)
Naposledy jsem se s tímto fenoménem setkal ve filmu Jára Cimrman ležící spící...
26. Červen 2012 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Slavomir (anonym)
Čítal som o tom v knihe o francúzskom šľachticovi D´Éon, ktorý žil v 18.st.
26. Červen 2012 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
S tímhle jsem se setkala když mi bylo 9 let a chodila jsem na gymnastiku. Naše trenérka měla syna a ten tam cvičil s námi. Pamatuju si, že nosil růžový dres a ve vlasech měl sponky, i když je měl krátké. Ze začátku jsem myslela, že je to holka, ale pak jsemse od holek dozvěděla, že je to kluk. Jmenoval se Vašek, ale máma mu říkala Vendulko. Když jsem se ho ptala, proč cvičí s námi, tak mi říkal, že maminka to tak chce, protože chtěla mít holku. Do školy chodil oblečený normálně jako kluk, ale doma prý jako holka. Byl ale v pohodě, dobře se s ním povídalo a byla s ním legrace. Trenérka nám říkala, ať se k němu chováme jako k holce, tak jsme ho braly jako kamarádku. Na chodil asi dva roky, potom se odstěhovali. Docela by mě zajímalo, co s ním dneska je a jak žije.
1. Červenec 2012 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin B. (anonym)
S tímhle jsem se setkala...Tohle je velmi zajímavé téma. :-) Něco podobného jsem také zažil v dětství, zhruba od mých sedmi do deseti let. Mě osobně teda máma za holku neoblíkala, ale často mě hlídala její kamarádka z práce, která měla dvě dcery a protože jsem u nich trávil hodně času a jezdil s nima třeba i na chatu, tak jsem si s nima hrál pochopitelně hlavně s panenkama a podobné hry. No a jednou si holky hrály na princezny a donutily mě, abych se taky oblíkl za princeznu. Když to pak uviděla i jejich máma, navrhla mi, abych se oblíkal za holku častěji. Ze začátku se mi to moc nelíbilo, ale holky mě přemluvily a postupem času se mi to i začalo líbit. :-D Jednou jsme o prázdninách jeli na výlet do Prahy, jel jsem s nima převlečený za holku a nikdo nic nepoznal.
1. Červenec 2012 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Valda (anonym)
To mi připomíná, kdysi jsem četl o nějakém kmenu nebo minizemičce, kde je zvykem, že nejmladší dcera zůstává s matkou doma a stará se o své rodiče a domácnost, když už jsou staří. Pokud rodina nemá dceru, přebírá tuto povinnost nejmladší syn a většinou před začátekm puberty dojde na "proměnu" - dostane dívčí jméno, všchni se k němu chovají jako k dívce a on se učí chovat jako žena i všechny ženské práce. Bohužel jsem k tomu zapomněl víc konkrétních věcí, ale fakt jsem to četl v nějakém normálním časopise, snad mne někdo doplní.
1. Červenec 2012 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Slavomir (anonym)
To mi připomíná, kdysi...To som nečítal, ale čítal som v knihe - M. Czaplicka: "Shamanism in Siberia", že jeden kmeň vychovával chlapcov ako dievčatá, včítane oblečenia - vychovávali z nich budúcich šamanov. Zaujímavé.
1. Červenec 2012 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
S tímhle jsem se setkala...To, co tady Jano popisuješ, se děje častěji, než si spousta lidí myslí, setkávám se s tímhle jevem dost často při své práci. Je poměrně hodně maminek, které si přejí dcery a když se jim narodí chlapec, realizují si své touhy právě jejich převlékáním do dívčích šatů. Většinou tato nucená feminizace končí s nástupem puberty, nicméně je pravda, že ne vždy a téměř ve všech případech napáchá toto jednání nezvratné stopy na psychice těchto chlapců, přinejmenším na pohlavní identifikaci osobnosti.
1. Červenec 2012 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Valda (anonym)
To, co tady Jano popisuješ,...Lenko a jak vypadají ty méně časté případy, kdy je k tomu chlapec nucen i v pubertě? Neumím si to úplně představit.
1. Červenec 2012 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Sousedky syn v patnácti letech chodil v uplých riflích,často nosil elasťáky,znal jen minislipy nebo tanga,měl barvené vlasy...Teď je mu dvaadvacet a léčí z drogové závislosti.Maminka to nechápe,já tvrdím,že to byla ona,kdo ho pouhým oblékáním vyčlenil ze společnosti.
1. Červenec 2012 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin B. (anonym)
Lenko a jak vypadají ty...Nevím, jak vypadají ty méně časté případy, ale asi jako ty, co popisuje Martin. Já jsem měl teda asi štěstí, že mě do převlíkání za holku v pubertě nikdo nenutil. Já naopak na to vzpomínám rád, připadalo mi to spíš jako tajná výprava do holčičího světa, něco jako detektiv v přestrojení, i když ze začátku jsem se dost styděl. Ale potom už to bylo pěkné a i jsem se na to těšil a díky kamarádkám jsem i získal nějaké ty holčičí znalosti. Dámské oblečení se mi ale líbí doteď i když nyní už jen na ženách. Manželka je nadšená, když si se mnou může povídat o šatech a dokonce se vyjádřila i v tom smyslu, že je dobře, že jsem chodil v dětství oblékaný jako holka, protože mám prý větší schopnost vcítit se do ženské duše.
1. Červenec 2012 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel/Pavla (anonym)
Lenko a jak vypadají ty...No, já to zažil i v pubertě, ale s tím, že tehdy se mi tělo vyvíjelo jako ostatním holkám, rostla mi prsa, rozšiřovaly se boky, zakulacoval zadek, v té době jsem poprvé začal cítít zmatek, dřív jsem si spíš připadal jako kluk donucený za holku, ale v tomto období jsem začal pochybovat a mé chování se už v mnohém blížilo dívčímu. Zpětně si myslím, že jsem tehdy musel dostávat hormony, ale definitivně to už nikdy nezjistím. Problém se sebeurčením mám a asi nikdy nezmizí, cítím se nějak mezi. Aktálně mám ženskou postavu, oblečení a vše osttaní, ale mezi nohama stále mužské genitálie. Přeměnit se definitivně na ženu by bylo jednodušší, než se vracet k mužství, ale stále váhám.
2. Červenec 2012 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Sousedky syn v patnácti...Určitě to pro chlapce není nic dobrého, když ho matka nutí do role, která je mu od přírody cizí a je to jednoznačně vina matky, že si ukájí své touhy na bezbranném dítěti. Dovedu pochopit případ, kdy se chlapci samotnému začne z nějakého důvodu líbit dívčí oblečení a pokud mu matka vyhoví a začne ho tak oblékat, nic proti tomu nemám, ovšem pokud je v tomhle směru vyvíjen nátlak pouze ze strany matky, je to špatné. Já sama jsem také měla v dětství kamaráda, který se rád převlékal za děvče, bylo to někdy ve třetí třídě ZŠ, ten naopak měl spíš problémy v tom, že mu to máma zpočátku zakazovala a trestala ho za to, pamatuju si, že jednou z toho byl docela velký malér, když jednou na školním plaveckém kurzu vlezl do dívčí šatny a zkoušel si oblečení spolužaček, ale někdy v šesté třídě ho to přestalo bavit. Kolikrát je to třeba jen zvědavost, nebo se v tom ti kluci cítí prostě jen dobře, on sám tvrdil, že se mu líbí, když jsou ty věci ozdobené mašličkami, kanýrky a volánky. Konkrétně on úplně nejvíc měl rád princeznovské šatičky a střevíčky. Často k nám chodil na návštěvu a vždycky mě prosil, abych mu nějaké půjčila, to pak bylo vidět, jak mu úplně svítí oči. Myslím si, že na něm to žádné negativní následky nezanechalo, protože když se občas potkáme a vzpomeneme si na to, tak to u něj vyvolává jen nostalgický úsměv.
2. Červenec 2012 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Dejv (anonym)
Já myslím že tohle zažil asi skoro každý kluk, který měl sestry. Já měl dvě a ségry takhle občas blbly. dokud jsem měl třeba kolem šesti let, tak jsem se vždycky bránil a obrečel to, protože jsem se za to strašně styděl, pak semi to ale začalo líbit. Mamka naštěstí byla rozumná a tohle hraní nám dovolila. Sice to vždycky iniciovaly sestry, ale už jsem s ena to těšil a nebránil se. Takže doma jsem byl prostě občas přes víkedn Karolína. Časem když jsme jeli někam na prázdniny (mimo těch koupacích), tak jsem jel za holku - když nás tam nikdo neznal. Nepoznal to nikdo a byla to moc zajímavá zkušenost. Naposledy to bylo v mých dvanácti, pak už se projevily tělesné změny a vypadalo by to divně.
3. Červenec 2012 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ája (anonym)
Sousedky syn v patnácti...To co popisuješ má náš kluk taky,ale na dívku ho nikdo nepřevychovává a ani na feťáka.
3. Červenec 2012 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
To co popisuješ má náš...No,pane jo!Tak hodně štěstí a koukni kolem sebe,jestli kluk není trochu jinej.A jestli mu to náhodou nevadí.
3. Červenec 2012 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Já myslím že tohle zažil...Dejve naprosto s tebou souhlasím. Já zažil přesně to samý, mám o pět let starší sestru a musel od mala nosit po ní věci. Nebylo to nic vysloveně holčičího, třeba jen trička, nebo ponožky, prostě takovej unisex. Ale pak, to mi bylo taky kolem těch pěti, šesti let, těsně před tím, než jsem začal chodit do školy, jsme si se ségrou doma hráli a ona mě začala třeba při hraní na módní přehlídku oblíkat sukni, nebo šaty. Já jsem se tomu taky docela bránil a styděl se, jenže ségra mě vždycky nakonec ukecala, a když to potom ještě podpořila bonbónama, nebo jiným podobným lákadlem, tak už mi to vůbec nevadilo a naopak jsem se na to i těšil. Máma na to přišla poměrně brzy a vůbec jí to nevadilo, naopak ještě v tom ségru podporovala, takže přesně jako to píšeš ty-pak jsem už doma byl pomalu pořád jen za holku. U mě to bylo ještě asi způsobený i tím, že nás vychovávala máma sama, takže ženských byla doma přesila a navíc já jsem tomu ještě taky pomohl svojí povahou, protože jsem byl spíš zakřiknutej introvert, vůbec mě nelákal fotbal, nebo jiné klukovské sporty a aktivity, takže doma už mi říkali jen Maruško, než Marku. Ségra měla od mala obrovskou zálibu ve zdobeném růžovém oblečení a měla toho ve svém šatníku tolik, že mi za chvíli šatičky a sukně připadaly jako normální součást života a naopak jsem začal litovat, že musím jít do školy a zase si na sebe vzít kalhoty. Ve škole jsem vždycky moc záviděl holkám, že můžou chodit v šatech a sukních, protože mi to připadalo mnohem příjemnější, než se škrtit v kalhotech. Na prázdniny, nebo výlety jsem běžně jezdil jako holka, byli jsme třeba na dovolené v kempu a také nikdo nic nepoznal. Dokonce jsem se i bez problémů koupal, nosil jsem jednodílné dívčí plavky a protože jsem byl spíš drobnější postavy, nebylo poznat vůbec nic. Mám i fotky z té doby a když se na ně dneska podívám, fakt by na nich nikdo ve mě kluka nepoznal. Skončilo to taky někdy kolem mých třinácti let, pak už mě spíš to nošení začínalo vzrušovat a nosil jsem třeba ségry spodní prádlo pod normálním oblečením a byl šíleně nadrženej. Pak jsem si ale v tanečních našel holku a přestalo to úplně. Rád na to vzpomínám a nestydím se za to, naopak jsem ségře vděčnej. Máme dodneška mezi sebou perfektní vztah, jen je na ní vidět, že mě pořád bere jako malýho brášku, kterýho musí ochraňovat, i když je mi už skoro pětadvacet.
4. Červenec 2012 - 6:55
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Hm já tohle zažíval dlohou dobu taky, od mých 5 let mně moje segry oblekaly za holku. Nějak moc jsem to v tom věku neprožíval a rodiče na to řekli že si hrajem a nebrali to v potaz. Někdy mi i nalakovaly nehty ale to mně už trochu vadilo ale oblečení jsem neřešil vůbec. Vždycky v tom věku jsem měl vlasy po ramena tak mi upravovaly i vlasy ale ve 12 to skončilo, protože jsem začal dospívat, ostříhal jsem se a růžová barva mně příše vzrušovala než že bych ji musel nosit na sobě. I přes to to beru jako dobrou zkušenost do života zkusit si to i z té druhé strany.
4. Červenec 2012 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
S případem, že by matka feminizovala svého syna jsem se setkala přibližně před rokem, když do našeho svatebního salónu přišla paní s budoucím manželem na objednání svatby. Pán si vybral oblek hned, ale paní se neustále nemohla rozhodnout, nakonec si vybrala asi ze čtyř modelů s tím, že ještě potřebuje dětské šaty pro družičku. Tak jsem jí domluvila termín, aby přišla i holčičkou na vyzkoušení. Na to mi oznámila, abych se nedivila, že přijde se synem, protože ten jí půjde za družičku a zeptala se mě, jestli mi to nejak vadí. :-) Řekla jsem jí, že vůbec ne, to je její věc, náš zákazník, náš pán. V domluveném termínu přivedla asi devítiletého klučinu, vyzkoušel si asi patery šaty, nakonec jsme vybrali jedny moc krásné, které dobře ladily se šaty nevěsty. Na klučinovi bylo vidět, že je dost nesvůj a docela se styděl. Maminka mu vybrala i boty a ostatní doplňky jako kabelku, naušnice, rukavičky atd. Když jsem se během zkoušky ptala, proč jde za družičku, tak odpověděl, že si to maminka přeje a on jí chce udělat radost a na mamince bylo vidět, že si tu jeho zkoušku užívá daleko víc, než on, protože ho neustále strkala před zrcadlo ze všech stran a pečlivě ho pozorovala, jak mu které šaty padnou. Když jsme ve svatební den zajišťovali ostatní servis, včetně kadeřnice a vizážistky, tak musím říci, že mu to moc slušelo, holky odvedly skvělou práci na obou dvou, u klučiny si bezvadně poradily i s jeho krátkými vlasy, moc krásně je ozdobily věnečkem a perličkami a po troše nalíčení bych vůbec nepoznala, že je to ve skutečnosti chlapec. Nevím, jestli to byla u nich v rodině jen jednorázová akce, co se týče toho převlékání, nebo ho máma nutila častěji, každopádně si myslím, že tahle příhoda do této rubriky určitě patří.
4. Červenec 2012 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepé (anonym)
Taky jsem něco takového zažil.Jako kluk jsem jezdil na prázdniny k tetě, která měla čtyři dcery.Býval jsem tam vždy měsíc.Oblečení jsem si tam moc nebral.Jen takové obyčejné na lítačku na ven.Svátečního nic.Tehdy se mělo jet na nějaký výlet.Na pouť a do kostela.Teta to tehdy vyřešila tak, že jsem dostal krásné sváteční šaty jedné ze sestřenic.Byly bílé s červenýma puntíkama a mašlí kolem krku.Ze začátku jsem se strašně styděl a připadal si divně.Po nějakém čase jsem si zvykl a dokonce se mi to začalo i líbit. Zalíbilo se to i tetě a holčičí oblečení jsem nosil do konce prázdnin.Nosit sukni je příjemné a nosil bych ji snad dodnes.Ženy já vám ty sukně závidím.Vám sluší moc, ale chlap v ní vypadá divně..
4. Červenec 2012 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Slavomir (anonym)
Taky jsem něco takového...Chlap v sukni vyzerá divne, pokiaľ nie je Škót. Môžeš sa obliekať ako Škót, to nikomu vadiť nebude, alebo ako Arab - nosiť košeľu až po zem... Určite je to príjemnejšie v súčasných horkách, ako nosiť nohavice.
5. Červenec 2012 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Slepice jedny bláznivý!
5. Červenec 2012 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
gerka (anonym)
Tohle pokladam za tyrani...Co je na tom přesně perverzního? Já s tim naprosto souhlasim! Kdybych měla syna tak z něj taky budu dělat holku. Je to mnohem lepší bejt holka. Holky sou mnohem lepší jak kluci! A holky maji mnohem hezčí oblečení. Já taky moc miluju šaty a sukně a střevíčky na podpadku.Děkuju bohu že sem holka!!!
5. Červenec 2012 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Hj (anonym)
Co je na tom přesně...Ja bych spiš pouzivala prevlikani za holku jako trest pro kluky.
6. Červenec 2012 - 6:03
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
To taky je!!! To si to ty slepice ani nedovedou představit, co tomu klukovi připravují za trauma ? Hold slepičí mozky! Co od nich můžeme čekat víc!!
6. Červenec 2012 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
gerka (anonym)
To taky je!!! To si to ty...Takže podle tebe jsou holky něco podřadnýho než kluci, co? když si myslíš že tim bude mít nějakej kluk trauma že ho máma převlíká za holku že jo? Vy chlapy jste opravdu hnusný sobci. Myslíte jen na sebe a ženský jen využíváte. T už jsem taky zažila. Ja si spíš myslim že by kluci měli povinně bejt od maminek převlíkaný a vychovávaný jako holky.Protože aspoň by viděli a poznali že jsou holky lepší.A pak by se k holkám chovali slušně. Já si moc dobře pamatuju když se ve škole kluci holkám posmívali že sou holky.Fakt ubohý.
6. Červenec 2012 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Hj (anonym)
Takže podle tebe jsou holky...To je pravda, když je kluk několikrát převlečenej za holku, třeba ještě v přítomnosti sestřenic nebo kamarádek atd. tak má pak k holkám k holkám mnohem větší respekt, protože pozná že není pán tvorstva.
7. Červenec 2012 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Já si nic takového nemyslím ale vaše jednání již hraničí s úchylným jednáním.A to tvoje prohlášení, že by měli kluci být povinně vychovávaný jako holky, je opravdu již za hranicemi úchylnosti.Měla by jsi navštívit Mudr Chocholouška, je to s tebou vážné!
7. Červenec 2012 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Slavomir (anonym)
To je pravda, když je kluk...Nevidím nič zlé v takomto obliekaní. Ale prečo tu nikto nepíše o dievčatách, ktoré rodič oblieka ako chlapcov?
7. Červenec 2012 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Odpoved (anonym)
Nevidím nič zlé v takomto...protože název diskuze je o nečem jiném!
7. Červenec 2012 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Slavomir (anonym)
protože název diskuze je o...A prečo sa nezaloží diskusia na tému: Matky, které převychovávají dívky na syny..." ?
7. Červenec 2012 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
názor (anonym)
A prečo sa nezaloží...Můžeš založit, co ti v tom brání.
7. Červenec 2012 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
gerka (anonym)
Já si nic takového...To je od tebe moc hezký že máš starost o moje duševní zdraví. Ale nech to na mě, jo?Já to zvládám bez problému. Ty se spíš zamysli sám nad sebou, protože nadávat ženským do slepic jako to děláš ty ve svejch příspěvcích, svědčí o tom že si jen primitivní hlupák. Tobě by to převlečení a převýchova za holku prospělo jako sůl. Přesně takový týpci jako ty sou právě nejhorší. Jen nadávaj holkám a myslej si jaký jsou páni tvorstva. Ale když pak přijde situace kdy musej opravdu projevit mužnost tak se ukážou jako slaboši.
8. Červenec 2012 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
gerka (anonym)
Nevidím nič zlé v takomto...Ono by to asi nebylo tak zajímavý téma. Protože když holky choděj oblíkaný jako kluci tak to nikomu nepřijde vůbec zvláštní.Taky když se holky chovaj jako kluci tak je to braný úplně normálně. To je prostě vidět že ve společnosti sou ženský braný jako podřadný. Když by se kluk oblíkal jako holka tak se můžou všichni zbláznit. Dokonce z toho můžou mít chlapečkové trauma jak tady píšou některý blbci. Ale když je to obráceně tak je všechno v pořádku a mužský šovinisti chrochtaj blahem.
8. Červenec 2012 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Nadávat ženským do slepic, to je opravdu velká ubohost. Myslím si, že Gerka má sice na jednu stranu docela radikální názory, ale na tu druhou i kus pravdy. Já jsem zažil v dětství také dost poučné období, jelikož můj otec měl pro ženy jen slova pohrdání, dodnes nepochopím, jak si takového člověka mohla máma vzít a mít s ním ještě dítě, protože co si vzpomínám, tak vždycky jen mámě nadával a když se opil, tak ji i mlátil. Navíc ještě i mě vštěpoval, že holky jsou jen nanicovaté hlupačky. Bohužel jsem mu dost v tomhle podlehl, takže jsem už od školky holkám nadával a ubližoval, za což se dneska dost hluboce stydím a navíc jsem si i tím zavinil značnou neoblibu v kolektivu. Když mi bylo asi osm let, tak od nás otec odešel, což bylo pro mě a hlavně pro mámu docela velké vysvobození. Každopádně důsledky jeho "výchovy" už udělaly své a ve škole jsem měl holky pomalu za úhlavní nepřátele a ke konci třetí třídy to došlo tak daleko, že jsem jednou měl velký spor se spolužačkou Lenkou, která byla ve třídě hodně oblíbená a všichni se postavili za ni. Abych se jí pomstil, rozhodl jsem se, že jí ustřihnu její hezké copy, které nosila. Když se na to dnes zpětně ohlédnu,byl jsem opravdu pěkný idiot. Každopádně to dopadlo dost špatně, jelikož když jsem k ní zezadu přiběhl a ustříhl jí jeden cop, tak se mi podařilo ji ještě nechtěně bodnout nůžkami do krku. Byl z toho obrovský průšvih, mámu si zavolali do školy, doma jsem dostal výprask a máma mě odhlásila z tábora, kam jsem se moc těšil. Potom jsme s mámou ještě šli i k Lence domů, abych se jí osobně omluvil. Tam to bylo velice nepříjemné, máma i Lenčini rodiče mi tam dost přísně domlouvali, že k holkám se takhle chovat nesmím, zkrátka nic příjemného. Během té návštěvy se máma dost spřátelila s Lenčinou maminkou a nevím, která na to přišla první, že napraví mou zanedbanou výchovu tím, že se budu muset oblékat a chovat jako dívka. Takže jednou když jsem přišel ze školy, tak mi máma oznámila, že odteď se budu doma oblékat a chovat jako holka, abych viděl, že děvčata nejsou o nic horší než kluci. Sice jsem se bránil a i brečel vzteky, ale když mi pohrozila, že budu muset chodit takhle i do školy, tak jsem musel kapitulovat. Takže jsem doma chodil v Lenčiných sukních, šatech, nosil její střevíčky a musel jsem mámě pomáhat s domácími pracemi, uklízet, atd. a místo počítače, nebo aut jsem měl na hraní panenky a jiné dívčí hračky. K tomu samozřejmě přišel i zákaz chodit ven, nesl jsem to dost těžce a dost často to provázely i slzy. Lenka k nám pak začala společně s její mámou chodit na návštěvy a musel jsem si hrát s ní, naštěstí to ve škole nikomu neprozradila. A ukázalo se, že Lenka je vlastně docela bezva a za pár dní po tomhle trestu jsme se skamarádili, což by před tím bylo naprosto nemyslitelné. Když potom přišly prázdniny, tak mi máma oznámila, že místo na tábor pojedu s Lenkou a jejími rodiči k nim na chatu. Pochopitelně jsem i tam s nimi jel jako holka, což se nakonec ukázalo jako výhoda, protože Lenka tam měla partu kamarádek, představila mě jim jako kamarádku Adélu ze školy, takže jsem skoro celé prázdniny prožil jako dívka. Byly to velice pěkné prázdniny, poznal jsem, že s holkama není o nic menší legrace a zábava než s klukama, bylo to pochopitelně trochu jiné, ale o nic horší. Při koupání jsem nosil dívčí plavky a i když jsme chodili na místní koupaliště, kde bylo plno lidí, nikdo by ve mě kluka nehledal. Po prázdninách ve škole jsme s Lenkou už byli nejlepší kamarádi a i díky tomu jsem ve třídě posléze nebyl žádný outsider jako před tím a přestože jsem už doma nemusel nosit holčičí oblečení, rád jsem v něm občas chodil dál. K vánocům mi máma i koupila pár dívčích kousků, abych nemusel nosit jen Lenčiny věci a celkově se všechno obrátilo k lepšímu. Zkrátka musím říci, že oblékání za dívku v mém případě bylo velice prospěšné, díky tomu, že jsem poznal život i z té dívčí stránky, mi pomohlo si spoustu věcí ujasnit a urovnat můj vztah k opačnému pohlaví tím správným směrem. S Lenkou jsem dodnes výborní přátelé a díky ní jsem získal i řadu kamarádek z té bývalé holčičí party tehdy u nich na chatě. Zkrátka - nelituju ničeho ani v nejmenším.
9. Červenec 2012 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Tam kde funguje otec ve sve...V naší rodině otec ve své roli vůbec nefungoval. Byl to jen primitivní hulvát a jeho odchodem se naše rodinná situace zlepšila, i když to tak zpočátku nevypadalo. To, že mě máma nutila oblékat se a chovat jako holčička beru z dnešního pohledu jako její velkou zásluhu, jelikož když si vzpomenu, jak mě otec neustále masíroval svým negativním vztahem vůči ženám, tak věřím tomu, že kdyby s námi zůstal, tak jsem mohl skončit jako on, alkoholik a násilník. Znovu opakuji, že nelituju té "převýchovy" a naopak na to rád vzpomínám a jsem mámě i vděčný.
9. Červenec 2012 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
V naší rodině otec ve své...Díky, že jsi napsal, Radku. Jako holčička jsi chodil jen doma nebo i na veřejnosti? Do kolika let jsi byl takto oblékán? Měj se, R.
9. Červenec 2012 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Díky, že jsi napsal, Radku....Jako holka jsem ze začátku chodil jen doma, potom když jsem byl u Lenky na chatě, tak i na veřejnosti, to jsem psal ve svém prvním příspěvku. Začalo to v mých devíti letech a potom to pokračovalo přibližně do mých dvanácti, ale to už jsem to vyžadoval sám, protože se mi to líbilo.
9. Červenec 2012 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Jako holka jsem ze začátku...Díky za odpověď. Co jsi tedy konkrétně nosil? R.
9. Červenec 2012 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Jako holka jsem ze začátku...Radku, to byl opravdu velice zajímavý příspěvek do této diskuse. Je vidět, že převlékání za holčičku může klukům i prospět, Tvoje maminka určitě udělala moc dobře a jsem ráda, že jsi takhle i získal hodně kamarádek. A jak se ti líbilo nosit Lenčino oblečení a co na to vlastně Lenka říkala? Já kdybych byla na jejím místě, určitě by mě to těšilo, že můžu takhle někomu pomoci. Také věřím, že Ti to určitě moc slušelo, v těch 9 letech jsou ještě kluci jemní v rysech a udělat z nich holčičky je určitě i velice roztomilé. :-D To, že Tě maminka přejmenovala na Anetku byl dobrý nápad, je to moc hezké jméno, to vím sama nejlíp. Já sama mám osmiletou princeznu a kdyby třeba přišla s tím, že by se chtěl některý její kamarád převléknout za holčičku, ráda bych mu půjčila její oblečení a kdyby to mělo posloužit takovéhle dobré věci, neváhala bych ani vteřinu.
9. Červenec 2012 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
gerka (anonym)
A heleme se. A pak že prej to klukům škodí.
9. Červenec 2012 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpán (anonym)
Radku, to byl opravdu velice...Když mi bylo asi 6 nebo 7 let, tak jsem chtěl nosit sukně, ale máma mi to rázně zatrhla. Naštěstí se zdá, že dnes už jsou lidi k tomuto víc tolerantní.
9. Červenec 2012 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Spolupráce na k (anonym)
Dobrý den, ráda bych oslovila lidi, kteří jsou ochotni se anonymně, ale otevřeně svěřit se svými problémy a životními zkušenostmi. Jedná se o autentické příběhy/osoby a rozhovory s nimi ze kterých vzniknou nejprve materiály a poté kniha rozhovorů o skutečných lidech. Vše naprosto anonymně. Nemusíte uvést své jméno, svou adresu ani jména jiných osob. Jde mi jen o upřímnost a ochotu sdílet s jinými lidmi své zkušenosti a vnitřní prožitky. V případě zájmu napiště na mail: impress.express@email.cz.
12. Červenec 2012 - 4:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Mara (anonym)
Nadávat ženským do slepic,...Ahoj, dostával jsi před Lenkou třeba výprask a nějaké takové tresty nebo jen to převlíkání?
17. Červenec 2012 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Díky za odpověď. Co jsi...Musel jsem nosit sukně s volánky a k nim halenku, také dost často i šaty. Těch měla Lenka, stejně jako sukní, docela hodně a protože měla ráda zdobené věci, tak samozejmě ty šatičky byly zdobené krajkami, řasené, nebo s mašlemi. Prostě ten princeznovský typ. K tomu i odpovídající boty, což bylo docela nepříjemné, protože zatímco oblečení mi padlo dobře, tak boty měla Lenka o trochu menší, takže mě trochu tlačily.
17. Červenec 2012 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Radku, to byl opravdu velice...Aneta je opravdu moc pěkné jméno, v tom s Tebou naprosto souhlasím, ale mě říkali Adélka, to je trochu něco jiného. Musíš si to příště lépe přečíst. :-)
17. Červenec 2012 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Ahoj, dostával jsi před...Před Lenkou jsem dostal výprask asi dvakrát, nebo třikrát. Bylo to ze začátku, když k nám Lenka začala chodit a máma mi přikázala, že se mám naučit si hrát jako holka a Lenka mě to měla naučit. To jsem se bránil a Lence nadával. Potom jsem se jí musel před mámou omluvit a poprosit ji, aby mě učila chovat se jako holka.
17. Červenec 2012 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
.. (anonym)
Slepice jedny bláznivý !
17. Červenec 2012 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek M. (anonym)
Slepice jedny bláznivý !Něco novějšího by nebylo? Tohle jsem tu už četl. Já si to ale po mých zkušenostech vůbec nemyslím.
17. Červenec 2012 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Když je ten kluk na holky fakt hnusnej a pohrdá s nimi tak si myslim ze je takova prevychova dobry vychovny prostredek, neni ji ale vhodne pouzivat na vsechny kluky. Ja osobne mam k holkam takovej divnej vztah (je mi 20) a myslim si ze kdybych v mladi neco podobneho zazil bylo by to pro me lepsi a muj vztah k holkam by byl ted lepsi.
17. Červenec 2012 - 18:21

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama