307 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mám si nechat zmenšit prsa?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj, asi si budete myslet, že jsem hloupá, ale vážně jsem na vážkách, a tak si říkám, že mi třeba reakce ostatních pomůžou rozhodnout se. Závodně plavu, a to už od dětství a docela úspěšně. Tedy až do nějakých patnácti let, kdy se to začalo zhoršovat. Do té doby se se mnou tak nějak počítalo i na mezinárodní soutěže, ve skrytu duše jsem si myslela i na olympiádu. Jenže teď už nemám nejlepší časy. Holky, které jsem dříve porážela, jsou rychlejší než já. Prý je to kvůli tomu, že mám moc velká prsa a že mne brzdí, že je tam větší odpor. Alespoň to mi říkal trenér, protože jsem s ním před rokem řešila, že opravdu makám, trénuju víc než dřív, když jsem vyhrávala, a stejně jsem maximálně třetí, a to ještě když se hodně zadaří. Říkal, že je to prostě dané tím, jak se vyvinula moje postava, že s těma prsama mít lepší časy nebudu a že v podstatě můžu ještě chvíli plavat jen tak a pak se s tím pomalu rozloučit, nebo si dát prsa zmenšit. To druhé řekl prvně spíš v nadsázce, ale když jsme se o tom pak bavili, tak mne ujistil, že řešení by to bylo. Když se podívám na ty holky, co mne teď porážejí, tak to jsou opravdu takové ramenaté ploché plavkyně, já mám postavu docela ženskou. Prý by mi operaci zaplatila pojišťovna nebo sponzor a zmenšení aspoň o dvě čísla už se výrazně projeví, i když říkal, že čím menší prsa, tím větší rychlost pak budu mít. Mám teďka čtyřky. Já jsem s tím tehdy nakonec vlastně souhlasila, ale musí se prý čekat do osmnácti, to mi bylo teď nedávno a on už mi po posledním tréninku říkal, že už má pro mne první termín prohlídky u doktora a že si musíme domluvit, co budu říkat. Prý mám tvrdit, že mne z prsou bolí záda a že mi jejich velikost dělá psychické problémy. To ale není pravda. Záda mne nebolí a mám svoje tělo ráda, na druhou stranu vždycky jsem svůj život řídila podle plavání, studuju kvůli tomu sportovní gymnázium, pořád jsem jezdila na závody a tréninky, nemám moc kamarádů ani jiné koníčky, když přestanu plavat, už mi nic nezůstane. Takže nevím. Vím, že by mi to plavání hrozně chybělo a doufám, že si třeba takhle ještě zaplavu i na velkých závodech, na druhou stranu si nejsem jistá, jak ponesu po psychické stránce to zmenšení. Prý si mám sama při konzultaci s doktorem vybrat, kolik se odebere, ale maximálně budu mít dvojky. Co myslíte vy? Prosím jen rozmné a slušné odpovědi. Díky.Jana
20. Červenec 2008 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Jana (anonym)
Jani, NEBLÁZNI! Píšeš, že jsi se svými tvary spokojená a že Tě z nich záda nebolí. To je to hlavní a nejdůležitější. Snažím se pochopit i to, že jsi tomu plavání asi už věnovala mnoho času a dřiny a vidina nějakých úspěchů ješte po nějakou dobu je lákavá a pro Tebe důležitá. Ale jak dlouho budeš třeba ještě v tom plavání tak dobrá, aby Tě to uspokojovalo? Představ si, že si necháš prsa zmenšit, uděláš tím radost trenérovi a na nějakou dobu i sobě. A za pár let se Ti v palvání třeba už tolik dařit nebude a zybdou Ti jen prsa zmenšená z "donucení". Když se nad tím zamyslíš, určitě Ti těch pár centimetrů bude chybět ke spokojenosti, jakou máš se svou postavou teď. Plavat (myslím závodně) se nedá celý život, ale svoje vnady budeš nosit celý život. Jsi mladá a určitě existuje mnoho sportů, které by Tě chytly a bavily, i když by si v nich nebyla na špičce. Třeba by se Ti ty nové dvojky líbily, ale já si spíš myslím, že bys toho pak litovala. Něco jiného by bylo, kdyby jsi s tím zmenšením přišla sama s tím, že je to Tvůj nápad a že to opravdu chceš jen a jen kvůli sobě. Já bych se taky bála toho, že je to operace, a operace s sebou vždy nese nějaké riziko. Co když se Ti pak nebude líbit nový tvar Tvých prsou, to pak zase půjdeš na zvětšení? Dobře si rozmysli, jestli tohle opravdu chceš. Jinak držím palce, aby sis to rozhodla správně a abys byla šťastná.Já nejsem žádná vrcholová sportovkyně (spíš naopak), takže jsem Ti jen napsala názor obyčejné holky z vesnice :o)).Můžeš sem pak písnout, jak ses rozhodla?
21. Červenec 2008 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj Janinko, (anonym)
proboha nezblbněte!Každá žena má něco.Některá prsa má,jiná si je pouze přeje a není jí to nic platné.Plavání vás do smrti živit nebude a buďte ráda taková,jaká jste.Podívejte se občas na televizi,jaké tam běží pořady.A vy jste zdravá,podle mě i mnohých dalších určitě krásná,a vy uvažujete o nějakém lékařskék zákroku.Myslím si,že spíše ten zákrok je rizikek pro život,ne vaše velikost.Vzpomeňte na to,co zobrazovali naši předci ve své kultuře.Věstonickou Venuši.Ta pro ně s krásnými čtyřkami - nebo pětkami - byla zárukou rozvíjejícího se rodu.Neblbněte,vykašlete se na plavání,a važte si zdraví,které máte.A užívejte života ve zdraví.A jestli si na mou odpověd někdy po letech vzpomenete,až už já zde dávno nebudu,tak myslím,že mi dáte za pravdu.
21. Červenec 2008 - 17:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Ahoj Jani,prsa jsem si dala zmenšit po porodu dcery a to jsem rodila ve 40ti letech.Jakou jsem měla velikost nevím, ale i před otěhotněním jsem měla"cirkusové stany" a v těhotenství se mi prsa zvětšila ještě o dalších 20cm na obvodu. Ty šílejné bolesti zad a nevyspání, zařezaná ramínka odpodporsenky skoro do krved, to už bylo tak hrozné, že jsem se k tomu odvážila Musela jsem oběhnout ortopeda a gynekologa, dala si žádost na VZP a nic jsem za zákrok neplatila.Je to už šest let a bylo to asi mé nejlepší rozhodnutí v životě. Prý mi odebrali 6kg a teď mám podprsenku C a je to v pohodě.Záda mi pomalu přestala bolet,což je perfektní.Ale Tobě bych to neradila, počkej s rozhodnutím až po dítěti.Hojilo se mi to přesně 3měsíce, každý týden jsem jezdila do nemocnice na převazy, doma si dělala obklady. Levá bradavka mi stejně znekrotizovala, to se bohužel stává, ale já bez ní v pohodě můžu žít.Tak se neukvapuj!!!
21. Červenec 2008 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
A co když časy nebudou lepší po zmenšení? Co budeš dělat pak? Budeš nešťastná. Být tebou, do těla nezasahuji. Plavání budeš dělat na vrcholové úrovni třeba do třiceti, ale pěkná prsa můžeš mít třeba do 50 a více let.
21. Červenec 2008 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Znám jednu, co si nechla zmenšit prsa a poté měla nějaké velké problémy. Přesně už nevím s čím,ale pamatuji se,že moc litovala,že to zmenšení prsou absolvovala.A zřejmě jí to také sedlo na rozum, protože teď z ní je odporně arogantní člověk s kukučem čarodějnice.Brrrrr.
21. Červenec 2008 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana2 (anonym)
Určitě bych je nezměnšovala. Pak budeš mít přítele, ten zas bude chtít velký, plavat už nebudeš a budeš litovat.
22. Červenec 2008 - 8:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
K doktorovi jdu v pátek, tak se rozhodnu asi i podle toho, co mi poví. Zatím vůbec nevím, trenérovi jsem to sice už odsouhlasila, ale couvnout můžu vždycky. Počkám, co mi řekne ten doktor, i o té operaci, moc toho o tom zatím nevím. Na druhou stranu, když pak čtu furt o těch modelkách, co si nechávají zvětšovat prsa na moji velikost a furt se o nich někde píše, a já si je chci naopak nechat zmenšit, tak nevím, jestli to fakt není hloupost. Prsa mám hezká, jsem zvyklá, že se na mne kluci dívají, když si vezmu třeba tílko, nevadí mi to. Asi by mi vadilo, pokud bych po zmenšení byla vnímána jako méně atraktivní. Ale zase si říkám, že snad život není o velikosti prsou. Pořád si sním o té olympiádě, nemůžu si pomoct.
22. Červenec 2008 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jo a taky jsem slyšela, že je to prý nevratné, takže pokud si je nechám jednou zmenšit, tak později už zvětšit nepůjdou :-( Je to pravda?
22. Červenec 2008 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Jana (anonym)
Mám takový pocit, že po zmenšení by šly pak zase zvětšit už jen pomocí silikonu :o(Držím palce, aby rozhodnutí bylo správné.
22. Červenec 2008 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Bolek (anonym)
Jano neblázni, pokud si je zmenšíš, tak jednou budeš litovat. Do těla bych vůbec nezasahoval, zvlášť k vůli vrcholovému sportu, kde končí kariéra ve třiceti, někdy i dřív.
22. Červenec 2008 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahojte všichni, to jsem zase já, Jana. Chtěla jsem všem poděkovat za rady, snad se nebudete zlobit, že jsem si je nakonec "nevzala k srdci". Za dva týdny jdu na operaci, kde mi prsa zmenší z větších čtyřek na malinké sportovní jedničky. Odeberou mi asi 600gr. z každého ňadra řezem ve tvaru T. Celou dobu jsem chodila po doktorech - ortopedie apod. a argumentovala tak, jak mne to naučil trenér, že poslední dobou (od té doby, co mi narostla prsa) trpím bolestmi zad a že mi velká ňadra působí psychické problémy. Nakonec mi to tedy zaplatí pojišťovna. Mám sice trochu výčitky svědomí, ale já opravdu tolik peněz nemám. Já vím, že dělám hloupost a vůbec se mi nechce o ta prsa přijít, protože se mi líbí a mám je ráda, ale nechci o tom přemýšlet, protože jinak bych z toho vycouvala. Teď když je Olypmpiáda, tak je to pro mne velkou motivací. Sice budu skoro plochá, ale za čtyři roky už si třeba zaplavu právě tam a to je pro mne teď nejdůležitější. Mějte se hezky a ještě jednou děkuji za rady.
17. Srpen 2008 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jej, tolik překlepů :-( No, s tou pojišťovnou - doporučil to ortoped, ještě čekám na schválení, ale říkal, že už by tam žádný zádrhel být neměl tak snad za dva týdny bude hotovo.
17. Srpen 2008 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Jana (anonym)
Jani, tak přeji hodně štěstí a žádné komplikace! Když pak budeš mít trochu času a síly po operaci, tak písni, jak se s novou "hrudí" cítíš. Strašně by mě to zajímalo. Sama mám prsa tak akorát a teď když kojím, tak jsou vůbec nejkrásnější, takže o něčem takovém jako Ty jsem nikdy neuvažovala. Tak by mě jen zajímal pocit holčiny, který něco takového podstoupila. Ahoj.
17. Srpen 2008 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Hele, nedávej tu hruď do uvozovek :-) A děkuju, ozvu se. Mám štěstí, že mi to vyšlo na prázdniny, tak jsem to všechno mohla zařídit rychle, oběhat to za měsíc nebyla žádná legrace. Škola mi letos začíná až v půlce září, tak nic nezmeškám. Po pravdě, jsem docela nervózní z toho, co tomu řeknou spolužáci a lidé, kteří mne znají, že mi najednou "zmizí" prsa, ale rozhodla jsem se, že jim o pravém důvodu neřeknu. Budu se prostě držet toho, že to bylo kvůli bolesti zad. Doma jsem to taky tak podala a i tak jsem si to zmenšení musela dost obhajovat, než mi to dovolili.
17. Srpen 2008 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Jana (anonym)
...ta hruď v uvozovkách - to nebylo myšleno nijak zle. Až teď, když to čtu znovu, mi došlo, že to vyznělo blbě. Za což se omlouvám :o))
18. Srpen 2008 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Kam jsme to doš (anonym)
Jano, být tvou matkou, byla bych proti.
18. Srpen 2008 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
No... kdyby ti dcera řekla, že ji z těch prsou strašně bolí záda a že má psychické problémy z toho, jak na ní pořád chlapi koukají a že jí operaci doporučil ortoped, co bys dělala? Jasně, že kdyby mamka věděla, jak je to ve skutečnosti, tak mě asi přerazí.
18. Srpen 2008 - 11:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Kam jsme to doš (anonym)
Já bych tě přerazila, protože vím, která bije!Aby si téměř ploché baletky nechávali uříznout prsa je příšerné! Možná z nich primabalerína stejně nebude! Ve sportu podobně.Koupila bych své dceři pořádné krásné drahé podprsenky a vzala k rozumné psycholožce, aby jí srovnala hlavu!!!Myslím, že tady o žádná obří prsa nejde. A co když výsledky v bazénu nebudou lepší? A co když se operace nevydaří?Co by plochých holek dalo za větší prsa.Sport je hezká věc, ale já bych ho své dceři vybrala jen jako koníček (právě aby ji ta záda nebolela a na vylepšování postavy) a pak pořádné povolání - podle mě je to užitečnější.Děvče, děvče, abys jednou nelitovala!
18. Srpen 2008 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Kam jsme to doš (anonym)
Myslíš, že když si necháš zmenšit prsa, že z tebe bude Michael Phelps v ženském provedení? Pokud mají jeho rekordy takový vliv na lidi, tak pěkně děkuju!Jako tvá matka bych si šla tvého trenéra pěkně podat!Podle mě má sport tělu prospívat, jak psychicky, tak fyzicky a ne traumatizovat, mrzačit a cpát do lidí podpůrné škodlivé preparáty!!!
18. Srpen 2008 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
O baletkách nic nevím. A nevím, zda se v plavání bez těch prsou bude opravdu dařit, jak říká trenér, ale vím, že s nima to rozhodně nepůjde.Přemýšlela jsem o tom. Mně se moje prsa moc líbí, jsou velká, ale ne zas tak moc, abych nesehnala oblečení, sluší mi a pozornost, kterou vyvolávají, je mi příjemná. Bude mi to chybět. Ale pokud existuje šance, že po zmenšení prsou začnu zase vyhrávat, tak to prostě zkusím. Vím, že je to pitomost, tak už si to radši moc dál neřeším, dokud mám dost odvahy do toho jít.
18. Srpen 2008 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Michael je chlap. Podívej se spíš na jeho kolegyně - žádná čtyřky nemá. S takovými ňadry se prostě vrcholově plavat nedá :-(
18. Srpen 2008 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Aby mladá zdravá holka vyměnila krásná prsa za nejistý úspěch to je příliš vysoká cena. Já bych ji nikdy nezvolila. Svou dceru bych za takový nápad přetrhla vejpůl.
18. Srpen 2008 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Však máma mi to vymlouvala i teď, když si myslí, že to je kvůli bolesti zad. Tvrdí, že mi to nebude slušet a že mi to pak bude líto, ale... její prsa to nejsou.
18. Srpen 2008 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ale tvoje jo, tak buď ráda že je máš! Myslíš, že kluci a muži se otáčí za plošinama? Pravděpodobnost, že z tebe bude mistryně světa je mizvivá. Pravděpodobnost, že se ti prsa budou v životě hodit, je velká.:-)Nebuď trdlo, na zmenšování prsou máš dost času v poznějším věku, ale to bys je musela mít mnohem větší. Čtyřky jsou skvělý prsa! Víš kolik ženských si je nechává bolestně a za dost peněz na tuhle velikost zvětšit.:-)Máš pravdu, že na sport ideální nejsou, ale tak studuj a udělej kariéru v jiném oboru, který tě bude dobře živit až do smrti. Sport uživí málokoho, sportování všeho druhu si nech jako koníček.
18. Srpen 2008 - 12:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
A to je život jen o tom, co která nosí v podprsence? Po mně se teď otáčí úplně každý. Je to fajn, ale na druhou stranu nikdy nepoznám, jestli vůbec někdo z těch kluků má záje,m taky o mne. Takže potom aspoň budu vědět, že to se mnou myslí vážně, když mne bude chtít i s malinkýma prsama.Hele, já se bojím, jak to pak bude vypadat. Mám postavu přesýpací hodiny a s jedničkama to asi bude dost nesouměr. Plastický chirurg mě na to taky upozorňoval a hlavně upozorňoval, že to je nevratné a že i případné pozdější zvětšování se moc nedoporučuje. Původně jsem myslela, že si jen obejdu ty doktory a pak se rozhodnu, i když jsem to trenérovi potvrdila už dřív, ale teď už mám termín, jde to na pojišťovnu a já už z toho nechci couvat. Prostě budu mít takové "nulky" až jedničky. Na sport ideální. Vždyť spousta holek ma malá prsa a taky žijou, tak co.
18. Srpen 2008 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jistě že žijou, ale tobě příroda nadělila bonus. A ty ho chceš zlikvidovat. Podle mě jsi minimálně pěknej janek a ne Jana!Dojdi si za rozumným doktorem, který ti vysvětlí, že děláš blbost. Jasně že život není o tom, jak velký máš prsa. Ale pokud máš postavu přesýpacích hodin - štíhlý pas, trošku zadek a krásný prsa a ještě k tomu krásně vysportovanou, tak to je sen téměř všech mužů i žen. Zdědila jsi, po čem jiní touží. S postavou bez pasu nic neuděláš, s placatým klučičím zadkem taky ne a když nemáš prsa, tak můžeš jít tak akorát pro silikon. Ty jsi přírodné krasavice, máš všechno a je ti to na obtíž. Holka, vzpamatuj se!A přece nejsi tak hloupá, abys nepoznala, kdo to s tebou myslí vážně a líbí se mu i tvé nitro a nejen krásná prsa - postava. Poslechni maminku, radí ti dobře, ať si necháš svá prsa. Maminky to s námi myslí obvykle moc dobře.:-)
18. Srpen 2008 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jajka (anonym)
Ahoj Jano, pokud si za svým rozhodnutím stojíš a budeš ho takhle brát i v budoucnu, věřím, že litovat nebudeš.Chci jen napsat, že já bych měla postavu přesýpací hodiny, kdybych měla čtyřky. Ale mám ty nulky-jedničky, které chceš ty a díky tomu vypadám hodně nesouměrně - jako smontovaná normální ženská a anorektička :-)Je to docela děs a každodenní trable s oblečením, co si obléct, aby ten nesoulad nebyl tak vidět. O plavkách ani nemluvě.Je pravda, že pokud vzbudím pozornost opačného pohlaví, je to jen díky obličeji, nikdy ne kvůli postavě.Zároveň to má ale jedno velikánské plus - je to ohromně praktické - nenosím podprsenku a jsem za to moc ráda - je to příjemné, když nejsem v žádných kšírech :-)Já bych do toho být na tvém místě nešla, nebo alespoň do těch dvojek - ze začátku jsi psala o dvojkách, proč najednou nulky až jedničky? Víš jak vypadají takové nulky až jedničky? Jak anorektický hrudníček - ne moc dobře.Ale nejsem zapálená pro sport, takže tě nemůžu soudit.Přeju ti jedno: ať si se svým tělem spokojená, ať budeš mít nakonec postavu jakoukoli. Je to jen tvé rozhodnutí o tvém těle - nikdo jiný včetně tvé mamky na to nemá právo.
18. Srpen 2008 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jasně, rodiče mají jen povinnosti - děti vypiplat, živit, šatit, ale žádné právo jim do něčeho mluvit. Ty asi děti nemáš, co? Jinak bys tak nemluvila.:-(( Holka je sotva plnoletá, maminka se o ní stále stará, ale mluvit do života už nesmí?Jano, koukni se kolem sebe, jak vypadají ženský, co mají větší bříško než prsa, jak to vypadá. V budoucnu se ti může stát, že přibereš, zadek se ti zvětší, bříško povyroste a hrudník zůstane plochý - o takovou postavu nestojí nikdo.O krásné a vnadné ženy je vždy větší rvačka.:-)
18. Srpen 2008 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jajka (anonym)
Ano, pokud je "dítěti" víc než 18, tak nemají právo mu do něktěrých věcí mluvit. Zvlášť ne do manipulace s vlastním tělem.Neříkám říct svůj názor, ale ne trhat holku napůl. Jinak docílí pouze odporu, který se může táhnout ještě dlouhá léta.Děti nemám, ale mám rodiče, kteří mluvili do života tak, že z toho jsou problémy doteď.
18. Srpen 2008 - 19:39

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama