318 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Manželky alkoholiků

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Tamara (anonym)
Ahoj! Máte doma alkoholika? Ten můj se zítra vrací po 3 měsíční léčbě domů. Léčení probíhalo bez problémů, manžel spolupracoval, ale to nejtěžší je před námi. Jsme mladý pár, děti nemáme a milujeme se velmi moc, přesto už to nebude jako dřív. Kde vzít důvěřu? Energii? Spoustu informací mám z nejrůznějších seminářů a tak, ale člověk má stejně nejraději rady a typy z lidských zkušeností.. Jste tu nějaká na tom jako já?
8. Červen 2009 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Vian (anonym)
Dej mu šanci,ale nelituj ho. Občas ho pochval.Otevři oči a buď realistka. Určitě si posílej část své výplaty na svůj účet, nebuď na něm závislá. Realizuj se v práci,protože ty potřebuješ oporu taky. Když to nevydrží- odejdi od něho. Chvalabohu nemáte děti. Co je to, že se milujete? On miloval víc alkohol než tebe.
9. Červen 2009 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
můj nechtěl na léčení do ústavu , ale chodí jen ambulantně .Užívá ANTABUS .půl roku .zatím je s ním snáze . Byl by skončil na marách . Játra a tlak . Zatím tedy se drží . Máme děti , vnoučata tak se snaží ohledně jim .
9. Červen 2009 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Tamara (anonym)
Šanci jsem mu samozřejmě dala. Nebyl na tom až tak špatně jen už s pitím nedokázal bojovat sám (pil hlavně když byl doma sám, ale né každý den), takže na léčbu přistoupil vcelku ochotně.. To, že na ní přistoupil jasně ukázal, že mě má raději.. Drží se, však je to teprve den. Dnes je doma sám, ale má nějaké pochůzky, takže bude zaměstnaný... hlavně se nesmí nudit!!
10. Červen 2009 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
co.rine (anonym)
Jednoho jsem měla.Není to o lásce,ale závislosti a pro tu je nalezený gen.Počítejte s tím,že s přeléčeným alkoholikem se zhusta rozejdete,protože jste odhalily jeho největší slabinu,která se léčbou jakoby zveřejní,a to je pro ně neúnosné.Problémy začnou opět, dřív nebo později.Je možné že se nějaký rok po antabusu,a při minithixenu nebo něčem jiném klidnícím chvilku udrží,ale nastálo-2% ze sta-vím to od doktorky..no třeba budete mít to "štěstí"pokud se tak lze vyjádřit o životě,kdy nikdy nevíte,kdy to opět začne.Opravdu se líp žije bez takové-hrozby-nad hlavou.
10. Červen 2009 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
co.rine zkoušel jsem se vžít do situace toho druhého. Jestliže s alkoholem něco dělá a podstoupí vše k vyléčení měl by každý dostat šanci. Jestliže ale v jeho pití bylo násilí a zanedbávání Vás ,rodiny tak je to těžké.Alkoholizmus je dědičná nemoc ,tedy může jí mít i po dědovi. Tamaro musí si najít koníčky ,práci a uvidíš ,že pokud za něco stojí tak zjíská zpět tvoji důvěru .Neumím si dost dobře představit ,že bych člověka hodil přes palubu kdyby se mu něco takového přihodilo. Určitě bych dal šanci. Jestliže o mně stojí tak to dokáže .A co se týká osobnosti to bych vůbec neřešil jsou jiní a zastávají vysoké funkce a měli léčbu. Zkuste si sehnat napsal doc.Skála "Až na dno" Tam jsou i příběhy a takový návod .Jsou ředitelé nemocnic ,kteří mají za sebou léčbu a jsou dále v zaměstnání.I v jiných oborech .A také jsou i jiné nemoci a horší. Když nebude pít dosáhne všeho co chce.Udělat si režim dne ,můžete spolu plánovat dovolené za ušetřené peníze za pití a znám spoustu lidí ,kteří mají za sebou léčbu a abstinují třeba deset let. Co potom když jsem přestal kouřit tak taky se se mnou nikdo nerozejde s tím co když zase začneš. Kouření je také o závislosti.Damoklův meč máme všichni v nějaké podobě nad hlavou. Já například jsem neměl alkohol asi jedenáct let .Pořád s autem a práce s lidma ,obchod atd a nepocituji ,že bych byl něco horšího .Rozepsal jsem se omlouvám se ale je to snaha ukázat ,že nějaký alkohol atd pokud je láska nemá šanci. Byl jsem sám po rozvodu a přestal jsem kouřit ač silný kuřák. Tím chci říci ,že když je pevná vůle a chut jde vše .Proto Tamaro a všem držím palce.
10. Červen 2009 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jistěže,chlastá na pár jedinců každý.
10. Červen 2009 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
A ještě Tamaro člověk přestává pít kvůli sobě a svému zdraví.Pokud ten tvůj má takový náhled tak má vyhráno. Nikdy se nikdo neléčí kvůli druhému .
10. Červen 2009 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
To vůbec není pravda ,že chlastá každý ,znám spoustu kolařů,sportovců a chalupářů zkrátka lidí a alkohol u nich nevidím .Ne každý utíká k chlastu když je problém .To dělají ubožáci jako jsi ty .Opravdu podpora .Pitím se žádný problém nevyřeší naopak člověk si musí věřit
10. Červen 2009 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO 7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU
10. Červen 2009 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mýlíš se,já za celý svůj život nepiji,natož,abych byla ožralá. Prostě chlast nenávidím,protože vidím ve svém okolí a i v práci,jak se každý na chlast třese.Co je jen na silnicích bouraček.A kdo za to může?Ožralí,pubertáci na motorkách.Aj.Jak je někde oslava, bály,nejenom lezou ožralí,ale i lezou po sobě,jak zvířata.
10. Červen 2009 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
V Ý Ž I V U N E CH C I -
10. Červen 2009 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
JC skute,neznamená,když napíšu,že na pár jedinců chlastá každý,že tím chci někoho poškodit.Právě těch pár jedinců,znáš asi ty,jak si je vypsal.A když není alkohol jsou drogy a už i mezi dětmi ve škole.Vím z toho prostředí tolik případů,že by ses divil.
10. Červen 2009 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Víš já to píši proto protože vše mám dávno za sebou a nekopíruji něco .Mám vše prožité a i když ne drogy určitě jsou nejhorší.na mě se nezlob já spíše dát druhému naději ,že to jde .V té škole jsem ročník 1952 dělali jsme ve škole blbosti a nejhorší bylo kouření ve stodole.Ted je vše jinak .Jsem rád ,že jsem měl hezké dětství plné sportu a koníčků a za to děkuji rodičům .Dnes já nevím .Jde to zvednou se ze samého dna ,je jedno jak se tam člověk dostal ale musí najít sám sebe a cenit si sebe.Proto jsem říkal ,že dokázat se zvednou jde ale musí sám nikdo to za něj neudělá .Okolí slušní když vidí snahu tak spíše pomůží nejsme zas tak jako národ zlí .Porot třeba si dovoluji psát ale ze skutečností. Měl jsem to horší zůstal jsem úplně sám ale i sám se člověk zvedne .Chci tím pomoci těm s problémem at to nevzdávají a bojují ,život přeci za to stojí .Kdysi mě umřel na psyndě v Budějicích kámoš -sportovní potapěč -upil se a delírka -konečná bylo mu Třicetři let .
10. Červen 2009 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A jak jsi na tom SKUTE ty??? žízníš nebo jako podnikatel něco cvakneš !?
10. Červen 2009 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Áďa (anonym)
Tamaro,nechce ti vůbec brát iluze a naději na lepší budoucnost,ale můj první manžel pil jako duha.Důvod k napití si našel vžycky: měl trápení,měl radost,kamarád se ženil,kamarád se rozvedl,malá výplata,velká výplata.Měla jsem ho ráda,chtěla mu pomoct,nabízela mu léčbu.Vždycky mě odbyl,že není žádný alkoholik,jen se rád trochu napije.Pil tehdy tak jednou do týdne.Po roce jsem mu řekla,že končím a podala jsem žádost o rozvod.Děti nebyly.Lekl se,okamžitě byl svolný ke všemu,prý mě moc miluje a nechce o mně přijít.Žádost jsem po 3 měsících stáhla,strašně se snažil,nepil,z práce rovnou domů,skoro úplná pohádka.Trvalo to 5 let. Pak jsem konečně nabyla jistoty,že je vše za námi a počali jsme dítě.Když jsem byla v 8-mém měsíci začalo to zase.Pomalu popíjel,ale během měsíce už chlastal denně.Jednou mi v opilosti řekl,že,když jsem ho neopustila bez dětí,že s dítětem to už neudělám tuplem. Malému byl rok,když jsme spolu stáli před rozvodovým soudem. Já vím, že jsem tě asi moc nepotěšila,ale nesmíš se nechat ukolébat.Víš, celý život už budeš ostražitá,nebudeš mít chvilku klidu,pořád budeš v napětí,kdy to zase přijde.Šanci má právo dostat každý,ale ty buď důsledná.Jakmile zklame,odejdi. Já jsem dnes už po druhé vdaná,manžel je velmi hodný,nepije a nekouří,máme hezký a harmonický vztah a k malému rošťákovi přibyla i rošťanda. Vůbec ničeho nelituji,ale byla to trpká zkušenost.Buď chytřejší než já.....držím ti palce,Tamaro.
10. Červen 2009 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Nebudu zalhávat,neznamená,když podnikám,že nevím co to je. Chlastám jak mlýnský kolo !
10. Červen 2009 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ádo,zdravím Tě.Mě několik let manžel dělal dobrotu.Věděla jsem,že i v jeho rodině se často popíjí.Ale nebylo to nějak moc.Po 20 l.přišel muž o práci a zklouzl k alkoholu.Nedovedeš si představit ty večery s hádkama.Věděla jsem, že to nemá cenu se s ním v opilství bavit,ale byly děti, ke kterým jsem chtěla hodného tátu.Úplně mě ten alkohol od něho odcizil.Dodnes nevím,jak s ním opět navázat kontakt.I když začal užívat Antabus a léčí se , stále na něm vidím,to zlé,které nám jako rodině prováděl.Nevím, zda odpustit --- alkohol je metla lidstva. ahoj.Kája.
10. Červen 2009 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
_ (anonym)
tak vidíš a ještě lžeš
10. Červen 2009 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Víš ty blbečku jak napodobuješ moji zkratku ty si myslíš,že ti tady jsou blbci? Já nnechlastám ale ty jsi asi ožralý když máš lidi za hlupáky .Jsi hovno u cesty a nemáš rozum .
10. Červen 2009 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Áďa (anonym)
Ahoj Kájo, myslím,že mám ještě v živé paměti ty noci,no spíš ranní hodiny,kdy se dopotácel domů a chtěl něco řešit. Nezapomenu na ty hádky,prosby,výčitky,hrozby i beznaděj,kterou jsem zažívala. Jedno vím,ale jistě. Poznamenalo mě to na celý život.Jakmile by manžel začal konzumovat víc než by mi sedlo,nastartoval by se ve mně povel - ÚTĚK . Já tě obdivuji,že s ním chceš po tom všem ještě komunikovat a najít si k němu cestu. Vy jste manželé? To jsem nějak asi přehlédla.
10. Červen 2009 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ano jsme spolu 30 let.
10. Červen 2009 - 16:29
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Žízeň,ajajaja ja! Nazdar čubky !
10. Červen 2009 - 17:43
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Žízeň,ajajaja ja! Nazdar čubky !
10. Červen 2009 - 17:43
Obrázek uživatele Návštěvník
nyny (anonym)
proč někoho urážíš ty debile???ty nevíš co to je když čekáš na chlapa a on příjde jak dělo a nadává dětem i ženě a to si nebere servítky ani před dětma se sprostýma slovama..ty nevíš co to je se nevyspat a jít ráno do práce a děti do školy,vidět jak se pochčí a leží na zemi se stáhnutýma kalhotama..děti ho pomáhají zvedat a prosí ho at jde spát..kdo to nezažil tak at do toho nekecá..jak se vyspí tak je to fajn táta a manžel,ale nevím jak mu pomoci,říká že pije každý,jenže on dělá v práci kde jsou rozvedení právě kvůli chlastu a smějí se někomu když řekne dnes nejdu protože jdu domů atd.tak je pak na posměch...já i děti vím o čem mluvím kdybych měla kam jít ,ale namám a mám ho ráda tak nechci aby zůstal na ulici..pomočený,opilý..
10. Červen 2009 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nyny,tak to jsi na tom daleko hůř jak já. Můj ted užívá antabus takže je to lepší. Ten tvůj by to nezkusil?
10. Červen 2009 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Chlastej taky i s harantama krafko.
10. Červen 2009 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
JC skute (anonym)
Chlastej taky i s harantama krafko.
10. Červen 2009 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
tak debilně může psát jen Yoska....debil...
10. Červen 2009 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
nyny (anonym)
on říká že mám být ráda že mě nemlátí ale nedávno mě uhodil před dvanáctiletým synem a ten na něj křičel a hrozně se třepal..já se zastávám dětí,ale jak nevypije tak je hodný ,nikdo tomu nechtěl věřit že on je tak zlý jak vypije,stydíme se za to tak to nevěděli ani moje kamarádky,my čekáme až usne a pak chodíme potichounku a raději spím v obyváku,zrovna včera byla hádka,on měl ranní a já odpolední,to je nejhorší to my děti volají do práce že je zase ožralý a řve,tak to si umíš představit ty nervy co se děje doma atd.byla jsem za jeho lékařem a svěřila se mu že ho máme rádi a že mu chceme pomoci..ale bylo to k ničemu,dokonce ten doktor to mému muži řekl a bylo doma zle,řval co si dovoluji ho ztrapnovat atd..nechápu jak to mohl ten dokktor říct..jednou jak zase přišel po práci a po stávení 5 hodin v hospodě domů tak jsem mu do piva dala 40 kapek projímadla at mu je aspon druhý den špatně a mu nic nebylo,měl čtyři úrazy spůsobené v alkoholu,jednou skončil na áru v komatu jak proletěl sklem a slíbil hory doly a nic..jo tak dva měsíce nepil a to bylo krásně,byl klid a já byla spokojená
10. Červen 2009 - 19:17

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama