234 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

marihuana detox - psychika a fyzika

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
waldek (anonym)
Chci se zeptat na to, jestli sem chodí lidi, kteří přestali s marjánkou a maj s tim potíže a jaký. Já osobně jsem na trávě jel docela dlouho (je mi skoro 30) a předtim jsem taky nebyl žádnej svatoušek (tvrdý drogy, ale to už je fakt dávno - cca 10 let) a několikrát jem na pár měsíců přestal a detox si teď neprožívam poprvé. Mam hodně z detox příznaků popsaných třeba zde (http://www.marijuana-anonymous.org/Pages/detox.html). Fyzický příznaky by mi až tak moc nevadili - mezi ně patří žaludeční nevolnost (měkký hovna), akne, pocení, nespavost a bolesti hlavy (i když headaches jsou docela nepříjemný). Horší je, že na sobě pozoruju psychický výpadky, nejedná se o nic vážnýho, ale pár týdnů trvající deprese nikoho nepotěší, vůbec pak nemam do ničeho chuť a už vůbec žádnou chuť bavit se s lidma, nesměju se apod. Zaráží mně dvě věci: 1) Stačí mi i po několikaměsíční pauze jednou uletět a mam docela silný detox příznaky trvající třeba až měsíc (ty fyzicky, o psychice nemluvě - tam je to ještě horší). 2) Jiný lidi ten detox tak moc neprořívaj, nebo taky vůbec ne (pár lidí, co hulí znam znam) a jsou relativně v pohodě i když hulí hodně. Najdou se tu lidi, který stejně jako já mají s marijánkou a detoxem mnohaleté zkušenosti nebo s tim všichni dokázali přestat? Zdá se mi totiž, že lidé se vesměs dělí na dva tábory, jedni se marjánky hrozně zastávají (to jsou ty, co jí kouří) a druhý jí odsuzujou. Naujde se ti někdo, kdo má s marjánkou zkušenosti a nezatracuje jí horlivě jen pro to, že se přidal do nějaké náboženské sekty a ani jí nevychvaluje (protože je nani závislej a neumí se podívat pravdě do očí). A bude na to mít odvahu? :-)
19. Červenec 2007 - 19:00
Obrázek uživatele Návštěvník
indica (anonym)
Kouřím marjánku tak osum let a párkrát jsem chtěla přestat. Když jsem kouřila kupovanou, teda skéro a podobně, tak absťáky především psychické jsem pociťovala. Fyzicky jsem žádné potíže nepociťovala. Když kouřím svou vypěstovanou travku, tak třeba dva dny nic nekouřím a nic se neděje. Když přestanu třeba na měsíc nebo dva kouřit travku, začnu kouřit běžný cigára, tak že žádná velká výhra. Došla jsem k názoru, že lepší kouřit celoživotně travku, než tabák. Po tabáku mě bolí na plicích. Co tě vede k tomu s travkou přestávat waldeku?
24. Červenec 2007 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
tafko (anonym)
Nazdar Waldek,zrovna ja abstinujem 1 mesiac a co sa tyka psychiky,tak toto tiez niekedy neuhravam a po fyzickej stranke som v pohode,len ta psychika je nanic.Napriklad ja som prestal hulit,pretoze vidim ako stracam pämat a mam pracu,ktora ma strasne bavi a nechcem ju stratit,takze som proste prestal.Mozno existuju nejake lieky,ktore pôsobia pozitivne na psychiku cloveka,ale ja neviem ake su to lieky.Ale myslim si,ze to chce len cas a vsetko bude v pohode.Prosim ludia piste,ktori mate podobne problemi,diki,caute
13. Srpen 2007 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Kuba (anonym)
Já taky přestávám kvůli práci. Hulit je fajn, ale člověk se pak vyhecuje k mnohem méně věcím. Spíše než zdraví pocituji problém v tomhle a protože chci konečně něčeho dosáhnout, přestávám. Hulím cca 5 let (ale ne denně)
25. Srpen 2007 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Fremer (anonym)
Myslim si, že to záleží na jedinci. Ja třeba nekouřim, ale Ale travu si někdy dám. Někdy jsem si dal třeba 5x i vícekrát za 5 dnů a někdy ani 1 za 6 měsíců. Fakt záleží na náladě. V běžném životě jsem uplně normální až na malé potíže v komunikaci.(Mám problém s vyjadřováním)Za to ale může asi něco jiného. V dětství jsem měl težkou autonehodu.... Takže ať si každej hulí, když chce. Lepší než tvrdej fet!
30. Srpen 2007 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Šína (anonym)
Ahojte ve spolek:) Kouřila jsem trávu 5 let každý den alespoň jointa, jen tak, protože nebylo co na práci a kouřili ji všichni. Postupem času jsem zjistila, že se na svět koukám růžověji, tráva mi dodává jakýsi optimismus a nadhled. Pak jsem začala kouřit na každou bolest hlavy, menstruační potíže, po opici a tak, prostě srovnávat v těle ty haprující hodnoty a taky super! Ganju beru jako lék na všechno. Před 15 měsíci jsem otěhotněla a chtěla přestat, alespoň v době těhotentsví a kojení a po 1. měsíci detoxu jsem zase začala vnímat ten hnus, ve kterým žijeme, stres a fofry, který tahle doba přináší. Měla jsem jen psychické potíže vyrovnat se z tou tvrdou realitou, která nás obklopuje, niterně mi bylo líp, když jsem kouřila, poněvadž jsem nevnímala negace, ale jen krásu a pohodu, která přišla vždy po odpálení brka. Malýmu jsou 4 měsíce a už nekojím a těším se na svého 1. jointa po tak dlouhé pauze. Ani teď se nikam nehoním, jsem na MD, ale těším se, až mě zase obklopí ten pocit, že svět se skládá ze samých nádherných částic, že stojí za to, v něm žít a pečovat o něj! Je mi zkrátka jasné, proč jsou huliči pohodoví lidi...
30. Srpen 2007 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Nebo oblbí a neschopní poprat se s realitou! Byť tvrdou... Pak přijde krize a neuměj to řešit a končí to sebevraždou. Syn ti jednou poděkuje, až bude potřebovat mámu a ona bude úplně mimo! Chudák dítě, další adept pro kojeňák...
30. Srpen 2007 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Mary souhlasím s tebou. Je mnohem jednodušší se denně zčadit a vnímat svět a jeho problémy jen napůl! Je to takový srabáctví a každýmu se to jednou vymstí!!
30. Srpen 2007 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Na druhou stranu je to vina dnešní výchovy. Neumíme děti svým přílišným hýčkáním a rozmazlováním postavit do tvrdého života.Ony to pak nezvládnou a hledají úník!
30. Srpen 2007 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Dnešní realita je tak hnusná, že lidé, kteří se jí podvolili jsou stejně hnusní! Když si pustíte zprávy, otevřete noviny, všude jenom smrt, vražda, zabití...já nechci vnímat tyhle věci jako svojí realitu? Proč? Já jsem dobrej člověk a dělám dobré věci a to samé vyžaduju od lidí a věcí, které ovlivňují můj život! Chci žít svůj život tak, abych v něm byla šťastná a to bohužel při reálném pohledu nelze, páč mě a mou náladu ovlivňují i vlivy kolem! Takže je pravdou, že trávou si děláme vlastní realitu, která je o něco hezčí, proto nejsme tolik pohlceni těmi negacemi, které jsou všude kolem nás a proto jsme většinou optimisti! Ty sebevraždy bych taky moc nerozpytvávala, páč má zkušenost je taková, že když přijde krize, dáme špeka a ono to ňák dopadne, páč když nejde o život, jde přece o hovno a myslíš Mary, že bych tenhle názor měla,i když ránu vstanu, vejdu na balkon, podívám se místo do prostoru, na zem na trávník, který přes odpadky není vidět a u kávy si otevřela noviny? Ne, musím kouřit trávu, abych nevnímala ten hnus, ale naopak své vidění a cítění zaměřovala na tu krásu, která kolem nás zatím ještě přetrvává! Přesto říkám, že je to osobnosti! Detox - neznám, když potřebuju něco vyřešit, vyřídit, zařídit či dokázat, tak prostě nehulim, páč vidím jen vidinu svého snu či cíle...
30. Srpen 2007 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
50 % mládeže vidí svou budoucnost optimisticky. Zbytek nemá peníze na drogy.
30. Srpen 2007 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Andy a to je právě ono! Jak dlouho si myslíš,že ti to zařizování,vyřizování apod. bez drogy půjde? Je to jen otázka čas,kdy nebudeš bez toho schopná jedinýho pobybu,natož něco dokázat!!!??? Ale to ty jistě všechno víš a určitě jsi přesvědčená,že přeci ty,tak silná osobnost do toho nemůžeš spadnout! No,tak to je ten největší omyl na světě!!
30. Srpen 2007 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Deana (anonym)
Andy a myslíš, že bez marihuany nemůže být člověk optimista? Já teda jsem. A to tvoje přísloví, že když nejde o život... vyznávám taky i bez drog. Samozřejmě, že vidím, že svět není ideální, ale to nebyl nikdy a nikde. Ale snažím se ho ideálním pro sebe udělat i bez berliček.
30. Srpen 2007 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Deano: Tak to ti závidím, to je vlastnost, kterou já od přírody nemám a rodiče mě jen utvrdili v tom, že realita je hnusná a bude hůř..Asi je to i minulostí, máma je děsnej skeptik a táta realista, takže vždycky bylo všechno špatně, k ničemu a zbytečný a když jsem odešla z domu, byla jsem na tom stejně. Všechno mi přišlo zbytečný, protože nač konat či vymýšlet něco užitečného, když většinu tvoří ti realisti, kteří to stejně nikdy neocení! Miluju pozitivní a optimistický lidi, až jich bude víc, přestanu klidně i hulit, ale dokud mám pocit, že lidem stačí ke štěstí, neštěstí druhých a že přetvářka a prachy vládnou světem, bohužel, budu si žít ve svém imaginárním světě, do kterého patří happy lidi, krása, mír a lepší zítřky!!! Eliško: Nejsi náhodou Eli? Zařizovat a vyřizovat a dokazovat budu, dokud budu moct, je to moje seberealizace, kterou potřebuju k životu, dokud budu mít potřeby a touhy něco budovat, nevěřím, že mě od toho marjánka odradí, nebo snad, že mě tak odrovná, abych nemohla:( Ty znáš někoho, koho tráva zabila a odrovnala natolik, že se nemohl ani pohybovat? Nespletla sis to náhodou s něčím tvrdším? Ne, vážně, neznám případ, kdy by někdo zemřel nebo skončil na vozíku, protože hulil, znám případy, které skončili v blázinci, ale to je zase o tom, že někomu tráva akorát uškodila, stejně bych dopadla já, kdybych začla pít alkohol!
30. Srpen 2007 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Kvalitní život není s drogou ... (hulím 8let každý den 3x a neumím přestat)
23. Únor 2008 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No já taky no..a co?
23. Únor 2008 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Hulit je hustý ale nějak to nezvladam ztáta paměti.. a špatné vyjadřování.. ja nevim každe si hulte jak chcete ale musíte každej vedět kolik zvládnete jeden kámoš mi řek "ldyž to nezvládáš tak nehul" :)
3. Březen 2008 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ja uz hulim taky naakej ten patek a je to v pohode fakt vubec me tonesere fakt hulo mi dava více chuti do života hulim asi tag 4roky a je mi hej faak nekecam hulte taky anca a ivca
14. Březen 2008 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jack Herrer (anonym)
anca a ivca huleni je vec ktora na kazdeho posobi inac a kazdy typ cloveka to zvlada inac niektomu to pomaha v tvorivosti myslienok a tak dalej ale mnoho ludom to po par rokoch zacne robyt problemy a preto s tym prestanu ganja je v pohode vzdy sa da prestat horsie je to s pikom, koksom atd...ja som skusil vsetko a vim o com hovorim ja hulim cca 5 rokov a dost citim ze sa zmenila moja psychika ale ked sa porovnam s kamaratmi co su poprepinany z pika atd... tak si vravim ze som na to podstatne lepsie a raz xem s hulenim prestat alebo aspon obmedzit xem prezivat kvalitny zivot aj ked s drogami je ten zivot krajsi hehe to je prevda
18. Březen 2008 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Já jsem taky hulila,ale na zkoušku asi během 2let v průměru 1za měsíc..je to parada,pohoda,ale záleží kolik toho máš v sobě..já mám stavy šílený haldy.Ale chtěla bych aby se na to lidi vykašlali,je to humus s psychikou,rozháže to člověku city a psychiku..a o tvrdších ani nemluvím...nevím,proč to potřebujete pořád!!!!!!!!!!!
5. Duben 2008 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
ivan (anonym)
ahoj, ja taky uz hulim celkem dlouho.. uz tak 8 let (bude mi 25).. a fyzicky v klidu, ale psychicky jsem uplne jetej.... Kdyz je mi blbe a vsechno me stve (vim, ze je to kvuli dlouhodobemu huleni), ale zahulim si a vsechno je zas fajn... kreativita.. pohoda.. nic mi nechybi... Ve spolecnosti uz hulit nemuzu, jinak jsem uplne zasekanej a strasne introvertni.. mam z toho celkem socialni fobii.. Zhulenej o samote je mi dobre.. a to je tak jedinej stav, kdy je mi dobre......... Celkem jsi me vystrasil s tim tvym prispevkem... Driv to byla jenom sranda a nic sem neresil, ted zapominam a jsem nesvuj, nemam do niceho chut..stal se ze me asocialni introvert, kde marihuana je takove moje osobni antidepresivum.. nevim jak z toho ven..
13. Duben 2008 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ja jsem hulil asi 8 let,hodne a casto..s tim,ze se mi k tomu po 4 letech nabalila zavislost na alkoholu .Huleni jenom podporovalo chut k piti,ale to chlastani rozhodne nesvadim jen na huleni,ale mel jsem to tak spojeny.Kazdopadne to chlast casem silne prebil,casem jsem hulil uz jenom napitej,taky proto ze jsem byl casem nalitej uz nonstop od rana do vecera 365 dni v roce.Tahle moje 8 leta etapa skoncila na detoxu na kapackach s tezkym delirkem.Prosel jsem si 3 mesicni lecbou,kde byli krome alkoholiku a fetaku taky kluci se zavislosti na trave.Kazdopadne od ty doby (rok a par mesicu) jsem se ani jednoho ani nedotkl a uz ani nechci.Zivot by byl bez huleni a chlastu a podobnych sracek mnohem lepsi.
21. Duben 2008 - 1:01
Obrázek uživatele Návštěvník
sunflower (anonym)
Hola amigos.Hulim tak 4 roky temer denne.Na zacatku to byla sranda ze?Jenze po te tobe zacinam zjistovat trochu jinou s(z)kutecnost.Vzdycky jsem si rikala-to je v klidu,proste si chci zakourit tak si zakourim a kdyz nebudu met chut tak si proste nedam,jenze Chut byla furt tak jsem furt hulila.Zacinam si uvedomovat(nebo uz si to uvedomuju dyl),ze uz vlastne nemam chut ale kdyz jde kolem me brko tak si musim dat.Pak je ten stav v nivec,protoze celou dobu premyslim nad tim jak je to na houby,ze sem si zas dala prda a mam z toho deprese,premyslim nad kokotinama.Je to takovy zacarovany kruh ale zacinam to konecne omezovat:)Proste jsem si na to tak zvykla,ze si ted na to musim zas odvyknou jak ve spolecnosti tak doma. Myslim,ze za par tydnu me to ani neprijde.
4. Září 2008 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Simell (anonym)
Ahoj, mám podobné zkušenosti jako někteří z vás. Marihuana mi přerostla přes hlavu a už dlouho jsem hledala někoho kdo by to také zažil. Nejvíce mně trápí deprese a amotivace. Docela by mně zajímali nějaké informace, třeba www nebo kniha. Už mockrát jsem se snažila přestat, ale vždycky jsem se k jointu časem zase vrátila... Jsou období, kdy mi ganja nepřekáží, kdy mi jen zpříjemňuje život..Jenže pak se mi ho začne ničit.. Pomáhá mi sport, ale asi víte, jak to je s Ganjou a silnou vůlí... Připadám si jako exot...Psychickou závislost na marihuaně nikdo nikde neřeší.
4. Září 2008 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Je mi 22 a hulim asi 7 let. Poslední čtyři roky denně. Napomohlo tomu taky to, že jsem díky zdravotním problémům musel dost omezit pití alkoholu.. tedy alespoň toho tvrdého, ten po hodně dlouhém boji už rok nepiju, ale stejně si to vykompenzuju pivkem.. 10-15 žádný problém :o( a právě zmiňovanou travkou. Časy x gramových špeků kdy jsme se chtěli s kámoši pořádně zhulit jsou dávno pryč. Už skoro vůbec nemám chuť být zhulený jak mrkev, většinou si motám malé žiletky.. prostě mám chuť pohulit si dobrého skéra (na chuť) a jen lehce se "dostat high". S tou motivací je to jak kdy.. často když si dám brčko, udělám mnohem víc věcí než když si ho nedám. V celku doufám že mne jako mnoho známých přestane hulení bavit.. například kvůli vztahu.. ten ale teď dlouho nemůžu navázat, taky si často řikám že je to právě kvuli hulení a že je to začarovaný kruh, ale na druhou stranu.. znám stovky lidí co hulí a partnera mají. Někdo jste tu psali o detoxu kvůli trávě.. doufám že to potřebovat nebudu. Párkrát jsem si vyzkoušel že když tři dny nehulím, pak už si na to skoro ani nevzpomenu (ty první tři dny mi přijdou nejhorší), blbý je, že pak stejně někoho potkám a když se ke mě dostane brko, stejně si pohulim.. Myslím že dobrý způsob jak přestat je někam odjet.. kamarád který hulil stejně jako já, odjel do austrálie a v podstatě přestal.. alespoň už nehulí každý den
2. Listopad 2008 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
Ja hulila 5 let denne a mozna jsem to tu uz psala ale prislo mi to ok nikdo to nepoznal/rodina jsou samej lekar/, normalne jsem pracovala atd.Denne myslim nekolikrat nejsem totiz kurak cigaret takze to bylo tak nejak misto toho.Nekolik /vic/slabych jointu denne.Uz to ani trochu nemelo ten ucinek jako na zacatku natoz sranda atd.Citila jsem se ok jen jsem si blbe pamatovala co bylo 3 dny zpet atd.Motalo se mi to dohromady ale vzpomenout se dalo.V tu chvili mi to prislo normalni.Az kdyz jsem prestala tak asi po 3 tydnech prisel sileny nasup v podobe toho ze mi najednou zpetne doslo jak jsem tech pet let prolitla nic neprozivala jako pred hulenim atd.Uplne jinej novej pocit.Tedy starej novej pocit:-) Prvni tydny pri nehuleni jsem mela chut a nic zvlastniho jsem necitila ale pak me vyslovene zacal bavit ten pocit jak je vse ok jako driv.Uplne se to otocilo a prislo mi jak paradni jizda:-) si nezahulit.Ted je to rok co nekourim a ten rok je ve vzpominkach daleko pestrejsi nez tech 5 let.Nesrovnatelne!
3. Listopad 2008 - 4:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Raduz (anonym)
Možná na věc nekoukáte komplexně a veškerou vinu za deprese, nespavost a bůhvíco ještě kladete Marihuaně. Přestali jste to užívat a vyskytli se komplikace. Můj názor na tuto věc je takový. Komplikace tu byly v melé či větší míře již před Marihuanou, Marihuana je kryla a snižovala symptomy. Přestali jste a náhle se symtomi rozjedou jak vlak a člověk to potřebuje na něco svalit. Řešte své problémy trošku obsáhleji tzn. meditujte, vcičte jogu, cvičte mozek a jednou za čas si dejte nějakej přírodní detox.
19. Listopad 2008 - 11:42
Obrázek uživatele Návštěvník
pako (anonym)
hulimpomalu devet let, 8 let kazdy den minimalne jednoho speka, byl rok kdy sem denne vyhulil denne od 2 do 5 gramu, kazdy den sem si daval pred spanim brko a ne male. posledni tri mozna 4 roky sem chtel prestat s různými náladami od depresivní po rezignační, a jelikož mě ten rozkol mezi mnou a já byl tak velký že jsem se zlbáznil...
15. Prosinec 2008 - 2:29
Obrázek uživatele Návštěvník
KUBA (anonym)
poslední rok kouřím den co den cca 2-3 jointy ze skanku.. abych pravdu rekl chci prestat, rikam to tyden co tyden ale nejde mi to..nechci to svadet na slabou vuli ale prijde mi jako kdybych uz ani nebyl "ja" bez huleni... ted je jen ja zvykle na huleni a neumi si predstavit ze bych mu uz toho jointa nedal... jinak ja kdyz sem vzdycky vysazoval, tak sem do toho hodne cetl o zenu a meditoval..to pomaha... ale musite si uvedomit, ze jde o autosugesci..
16. Prosinec 2008 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Albert (anonym)
myslim ze kdyz kourite mariuhanu jedno od kolika nezalezi na veku jste zavisly pokud si nedate sklo a tim to konci kdo zacne s travou kouri ji mesic uz jste zavisly myslite si ze nekourite moc ale je jen otazka casu kdy do toho spadnete uplne priznavam kourim travu a jsem zavisly zadluzil jsem se na ni a ted me to sere ale nic stim neudelam vidim v penezence kilo a jdu za dealerem jedno kdy jedno proc proste si zakourim koupim si i travu kdyz potrebuju penize na neco jineho proste se musim zhulit
8. Leden 2009 - 20:12

Stránky

Přidat komentář