68 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

LIVIAL

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Zajímalo by mne,jakou mají ženy zkušenost s užíváním LIVIALU,hlavně co to dělá s jejich váhou a chutí k sexu.Já jsem 7 let po hysterectomii a po Livialu jsem se začla strašně spravovat. Četla jsem některé odborné články,ale největší důvěru mám k osobní zkušenosti jednotlivých žen. Tak jestli se některá chcete se nmou podělit o názor,budu moc ráda.
7. Srpen 2006 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Stále marně čekám,jestli se se mi ozvou ženy ,které užívají delší dobu Livial na klimakter.potíže.Děkuji za všechny příspěvky se zkušenostmi s tímto lékem.
13. Říjen 2006 - 1:14
Obrázek uživatele Návštěvník
dahida (anonym)
Blani, Livial užívám cca 6 let po kompletní gyn. operaci, nevím, ale žádný výrazný nárůst hmotnosti jsem nezaznamenala. Možná svého času, ale to bych spíš spojovala s léčbou antidepresivy ( po operaci jsem měla spíše psychické potíže). Jinak ani nevím, že bych nějaký hormonální přípravek brala, ale asi to nelze paušalizovat. Takže za mě, bez problémů. Teď naopak v rámci stresů mám 10 kg dole. Jo, ještě nevím věk, ale já tu nešťastný zákrok měla už v 35 letech. Ahoj a držím palce
13. Říjen 2006 - 7:04
Obrázek uživatele Návštěvník
dahida (anonym)
Jo a chuť na sex.... dalo by se říct, že velmi velmi kladný asi i větší než dřív. Jen jaksi nejsou lidi... ale to už je o ničem jiném.
13. Říjen 2006 - 7:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Dahido,moc děkuji za odpověď.Potřebovala jsem se ujistit,že popisované účinky Livialu opravdu u někoho fungují.Kompletní operaci jsem podstoupila ve 43 letech,nyní je mi 50.Občas mám sklon k depresím,které také řeším přejídáním.Tím ,jak jsem přibrala a mám pocit,že ztrácím chuť na sex,si připadám dost méněcenná.Lékař mi radí,že musím Livial užívat delší čas,aby se jeho účinky mohly projevit.Musím dokázat shodit nějaká kila .Tobě přeji,aby ses dostala z psych problémů.Ještě jednou Ti moc děkuji,že ses mi ozvala.
13. Říjen 2006 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
xxc
17. Říjen 2006 - 5:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Žužu (anonym)
Jak na vás působí Livial po sexuální stránce?
10. Březen 2007 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Ještě se najde některá žena,která má zkušenosti s Livialem,nebo Ladybonem?
26. Říjen 2007 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Blanko,Livial užívám 4 roky,zvýšení hmotnosti jsem nezaznamenala na klimakterické potíže zabral úžasně.Jsem 10 let po kompl.gyn.operaci a zajímalo by mne, jak dlouho můžu Livial užívat.Lékařka mě varuje před vedlejšími účinky.
5. Prosinec 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Dík ,Leono,že ses ozvala.Jsem také 10let po kompl.operaci.Zajímá mě,jak působí Livial po sexuální stránce.Píší,že jeho účinek se dostavuje po delší době užívání,což jsem zatím nevydržela,protože dostávám migrénu. Takže užívám Estrofem,ale nemám moc chuť na sex.Tak mě zajímá ,jak se účinky Livialu projevují po delší době užívání,zda opravdu pozitivně ovlivňuje libido. Co se délky užívání týká,tak také nad tím přemýšlím.Vzhledem k tomu,že mě čeká ještě pár let chození do docela psych. náročného povolání,tak všechna má rozhodnutí o ukončení hormonální léčby ,padají.Je pravdou,že se objevily zprávy o tom,že Tibolon zvyšuje riziko mozkové mrtvice,estrogeny zase rakovinu prsu.Také se bojím,ale myslím si,že když nebudu užívat nic,tak budu mít zase jiné problémy. Již několikrát jsem chtěla začít užívat jen rostlinné preparáty,ale vždy jsem to vzdala,neboť si myslím,že jejich účinnost je minimální.Nevím,zatím nemám odvahu to zkusit a vydržet ten boj s depresí,návaly,navíc mám srdeční arytmii,která by se určitě také zhoršila. Zatím se mi zde ozvala jen Dahida,která si Livial také chválí.Nechci zde působit jako nějaká nymfomanka,ale sex je pro dost důležitý a s ním spojený pocit ženství.Takže vítám tyto ,spíše anonymní stránky,ke svým dotazům,které pochopí jen žena ,která má podobné problémy.Dík za odpověď.
6. Prosinec 2007 - 4:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
Ja rovnez uzivam Livial jiz pet let po odstraneni delohy a vajecniku ve veku 38 let.Od te doby uzivam HST. V soucasne dobe beru Livial,jsem s nim spokojena.Taktez jsem uvazovala,ze bych prestala uplne brat HST,jenomze mam obavy,ze bych mela dalsi zdraotni problemy,i kdyz znam pani,ktera je po stejne operaci a nikdy zadne hormony nebrala.Je ji 72 let a o delohu a vejecniky prisla ve svych 24 letech.Nekdy mam pocit,protoze znam radu zen,kterym byla odstanena deloha a vajecniky,ze gynekologove k tak zavaznemu rozhodnuti odstranit vsechno sa stavi nekdy velice nezodpovedne, a mozna i komercne.Nevim,kolik jim za to proplaci pojistovna.
13. Březen 2008 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Libvial užíva dva roky, zaznamenala jsem přírůstek na váze a zvýšil se mi Glykovaný hemoglobin na horní hranici normy, maminka měla diabetes, podle glykemické křivkyvyplavuji více in sulinu. G nalačno 5,8 za l.hodinu úpo podání 75 g glukosy 5 a za dvě hodny 5.8 mmol/l. mám Livial užívat dále. ? Marie
27. Duben 2008 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Livial jsem užívala na návaly asi necelé 2 roky, zabral mi hned po 14dnech.Navíc mám pocit že se i klouby a pohyb zlepšily, váhově jsem zůstala stejná, přibrala jsem už před tím asi 10kg.Jsem též po gynekol.operaci už 9 let.Zkoušela jsem i přírodní léčbu Menofen , ale musí se brát alepoň 3 měsíce, aby byl vidět výsledek, je dost drahý a pomáhá jen na mírné potíže.Ale otékají mě oční víčka a celkově se zadržuje po Livialu více vody v těle.Přestala jsem ho brát, nyní si občas udělám proti pocení šalvějový čaj.Na sex účinek až tak velký asi nemá.Je to myslím individuelní.
9. Květen 2008 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Majko,dík za názor.Jak jsem již psala,tak jsem také asi 10 let po gyn.operaci.Mám problém v tom,že se stále nemohu rozhodnout pro tu nejlepší HST.Na všem mi něco vadí. /Jsem příliš náročná/.Z estrogenů mě bolí prsa,nemám takovou chuť na jídlo,také k sexu nepociťuji výraznou potřebu,ale dobře prožívám orgasmus /zajímavé působení,ale u mně takto funguje/,celkově jsem více "akční",myslím obecně.Nebýt toho,že se mi ,bohužel,výrazně zhoršila má arytmie,o které píši v jiném tématu,tak bych ho užívala dále. Takže jsem se znova/opakovaně/ vrátila k Livialu,který má u mě stejné působení,jako u Tebe.Rozdíl je snad jen v tom,že mi podporuje více chuť k jídlu.Jo a také vyvolává migrénu.Působení na sex je takové,že libido je slušné,ale zase mám problém s dosahováním orgasmu. Vlastně jsem Livial začala brát hlavně kvůli jeho avizovanému působení na sex.funkce.Nestydím se o tom otevřeně psát a netajím se zájmem o to,jak působí na jiné ženy.Tyto informace jsou cennější,než doporučení doktorů,převážně chlapů,kteří se stejně mohou řídit jen podle výsledků nějakých,možná zavádějících,studií. Nejraději bych také nebrala nic,ale mám strach z osteoporosy a depresí .
10. Květen 2008 - 8:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Dobrý den paní Blanko, Livial jsem užívala asi 5let, je to jediný lék, který mi pomáhal od problémů spojených s menopauzou (silné návaly, nespavost...). Ověřila jsem to také tím, že jsem před 2 měsíci Livial vysadila (myslela jsem, že snad problémy už samy od sebe odezněly vzhledem k mému věku - 60 let...)ale všechny mé problémy, hlavně s návaly a nespavostí jsou tu znovu. Člověk nikdy neví, které vedlejší účinky s čím souvisí, ale myslím si, že jsem žádné nepocitovala v souvislosti s užíváním Livialu.Výsledky denzitometrického vyšetření dobré , na můj věk prý hustota kostí spíše nad stanovenou normu. Ted stojím před rozhodnutím, jestli znovu začít uživat Livial nebo ne. Pozdravuji.Anna
6. Listopad 2008 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Anno,moc děkuji za názor. Také mám pocit,že Livial působí proti odvápňování kostí.Když jsem užívala estrogenní preparát,tak mě docela dost bolela záda. Jak jsem zde už opakovaně psala,neustále jsem hormonální substituci střídala.Teď jsem začala znovu s Livialem.Užívám k němu ještě Noni a Flavomigran,neboť jedním z důvodů.proč jsem ho několikrát vysadila,byly úporné migrény.Zatím ho beru 10.den a měla jsem migrénu,která přešla do 24 hod.Dříve mi záchvat trval i tři dny.Říkám si,že musím vydržet,už konečně u jednoho přípravku.Kila mám nabraná,asi i díky tomu střídání.Snad i té migrény se zbavím,až se vytvoří v krvi určitá hladina. Díky všem za názory,docela mě překvapuje,že jsou spíš, pozitivní.Takže,asi Livial,opravdu,patří mezi to lepší,co je na přechod nabízeno. Určitě se ještě ozvu,jak pokračuji s užíváním a co to se mnou dělá:=))).
7. Listopad 2008 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Dobrý den, Blanko, jsem 7 let po celkové hysterektomii. Před operací mě varovala zkušená zdr. sestra, abych bojovala za ponechání alespoň kousku vaječníku, což se mi bohužel s ohledem na rakovinu vaječníků své maminky nepodařilo. Píši bohužel, protože problémy i přes hormonální léčbu estrogeny byly následující: pocit ztráty ženskosti, neboť jsem během roku přibrala 15 kg, měla jsem dojem, že nejsem přítažlivá, ztráta sexapealu, rychlé stárnutí pleti, aritmie, bolesti kloubů, vysoký tlak ... Já vím, vše se vším souvisí: věk 55 let = stárnutí, váha = bolesti, tlak atd. Přesto považuji informovanost žen před totální hysterektomií ze naprosto nedostatečnou!!! Ne každý lékař vám vysvětlí, co se v těle odehrává. Po zkušenosti sama doporučuji daleko více zaktivovat svoji péči o tělesnou schránku, tzn. jíst mnohem méně, než jste byly zvyklé doposud (!!!), neboť kila s hormonální léčbou letí neskutečně rychle nahoru, investovat do jídla víc peněz a krmit se jen kvalitními potravinami; dále alespoň trošku cvičit a posilovat (pokud jste to nedělaly doposud, teď je to nezbytně nutné); zasvětit partnera a ostatní členy rodiny, aby brali ohled a obrnili se trpělivostí (jste přecitlivělá a podrážděná, ale to by s hormony mělo částečně přejít). Dá se to zvládnout, chce to vůli a odhodlání! Postupně se vrátila i chuť na sex. Když se Vám podaří zhubnout (mně pomohl Herbalife), vrátí se i sebevědomí. A nenechat si ujet vlak - když jsou psychické problémy, neřešit to jídlem, raději užívat nějaké zklidňující léky. Většinu informací lze získat na internetu, ale pokud je sdělena lékařem, má nenahraditelnou váhu! A to je v našem zdravotnictví silně podceňováno. Po mé zkušenosti také doporučuji před estrogeny lék Livial
28. Leden 2009 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Olo,velmi děkuji za Váš příspěvek.Zajímá mě vše,co souvisí s klimakteriem,zaviněným hysterektomií a adnexektomií. To,co popisujete se silně dotýká i mně,viz mé předchozí příspěvky.Zatím jsem nenalezla sílu to přemoci,hlavně rozežranost.Stejně si myslím,že jde ruku v ruce se ztrátou chuti na sex.Také si říkám,jestli je horší nechat alespoň jeden vaječník,když je zdravý,či se konejšit tím,že už nemohu dostat rakovinu vaječníků a rozloučit se sexem a vším,co s ním souvisí.Estrogeny odstraní návaly,mohou zlepšit náladu,ale libido nejsou schopny zajistit a navíc mám také pocit,že se po nich nabírá ještě více než po Livialu. Mám velkou smůlu,neboť užívání Livialu mi způsobuje hrozné migrény.Již několikrát jsem ho zkusila a zase přestala.Když se podívám na své fotky z doby před operací a vidím,jak jsem byla štíhlá,tak se mi tomu ani nechce věřit.Ani ve snu bych nevěřila,že naberu 20kg.Je to má osobní prohra.A také viním operatéra z toho,že mi sebral zdravý vaječník,který i po přechodu vytváří malé množství androgenů,které udržují libido a štíhlost.Chápu,když jsou odebrány vaječníky s nálezem,kdy ztrátu sexu lze brát jako cenu za život. Obdivuji Vás,že jste dokázala zhubnout.Snad přece jen má Livial i pozitivní vliv na sex.funkce.Mějte se hezky.
28. Leden 2009 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Vida (anonym)
Ahoj Blanko a ostatní.. Je mi38 a bez dělohy s ponecháním vaječníků jsem 2 roky z důvodu karcinomu děl.čípku.Jelikož jsem pak podstoupila ještě ozařování nastal u mne tzv.umělý přechod. A začalo peklo- návaly i přes HST,deprese,migrény a "zatím" 10 kilo nahoře!Nevím jak to s nervama dlouho vydržím,ale jsem zralá na provaz.. Navíc se nemohu ubránit chuti na sladké,to je totiž moje celoživotní závislost,takže asi jen tak snadno nezhubnu, navíc nemám ani chuť s tím něco dělat..!Nechci se jen litovat,ale myslím že starší ženský jsou s tím asi více smířené..
28. Leden 2009 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Vido,je mi 53.Kompletní hysterektomii jsem podstoupila ve 43 létech a bohužel, jsem se s tím dosud nesmířila.Také mám závislost na sladkém,které sice mám ráda celý život,ale přesto jsem se dokázala ovládat a jedla ho v rozumné míře.Nyní ho sežeru kvanta.Nemohu to napsat jinak,neboť se za to nenávidím.Nenávidím se i za to,že nejsem schopna si poručit,když se vidím v zrcadle,tak jsem si odporná. Přesto nemohu říct,že bych měla nouzi o zájem druhého pohlaví,včetně poklon a lichotek.Snažím se chodit upravená,líbí se mi hezké oblečení.Jsem vyšší postavy,takže kila na mě tolik nevynikají.Navenek možná působím jako vyrovnaná a se svojí váhou smířená ženská,nebo jako ženská,která svá kila umí nosit.Skutečnost je jiná.Sklon k depresím mám také.Vím,že oproti mně jsi ještě mladá,ale to jsem byla v době operace také.Můžeš doufat,že konečně někdo vynalezne takovou léčbu,která odstraní naše problémy lépe,než ta,která je k dispozici.
28. Leden 2009 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Vida (anonym)
Blanko,úplně Tě chápu,já mám stejně "starou" sestru a už pomalu začínám vypadat starší jak ona! Je pravda,že tělo bez hormonů stárne rychleji a za ty kila navíc taky nemůžem-organismus je teď nastavenej jinak a hůř spaluje,ale to nám před op.nikdo neřekl,alespoň mně se nedostalo žádného vysvětlení..Partner doma se mi posmívá(jen doufám že to nemyslí až tak vážně),jaká prý se se mnou stala změna a jaká jsem bývala hubená holčina..ha,ha bejvávalo! Jinak Ti poradím něco z přírody- koupila jsem si jeřáb ptačí na ty návaly,zatím jsem s nim začala,tak nevím ale známá si ho chválí a na ty deprese L-tryptofan je to přírodní antedepresivum(třezalka).Tak zatím se měj jak nejlépe to půjde!!
29. Leden 2009 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Tak děvčata,taky jsem dostala tablety Livial/jsem po kompletní hysterektomii/. Někde jsem četla,že je to super lék.Jakou máte zkušenost?
10. Červenec 2009 - 4:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Carmen (anonym)
Ahoj děvčata, jsem dva roky po totální laparoskopické hysterektomii (bez dělohy a bez vaječníků), je mi 41 let a užívám Livial. Přibrala jsem 10kg, chuť na sex je menší a je to také tím,že sliznice mi bohužel vysychá a mám pocit, že nemám na sex ani chuť(ale samozřejmě se snažím:-))), i když s orgasmem problém nemám. Cítím se dost unavená a občas bez života, ale sanžím se to také nevnímat a tak jedu co to dá a pak jsem úplně K.O.Bohužel jsem nositelkou genu BRCA1, což znamená, že mi hrozí mnohokrát zvýšené riziko rakovinu prsu (proto mi vzali i vaječníky) a jedinný lék bez rizika je LIVIAL. Zkusím tedy jít cestou přírody a čínské medicíny, o zkušenosti se poté ráda podělím. Chce to asi opravdu vydržet a nedat se a nerezignovat a dělat si v životě radosti, jen tak budeme šťastné. Přeji hodně zdraví!
24. Červenec 2009 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj,všechny Vás zdravím.Mám úplně stejný problém jako Carmen.Je my 37 let.Mám v září podstoupit stejný zákrok a ze stejných důvod.Mám strach a hlavně se snažím dovědět co to semnou udělá.Každý říká,že je to individuální.Moje gyn.lékařka my doporučila potom užívat taky Livial.Carmen prosím tě máš nějáké zkušenosti z čínské mediciny,jak si psala?Moc díky předem.
11. Srpen 2009 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruš (anonym)
Ahoj, jak tak tady pročítám Vaše příspěvky, tak jste ve většině případů s Livialem spokojené. Mě je 31 let, jsem po operaci, takže mám umělý přechod, vydržela jsem skoro měsíc bez problémů, tak jsem měla radost, že to nepotřebuji, ale už se mi dostavili problémy(ach jo), tak jsem taky s obavou najela na léky. Největší strach mám z nárustu váhy,už takhle mám nadváhu, tak by to byla asi moje smrt. Ale píšete, že ani nepřibíráte, tak jste mě potěšily. Držím Vám(nám) všem palcé...
12. Březen 2010 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj všechny Vás zdravím, mám doma 3 přebytečné balení Livialu platnost do 11.2010, cena 150 Kč + poštovné. Jsem v umělém přechodu, ale mám to štěstí, že nemám problémy, takže jsem léky nezačala užívat. V případě zájmu, pište na phola@email.cz
25. Březen 2010 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Taky užívám Livial,ale místo přibírání ještě ztrá cím chuť k jídlu.Jsem stále jako unavená,cítím nízký tlak a ještě mám psychické problémy s kterými se už skoro Ěé let léčím,Je mi 44.let.
11. Duben 2010 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Prosím,ozve se mi tu nějaká dobrá dušička,která má problémy s nárustem váhy při užívání Livialu?Moc by mě zajímalo,kolik a za jakou dobu jste přibraly.Nevím,jestli to může být tím,ale bere Livial teprve týden a přibrala jsem už 3kg.Mám hrůzu,jestli to tak půjde dál,budu muset změnit léčbu.Děkuji a budu vděčná za každou reakci.
16. Duben 2010 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruš (anonym)
Tak už beru Livial 3měsíce, jsem v umělém přechodu a můžu říct, že jsem nepřibrala, takže super.
17. Květen 2010 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Maruš, a má pro tebe Livial ještě nějaká pozitiva? Působí nějak na sex? Máš migrény? Dík za odpověď. Pro Věru:celkově jsem při užívání hormonů nabrala za 12 let 22kg!!!Nejprve jsem brala Estrofem,poté jsem zkusila Livial a z důvodu migrén a takové celkové nespokojenosti/ztráta sebevědomí,depresivní stavy/jsem se vrátila k Estrofemu a začala jsem ještě více nabírat.Mám nezkrotnou chuť na sladké.Myslím,že bez hormonů bych se cítila ještě hůř,protože mám srdeční arytmie,které se mi zhoršují i při snížení dávky.Jsem naprosto jiný člověk,než před operací :=((
18. Květen 2010 - 4:23

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama