0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ložisko na játrech

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Prosím o radu. Při ultrazvuku mi bylo zjištěno ložisko na játrech o průměru 4,5 cm.Pan doktor mi doporučil CT vyšetření pro upřesnění, o jaké ložisko jde.Bohužel po všemožné snaze mi zde u nás ve městě odmítli Ct udělat, protože jsem astmatička a alergička a tzv. si mě nechtějí vzít na triko, bojí se, že bych mohla mít reakci na kontrastní látku.Poslali mě znova na ultrazvuk s odstupem 3 měsíce, aby viděli, zda se to zvětšuje.Mám nervy, že ani nespím a to čekání mě zabije, takže jako budu čekat, až mi tam vyroste útvar jako hrom.Hlavně mi vrtá hlavou, co by to mohlo být, já už vidím tu nejhorší variantu. A dále by mě zajímalo, jak se vyšetřují tisíce alergiků? Prostě mě tady u nás odbyli, nevěřím, že mi nemohou to CT udělat, prý i na MR se kontrastní látka používá, tak jsem na mrtvém bodě a nikdo to se mnou nechce minimálně po dobu těch 3 měsíců řešit.Jak mám postupovat? Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za každou odpověď.
31. Leden 2007 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hanko, jen pro uklidnění. Primární nádory na játrech jsou vzácné. Častěji se zde vyskytují tzv. hemangiomy. Nelekej se toho slova, jsou to cévní klubka, která nemají vztah k ničemu vážnému.Dále cysty, tuk(steatóza), absces. Některé léze mají individuální obraz na UZ, jiná jsou si podobná a dělá se CT.A právě u hemangiomů je potřeba CT vyš. Toť obecně. Já, pokud by bylo doporučeno CT vyš a to u tebe je, bych navštívil prakt. l. a domluvil se s ním o vyš. v jiné nemocnici. U alergiků se CT dělá, předtím se jim podají protialergické léky. Takže hlavu vzhůru:-) Lékař
2. Únor 2007 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
aloe"aloe-gel.c (anonym)
Hanko, přikláním se k té radě, která zde je uvedená. Pokud bys chtěla kontakt na dobrého internistu, s kterým to můžeš osobně projednat, tak se ozvi. Honza
2. Únor 2007 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Mnohokrát vám děkuji alespoň za částečné uklidnění.Na nálezu mám napsáno že se jedná spíše o hypoechogenní ložisko, což jsem nikde ve slovníku nenašla, proto upřesnění dop.CT.Bohužel jsem byla i u prakt.lékařky, zda by mě někam odeslala a nechala bych si to CT udělat v jiném městě, ale ona mi řekla,že na to má pravomoc jen internistka.A internistka mi řekla, že to budeme řešit dále až po tom dalším ultrazvuku..Jen jsem se ještě chtěla zeptat, pokud by se jednalo "jen" o ty hemangiomy,zda je nutná operace, či se to jen dále sleduje? A co znamená to slovo hypoechogenní? Mnohokrát díky za případnou odpověď.
2. Únor 2007 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hanko, hemangiomy se sledují. Hypoechogenní ložiska jsou taková, která se zobrazují tmavější barvou než okolní tkáň. Má to diagnostický význam, ale do určité míry, proto je nutné udělat CT, tedy v tvém případě. Tyto rady jsou pouze orientační, diagnóza se stanovuje nejen pomocí radiologie, ale i ostatních vyšetření, důležitá je anamnéza atd. Pokud to nejde jinou cestou, kontaktoval bych Honzu z předešlé zprávy. Budu ti držet palce a pokud budeš mít další dotaz, klidně napiš. L
2. Únor 2007 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Využiji ještě jednou možnost otravovat svým / snad posledním/ dotazem.Na to ložisko se přišlo díky tomu, že mám již třičtvrtě roku problémy se žaludkem, čili jsem se dostala na fibroskopii.Je mi stále na zvracení, mám pocit plnosti, říhám a občas mě do žaludku vezmou křeče.Na té fibroskopii mi byly zjištěny jen nějaké afty a žluč v žaludku, závěr dudoenogastrický reflux,lehká aftozní antrumgastritida.Proto uděláno sono, kvůli žlučníku a objeveno to ložisko.Má to nějakou souvislost s tím žaludkem nebo je to jen další nesouvisející nález? Děkuji za váš věnovaný čas. Pro Honzu: budu ráda, když mi napíšete kontakt na toho internistu,tady u nás se asi k tomu CT nedopracuji a ráda bych věděla, na čem jsem.Snad to bude někde poblíž, já jsem ze severních Čech. Díky oběma, Hanka.
3. Únor 2007 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Hanko, nechci zde špekulovat, nemělo by to smysl. Je to otázka šitá namíru. Většinou to souvislost nemá, ale to vám může říci jen ošetřující lékař. Pokud bude pan doktor od Honzu daleko, doporučuji se objednat přes net k nějakému gastroenterologovi, čato to tak jde. Zkuste se mrknout na ambulance a nemocnice ve vašem okalí a objednat se, nebo napsat. A ještě jedna věc, neotravujete. Chápu, že jste ve stresu a nelíbí se mi, že byste v tom musela žít ještě 3 měsíce. L.
3. Únor 2007 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Děkuji, jste moc ochotný a rychlý v odpovědích. Dnes jsem o tom přemýšlela celý den a v pondělí zkusím zavolat do Ústí, zda by mi udělali to CT jen na základě toho nálezu ze sona, kde je doporučení, že by se to mělo provést. Pokud jim to nebude stačit, budu hledat jiného internistu a zkoušet to řešit, jinak budu opravdu ve stresu a to mi nepřidá...Moc díky za podporu, hezký večer Hanka.
3. Únor 2007 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza pro Hanku (anonym)
V pátek jsem Vám napsal adresu, jak Vám mám napsat, když nemám Vaši adresu. Zde na tomto veřejném fóru to nejde řešit. Ale stejně mám radost, že chcete situaci řešit. Tak se ozvěte a trochu to probereme a potom to proberete s lékaři po telefoně a třeba i osobně. Lékařství je pžedevším dobré slovo. Honza
3. Únor 2007 - 23:29
Obrázek uživatele Návštěvník
eli (anonym)
Překvapuje mě, že odmítli u alergika CT - jen je to složitější, podávají se několik dnů léky s protialergickým účinkem- kortikoidy + další, případně to lékař konzultuje přímo s CT pracovištěm. Navíc není alergik jako alergik, stupeň alergické reakce na určité látky je různý. To by pak mohli vyšetřovat jen dva lidi z pěti a co ti zbylí? Rozhodně to nevzdávejte a případně to zkuste jinde.
4. Únor 2007 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Také mě překvapil přístup tohoto pracoviště. Jak píšeš Eli, podávají se kortikoidy, antihystaminika a v některých případech je předem přivolán lékař z ARA. Tedy je vše jištěné a nepochopil jsem nesmyslné odůvodnění výše uvedeného pracoviště. Pak nám prosím Hanko napište, jak jste dopadla.
4. Únor 2007 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Dobrý den, dnes jsem se po zdlouhavém obvolávání dopracovala k tomu, že jsem za měsíc objednána na CT do jiného města.Potřebovala jsem k tomu novou žádanku, nepřeji vám být u toho, když jsem si pro ní šla k praktické lékařce.Vůbec mi jí nechtěla napsat, že si netroufne, že až tam UMŘU, bude moje rodina chodit za ní a svalovat na ní vinu. No nedala jsem se a nakonec žádanku mám. Co mě ale zaráží je toto: v nemocnici, kam jsem objednaná mi řekli, že bude přítomen doktor z ARA. Dále si mám 2 hod. před vyšetřením vzít 2 Dithiadeny a 3 hod. předtím pít doma kontrastní látku! To je vše, ale mám dojem, že takto se postupuje u všech pacientů před CT, takže jako alergik v tom nevidím rozdíl.Na co mi tam tedy bude doktor z ARA, když mohu dostat reakci ještě doma, dřív než tam dojedu? Docela mě to vystrašilo..Pokud můžete, napište mi váš názor, díky moc Hanka.
5. Únor 2007 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hanko, kontrastní látka, kterou budete pít není tak alergizující, nejde přímo do krve. Na radiologii dostante ještě kontrast do krve a právě kvůli tomu se předem berou léky proti alergii. Pokud je astma, měl by být 13.,7. a jena hod. před vyš. podán nějaký kortikoid(prednison). Proto doporučuji zavolat na radiologii a říci o tom astmatu a alergii. Třeba to tam nemají. L.
5. Únor 2007 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Opět mockrát děkuji za odpověď.Já jsem to na té radiologii řekla, že jsem astmatik.Promiňte, ale nerozumím tomu, pokud je astma měl by být 13.,7........Jinak ostatnímu samozřejmě rozumím, jen nevím, co jste tímto myslel..
5. Únor 2007 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Prednison by se měl vzít 13, 7 a 1 hodinu před výkonem. Zkuste jim ještě zavolat a říci, že máte alergické astma. Věřte, že s tím mají své zkušennosti.L.
5. Únor 2007 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Ta dnes jsem tam byla osobně, musela jsem tam jet pro tu kontrastní látku.Znovu jsem upozorňovala, že jsem astmatik a přesto mám vypít půl lahvičky večer před spaním, druhou půlku 3 hod. před vyšetřením a 2 hod.před vzít ty dithiadeny.Jinak nic, ptala jsem se i na ten Prednison, ale prý dle nich není nutný.Prý jim ještě nikdo doma nezemřel, tak nemám mít obavy a kdyby náhodou něco, zavolat si sanitku, tak já nevím, musím doufat, že to dobře dopadne, asi mi nic jiného nezbývá....Hezký zbytek dne, Hanka.
6. Únor 2007 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
To Hanka. Nebojte, vypitá kontrastní látka není nebezpečná. A až vám budou píchat kontrast do krve, tak to budete již v rukou lékařů.
7. Únor 2007 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
O.K.Díky,dám pak vědět, jak jsem dopadla...
7. Únor 2007 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
aloe"aloe-gel.c (anonym)
určitě hanko napište. Všichni na Vás myslíme. Honza
7. Únor 2007 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Žanika (anonym)
Dovoluji si vás pozvat na nový web, kde najdete spoustu informací o zdraví a zdravém životním stylu. Dozvíte se, jak prakticky a jednoduše najít rovnováhu ve svém životě. Můžete hlasovat v našich anketách, naučit se praktickým přírodním léčbám a terapiím, pročíst si zajímavé informace a zkušenosti ostatních lidí a inspirovat se novými jednoduchými recepty. A navíc si o tom všem a nejen o tom můžete pohovořit na našem diskusním foru. Podívejte se sami www.nasezdravi.ic.cz
8. Únor 2007 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Viděli jste na Nově ve zprávách reportáž o paní, která šla s hlavou na CT, upadla při tom do komatu a nyní leží ochrnutá úplně mimo tento svět a manžel se soudí s nemocnicí? To je vážně hrůza!! Co tam zanedbali, jak se to při tak pro mě banálním vyšetření mohlo stát?
26. Únor 2007 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
O té reportáži jsem jen slyšel a i kdyby jsem ji viděl, z TV nepodají objektivní informace. Ale pravda je, že je to opravdu smutný příběh.
28. Únor 2007 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Teda, tak jsem si to našla na internetu, abych věděla, co se stalo a je mi z toho tak nějak všelijak.Ještě 10 dní a čeká mě to CT taky, to je hrůza, radši to nevidět a neslyšet.Jinak jsem se byla ještě poradit s mou alergoložkou ohledně toho Prednisonu, tak mi ho napsala a mám vzít dvě tablety 12 hod. předtím, než začnu pít tu kontrastní látku a pak ráno ty dva Dithiadeny.Doporučila mi, abych jim řekla,aby mi před vpichem kontrastu píchli do žíly ještě Hydrocortison, ale nevím, jak teda budou reagovat, když jim do toho budu tzv. kecat. No už aby to bylo za mnou...
28. Únor 2007 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
emilka (anonym)
není to spam ani reklama, ale pomoc pro tvůj problém http://www.chlamydie.info/ mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně, protože léčba existuje.... pročti si to a posuď, které různé nemoci se za tímto problémem skrývají žádej testy a vyšetření
5. Březen 2007 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Tak jsem se dne dočkala dnu, kdy jsem jela do jiného města na to CT. Vypila jsem látku,nacpala se protialergickými léky, vyseděla hodinu v čekárně a když jsem přišla na řadu, dostalo se mi stejného jednání jako tady u nás. Paní doktorka mi vzhledem k astmatu a tomu, že jsem polyalergik odmítla CT udělat.Prý ani s doktorem z ARA si netroufne mi kontrast dát a pak mě intubovat...Volala jsem tam celkem 4x a stále opakovala, že jsem alergik, není problém, tak mě nechali čekat a nakonec jsem zase na bodě mrazu, nervy už mám jako provazy, že to nikam nevede.Doktorka mi řekla, ať si nechám napsat MR, ale na té se taky používá kontrast, ale prý je jiný a neškodný.Má PL ale tvrdí opak, že alergii může vyvolat i kontrast používaný na MR, takže mi ho samozřejmě nenapsala. Ložisko se bude kontrolovat, zda neroste a to po půl roce.Jsem úplně na začátku a hlavně se nikdy nedozvím, co to vlastně je!! Dělají ze mě hysterku a hypochondra, aspoň mi to tak připadá.Jo a na můj dotaz, co se mnou budou dělat, až to vyroste, tak mi PL řekla, že pak už by mi hold museli to CT udělat i za cenu smrti.Prý je to na posouzení lékaře a nenajde se žádný, který by to se mnou riskoval, tak ať už nikam hlavně nevolám...
9. Březen 2007 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Milá Hanko, vše to bude asi komplikovanější , než se zdá. Proto se dá poradit po netu v obecné, nepřesné rovině , ale nikoliv individuálně.U MRI se podává taky kontrast, ale v nižších dávkách. Bohožel jinou radu vám dát nemohu. Držím palce
12. Březen 2007 - 19:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Děkuji za podporu, snažil jste se vždy poradit...Bohužel mi asi nezbyde nic jiného, než čekat půl roku na další sono a doufat, že se to nezvětšuje.Pokud se tedy opravdu podává kontrast i na MR, tak mi jí taky nebudou chtít udělat.
12. Březen 2007 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Zdravím vás Hanko, tak jak to pokračuje?
14. Květen 2007 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Moc děkuji za optání! Bohužel jsem se za tu dobu nedopracovala nikam, ani na MR.Bylo mi řečeno, že mi udělají CT nebo MR až po zopakovaném sonu za půl roku, což je za měsíc / v červnu/, pokud sono ukáže, že se útvar zvětšil, nebude jiná možnost a prý to budou muset udělat i za cenu toho rizika.Pokud to bude mít stejné rozměry, budou mi to jenom kontrolovat sonem každých půl roku + jaterní testy vždy k tomu.Jak se to blíží, začínám být celkem neklidná. Jen mi moc není jasné i kdyby to byl ten hemangiom, ten přece do těch určitých rozměrů musel taky vyrůst, ne? Oni mi tvrdí, že hemangiom neroste...Nezbývá než čekat, pak dám vědět, jak jsem dopadla.A ještě jednou děkuji za optání, to potěší......
14. Květen 2007 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, tak už máte vyšetření za sebou? L.
25. Červen 2007 - 15:54

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama