330 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mariánská zjevení

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Chtěla bych se zeptat,máte-li někdo nějaké zážitky a zkušenosti z poutních míst, kde se zjevuje či zjevovala Panna Marie, např. Medžugorje, Lurdy apod. Já zatím nevím, co si o tom mám myslet, ale že by to byla opravdu Panna Marie, to se mi nezdá. Věrohodnější mi připadají teorie, že se jedná o nějaké manipulace mimozemských civilizací - že je jimi Panna Marie jakoby promítána v trojrozměrné podobě. Do Medžugorje se zajedu brzy podívat, ale stejně si neslibuji, že bych tam přišla na podstatu tohoto jevu.
27. Únor 2005 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak jaké zážitky si měla v Medjugorje?
13. Duben 2007 - 8:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Já tomu naprosto věřím. Už zhruba 10let. Moje víra by se neměla zakládat na zázračných úkazech, ale faktem je, že mne to posílilo. Ségra v M.byla 3×. POprvé viděla otáčející se kříž, nikdo jiný to v té skupině neviděl. Pak když zavřela oči, jakoby "na víčkách" viděla zpodobení matky boží. a dvakrát zažila vymítání ďábla. Z toho měla docela depku, protože aby stará babi řvala jako 30-ti letý chlap a zvedla se z vozíku pro invalidy, to je trochu moc. /pro nezasvěcené-žádný epileptický záchvat to nebyl/. nejvíc ji zajala atmosféra místa, domu vždycky přijížděla plna inspirace-jako asipo každé větší meditaci,že.. Zajímavý je také příběh, který se odehrával během války. Nějací chachaři se rozhodli M. zbombardovat. Vždy když vyletěli do na modrou oblohu, stvořila se taková mlha, že to dodnes efektně nezanechalo na jediném medjugorském domu ani škrábaneček. P.M. slíbila, že během války se poutníkům přich.do M. nic nestane. Neslyšela jsem jediný případ, že by zemřel během války poutník do M. Nakladatelství Verite vydává tzv. Zprávy z Medjugorje /www.verite.cz/. Jsou tam různá svědectví jiných. I kdyby se P.M těm "dětem" /to už jsou dneska dospělí/ nezjevovala, tak mi ta "poselství" hodně dávají. Není na nic jediná špatnost a žít podle nic se vyplatí. V dnešní době jsem si třeba dost zásadně uvědomila, že bohatý není ten, kdo chce nejvíc, ale ten, co nejmíň potřebuje...no je to celé prostě o postoji k životu-a ten medjugorský mne zaujal.
13. Duben 2007 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
N (anonym)
V Medjugorji jsem byla těsně po válce (podzim 1995), poté co proběhly ostré boje v Krajině. Je pravda, že toto místo bylo až zázračně uchráněno. Když jste viděli tu zdevastovanou zemi, rozstřílené baráky, je to skutečně zázrak. I za války se tam běžně jezdilo, a nikomu se nic nestalo. Atmosféra je tam úžasná, kdo chce najít pokoj a sílu, jeďte tam. Já jsem byla svědkem mimořádného úkazu na obloze, nádherné hvězdy, která se najednou zvětšovala a několik minut zářila, bylo to v den, kdy se oslavovaly narozeniny P. Marie. Všichni v úžasu sledovali tu hvězdu, bylo to boží znamení.
13. Duben 2007 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
V Medjugorje jsem byla a nevidela jsem tam nic zvlastniho. Nahore na Krizevaci je pohoda, ale Panna Marie tam neni. Podle me je to vsechno nesmysl. Mimochodem, uz jste videli Muslima, Hinduistu nebo Zida ktery mel zjeveni Panny Marie ci Jezise Krista?
19. Duben 2007 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Milada (anonym)
Takových nesmyslů, já znám asi 100 lidí, kteří tam byli se mnou a viděli víte co:) Souhlas, je tam duchovní pohoda,někdo tomu říká vysoké duchovní vibrace, ale přikořenit to několika poblouzněnými asi svědčí kostelní pokladničce, jezdí tam kvůli tomu lidí jako much, ale myslím, že pravé Víře svaté to tak trochu ubližuje a odvádí ji někam stranou. Proč? Kdo ví? Připadá mě to stejně necitlivé, jako rapovaná mše. Nebo duchovnost na prodej zabalená třeba do trošky hašiše, nebo tak nějak. Prostě proto, že určití chudí teenageři to prý vyžadují. Jste si jistí, že právě to po nás Bůh chce?
19. Duben 2007 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Zjevení jsou pro nevěřící,píše se to v Bibli. Takže církev nemá žádný právo si je přivlastňovat a ještě si za to nechat platit. Já se teda nedivím, když se z pláteníků občas zjeví i svatej:)
20. Duben 2007 - 0:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ještě to by mě scházelo, abych věřila na zázraky. Jediný zázrak, který znám je když příjdu z práce domů a plácnu sebou do vany. Vaše starosti bych chtěla mít.
20. Duben 2007 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Mariana (anonym)
Zázraky se dějí denodenně. Třeba malé, někdy je označujeme jako náhody. Ale osobní zkušenost je nesdělitelná, a tak stane-li se nám něco nadpřirozeného, druzí tomu většinou nevěří. Přitom celý svět kolem nás, ve kterém žijeme, je jeden velký zázrak.
25. Duben 2007 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Co se týče toho obvinování vizionářů z poblouznění atd, tak si laskavě zjistěte, jakým způsobem to bylo různě vědecky zkoumáno. A špičkový psychiatři nezjistili nic, jen že se to nedá vědecky vysvětlit. Navíc např. ve Fatimě Maria předpověděla obě války a spoustu dalších věcí, které se skutečně staly. Že by poblouznění???
29. Duben 2007 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
J (anonym)
Největším zázrakem by pro mě bylo, kdyby se vyléčilo mé bolavé srdéčko :( Ale k tomu zjevování se - může se tam zjevit i takovým neznabohům jako jsem já? Možná bych se tam někdy vypravil...
29. Duben 2007 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Mariana (anonym)
Myslím, že to funguje jinak. Určitě se mohou duchovní bytosti zjevit i neznabohům, to se stává často, hodně lidí tímto způsobem uvěřilo. Ale pochybuju, že se ti zjeví, když to budeš očekávat. Většinou se ti dostane nějakého znamení když vůbec nic nečekáš - znenadání. Potkáš šikovného "doktora" a bolavé srdéčko se ti samo zahojí - ani nebudeš vědět jak. Přeju ti ať je to co nejdřív. Až zažiješ zázrak, tak napiš.
2. Květen 2007 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
Ahoj hledala jsem na internetu a narazila na tyto stránky. Káhira například je město i muslimů a v roce 1968 se tam Panna Maria zjevila viz stránky http://www.pravoslav.gts.cz/divy/zeitun.htm V Medžugorii jsem byla 4 x i za války a souhlasím s tím co už tu jiní pozitivního napsali. Zázrak jako takový jsem neviděla, ale za větší zázrak pro sebe považuji vnitřní pokoj a radost, které tam získávám. Na festivalu mládeže, který bývá začátkem srpna jsou různé přednášky či spíše svědectví lidí. Mladší ročníky by například mohlo zajímat obrácení zpěváka z Kelly Family- chce se stát knězem. Sory za pravopis. Poselství se dají najít na stránkách http://www.medjugorje.ws/cs/ Přímý přenos mše na http://medjugorje.hr.nt4.ims.hr/News.aspx
5. Říjen 2008 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Dalibor (anonym)
Přesně tak. Například v Káhiře-Zeitounu Pannu Marii viděly tisíce muslimů, židů i nevěřících. A taková zjevení se neustále opakují, další a další, řada z nich zachycena i kamerami. Jak velká je nevědomost na toto téma...
4. Prosinec 2008 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
adaler"seznam.c (anonym)
V Medugorji jsem byl 2x, žádná nadpřirozené zjevení jsem tam neviděl, ale viděl jsem jak se tam lidé mění, modlí se jinak než doma a prožívají to tam velmi intenzivně. Zajímavé je také to co tam mnohé komunity dělají, ti lidé mají velkou motivaci, to je na jejich práci vidět. Tyto indicie ukazují, že tam něco nadpřirozeného je.
17. Prosinec 2008 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Velice doporučuji film "Zprávy z nebes" s českými titulky. Vyčerpávajícím způsobem se věnuje zjevením Panny Marie. Film je ke shlédnutí online zde: http://www.prokrestany.cz/zpravy/ Zdraví Vašek Novotný / www.wenda.estranky.cz
15. Červen 2009 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
A na čarodějnice létající na koštěti věříte také?
15. Červen 2009 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Byl jsem na několika poutních místech, kde se mariánská zjevení údajně vyskytují. Nic jsem tam takového nepotkal, všude se stojí fronty na kýče a s živým Bohem to nemá pramálo společného. Myslím si, že pro poznání Boha a setkání se s Ním není zapotřebí následovat Mariina zjevení a že je asi nejlepší způsob jak poznat Boha, přečíst si něco, co inspiroval přímo On. Myslím že všechny potřebné informace o víře jsou v Bibli.
21. Červenec 2009 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Proč se nepodepíšeš? Ironie v anonymitě? Víš vůbec čemu se vysmíváš?
3. Srpen 2009 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Zbyněk (anonym)
Kdyby to opravdu fungovalo,proč Panna Marie neuzdraví ty stovky a tisíce vozíčkářů,nemocných rakovinou a jinak postižených. Nezdá se vám příznivci těchto míst,že to by byl největší záízrak a důkaz,že něco existuje?? Nic proti víře jiných,ale chce to pořádný důkaz ne jenom ojedinělé jevy na obloze. Lidé by uvěřili masově,ale důkazy důkazy...
4. Srpen 2009 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Medjugorje je klam. Gospa, Královna nebes, Spoluvikupitelka, vizionáři žijící v nápadném bohatství, nepracují. To nejsou plody biblické Marie.
12. Srpen 2009 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Církev davá dostatek důkazu k různým zjevením. A ten kdo chce být slepý tak bude slepý i když před nim by se stalo zjevení.
17. Srpen 2009 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Petre, dukazy dava cirkev? Ona si je nekde cuca z prstu nebo vyrabi na objednavku? Mam zkusenosti, ze verici sice obcas mluvi o dukazech, ale zhusta nevedi, co to slovo znamena. Kdyby cirkve mely skutecne dukazy pro svoje tvrzeni (zazraky, buch, duse...), tak by veda akceptovala to, co cirkve siri. Zatim se tak nestalo, proc asi?
19. Srpen 2009 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
brumda (anonym)
Mimochodem, uz jste videli Muslima, Hinduistu nebo Zida ktery mel zjeveni Panny Marie ci Jezise Krista? ...................................zjeveni mrie probehlo v egypte, videl ho i tehdejsi prezident, najdi na inetu.
21. Srpen 2009 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
brumda (anonym)
http://sagan.blog.cz/0707/opakovane-pozorovani-panny-marie-v-zeitunu
21. Srpen 2009 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
pesimista (anonym)
Kdyby se opravdu zjevovali svatí,tak proč se zjevují jenom někde. proč se nezjeví potřebnému člověku klidně u něj doma??? Vozíčkář se do Meždugorje těžko dostane... nebo těžce nemocný....
21. Srpen 2009 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Milá Markéto i ostatní. Osobně jsem byl před mnoha léty v Medzugorie, setkal se s vidícími, byl přítomen u zjevení, setkal se s mnohými dalšími lidmi, prožíval nadšení a věřil, ze tato zjevení jsou pravdivá, upřímná a od hlavně Boha. Jistě jsou skutečná, jejich zdroj je však jiný a je to vážné, nejvážnější, protože se to týká miliónů upřímných lidí na celém světě. Prosím podívejte se a prostudujte si následující: http://www.prokrestany.cz/zpravy/; http://www.prokrestany.cz/index2.htm; http://www.freewebs.com/paprsek/index.htm Chcete-li zažít opravdovou proměnu života a hlavně však jeho trvalou věčnou perspektivu, tak je jenom jedna Cesta, Pravda a Život. Prověřte a uvidíte sami.
8. Září 2009 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Milý Robe. Vřele ti přeji si nezávislými očima prostudovat tyto stránky. Chceš-li zjistit, co prokazuje věda, tak možná budeš velmi překvapený. Věřím, že si zachováš smysl pro objektivitu a hlavně, že nezůstaneš jen u těchto stránek. Pokud jsi jazykově vybaven, stačí jen angličtina, tak se pak přepni třeba na youtube a hledej dále. Přeji upřímně mnoho štěstí. M. http://www.freewebs.com/paprsek/index.htm
8. Září 2009 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Myslím, že stojí za to se podívat na zprávy z nebes. http://www.prokrestany.cz/zpravy/ O tom jak blízko je příchod Ježíše Krista a v jaké době se nacházíme se můžete dozvědět na těchto stránkách. http://www.freewebs.com/paprsek/index.htm
8. Září 2009 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Myslím, že stojí za to se podívat na zprávy z nebes. http://www.prokrestany.cz/zpravy/ O tom jak blízko je příchod Ježíše Krista a v jaké době se nacházíme se můžete dozvědět na těchto stránkách. http://www.freewebs.com/paprsek/index.htm
8. Září 2009 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Deepblue (anonym)
Tzv. Naše Paní, nebo Královna nebes, jak si Zjevení říká, není od Boha. Jediný prostředník mezi Bohem a lidmi je Ježíš Kristus. Zjevení si osobuje být prostředníkem mezi Kristem /Bohem/ a člověkem, což je nebiblické a rouhavé. Za těmito eskamotérskými kousky stojí nepřítel Stvořitele.
14. Říjen 2009 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Tzv. Naše Paní, nebo Královna...Nic ve zlém, ale mnohdy stačí zříct se ducha protestu a prosit Ducha svatého o světlo a poznání, aby člověk pochopil Marii v intencích Stvořitele a Písma. Nepřátelství ustanovuji mezi tebou a ženou a jejím potomstvem. Ať to vezmeš ze Starého a nebo Nového zákona i Ježíš je potomkem té ženy. Ženy oděné sluncem, která vede boj se satanem- drakem. Tato jediná žena porodila chlapce, který má vládnout národům. Maria je v Písmě mnohokrát a na mnoha místech. Na její pozdrav byla Alžběta naplněná Duchem svatým a dítě se radostně pohnulo v jejím lůně. Proroctví Simeonovo. I tvou duši pronikne meč bolesti, aby vyšlo najevo smýšlení lidských srdí.Tedy boj s ďáblem ustanovil Stvořitel jako boj ženy oděné sluncem a její potomstvo je: Hle syn Tvůj, hle Matka Tvá. Tedy být Synem Božím BRATREM jEŽÍŠOVÝM ZNAMENÁ I PŘIJETÍ MATKY. Ježíš má Otce i Matku. Boží děti též. Musíš tedy chápat učení Církve v e světlle Ducha svatého a potom nebudeš blodit ve výkladu Písma. Apoštolové setrvávali na modlitbách spolu s Matkou Marií, byla spolu s apoštoly v Letnicích a ona je ženou, kterou též v plnosti prostoupila síla Ducha svatého. Proč Bůh posílá do dnešní doby Marii? Je to náš nejlemší anděl a Nejsladší Matka!Potom Církev učí, že byla vzata i s tělem do Nebe a to značí vkříšení.V Medjugorje jsem byl několikrát, ještě za komunistů a z Medjugorje jsem odjížděl naplněným srdcem láskou, že jsem se duchovně setkal s milující bytostí, kterou i Bůh nesmírně miluje Marií.Může satana něco více pokořit, než že bude pokořený ženou? To je přece oslava Boží. I horlivost pro Boha může být slepá a bez lásky.
27. Říjen 2009 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj, stranky www.prokrestany.cz jsem procetl. Jsou tam zajimave informace. Prijde mi to jako jedna velka past, co zjeveni Marie predstavuji. Myslim ze lidstvo se casem rozdeli na ty kdo budou nasledovat Boha a ty, kdo se obrati k Marii. V pripade nasledovniku Boha bude ve skutecnosti mensina. Drtiva vetsina pujde za znamenimi ktere uvidi vsichni a nechaji se oklamat.
28. Říjen 2009 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Chtěla bych se zeptat,máte-li...Panna Marie se nikomu zjevovat nebude,Ježíše počala jako panna, pak se provdala za Josefa a měla s ním další děti. S Josefem byla předtím zasnoubena a svůj slib, který mu dala dodržela. O Letnicích byla stejně jako apoštolové pokřtěna Duchem svatým. Je na úrovni apoštolů. Zázraky může dělat jen Bůh, mariánská zjevení nejsou od Boha, je to jiný duch /ten , který pokoušel Ježíše na poušti, ale Ježíš nad ním zvítězil/. Mariánský kult patří pod pohanské náboženství starého Babylona. Je třeba si uvědomit, že pokud hledá člověk uzdravení, nemá hledat u šarlatánů, ti uzdravují tak, že démona přesunou na jinou osobu. Máme hledat u Boha. Více informací na mailu uzdravovani@gmail.com. Tam odpovídá Mgr.Rostislav Klimt, po jeho modlitbách už bylo uzdraveno hodně lidí.
4. Listopad 2009 - 7:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Deepblue (anonym)
Nic ve zlém, ale mnohdy stačí zříct se ducha protestu a prosit .... Ano, to je přesně řečeno - dle tradic církve, předpokládám že přímo římskokatolické církve, která staví svojí tradici nad Bibli. Papežský systém přímo stvořil dnešní pohled na Marii, která se zjevuje s malým "Ježíškem" v náručí i když je již Kristus dávno po pravici Boží a není žádné dítě. Maria, ta biblická, kterou jistě všichni milujeme nemá s Královnou míru potažmo Paní míru nic společného. V průběhu celého zjevování si v Medjugorji neustále zastupuje místo prostředníka mezi Bohem a člověkem. Jediný prostředník mezi Bohem a člověkem je Ježíš Kristus. Je to přesně v souladu s řkc doktrínou, která tvrdí, že spása je nutná ze skutků, ačkoli Kristovo vykoupení lidstva je Jeho milostí plné a dokonalé. Kristus je plnost a nemůžeme si nechat nalhávat, že ke spáse potřebujeme zjevení, které si říká Královna. Kult matky s dítětem je znám již z dávných civilizací, jako okultní předmět se objevuje všude po světě. Matka s dítětem převzatá řkc . je naprosto totožná vypodobenina. Nemůžeme zde přijímat náboženské představy inspirované pohanstvím římskokatolické církve, neboť jsou zcela nebiblická. Ano, Maria je mnohokrát zmiňována v SZ i NZ, nikoliv však jako Královna nebes, Spoluvykupitelka, Paní národů, Gospa atd.. Náš zrak a svůj život máme směřovat výhradně ke Kristu, který je jediným plným a skutečným a nezastupitelným Bohem - Vykupitelem.
11. Listopad 2009 - 7:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Já osobně jsem přesvědčen, že v této diskuzi nemají pravdu ani zastánci, ani odpůrci Marie. Pravda je kdesi uprostřed. Marie v pojetí ŘKC rozhodně není bludem Satanovým. Zároveň však není ani řadovou křesťankou (biť třeba stojící v první řadě) dle mínění protestantů. Kdo čte Písmo pozorně a fundovaně, musí pochopit, že NELZE říci jednoznačně, jak to s Marií je. V Bibli jsou náznaky pro i proti! Jen náznaky. Žádná definitivní odpověď. Z toho usuzuji, že nám zde nechal Pán prostor. Pokud někdo Marii potřebuje, má ji mít. Pokud chce jít přímo a rovnou k Bohu, ať jde. Je více cest pro více druhů lidských duševních potřeb. AMEN
11. Prosinec 2009 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Ještě jeden postřeh. Bůh zde na Zemi nechal dostatek "důkazů" pro ty, kdo jsou otevřené mysli a jsou ochotni přijmout Jeho nabídku. A ti, kdo nic hlouběji zkoumat nehodlají a na svém egu stavějí svůj život, za ty je potřeba se modlit. Ale i pro ně je naděje. Mějme je rádi. AMEN
11. Prosinec 2009 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Skeptik (anonym)
Jsou to halucinace fanaticky věřících lidí.
11. Prosinec 2009 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Jsou to halucinace fanaticky...Pane Skeptik...Je evidentní, že jste velmi povrchní člověk. Nekazte nám, prosím, diskuzi. Právě pro Vás platí, co jsem napsal výše: Bůh zde na Zemi nechal dostatek "důkazů" pro ty, kdo jsou otevřené mysli a jsou ochotni přijmout Jeho nabídku. A ti, kdo nic hlouběji zkoumat nehodlají a na svém egu stavějí svůj život, za ty je potřeba se modlit. Ale i pro ně je naděje. Mějme je rádi. AMEN
12. Prosinec 2009 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Skeptik (anonym)
Pane Skeptik...Je evidentní,...Co je povrchního na tom nevěřit pohádkám, ale chtít, aby tvrzení byla podložena důkazy? Diskuse spočívá v tom, že se uvádějí argumenty pro i proti.
12. Prosinec 2009 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Co je povrchního na tom...Víte, o víře nelze prostě pouze argumentovat "pro" a "proti". Víra s důkazy by nebyla vírou, ale věděním. Boha nelze uchopit zcela čistě rozumem. On nás převyšuje. Takový (hloupí)příklad:Když vědec stvoří bakterii, zná ji dokonale, ona jeho vůbec.Ale vědec se ji může dát poznat tím, že ji do života pošle z ničeho nic stravu(nutno si to představit na bakterii z pohádky, která by myslela...hloupí příklad, ale snad pochopíte, co tím myslím).Ale lze ho nalézt a objevovat. Ve Stvoření, chcete-li- přírodě. V Bibli, kde se nám zjevuje. Ale to zaslouží hodně studia s otevřenou myslí. Člověk pak postupně přijde na to, že to všechno v ní zapsané dává hluboký smysl. A za třetí v osobním duchovním setkání. Je to o tom, udělat krok do "prázdna" a zjistíte, že to nebylo do prázdna, ale vlastně jste šlápl na skálu, kterou jste dříve neviděl - nechtěl vidět. Někomu to trvá léta. Jinak na místech Mariánských Zjevení jsou podrobně zdokumentována (vědecky)zázračná uzdravení. To nejsou halucinace ani sugesce. Člověk si sugescí nevyléčí roztroušenou sklerózu či nádor (mnohdy v téměř předterminálním stádiu).
13. Prosinec 2009 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Víte, o víře nelze prostě...Jinak, pane či paní Skeptiku, pokud chcete a máte zájem solidně diskutovat, mohu Vám zaslat svůj email.
13. Prosinec 2009 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Fatima (anonym)
A o Fatimě z roku 1917 jste slyšeli? Všech 70 000 Portugalců, kteří přišli a viděli na ten den dopředu avizovaný zázrak při zjevení Panny Marie - všech těchto 70 000 lidí, kteří ten zázrak viděli jak hromadně, tak někteřtí z nich jednotlivě, z dálky - všech 70 000 lidí považujete za zmanipulované hlupáky, kteří si vymýšleli? Včetně univerzitních profesorů a včetně novinářů, kteří zprávy o té události potom sepisovali? Nemůžu souhlasit s tvrzením, že je málo důkazů - spíše si myslím, že kdo chce mít oči zavřené, tomu nezabráníte, aby je zavřel před čímkoliv. Představte si tu situaci z Portulagska v roce 1917 - vizionáři rozšíří zprávu, že Panna Maria slíbila udělat při jejím posledním zjevení ve Fatimě zázrak, který bude viditelný všem přítomným. Odpovězme si upřímně: byli bychom mezi těmi 70 000, kteří se přišli podívat, protože je upřímně zajímala pravda? Byli bychom mezi těmi, kdo se nepřijdou podívat, protože mají obavu z nějakého poznání, které by si nedokázali srovnat v hlavě? Byli bychom mezi těmi, kterým je to úplně fuk - ať tam proběhne, co proběhne, mě to ale nezajímá? Pokud upřímně odpovíme, že bychom takovou událost ignorovali, v pořádku - nevykládejme ale prosím potom něco o nedostatku důkazů a tak ...
18. Únor 2010 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Lidé, zkuste přemýšlet a studovat Bibli. V Bibli se nikde nepíše o zjevování panny Marie jako naší spasitelce a sjednotitelce. Dokonce i královně národů jak je o ní hlásáno. Byla pokorná a prosila Ježíše o odpuštění hříchů jako hříšnice. Ona vám nemůže odpustit hříchy, jedině v Ježíši Kristu můžete najít spasení a vykoupení. Toto je všechno svod, který pro nás chystá ten dávný had a ďábel satan. Matouš 24:24 Povstanou totiž falešní mesiášové a falešní proroci a budou dělat veliké divy a zázraky, takže by svedli (kdyby to bylo možné) i vyvolené. Lukáš 22:8 Dávejte pozor, abyste se nenechali svést,“ odpověděl. „Mnozí přijdou pod mým jménem se slovy: ‚Já jsem Mesiáš!‘ a ‚Přišel čas!‘ Nechoďte za nimi. 2. Tesalonickým 2:9-10 Za příchodem toho bezbožníka bude stát satanovo působení, všechna jeho lživá moc, divy a zázraky. Všemi těmi hanebnostmi bude klamat ty, kdo míří do záhuby, protože nechtěli milovat pravdu, která je mohla zachránit. Nenechte se svést, čtěte Bibli, modlete se a proste Boha o moudrost a on Vám jí dá. Jedině v Ježíši Kristu můžete najít vykoupení a věčný život. Podívejte se na toto video, které Vám odhalí více a jasně ukáže nepravost Mariánskách zjevení. http://www.neuveritelnaodhaleni.webs.com/marie.htm
18. Červen 2010 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Saguaro (anonym)
Věřící který potřebuje k utvrzování svojí víry takhle primitivní zázraky asi moc dobrým věřící nebude. V jakého Boha by jste to věřili, kdyby měl zapotřebí projevovat se otáčením kříže nebo promítáním panenky Marie? Ten Bůh který řídí a organizuje celý ten složitý vesmír kolem nás, ten že by tohle měl zapotřebí? To snad ne :-). Nestačí vám jako zázrak že každý den vyjde a zapadne slunce? To k tomu potřebujete ještě vrtění křížem? Tomu říkáte víra :-) ?
18. Červen 2010 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Spíš bych se přikláněl k Honzovi. O tom, že se tato zjevení reálně dějí nemám pochyb. O tom je mnoho důkazů. Odkud, resp. od koho jsou...to už je napováženou.
9. Červenec 2010 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Skeptik (anonym)
Věřící který potřebuje...Co je zázračného na tom, že se Země točí a v důsledku toho zdánlivě vycházejí a zapadají nebeská tělesa?
10. Červenec 2010 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Tam šlo o to, že "těleso" porušilo fyzikální zákony... A to zázračné je - něco, co je "za zrakem", tedy nám nepochopitelné. Určité mystérium. Možná namítnete, že se to prostě stalo a nikdo zatím neví proč ale věda na to třeba jednou přijde. Ale ti lidé to předpovídali několik dní dopředu - a to je zcela nevysvětlitelné. Jak by mohli a spřesností na den předpovědět dosud nevídanou přírodní anomálii? Navíc prostí lidé bez základního vzdělání ve fyzice či zeměpisu? I zarytí vysokoškolští skeptici tehdy uvěřili...
12. Červenec 2010 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
ja sem marian (anonym)
a sem taky poradny zjeveni...jeste ze mi nevidite
12. Červenec 2010 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
V Medjugorje jsem byla a...Ano,nekteri indiani videli a Panna Maria v Medjugorji rekla,ze jeji poselstvi jsou pro vsechny lidi bez ohledu na nabozenskou orientaci.
6. Září 2010 - 17:21

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama