54 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

makulární degenerace sítnice

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Je mi 56 let a byla mi zjištěna zhoršující se degenerace sítnice podmíněná částečně věkem a silnou krátkozrakostí. Prosím o radu toho, kdo má s touto nemocí zkušenosti
7. Červen 2004 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Dobrý den,já osobně s touto nemocí zkušenosti nemám, ale moje babička ano. Od května tohoto roku trpí "věkem podmíněnou makulární degenerací sítnice". Vidění se zhoršuje. Léčba je v tomto případě pouze jediná a to speciální laser, který ovšem nehradí pojišťovna a částka činí 50 000 Kč za jedno ošetření. Lékař v pražské vinohradské nemocnici jí sdělil, že tuto léčbu by musela podstoupit nejméně 5x - 7x, což je zhruba 350 000 Kč. V závěru této léčby se zrak nezlepší, pouze zastaví chorobný proces. Také jistě chápete, že si toto léčení nemůže každý pacient dovolit. Nevím, do jaké míry funguje Váš zrak a proto by mě zajímalo, jak postupujete v léčbě vy a co Vám poradili lékaři..Děkuji za brzkou odpověď.
30. Červenec 2005 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Dobrý den,obracím se na váš s dotazem, jestli nemá někdo z Vás zkušenosti s touto nemocí. Moje babička (60) trpí od tohoto roku touto chorobou. Lékaři radí jen jedinou alternativu a to léčbu speciálním laserem. Je tu ale velký problém - tuto léčbu nehradí žádná pojišťovna. Pokud by se rozhodla přistoupit na léčbu vše by stálo asi 350 000 Kč, což je pro normálního člověka docela nedostupná věc. Zajímá mě názor někoho z vás, pokud tímto někdo trpíte, napište mi prosím vás jak se léčíte a co vám poradili lékaři.Děkuji za brzkou odpověď
1. Srpen 2005 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Existují i jiné způsoby léčby než laser. Najdete je na:http://www.allaboutvision.com/conditions/amd-treatments.htmAsi ale nejsou u nás ještě schválené.
10. Srpen 2006 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
MILUŠE (anonym)
DOČETLA JSEM SE ŽE NEJNOVĚJI V ČESKU PROBÍHA SCHVALOVÁNÍ POUŽITÍ PRVNÍHO Z LÉKŮ KTERÉ DOKÁŽOU POZASTAVIT RŮST ABNORMÁLNÍCH CÉV V SÍTNIC.TYTO LÉKY SE APLIKUJÍ PŘÍMO DO SKLIVCE OKA A BLOKUJÍ RŮST CÉV OPRAVDU ÚSPĚŠNĚ.JEJICH NEVÝHODOU JE VYSOKÁ CENA ,DODÁVÁ DOKTOR ERNEST PREZIDENT ČESKÉ VITREORETINÁLNÍ SPOLEČNOSTI.(ODBORNÁ SPOLEČNOST ZAMĚŘENÁ NA SKLIVEC A SÍTNICI OKA. VYŠLO:METRO STŘEDA 25.ŘÍJNA 2006.PROSÍM MOHL BY MI NA TO ODPOVĚDĚT ODBORNÍK.
20. Listopad 2006 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
emilka (anonym)
není to spam ani reklama, ale pomoc pro tvůj problémhttp://www.chlamydie.info/mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně, protože léčba existuje....pročti si to a posuď, které různé nemoci se za tímto problémem skrývajížádej testy a vyšetření
5. Březen 2007 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Již nějakou dobu se v ČR léčí vlhká forma makulární degenerace pomocí injekcí léku Avastin. Ve srovnání s dřívější léčbou je to mnohem levnější a účinější. 1 aplikace do 1 oka cca 3500,-, aplikuje se asi 3x. Kromě toho, že zastaví zhoršování, tak mnohdy stav zlepší.
16. Březen 2007 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, trpím dědičnou makulární degenerací sítnice - Stargardtovou chorobou. Je mi 20 let a chci se dozvědět zda-li je někdo s podobným problémem a jak řeší svou existenční situaci. Děkuji za jakoukoli odpověď. A přeji všem krásný den!
21. Březen 2007 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Manželce byla nedávno diagnostikována suchá (neléčitelná) forma degenerace makuly.Změnu vidění rovných čar pozorovala před několika měsíci. V jakém rozmezí se přibližně pohybuje doba do fatálního vyústění choroby.Děkuji za odpověď a přeji dobrý den.
15. Listopad 2007 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
degenerace maku (anonym)
Mnoho informací o věkem podmíněné makulární degeneraci, online poradnu lékaře i Amslerovu mřížku, se kterou můžete otestovat Váš zrak naleznete na www.degeneracemakuly.cz.
9. Květen 2008 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Dobrý den, na ARMD (věkem podmíněnou makulární degeneraci) je vhodné pravidelné a dlouhodobí užívání potravního doplňku AVILUT lutein 12mg, který je k dostání v lékárnách. Přípravek zpomaluje rozvoj zmíněného onemocnění a působí preventivně proti jejímu vzniku. tofay"seznam.cz
6. Červen 2008 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondra (anonym)
Je mi 63 let a přes dva roky trpím vlhkou formou věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD). 3x jsem se podrobil injekci Avastinu do sklivce. Po celou dobu (3 roky) užívám tablety Ocuvite Lutein. Proces se snad zastavil, ale centrální vidění na levé oko se nezlepšilo.Existuje nějaká lepší metoda? Děkuji za odpověď.
23. Červen 2008 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Pro Ondru + Tomáše: Díky za užitečnou radu užívání podpůrných prostředků při léčbě VPMD. Moje mamka od února 2008 už absolvovala 3 injekci Avastinu, o možnosti užívat Avilut či Ocuvite nás ale lékaři neinformovali. Porovnávala jsem složení obou těchto přípravků a Avilut je "našlapanější" -tuto informaci si dovoluji předat Ondrovi a ještě připojuji: mamka má k VPMD trochu šedého zákalu, který by se u normálního pacienta zatím neodstraňoval, lékaři však chtějí v září zákal odstranit, aby se mamce vidění ještě trochu zlepšilo. Minulý týden byla na té 3. injekci, protože původní prosakování se zastavilo, ale nyní to začalo kousek vedle - což ukázalo OCT, zatím však zhoršené vidění nepozorovala, bylo to opravdu v začátku. Setkala se tam s paní, která k VPMD měla malý šedý zákal, lékaři ho také odstranili a vidění se zlepšilo. V tomto případě to zní strašně - ale pokud byste, Ondro, trochu zákalu měl, mohl by to být taky důvod, proč se to nelepší. Každý pacient s VPMD je ale individuální případ - moje mamka už nemůže jezdit autem a vůbec nevidí na čtení, ale spolupacienti, s kterými se setkává na injekcích Avastinu, vesele jezdí auty a čtou noviny normálně.
9. Červenec 2008 - 7:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lilien (anonym)
Dobrý den, je mi třicet let a tři roky mám degeneraci sítnice. Sjezdila jsem spoustu zdravotnických zařízení, podrobila se nejrůznějším testům. Jsem prý velice vzácný případ, hlavně vzhledem k mému věku. Lékaři nakonec usoudili, že za poškození sítnice může nejspíš nějaký vnitřní zánět, který jsem sama nezaznamenala. Představa toho, že už nikdy nebudu vidět tak skvěle jako dřív je hrozná, ale žít se s tím dá. Přeju mnoho síly a štěstí všem, kteří s touto nemocí musejí bojovat.
11. Červenec 2008 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Konecna.pavlink (anonym)
Trpím makulárni degenerací 10 let od mýyh 27 let.Bude mi 40 sjezdila jsem hodně zdravotnických zařízení a rezume bylo vrozená benetická vada,neznámého původu.Léčba žádná,nemoc se zhoršuje,je to děsné.Pokud by někdo věděl nějakou léčbu prosím poradtě.Děkuji
13. Červenec 2008 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lilien (anonym)
Velice hezky se ke mě chovají ve střešovické nemocnici v Praze, kde prý je jedno z mála specializovaných středisek zabývajících se právě touto chorobou. Zkuste se tam obrátit. Hodně štěstí
18. Červenec 2008 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondra (anonym)
Děkuji Dáše za typ (Avilut), vyzkouším to. Podle poslední kontroly na klinice šedý zákal nemám. Bohužel centrální vidění na levém oku není, vidím jen periferně, a tak díky pravému oku, které zatím VPMD nezasáhla, mohu trochu číst. Doufám, že bude nalezena účinnější léčebná metoda, která bude schopna VPMD vyléčit. Touto chorobou trpí mnohem větší procento lidí, než uvádějí statistiky (5% populace).
28. Červenec 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Moje maminka zvažuje vyšetření v Lexumu v Ostravě, nebo v Gemini Zlín, máte, prosím, někdo informace kde je to lepší, pro nás vzhledem ke vzdálenosti je lepší Ostrava. Děkuji.
21. Listopad 2008 - 8:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Zdravím všechny s VPMD: Jen tak pro informaci: Můj první příspěvek zde byl 9.7.2008 - od té doby - Mamka je po 4. injekci Avastinu a cpe se špenátem, brokolicí, kukuřicí + Avilut luteinem. Vím, není to zázračný prostředek, jen podpůrný, hlavní roli hraje Avastin - i když to taky není všelék. Po jednotlivých injekcích drobné zlepšení pozorovala, ale až po 4. radikálnější změna k lepšímu. Už nepotřebuje na ovládání pračky či přečtení cenovky v obchodě blízkové brýle + lupu, ale jen brýle. Po městě, kde zná cestu, jede autem. Budou následovat pravidelné kontroly OCT a pokud se objeví další i třeba mírné zhoršení, bude pokračovat s Avastinem - a takhle pořád dokola - ale nevadí, hlavně, že se to zlepšilo. Přeji všem také zlepšené koukání.
28. Listopad 2008 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslava (anonym)
V čem spočívá a jak se peovádí vyšetření OCT?
24. Únor 2009 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Pro Jaroslavu: http://neovize.cz/cs/oct-vysetreni-45/
26. Únor 2009 - 7:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
20,5,2009 jdu na injekci do sklivce Avastinu. Na internetu jsem četla, že po aplikaci se může zrak i zhoršit. Mám z toho strach, nemáte prosím někdo s touto metodou nějaké zkušenosti? Jak jste to snášeli a jak to probíhalo. Jedu na to do Litomyšle. Děkuji
14. Květen 2009 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Pro Ladu: Nic není stoprocentní, slyšela jsem o tom od jednoho ze spolupacientů mé mamky, že se jim to přihodilo třeba až po 3. injekci. Nedokážu ale říct kolikprocentní nebezpečí hrozí.
18. Květen 2009 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Pro Ladu: Zkuste ještě dotaz na: http://www.degeneracemakuly.cz/zeptejte-se-lekare-ohledne-VPMD
18. Květen 2009 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepík (anonym)
Avastin je vynikající preparát. Dokáže zlepšit vidění u lidí s makulární degenerací velmi výrazným způsobem. Pozor ale - vždy aplikace na operačním sále, ne někde na poliklinice v provizorní místnosti. Předtím vždy vyšetření OCT.
19. Květen 2009 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
BOŽKA (anonym)
ONEMOCNŠLA JSEM VPMD I KDYŽ MI JE 48LET.PROSÍM MÁ NĚKDO ZKUŠENOSTI S TOUTO NEMOCÍ.JAKÉ POTRAVINOVÉ DOP´?NKY POUŽÍVÁTE.(OCUVIRE)DĚKUJI
31. Květen 2009 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Pro BOŽKU: K injekcím Avastinu - Avilut Lutein - tablety, jinak dostatek zeleniny, hlavně brokolice, špenát, kukuřice.
2. Červen 2009 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
bety (anonym)
po injekci avastinu jsem začala vidět černou tečku. neví někdo co to může znamenat?
27. Červen 2009 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Pro Bety: Asi to normální nebude, ale zkusila bych se určitě zeptat tam, kde Vám Avastin aplikovali, popř. můžete využít: http://www.degeneracemakuly.cz/zeptejte-se-lekare-ohledne-makularni-degenerace-VPMD.
30. Červen 2009 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondra (anonym)
Jsem po trojnásobné aplikaci Avastinu (vlhká forma VPMD). Bohužel oko se nepodařilo zachránit. Vidím na něj pouze periferně, v centru zorného pole je šedá skvrna.
5. Červenec 2009 - 18:40

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama