727 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

lichen planus

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
alena v. (anonym)
dneska mi to řekli a nic o tom nevím. má stím někdo zkušenosti??? Děkuji
19. Prosinec 2001 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Dnes to řekli i mně. Jste již zdravá?Čím jste se léčila A JAK DLOUHO?ZdravíMirka
12. Duben 2002 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
ach jo, absolutně nic nevím..pomozte nám někdo prosím
30. Duben 2002 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
A co jako, jak jste si všimli, každý popisuje co jeho choroba obnáší, a v y píšete vědmě?????
30. Duben 2002 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
MIRKA (anonym)
Lenko, pokud někomu řekli, že jde o lichen planus, tak asi ví co má. Snažíme se najít někoho se stejnou dg. kterému se doktor trefil do správné masti.Mirka
2. Květen 2002 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Zjistil jsem asi pred mesicem, ze mam Lichen planus. Ziji v JAR a lekar zde mi rekl, ze prakticky nic na tuto nemoc neexistuje. Je vsak prokazano, ze tuto nemoc dostavaji predevsim lide, kteri berou dlouhodobe leky na snizeni krevniho tlaku a snizeni cholesterolu v tele. Informovali mne, ze se jedna o neinfekcni chorobu, ktera u 50% pacientu sama prejde do sesti mesicu, 80% do jednoho roku a zbytek pacientu ma smulu, protoze se s ni budou muset naucit zit. Problem vsak je, ze se u mne tato choroba dost rychle rozsiruje i na mista znacne choulostiva a hodne to svedi. Dostal jsem sice nejake masti i tabletky, ale jsou bez ucinku. Mozna je reseni zmenit leky na tlak a cholesterol. Je divne, ze se do teto diskuze nezapojil zadny odborny lekar. Takto je to asi o nicem. Jirka
8. Květen 2002 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Česká lékařská společnost Jana Evangelisty PurkyněDOPORUČENÉ POSTUPY PRO PRAKTICKÉ LÉKAŘEProjekt MZ ČR zpracovaný ČLS JEP za podpory grantu IGA MZ ČR 5390-3Reg. č. a/004/238Lichen planusAutor: MUDr. Hana Duchková, DrSc.Gesce: odborná společnost dermatovenerologickáOponenti: Prof. MUDr. Pavel Barták, DrSc.MUDr. Petr Herle Lichen planusDefiniceOnemocnění je možno definovat jako chorobu nepřenosnou, klinicky a histologicky jednoznačně charakteristickou, subakutně nebo chronicky probíhající. Morfologicky je charakterizovaná kožními zánětlivými papulózními projevy a částečně i změnami slizničními. Kožní projevy většinou výrazně svědí.Onemocnění se vyskytuje přibližně u 0.9-1.2% populace, mezi třetí a šestou dekádou.Pro genetickou dispozici nejsou jednoznačné doklady. Obě pohlaví jsou postižena stejně. Argumentace, že se praktičtí lékaři s tímto onemocněním nesetkávají vyplývá možná i z toho, že není lehké lichen planus,vzhledem k jeho různým klinickým variantám připomínajících někdy i lupénku,diagnostikovat. Etiologie onemocnění zůstává stále nevyřešená. Imunohistologické nálezy prokazují zvýšený počet Langerhansových buněk v čerstvých kožních projevech (zatím ve stadiu ověřovacích studií), likvefakční degenerace bazální vrstvy v souvislosti s mononukleárním infiltrátem, v němž významně dominují T-pomocné lymfocyty. V tom je asi hlavní doklad imunitní povahy choroby. Někteří autoři se přiklání k etiologii virové. Histologický obraz je natolik přesvědčivý, že ho nelze s ničím zaměnit. U plně vyvinutých projevů lichen planus zjišťujeme nepravidelnou akantózu epidermis s hypergranulózou a kompaktní hyperkeratózou. Hranice mezi epidermis a koriem je setřena lymfocyto-histiocytárními infiltráty. Fokální hypertrofie stratum granulosum a buněčné infiltráty korespondují s klinicky viditelnými Wickhamovými striemi. Jsou patrny tam, kde splývají papule lichenu a vznikají tak ohraničená ložiska, spojená síťovitě uspořádanými bělavými striemi.Klinické projevy jsou charakterizované tvorbou plochých, polygonálních papulek velikosti 1 mm v průměru, hnědočervené barvy, ostře ohraničené, voskově lesklé. Predilekcí jsou volární plochy zápěstí a distální třetiny bérců. Slizniční projevy se vyskytují asi u 25% případů. Nejčastěji bývá postižena dutina ústní, kde se nacházejí bělavé síťovité kresby především na bukální sliznici. Tyto změny jsou bez zánětlivých symptomů a nikdy nesvědí.Klinické formy a varianty lichenu
12. Květen 2002 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Pouze pro zajimavost predkladam odpoved lekarky, kterou jsem pisemne pozadal o pomoc. Jak vyplyva, nebude to asi jednoduche se s tou nemoci nejak vyrovnat.Jirka**************************Vážený pane inženýre,Děkujeme za Vaši důvěru se kterou jste se obrátil na naše zdravotnické zařízení se svým kožním problémem. Pro verifikování diagnozy Lichen ruber planus je nezbytné histologické vyšetření, které předpokládám bylo provedeno. Pokud ne, dpúpričiko dovyšetřit.V zásadě se jedná o onemocnění benigní, působící však diskomfort a kosmetickou újmu. Ve většině případů se jedná o selflimiting proces, odeznívající během několika let, příčina onemocnění není známa.Léčba: kortikoidní masti v tzv. okluzi, to znamená nejlépe na noc namazat postižená místa a překrýt mikrotenovým sáčkem (nikdy ne igelitem) a nechat působit do rána.V případě, že se jedná o výsev na genitáliích či v dutině ústní, podávají se kortikoidy celkově v perorální formě v tzv. pulsním režimu.V případě Vašich dalších dotazů, či v průběhu léčby nás prosím kontaktujte, rádi budeme nápomocni.S pozdravemMUDr. Věra Terzijská
12. Květen 2002 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
S diagnozou lichen planus jsem stravila 14 dni v nemocnici. Lecba probihala pomoci injekci penicilinu a potirani vysevu pudrem na zasychani. Kdyz jsem prisla z nemocnice, projevy se v podstate dale rozsirovaly, az asi po trech tydnech doslo k ustupu. Pro "oplosteni" se mi osvedcila mast Belosalic. Proti svedeni Fenistil v kapslich. Z vlastni zkusenosti doporucuji hlavne neskrabat ( i kdyz vim, ze je to nekdy k nevydrzeni ). Diagnoza byla stanovena na zacatku zari, ihned pote jsem nastoupila do nemocnice, a ke konci roku jsem mela uz "jenom" zvysenou pigmentaci v mistech vyskytu ( spodni cast zad a bricho ). Tato pigmentace pretrvava dodnes. U kotniku a zapesti se pigmentace neobjevila.
23. Květen 2002 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Tak to muzes bys stastna. Ja uz to mam uplne po celem tele. Snad neni mistecko, kde by byla cista kuze. Pritelkyne se se mnou rozesla a ani se ji nedivim. Kdykoliv mela snahu se mne dotknout narazila vzdy na hnusne bolaky nebo jak se to da nazvat. O milovani uz nemohlo byt ani reci. Jsem postizeny i tam. Jsem uplne na dne.
7. Červen 2002 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Comaj Peter (anonym)
Nema niekto skusenosti ako posobi potravinovy doplnok Alveo na Vitiligo? Prosim odpoved na comajpeter"post.sk
20. Červen 2002 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
olga (anonym)
Pred tydnem jsem se vratila z nemocnice,kde jsem byla 3 týdny s šestiletou dcerou.Asi pred 2 mesici se ji na tele zacaly objevovat osklive bolacky a vodnate puchyre.Nastoupily jsme do nemocnice,kde ji nekolikrat denne mazali.Vzali ji vzorek kuze a po tydnu nam oznamili,ze je to lichen planus pemphigoides.Dcera se porad skrabe.Zacina to pomalu mizet,ale na nekterych mistech se to objevuje znovu.Byla mi doporucena mesickova mast s veprovym sadlem a mesickova indulona,zda se mi ,ze to pomaha.Mohli byste jeste neco doporucit?
31. Srpen 2002 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka II. (anonym)
Já už se s touto nemocí trápím skoro 4 roky. Vásledek léčení je nulová, protože stále trvá postižení sliznice. Někdy je to méně bolestivé, jindy se nemohu ani najíst. Mé lékařce se podařilo toto onemocnění vyléčit v oblasti nohou a rukou, částečně byl zasažen i obličej, ale ostatní se vyléčit nedaří. Ráda bych věděla, jaké zkušenosti s touto nemocí máte vy a jak se lékařům daří léčení. Nemám o této nemoci dosud žádné informace, neboť moje paní doktorka je velice skoupá na veškeré informace. Pouze mi řekla, že toto onemocnění je vlastně nelečitelné, mám se šetřit, hodně odpočívat a nerozčilovat se. Je pravda, že v období stresu a vypětí se onemocnění podstatně zhorší a bývá nesnesitelné.Prosím ozvěte se mi s vašimi názory a zkušenostmi.
8. Říjen 2002 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka II. (anonym)
Vážený pane,prosím Vás touto cestou o kontakt na lékařku, která se Vám ozvala v diskusi. Mám s touto nemocí již 4 letou špatnou zkušenost a byla bych ráda, kdyby se našel lékař,který je schopen tuto nemoc léčit. Děkuji a přeji hodně štěstí a zdraví.
8. Říjen 2002 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Ahoj všem od září jse mi začali dělat malé pupínky na nohou a rukou,nechal jsem si udělat histologický nález, výsledek Lichen Planus . Mám pocit že jse to zhoršuje potem. Momentálně to mám na břiše,rukou, nohou,zádech. Začínám z toho být na nervy.V pondělí jedu k lékaři do Plzně tak jsem zvědav.Jak čtu tak tohle onemocnění neni žádná sranda . Jestli zjistíte jak tuto nemoc vyléčit prosim odepište.
2. Březen 2003 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Již řadu let mám lichen. Dá se vyléčit? První dva roky jsem dělal vše proto, abych se vyléčil. Pak jsem rezignoval a naučil se s ním žít. Dá se to změnit?
7. Duben 2003 - 1:06
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Jirko, chci se zeptat, jestli se ti to uz zlepsilo? zabiraji ti nejake masti? Byl jsi uz v nemocnici? pevne doufam, ze je to uz lepsi...
5. Červen 2003 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Docela mi na to funguje Dermovate. Začalo to pár kousky pár let nazpět. Teď se mi to v horším množství objevuje pořád dokola už asi rok. Zajímavý efekt je ten, že to napadá každou jizvu od kolena dolů a od lokte po dlaň. V ústech mám tzv. mřížky už asi 6 měsíců a až teď zkouším Dexaltin a nějakou myrrhovou tinkturu. Doktor tvrdí, že to souvisí s mým neodbytným a chronicky přítomným Beta-hemolytickým streptokokem. Už mě to s... a čekám na to avízované odeznění.
4. Listopad 2003 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
doporucuji http://www.swissherbal.cz/article_koenzymcab.htmlhttp://www.lichenplanus.com
9. Listopad 2003 - 8:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
.....po deseti letech to mám znovu, nejvíce kolem kotníků a na zápěstích, připadám si jako prašivá. Tehdy se nemoc vytratila po Herbalifu.Je taky možné, že to prostě "odeznělo" a s uvedeným potravinovým doplňkem to nemělo souvislost.Teď zkouším biolampu a nasadím zase Herbalife. Kortikoidy pomůžou vždycky jem na chvilku. Kdyby tak člověk vydržel se nedrbat!
21. Listopad 2003 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Mě perfektně zabrala meotda PUVA (jedná se o kombinaci léků psoralenů, které zvyšují propustnost kůže na UVA záření, a UVA záření, takové vylepšené solárko). Sice mě jednou i spálili, ale za to, že jsem se lichenu zbavil nadobro, to určitě stálo. Hodně štěstí
6. Leden 2004 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahoj všichni, tak jsem se přidala k vám do party. Mám taky ten úžasný flek s názvem lichen planus.Zatím jsem prašivá na stehně. Zkouším to mazat kortikoidy s okluzí,Just krémem Aktiv, koupu se v mořské soli, dlabu Energy Regalen, Cytosan,vitamín C, Q10,dělám si obklady z mořské soli a upravila jsem jídelníček.Vynechávám co to jde mouku, sladké, mléko a hodně se snažím jíst ovoce a zeleninu. Snad díky tomu i zhubnu. Prostě tomuhle hnusu nechci dát žádnou šanci.Je mi jasné, že to chce změnit skoro celý svůj život. Ale nedokážu jet na půl plynu, tak měním aspoň to, co změnit dokážu.Tak mi držte palce a já se vám zase ozvu!P.S. Trochu se to stáhlo, už to není tak nabubřelé jako v září, na pohlazení je to hladké jako okolní kůže a nesvědí to. Tak jsem snad na dobré,i když dlouhé, cestě.
14. Leden 2004 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
gabo (anonym)
Ahoj,Olga, som natom podobne, tiez 10 rokov nic a teraz ruky aj nohy, podarilo sa ti z toho dostat ?skusal niekto tie homeopatika z http://www.lichenplanus.com ?
16. Únor 2004 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
ELA (anonym)
ahoj,také mi bylo řečeno že mám lichen a to v ústní dutině a na kolem jazyka.Lékařka řekla,že se s tím nic dělat nedá. Nikdo nedokáže říct z čeho to je. Prý je toho ale hodně.Nevíte někdo z čeho by to mohlo být? V ústech jsou to takové bílé pruhy zevnitř tváří a okolo jazyka.Prosím napište někdo zda s tím máte nějaké zkušenosti.
11. Květen 2004 - 6:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Umíte se s tím někdo vypořádat?
28. Říjen 2004 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahoj, hodně mě pomohlo koupání v soli z mrtvého moře, mazání Beloderm mastí + folii na noc přes to a ze stravy úplné vynechání cukru a pečiva, chleba...Téměř mě to zmizelo. Pigmentace kůže mi trochu zůstala, ale není to taková hrůza. Nyní jsem polevila se stravou a vrací se mi v místě velkého minulého fleku malé pupínky, které svědí a začíná opět boj. Tak mažu a nutím se zpět do ukázněné stravy.A taky mě pomohlo bio solárko, po tom se mi to ihned zklidní a nesvědí . Jen první 3návštěvy solárka jsem měla kolem fleku bílou kůži, ale pak se i ta opálila. Asi je to nekonečný boj.Ahoj Markéta
28. Říjen 2004 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
ahoj všichni taky sem jeden z vás a tak se rád podělím o svoje strasti s tím hnusným neřádem co nám otravuje život. Už to mám druhým rokem vždy se to objevý s prvními mrazíky a odchází to s příchodem teplých letních dnů. Doktoři o této nemoci moc neví spíš bych řekl že tápou v temnu. Jediná - myslím si tedy z moderní medicíny - (účinná) léčba je světloléčba. Jakmile se však přestanete slunit je to zpátky. Už o tom v předchozím článku kdosi psal. Pupínky se krásně vysuší a zmenšují se. To je ovšem potřeba doplňovat mastmi nebo krémy. já používal Beloderm-krém. Hlavní ale co sem chtěl říci je podstatná změna životosprávy. Podle autorů knih o alternativní medicíně je přes 90 procent kožních chorob zaviněno poruchami látkové výměny a ne poruchami pokožky - problém je tedy uvnitř!!!. Hlavními původci všech kožních chorob jsou žlučník, ledviny, játra. jijich špatná funkce se odrazí na vnějšku. Jak tedy napravit jejich spávnou funkci? za prvé. Jakýmkoli způsobem do sebe dostat zinek a vitamín A. denní norma zinku je až 60 mg. Další zásadou je dieta. Žádné živočišné tuky, maso jen libové, Žádné sýry a mléčné výrobky vůbec. Omezit mléko, vejce, kávu. Hodně zeleniny a Živočišné stravy s vitamínem A-Játra všeho druhu, ryby. Vypustit bílé pečivo a cukry. Jíst pouze tmavý chléb nebo celozrné pečivo, Nekořenit!!! a nechlastat - v nejnutnějších případech víno, pivo vůbec. To vše musí být doplňováno bylinným čajem - Čistícím - koupíte v každé lékárně - Nebo kopřivový čaj. Musíte se jim v podstatě prolívat každý den. Jde o to ze sebe dostat zplodiny a vyčistit krev. Dodržujte přísun vitamínů a zinku - toho je hodně v dýňových semínkách. Uvidíte že po jednom až dvou měsících uvidíte jasné zlepšení. Všechny tyto moudré rady sem čerpal z knihy: Alternativní medicína od Ing. Jiřího Janči. Přeji hodně zdraví a pevnou vůli.
24. Prosinec 2004 - 0:10
Obrázek uživatele Návštěvník
alenka11 (anonym)
ahoj všichni - vyzkoušejte OK gel a OK Balzám--najdete o něm a zkušenosti s ním na www.okg-fit.cz/ds
26. Prosinec 2004 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahoj, to o sluníčku jsem psala já. Hezky jsi mi popsal myšlenky.Souhlasím s tím, že je to zimní ekzém, zhoršuje se a svědí v zimě.Stravu jsem už hodně upravila,ale mám taky ještě rezervy.Vynechala jsem cukr a bílou mouku, nedokážu se vzdát mléčných výrobků a kávy a musím víc pít tekutiny.V pátek mi zjistili astma.Myslím si, že to má přímou souvislost.Je to 2 roky po zjištění lichenu.Takže pryč ty mléčné výrobky.Jsem z toho otrávená. Lichen naštěstí tímhle režimem+ koupání v mořské soli a solárko držím jakž takž na místě, ale je to opravdu nekonečné.Musím si najít nějakého homeopata, aby to vzal komplexně. Díky moc za rady.Měj se krásně a ať se Ti daří to "svinstvo" zlikvidovat.Markéta
20. Únor 2005 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj všem,v prosinci minulého roku se mi začali dělat na těle puchýřky. Máme v rodině lupénku, tak jsem si myslela, že to bude ono. Přestala jsem jíst maso a dostala jsem kort. mast, ale dále se to zhoršovalo. Nejvíce se mi to zhoršilo na horách, kde bylo -15 stupňů. Na začátku března jsem opět navštívila kožní a paní doktorka řekla, že pupínky na ruce vypadají jako bradavice a vypálila mi je dusíkem. Na ostatní pupínky po těle mi dala pěnu proti plísni. Dále se to zhoršovalo. Navštívila jsem jiného lékaře (prý nejlepší v Praze) a ten mi řekl, že je to lichén. Dostala jsem na to mast Dermovate a po týdnu bylo po lichénu. Bohužel na některých místech mám pigmentové skvrny. Pokud budete chtít nějaké další info, napiště mi na jana.safratova"tiscali.cz.
17. Duben 2005 - 16:35

Stránky

Přidat komentář