55 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mamografie

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Azra (anonym)
Mám dotaz na doktorku.Poslední dobou na mě každou chvilku vyskočí nějaký strašák v podobě "Rakovina prsů a její nedostatečné prevence u nás".Dnes jsem byla na roční preventivní prohlídce u svého gynekologa(ostatně velice zkušeného a kvalitního,důvěřuji mu) a jelikož je mi již 48 let,tak jsem se pozeptala na důležitost tohoto vyšetření.Bylo mi řečeno,že pokud se v rodině tato dispozice nevyskytuje a žádné já sama problémy nemám,tak podle jeho názoru by mi mamografické vyšetření zatím nedoporučoval(doporučil by mi to až po padesátce),jelikož má takový dojem,že tímto vyšetřením se problémy prsů spíše odstartují.A jelikož si zrovna dvakrát nelibuji v žádných lékařských vyšetřovacích metodách,tak jsem se již tohoto vyšetření nedožadovala.Ptám se vás,jaký je váš názor na mamografii?
7. Květen 2003 - 2:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka1 (anonym)
Uvádím úryvek z knihy "CO vám lékaři neřeknou" od Linne Mc Taggortové. Podobné informac ejsem četla i v knize "Omyly medicíny" od jiného autora. Přes všechny peníze a snahy nemají preventivní vyšetřovací programy v žádné zemi pozitivní vliv na snížení úmrtnosti. Zcela naopak, vysoká pravděpodobnost falešně pozitivních výsledků vyšetření může zvýšit počet pacientů, kteří jsou poškozováni zbytečnou farmakologickou či chirurgickou léčbou. Nedávný odhad říká, že vzdor prevenci počet žen umírajících na rakovinu prsu neklesá, a že než mamografie předejde jednomu jedinému úmrtí, tak s desetkrát větší pravděpodobností najde benigní (nezjoubný) nádor, což vede ke zbytečné léčbě či operaci (jedna lékařská studie provedená v Kanadě odhalila, že pouze jedna ze čtrnácti žen s pozitivním mamogramem, poukazující na karcinom prsu, ho skutečně měla). Na základě směrnic zdravotních pojišťoven se vyvíjí na ženy tlak, aby na vyšetření chodily častěji, neboť poplatky se stávají součástí lékařova živobytí. Mamografické vyšetření je vždy zdůvodňováno tím, že čím dříve se tumor zjistí, tím bude menší, a tím tedy i větší šance na uzdravení. Tato úvaha však nepočítá s tím, že ne všechny karcinomy metastázují stejnou měrou Rakoviny prsu není nemoc, která se vyvíjí stejným způsobem u všech žen. Někdy se rozšíří po celém těle, někdy zachvátí samotný prs. Většina dostupných léčebných metod beztak nemá na výsledný stav žádný vliv. Mamografie dokonce úmrtnost paradoxně zvyšuje. Podle kanadského výzkumu mezi ženami mladšími padesáti let, jich na rakovinu prsu zemřelo více ve skupině vyšetřovaných mamografem, než ve skupině, které mamografie nebyla prováděna. K podobným závěrům došly i tři švédské studie a jedna, která se uskutečnila v New Yorku. Švédský výzkum v Malmo ukázal téměř třikrát víc případů rakoviny prsu u žen mladších padesáti pěti let, které měly za posledních deset let udělanou mamografii. Příčinou je například nahromaděné rentgenové záření, ale i fyzické trauma způsobené mamografií. V jednom okamžiku vyvine mamogram kompresi 200 newtonů, což je ekvivalentní 20 kilogramovým sáčkům cukru, hozeným na prs (některé přístroje vyvinou ještě sílu o 10kg větší). Síla je údajně nutná k tomu, aby se dosáhlo co největší kvality obrázků za podmínek snížení záření na minimum. Mnoho vědců se domnívá, že stlačení během mamografie může protrhnout cysty a roznést rakovinové buňky. Jestliže se totiž s tumorem manipulije, může to zvýšit výskyt jeho metastáz v dalších částech těla až o 80 procent!
28. Květen 2003 - 9:47
Obrázek uživatele Návštěvník
hanka (anonym)
Když mi bylo 50 byla jsem na preventivním vyšetření. mammograf nebolí, vše bylo OK. O dva roky později jsem si přečetla v novinách upozornění, že VZP ve spolupráci s mammocentry provádí preventivní akci prohlídky bez doporučení lékaře. Zavolala jsem, objednala se a vesele dojela na známé pracoviště. Odjížděla jsem s diagnosou mnohočetná nádorová ložiska v obou prsech a v uzlinách jedné podpažní jamky. V červenci to bude rok co jsem po operaci - odstranili mi oba prsy + ony uzliny, absolvovala jsem chemoterapii a ozařování. Mám velkou šanci že to přežiju, já se totiž rozhodla! Kdybych tehdy na tu akci nešla a čekala až budu mít nádory hmatné, možná by byly metastazy rozseté buhví kde. Mohu-li radit, nezanedbávejte prevenci, život za to stojí!H.
2. Červen 2003 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka1 (anonym)
Já nevím, ale prevence je dle slovníku cizích slov cituji: prevence - předcházení něčemu, ochrana před něčím.Mamograf není prevence, nezabrání rakovině (podle různých názorů ji může dokonce spustit právě tím ohromným stlačeným citlivé tkáně prsů, viz. výše), odhalí ji (když ji odhalí a výsledky jsou správně interpretovány, protože to bývá častý problém)dřív než si je žena nahmatá cíleně nebo náhodou.Prevence je to, co zabrání vzniku rakoviny, ne to, co ji odhalí v různých fázích onemocnění.Paní Hanko, než Vám zjistili rakovinu prsů, před dvěma roky jste byla na mamografu a nic tam nebylo a za dva roky máte postižená obě prsa a ve velké míře...teď je to jen čirá spekulace, ale co když se stalo to, co je výše popsáno? Vše má své pro i proti... jako všechno na světě.
26. Srpen 2003 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
ira (anonym)
Nesouhlasim, ze mamografie neboli. Me vysetreni bolelo a to velice. Od te doby me i jedno prso bolelo trvale, tak jsem si i zacla myslet, jesli to neni nebezpecne.Pracovnice obsluhujici zarizeni je asi trochu sadistka.
20. Září 2003 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
ira (anonym)
Tak a ted to muzu napsat s jistotou:opravdu to boli a moc a navic jsem od vcera, co jsem se dozvedela vysledek troch ve stresu/mam nalez, ktery se musi jeste proverit sonografii/. Ale po zkusenosti s mamografem uz to nechci absolvovat znovu.
14. Říjen 2003 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
ira (anonym)
myslim samozrejme mamograf. SOnu se nebranim.
14. Říjen 2003 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
na mamografické vyšetření může jít žena již po 40 a je to doporučeno převážnou většinou mamografických kapacit,mamo screening je tu od toho, aby včas odhalil patologickou lézi v prsu.Doporučuji tedy jít co nejdříve na mamo vyšetření,není se čeho bát.Doktor radiolog z nejmenovaného špitálu.
8. Červenec 2004 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
Včera jsem byla na momografickém vyšetření a mohu říci, že se mi ulevilo. Všechno je v pořádku, žádné změny. A vyšetření vůbec nebolelo, ten tlak byl mírný, nějak si neumím představit těch 20 kilo cukru hozených na prsa??? A že vyšetření vyvolá potíže-copak jste nikdy nebyli třeba na rentgenu plic? Přitom hrudník dostane mnohem vyšší dávku záření!
17. Listopad 2006 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
oprava- mamografickém...
17. Listopad 2006 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Iwka (anonym)
Bola som na mamografii a namiesto očakávaných odpovedí som obdržala nález s otáznikmi (u nás sa výsledky posielajú poštou). Veď uznajte. " MMG: Koža a podkožie bez patol. zmien. Prechodný typ s difúzne rozloženou denznou ž?azou s drobnými opacitami do 6mm - duktetázie? cisty? LU? bez patol. MK. V axiálach LU do 10mm. Z: Prechodný typ s cystami? Vhodné USG. " Vôbec neviem čo si mám o tom myslieť?
7. Červen 2007 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
Mám dotaz na paní doktorku: Je mi 29 let. Jsem 8 měsíců po porodu a stále v noci kojím. Poslední měsíc se mi v pravém prsu udělaly hrudky, které nejdou rozmasírovat, ani odstříkat. Jsou nebolestivé. V rodině máme rakovinu prsu. Můžu, i přes kojení, podstoupit mamografické vyšetření? Děkuji za odpověď.
18. Červen 2007 - 10:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den mám dotaz na pani doktorku.Je mi 22let a našla jsem si v pravém prsu bulku. Byla jsem na sonu a tam mi bylo pani doktorkou zděleno, že se s největší pravděpodobností jedná o benigní nádor, tedy nezhoubný a vmém věku je prí pravděpodobnost zhoubného nádoru velmi malá.Přesto, že mám přijít za půl roku na kontrolu, v případě zvětšení ihned. Byla jsem z toho dost vyplašená, takže jsem se navíc neptala a odešla jsem, v čemž jsem udělala chybu. Proto se chci zeptat, zda měli proběhnout další vyšetření a pokud ano jaká? Dekuji za odpověď.
11. Srpen 2007 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
je mi 40 a při prohmatání a ZMÁČKNUTÍ BRADAVKY MI VYTEČE KAPKA TEKUTINY¨doktor mi řekl že prý se v každém prsu tvoří trochu tekutiny prý to je normální¨mohla bz mi paní doktorka poradit jestli mam vzhledat jiného lékaře
23. Srpen 2007 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den myslíte, že je možné mít v 15 rakovinu prsu? Pravé prso mě při prohmatání pobolívá a mám na něm takové drobné 3 růžové flíčky, druhé prso ne. Zatím jsem nechodila k doktorovi.. předem by mě zajímalo jestli je to v 15 možné?prosím poradte
31. Říjen 2007 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Můžete mi prosím některá poradit, jak postupovat v situaci, kdy mám podezření na bulku v prsu? Má gynekoložka problém nevidí, ale já bych ráda měla jistotu a tak mě napadlo, zajít si na vyšetření mamografem na vlastní náklady. Vzhledem k tomu, že mi je ""teprve"" 38 let, nemám nárok na vyšetření hrazené pojišťovnou, ale soukromě snad mohu. Jak ale postupovat? Prosím napište mi své zkušenosti Velmi děkuji
15. Červen 2008 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Vlaďko, stejně bys měla mít papír od své lékařky, i když s poznámkou, že hradíš sama. Mám dojem, že to stojí 600,- Kč.
23. Červen 2008 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
kerry (anonym)
To Vladka, nevím odkud jsi, v Olomouci funguje mammacentrum-tak nějak se to jmenuje, provádí tam utz. prsů, sice si to hradíš sama, ale ted avon prispívá šekama v částce 200kč, ale je to bez doporučení lékaře. Jinak doporučení na mamograf ti může napsat i prakt. lékař, ale myslím, že pokud si to budeš hradit sama, tak snad bys doporučení ani nepotřebovala.
23. Červen 2008 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Níže je pomoc od avonu bezplatná linka a seznam akreditovaných mamografických pracovišť: bezplatná infolinka 800 180 880 http://www.zdravaprsa.cz/index.php?www=contacts_list&navigation_id=70
27. Září 2008 - 1:50
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Zajímal by mě názor více žen na vyšetření. Já jsem neměla žádné problémy před prvním vyšetřením, které mě teda hrozně bolelo. Potom mě prsa ještě dlouho bolela. Na preventivní vyšetření jsem, ale chodila. pak mi udělali zbytečně biopsii, ale chodila jsem dál, a vždy měla po vyšetření problém. Nakonec jsem se naštvala při vyplňování dotazníku, který má odhalit zvýšenou dispozici k rakovině: utrpěla jste úraz prsou - jo utrpěla - na vyšetření mamografem, biopsie, byla jste v posledních letech na rg. vyšetření - jo na mamografu. Od té doby na mamograf nechodím a prsa mě přestala bolet.V rodině rakovinu prsu nemáme a prohmat prsou provádím.... Zajímalo by mě bolí vyšetření na všech pracovištích ? Já byla Novém Jičíně.
27. Září 2008 - 2:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Maggda (anonym)
Byla jsem už dvakrát na vyšetření v pražském Mammacentru, všechno proběhlo v pohodě. Samozřejměi proto, že jsem bez nálezu a jakýchkoli změn, ale i přístup tady mi vyhovuje. Výsledky totiž sdělí ihned a do ruky dají zprávu pro lékaře. Pokud se něco nezdá, jde se hned na kontrolní ultrazvuk nebo co je třeba. Připadá mi hrozné, když mi kolegyně popisovala, jak čekala na výsledek asi 3 týdny, než to došlo k jejímu gynekologovi. Při dalším vyšetření jí volali druhý den, že něco našli a má jít ještě na ultrazvuk. Byla na mrtvici, naštěstí však v pořádku. Tady v Mammacentru víte vše hned a samo vyšetření trvá pár minut i se svlečením a oblečením, krom mírného tlaku to nic hrozného nebylo, na výsledek se čeká podle počtu žen - kolem půl hodiny. Prsa mě nebolela ani při tom, ani pak, naštěstí.Asi záleží dost na tom, kam se na vyšetření vydat.
4. Únor 2009 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Janika (anonym)
Chodím už léta na Zelený Pruh, zřejmě o tom píše Maggda. Zkušenosti jen dobré, tak, jak je popisováno.
4. Únor 2009 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Slávka (anonym)
ahoj chtěla bych se zeptat ...odhalí mamografie příčinu asimetrii prsou u dívek mladších osumnácti let?..Ovšem jestli ano asi nebude vhodná...?
31. Březen 2009 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
dandula (anonym)
Tak já jsem byla poprvé na mamografu před měsícem (na doporučení obvodní lékařky i gynekologav rámci prevence) a už na to nikdy nepůjdu! Prsa mě po tom šíleném zmáčknutí bolí ještě teď. Lituju , že jsem po dlouhé úvaze, jestli mám nebo nemám jít nakonec šla. Teď se akorát strachuju, aby mi to vyšetření nenadělalo víc škody než užitku. A jelikož mi je 48 let, tak mám jít zase za dva roky znovu. Ani náhodou!! Chodit každé dva roky, tak bych tu rakovinu prsu nakonec určitě dostala.
31. Březen 2009 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
alisha (anonym)
Uvádím úryvek z knihy "CO...Musím reagovat na příspěvek Katka 1, na pacientčiny prsa se v žádném případě nevyvine tlak 200 newtonů, to by měla prsa na placičku, pohybuje se v rozmezí 60 -130 Newtonů, dle velikosti prsů. Dále radiační zátěž v tomto případě u digitálních přístrojů je menší než při rtg zápěstí,
19. Červenec 2010 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
lady (anonym)
Musím reagovat na...Pro mladé dívky a ženy s většími prsy je daleko vhodnější ultrazvuk,já sama na něj chodím každoročně a není to ani nepříjemné natož bolestivé.
19. Červenec 2010 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jess (anonym)
Před několika lety jsem byla v Mediscanu v Praze na Chodově. Mamograf obsluhoval muž. Bylo to šílený, strašně to bolelo (předtím jsem absolvovala několikrát bez větších problémů). Příští rok se objevil nález (nezhoubný). Jsem hluboce přesvědčena, že jej zavinil ten surovec. Nikdy tam už nepůjdu. Nyní jsem někde četla o úžasné novince - která se přiloží k prsům a rentgenuje se, bez toho šíleného tlaku a bolesti. Je už i v Čechách, ale jen někde. Když o tom někdo ví, přivítám všechny informace.
21. Červenec 2010 - 16:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
Pro mladé dívky a ženy s...Ultrazvuk nahradí mamograf?
21. Červenec 2010 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Musím reagovat na...Tak proč to tak bolí?
21. Červenec 2010 - 22:27
Obrázek uživatele Návštěvník
princezna Hajaj (anonym)
byla jsem na mammografu dnes - poslána na preventivní prohlídku - je mi 45. mám malá prsa, takže ženská, co to obsluhovala, se mnou zacházela jako s masem na pultě, aby mi tam ta prsa nějak nahňácala.. bolelo to, ale samozřejmě znám i mnohem horší bolest, takže na tohle si nestěžuju. spíš na ten systém. přijdete, na zvonku napsáno NEZVONÍ, ale nevíte, jestli můžete zaklepat. každý na vás divně kouká a všichni jsou takoví nějací naštvaní. systém je naprosto neanonymní, kvůli výsledku vás volají přes celou čekárnu jménem a k tomu zahulákají: v pořádku, můžete domů. samozřejmě, že se všichni otočí, když zazní jméno, a k němu dodatek: vy počkejte ještě na ultrazvuk! přesně to se stalo mě!!! pohledy, které se do mě začaly zabodávat, byly opravdu nechutné. říkala jsem si: ZRADA! moje malá prsa, která poctivě odkojila každé dítě rok, která nejsou zatížena HAK, jím zdravě, žiju zdravě, tak tahle prsa mě nakonec zradila a klidně si onemocněla! odsunula jsem se do čekárny vedle, nikomu jsem nevadila, a přece mi to personál dal několikrát najevo - že jsem si dovolila sednout si jinam. teprve na ultrazvuku se ukázalo, že ženy jako já mívají problém se zobrazením tkáně, která je z velké většiny tvořená mléčnou žlázou, a ne tukem, proto je ULZ mnohem vhodnější. výsledek: uf, jsem v pořádku. ale ty nervy a ta nejstota, co to znamená, že musíte počkat, protože tam zkrátka "něco našli", a navíc, celá čekárna to ví kdybych si ještě včera večer přečetla to, co čtu tady, nešla bych tam, žádala bych hned ultrazvuk a na případné další preventivní vyšetření už nikdy na rentgen!!
6. Říjen 2010 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
ZDRAVÍM VÁS TU DNES JSEM TAKÉ ABSOVOLVALA RENGEN PRSU VE VRCHLABI A MOHU S KLIDNYM SVĚDOMÍM ŘÍCI ŽE TO VUBEC NEBOLÍ JEN MENČÍ TLAK NIC VÍC TAK ŽE NEMĚJTE TY CO VÁS TO ČEKÁ ŽADNÝ STRACH NIC TO OPRAVDU NENÍ MOŽNÁ ŽE TO BYLO I SESTŘIČKOU KTERÁ BYLA VELMI CITLIVÁ PROTO KDO MÁTE BLIZSKO VRCHLABÍ TAK SI TAM URČITĚ ZAJEDTE TAM SE OPRAVDU BAT NEMUSITE A VYSLEDKY ZNATE DO 20 MIN JE TO TAM SUPER.
23. Leden 2013 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak jsem (anonym)
byla jsem na mammografu dnes...si přečetla,co jste tu psala a to vám teda řeknu,to už bych se myslím sesypala strachy.Tak hlavně,že to všechno dobře dopadlo.
23. Leden 2013 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
si přečetla,co jste tu...je mi lito že mate takovou zkušenost ono opravdu zalezi na kohoto natrefite mam taky male prsa tak jsem mela taky obavy ale opravdu se uz podruhe bat nebudu vysledky byly negativni tak jsem si odechla a prala bych to kazde zene aby dopadly tak jako ja od vanoc toho mam az nad hlavu kynetaz vysetreni krve na rakovinu na streva vsak to znate ale zatim vse mam negativni navic pracuji s lidmi jako psycholog ktere prodelaly rakovinu tak jsem to mela jeste komplikovanejsi cim vic od tom vite tim hur nebojte se podruhe jiti a preji vam jen same dobre vysledky alena
23. Leden 2013 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
No určite vás nikto nepoučil že ste dostali tisíc krát väčšie žiarenie ako pri RTG pľuc http://www.superrodina.cz/2012/01/25/mamografie-je-skodliva/
23. Leden 2013 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
No určite vás nikto...no nevim myslim ze prevence je u mne na prvnim miste pokud by tam neco bylo a ja na to nesla tak by mne asi za par mesicu nic nepomohlo tak ze s vami nesouhlasim zase ja vy jste asi nevidela umirat zeny ktery toto podcenily a na vysetreni nesly ja s nima pracuji tak ze asi tak potom absolvuji o hodne vice skodliveho zareni
23. Leden 2013 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
No určite vás nikto...no nevim myslim ze prevence je u mne na prvnim miste pokud by tam neco bylo a ja na to nesla tak by mne asi za par mesicu nic nepomohlo tak ze s vami nesouhlasim zase ja vy jste asi nevidela umirat zeny ktery toto podcenily a na vysetreni nesly ja s nima pracuji tak ze asi tak potom absolvuji o hodne vice skodliveho zareni
23. Leden 2013 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Milanka (anonym)
No určite vás nikto...no nevim, kde jste to vzala s tim zarenim, je mnohem menši než je snimek plic, zejména u digitalnich se vůbec nemusi nikdo obavat. Jen ale chodit na pracoviště, ktere ma zkušenosti, aby něco poznali.
19. Březen 2013 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
annicka (anonym)
Dotaz: Je mi 71 let a chtěla bych jít po dvou letech znovu na preventivní mamografické vyšetření. Slyšela jsem ale, že ženám nad 70 ho pojišťovny nehradí. Stihnu tedy na něj ještě letos aspoň získat příspěvek od VZP? Odpověď: Screeningové mamografické vyšetření budete mít i ve věku nad 70 let plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění, neplatí se za něj ani žádný regulační poplatek. Toto preventivní vyšetření je hrazeno ve dvouletých intervalech všem ženám od 45 let, které nemají žádné příznaky svědčící pro onkologické onemocnění prsu. Je součástí preventivních prohlídek, jejichž obsah a časové rozmezí stanoví vyhláška ministerstva zdravotnictví. Mamografické vyšetření v ní je obsaženo a je tedy pojišťovnami hrazené již od roku 2002, původně s omezením na věkový interval od 45 do 69 let. Od roku 2010 ale již horní věkový limit pro mamografický screening neplatí.
24. Říjen 2013 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nesouhlasim, ze mamografie...Máte pravdu. Nikdy mě vyšetření na mamo nebolelo, ale poslední dvě vyš, byla moc bolestivá. Měla jsem dojem, že mi to chtějí rozmačkat a urvat - doslova! Je mi už přes 70roků, tak chodím na vyš, již dlouho, ale asi přestanu, tohle není nor mální. Byly jsme v čekárně tři a všechny si stěžovaly.
21. Září 2014 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Máte pravdu. Nikdy mě...Zapomněla jsem napsat, že to bylo v Benešově
21. Září 2014 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Dasa (anonym)
Ja jsem chodila na mamograf v Brne na Vinicni. Udelali tam opravy tak je to tam hezke prostredi. Ale zhorsil se pristup ke klientkam. Pripadala jsem si tam jak na bezicim pasu.
21. Září 2014 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ja sama jsem rakovinou prsu onemocnela dvakrat a vzdy jsem si nador nasla sama samovysetrenim, ackoliv jsem po prvni nemoci byla hlidana. Podotykam, ze na mamografu pri druhem onemocneni nic nevideli, ale na sono byl nalez zrejmy. Navic sono neni skodlive. Proto s ohledem na mou zkusenost doporucuji samovysetrni a pripadne sono. Jinak se u mamografie nejedna o prevenci, ale maximalne o vcasne objeveveni nadoru. Rakovina prsu ma jako i jine nemoci psychosomatickou pricinu,takze prevence je ve zmene postoju v zivote. Vice na www.rakovinaprsu-poradna.cz.
2. Únor 2016 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Nejlepsi je si ty prsa rovnou nevhat urezat jako Angelina Jolie nez se trapit s otresnym mamografem. Je to akorat byznys zacleneny do zdravotnictvi. Byznysu je jedno ze mamograf je bolestivy a nebezpecny, hlavne ze pojistovny plati. Myslim, ze za tohle by platot nemely.
3. Únor 2016 - 3:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Infromace z tis (anonym)
Začátkem roku 2014 jedna z dosud největších a nejdelších studií o mamografii provedené na 90.000 ženách během 25 let zjistila, že mamografy nemají žádný vliv na úmrtnost v důsledku rakoviny prsu. Během trvání studie úmrtnost na tento druh rakoviny byla prakticky identická u žen, které absolvovaly preventivní prohlídky na mamografu a těmi, které jejich neabsolvovali. Kromě toho, přibližně 22 procent zjištěných agresivních rakovin prsu bylo nesprávných, což následně vedlo ke zbytečné léčbě. Výzkumníci se shodli na tom, že přínos mamografického screeningu by měl být jednoznačně přehodnocen. Přesto byly úřady veřejného zdravotnictví v jednotlivých státech příliš pomalé při aktualizaci svých doporučení. Například, Americká nadace pro rakovinu (obdoba české Ligy proti rakovině) stále doporučuje podstoupit mamografické vyšetření každý rok pro ženy po 40-tce. Konfliktní informace vyvolaly u žen smíšené pocity o tom, zda je tento screening prospěšný nebo škodlivý. Lékařský panel ve Švýcarsku však neváhal a vydal jasné rozhodnutí: Už žádná plošná mamografie.
3. Únor 2016 - 9:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Anno, byla jsem minulý...To se ti nedivím. Já mamograf ze zásady odmítám!
3. Únor 2016 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Začátkem roku 2014 jedna z...To je dobře. Kéž by všechny země byly tak progresívní jako Švýcarsko. Negativní informace o mamografech jsou známy už dvě desetiletí, ale lobbismus se je snaží zašlapat do koberce a neustále strašit ženy nezjištěnými nádory na prsou.
3. Únor 2016 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Kablah (anonym)
Dámy, založila jsem na facebooku skupinu NE mamografu. Zatím tam témšř nikdo není, ale kdybyste měly chuť diskutovat, přidejte se. Třeba bychom mohly pomoct některé dušičce v rozhodování, zda mamograf ano, či ne, pomoct s reagováním na doktory, kteří jsou přesvědčení mamografisti a nutí nás, pacientky do tohoto druhu vyšetření...
19. Duben 2017 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
( . )( . ) (anonym)
Tak to potom vy krávy vysvětlete těm ženám které přijdou a mají rakovinu prsu, že už je pozdě a nejde s tím už nic dělat. Vysvětlete to jim a jejim dětem, že přijdou o mámu a muž o ženu protože poslechla nějakou krávu a tím se to nezachytilo včas, dokud šlo ještě něco dělat! Opravdu jste zralé pro Chocholouška! Omlouvám se, že jsem se nechal strhnout ale jste opravdu jenom krávy!
19. Duben 2017 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tak to potom vy krávy...Nejdřív si nastudujte nejnovější informace o mamografu ze světa, než budete někomu sprostě nadávat. Existují i jiná, šetrnější vyšetření - např. ultrazvuk. Mamografie může naopak v některých případech rakovinu pomoci rozjet. Existují případy, kdy žena jde v létě na mamografu - není žádný nález, před vánoci si najde bulku a za pár měsíců je mrtvá. Špatná diagnóza nebo to pomohlo k rozvoji? - lékaři budou jen krčit rameny. A tak to může být i u jiných vyšetření. Moje teta byla v září na komplexním onkologickém vyšetření včetně CT poté, co před 4 roky měla odoperována nádor na žaludku. Vše v pořádku. Koncem listopadu začla zvracet, všechny vyšetření byly v pořádku, až na CT v Praze našly metastázy a za dva měsíce byla mrtvá. Září vše v pořádku, v listopadu metastázy. Nenadávejte lidem, že zanedbají prevenci. Někdy i ti, kteří chodí svědomitě, tak stejně to nepomůže. Naopak někdy si lidi normálně naleznou bulku, jdou k lékaři a nakonec se vyléčí.
19. Duben 2017 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Blééé (anonym)
Á zase se nám plašej slepice! Zase jim začínají kloktat v hlavách ty slepičí mozečky. Vždyť zatím není nic potvrdeno ani vyloučeno a jest-li zemře jediná žena proto, že k vůli vám přišla pozdě na kontrolu a z toho důvodu už nepůjde nic dělat tak já budu první ktarý na váš spolek podám trestní oznámení, slepice bláznivý!
20. Duben 2017 - 9:27

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama